Дата и час: 24 Юни 2018, 02:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: миш-маш
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 00:38 
Сержант
Сержант

Моторът е черен,да. От днес вече е в ръцете на превозвачите, получих снимките как е подготвен за път. Направо ме изуми с какво старание и грижа се ангажира продавачът- измил е всичко, после го е намазал с вакса и ACF 50,за да стигне до мене във вида,в който ми го изпраща.Поставят го в дървена рамка-палет,покрит с противопрахово платнище.Цялата разправия е ,защото не е на самия остров,а на Гърнси (Ченъл айлъндс).Там са големи фенове на всякакви моторни спортове, Ман,Джърси,...луда работа. Накара ме да се заричам,че ще се грижа за "нея" и обеща ,че ако има път набило,ще мине лично да провери....сериозен фен се оказа. Освен това ми отби по собствена воля,без никакъв намек от моя страна 200 паунда от цената ,която вече бяхме уговорили. Обясни,че го прави доброволно,защото усетил,че се кефя истински и имам допълнителни разходи за транспорт....Впечатлен съм още преди да съм видял мотора на живо. Изобщо досега излиза ,че хората ,които карат Гуци са едни такива особени типове...дано да се окажа достоен :)
Колкото до ученето,признавам си ,че малко ми е притеснено дали ще съм в добра форма, дано се окажете прави. Уж съм схватлив и сръчън,но да видим,ще споделя по-късно.
Димо, именно при Тео Ламерс мисля да ходя,има и други гаражи обаче ,също и голям форум/клуб на гуци....ще ги изучавам и запознавам тепърва.Случайно или не,но повечето събития са в обсега ми-до около 80-100 км. Не знам какво е да се обслужва мотоциклет,нищо че всичко при мене започна с Пърсиг :),но чак до Солун ми се вижда бая път...,освен ако не е и за удоволствие. Свалих от нета много готин файл-цялото сервизно ръководство-обслужване ,процедури,детайли с много снимки. Не говоря за "User's manual" a сервизното...всичко изглежда съвсем лесно,че даже и приятно...Може да се изкуша и сам да се справям с по-простите сервизи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 08:49 
Редник
Редник
Аватар

Хубаво, хубаво! Емоциите около придобиване на мотоциклет са винаги приятно изживяване. От това, което разказваш виждам, че си случил на добър стопанин на Грисото. Това е добре, защото мотора вероятно ще е много добре поддържан.
За сервизирането (масла, филтри и др. периодични смени) си прав - напълно във възможностите на всеки средно технически грамотен човек е да си ги извършва сам. Още повече, че Гуци са традиционно лесни за обслужване. При мен не се получи така по друга причина - за първите две обслужвания нямах избор. Машината ми беше в гаранция и задължително трябваше да е обслужена от оторизиран сервиз на Гуци. В България от няколко години няма официален представител и най-близкия е в Солун. За мен не се оказа проблем, напротив, от София е 300 км и повечето пъти отивам и се връщам за един ден. Освен това се запознах с един друг Гуци ентусиаст от Солун (има 5 Гуцита и мисли за още :) ) и докато си пием кафето и си бъбрим, мотора ми е готов и се връщам обратно. Това вече се превърна в традиция и смятам да продължавам така всяка година.
Ако все още не си попаднал на следния форум: http://www.v11lemans.com/forums/index.php?act=home, горещо ти препоръчвам редовно да започнеш да го посещаваш и четеш. Във форума има огромен обем от информация и ще научиш много полезни неща.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011, 13:44 
Полковник
Полковник

Добре дошъл във форума!
Направо се накефих като четох как продавача е опаковал мотора за път,.. и то за нищо друго, а само за идеята!! Т.е. "фен съм и си оставам фен!"
А не "получих си паричките - ти си гледай работата"

Метни някоя снимка на мотора, ако е възможно!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2011, 23:07 
Сержант
Сержант

Дойде.
Свалихме го от камиона, не бил толкова тежък,четирима души се оправихме без много травми :) Оказа,се ,че офертата на превозвачите не включвала разтоварване на адреса за получаване ......и камиона дойде без падаща платформа и без палетна количка. Всичко разопаковахме вътре в каросерията и свалихме мотора на ръце. Утре ще снимам,че днес черпя :) В гаража е партито.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2011, 00:53 
Генерал-майор
Генерал-майор

Ще намина...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2011, 19:05 
Майор
Майор
Аватар

