Дата и час: 25 Фев 2018, 14:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2016, 18:51 
Редник
Редник

Момчета и момичета, както вече писах и в другия форум, реших, че тази година ще отида с моторетката (CBR F4i) да гледам Moto GP в Бърно и да си направя едно хубаво каране по хубави пътища. Планът ми е да тръгна от София понеделника, седмица преди старта и да нощувам във всяка държава - целта е да не се убия от път и да мога да разглеждам и да правя разходки. Мисля да спя в Белград, после Будапеща, оттам към Прага (чувал съм ,че е чудно място, но още не съм опитвал на място бирата им), отделил съм му 2 дни оттам към Бърно. След състезанието ми се ще да мина и през Братислава. Засега идеята ми е да пътувам сам, за да не ми се налага да се съпбразявам с темпото на някой друг, който примерно кара по-бързо и да го бавя, защото съм новобранец като цяло на едно лято каране с едни мижави 2000 км досега. Искам да карам до обяд и после разходка, бири в някой бар вечерта и сутринта ранно ставане, закуска и газ по хладното.
Решил съм да взема 2 раници, една на гърба, една с мрежа за седалката зад мен. Дайте ми съвети и идеи за всичко, което може да изникне и трябва да го предвидя.Затова пускам темата отсега, за да имам повече време да се подготвя. Засега съм поръчал чисто нови гуми, че старите стават само за палене на заговезни, нова верига и пиньони, защото старата ми е на едно деление от последното. В чантичка на резервоара ще си сложа телефона за навигация, дъждобран ще се купува, спрей за спукана гума. Сигурно ще сменя и маслото преди да тръгна макар моето да е на 1500 км от миналия сезон. Мин. година съм сменил накладки, обслужил съм предница, антифриз, спирачна течност, които пак ще проверя преди тръгване. Мисля да карам по магистралите, четох