Явно партито е било тежко...ни снимки, ни новини :-k

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2011, 22:31 
Сержант
Сержант

:mrgreen:
Партито не беше тежко, но даже и след някоя чашка пак не ме ловеше сън до 2 часа сутринта...
Не се скатавам,но съм направо смазан от обикаляне по митници и други глупости. Нямах време не само да снимам,но и да му се порадвам,цял ден си кибичи в гаража. Поне успях в един ден да приключа, нося пари на държавата,а ме карат да чакам ,не само в България администрацията и бюрокрацията са едно и също нещо. На всичкото отгоре се оказа,че освен ддс ,дължа и 6 % мито,трябва да прочета тоя случай,не е кой знае колко,но въпрос на принципи....Европейски мотор се регистрира в Холандия,ок -идва от Гърнси,което хем е Великобритания,хем не е Евросъюз . Излиза,че го внасям в Евросъюза. Както и да е.....накрая платих и приключихме. Остава да мина на първоначален преглед и да сложат номера,но това след курса и книжката. Цял ден вали, искаше ми се да снимам навън,че в моя гараж моторът е малко като "на свинче звънче" ,ама ще туря една скромна снимка. Запалих да го чуя за кратко. Чува се и работи :))

Последна промяна den4o на 01 Дек 2011, 23:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2011, 23:33 
Майор
Майор
Аватар

den4o написа:
Остава да мина на първоначален преглед и да сложат номера,но това след курса и книжката.

Защо отлагаш регистрацията? Ако не се лъжа имаше срок, в който да го регистрираш - провери.
За КАТ ти трябва някой безделник с кат. А. Има шанс някой да те провери за книжка дори в двора /пред каналите/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2011, 00:16 
Полковник
Полковник
Аватар

tony kirov написа:
За КАТ ти трябва някой безделник с кат. А. Има шанс някой да те провери за книжка дори в двора /пред каналите/.

...Тонка, пича май живее в Холандия...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2011, 00:38 
Майор
Майор
Аватар

"Мнение от LoveHate на Вчера, , 23:53
Ще намина..."
Това ме заблуди :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2011, 11:47 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

den4o написа:
:mrgreen:
Партито не беше тежко, но даже и след някоя чашка пак не ме ловеше сън до 2 часа сутринта...
Не се скатавам,но съм направо смазан от обикаляне по митници и други глупости. Нямах време не само да снимам,но и да му се порадвам,цял ден си кибичи в гаража. Поне успях в един ден да приключа, нося пари на държавата,а ме карат да чакам ,не само в България администрацията и бюрокрацията са едно и също нещо. На всичкото отгоре се оказа,че освен ддс ,дължа и 6 % мито,трябва да прочета тоя случай,не е кой знае колко,но въпрос на принципи....Европейски мотор се регистрира в Холандия,ок -идва от Гърнси,което хем е Великобритания,хем не е Евросъюз . Излиза,че го внасям в Евросъюза. Както и да е.....накрая платих и приключихме. Остава да мина на първоначален преглед и да сложат номера,но това след курса и книжката. Цял ден вали, искаше ми се да снимам навън,че в моя гараж моторът е малко като "на свинче звънче" ,ама ще туря една скромна снимка. Запалих да го чуя за кратко. Чува се и работи :))

Като пусна темата мислех да ти пиша, за казуса Гърнси, но така или иначе беше неизбежно, да минеш през бюрокрацията. Нека другите форумисти да имат предвид, че Ченъл айлъндс са особена територия и да не се подвеждат по по-ниските цени на моторите там.

Успех от тук нататък!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2011, 12:02 
Генерал-майор
Генерал-майор

С един приятел я играхме от Остров Джърси... ама мито няма... има ДДС само, щото ченъл островите не били част от EU, ама били част от някакво си митническо спораумение... същото, което работи и за Швеицария. Та в тоя ред на мисли, май е попаднал на некомпетентен и злонамерен холандски служител.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2011, 12:15 
Подполковник
Подполковник
Аватар

LoveHate написа:
С един приятел я играхме от Остров Джърси... ама мито няма... има ДДС само, щото ченъл островите не били част от EU, ама били част от някакво си митническо спораумение... същото, което работи и за Швеицария. Та в тоя ред на мисли, май е попаднал на некомпетентен и злонамерен холандски служител.

аха .. 6% мито са мнооого съмнителни .. ако ти се занимава консултирай се с митнически агент :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2011, 22:10 
Сержант
Сержант

Всъщност въпросното мито си е бая странно в случая , ще поровя и разпитам по-задълбочено. Тяхното обяснение беше,че вместо формуляр T2L, идвал с Т2 . Не знам какво значат тия кодове,но изглежда значеха доста за митничарите.С Т2 се дължи мито, образува се на база кубатура и килограми,подобно на нашето. За мене неясното е защо Евросъюзът облага с мито нещо,което е произведено в него. Писах на транспортната фирма,(мацката, с която контактувам също кара мотор), та тя ми отговори,че и за нея е странно,но преди година,когато регистрирала собствения си мотор във Франция,трябвало да плати 19,6 % ддс и толкоз. Без мито...или франсетата са се минали ,или мене ме минаха. Както и да е ,ако се окаже, че не дължа мито,мога да си го поискам обратно.
Вчера декларацията ми я подаде митнически агент , разговаряхме предварително как ще е най- евтино и уж се спазарихме. :)Срещу 60 евро за услугата ми спести към 150 от ддс-то и накара един митничар да дойде до дома,за да свери шаси-номера,защото моторът през цялото време си беше в гаража. Даже вместо да чакам на място,си оставих номера и ми звъннаха да отида,за да не си губя времето...По комшийски малко ставали работите навсякъде, агентите са типичните "оправячи" като в Софийската митница и КАТ навремето....смигват на лелчето, "говорят на ущенце", класическа картинка,която всички познаваме.
Питах в холандския "КАТ", казаха ,че мога да отида,когато реша...няма срокове.
Ходих и до дилъра на Гуци, приятно местенце, можеше и още да си стоя там....взех си един подарък обаче, оригиналното гуци грисо-яке.Както и предположи Димо, направо си беше моето....Тия от белстаф ми писаха,че нямали размер за мене,догодина през март щял да идва пак,....може би ще го откажа на първо време.
Стратегията за курса взе да се избистря ,ще се уча тука. Бая по-скъпо ще е,но ако човек прецени колко е рисковано дали през зимата времето ще става,за да лети,за да кара мотор и т.н..билети,отсъствие от работа,от семейство,няма смисъл...В съседното село има учебен център,като реша-там съм за 5 минути. 1550 евро за 24 часа,теория и изпити-2 броя,полигон и градско. Моторите са 500 куб,малко по-близо до 1064 :) В София гледам,че са масово 125 цц.
редакция с дата октомври 2012: Прилъгах се с едно черно яке Belstaff Knockhill. Нищо ,че са фешън. Не само,че не съжалявам,но мисля и още да си поръчам.Протекторите са винаги на място,не се налага да ги намествам.Има е такъв на гърба.Страхотни детайли, изпълнени от изключително трудна за шиене кравешка кожа, около 1 мм дебела Супер удобна и качествена дреха. Излязоха пичове,нищо ,че са гейове :)

Последна промяна den4o на 21 Ное 2012, 02:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2011, 22:43 
Полковник
Полковник
Аватар

den4o написа:
Стратегията за курса взе да се избистря ,ще се уча тука. Бая по-скъпо ще е,но ако човек прецени колко е рисковано дали през зимата времето ще става,за да лети,за да кара мотор и т.н..билети,отсъствие от работа,от семейство,няма смисъл...В съседното село има учебен център,като реша-там съм за 5 минути. 1550 евро за 24 часа,теория и изпити-2 броя,полигон и градско. Моторите са 500 куб,малко по-близо до 1064 :) В София гледам,че са масово 125 цц.

и от 24 платени часа в София ще караш около 2 ч. /при добър късмет да попаднеш на инструктор/...
...така че добре си ти е курса там, на място, независимо от цената... сигурен съм,че ще научиш много

весело първо каране ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011, 17:19 
Сержант
Сержант

Така и не видях снимки, а ми е интересно...:/
Поздрави и успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2011, 14:30 
Сержант
Сержант

Не можах да кача снимки директно,затова ето няколко тука :
http://den4odon4ev.snimka.bg/motorcycles/griso.639558

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2011, 17:53 
Подполковник
Подполковник
Аватар

мама .. лош човек :drinking:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2011, 19:07 
Майор
Майор
Аватар

=D>
То почти не му личи че е каран....
Страхотна машинка!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2011, 19:09 
Сержант
Сержант

УХА =D> =D> =D>

Много безаварийни километри колега, мотора изглежда уникално!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]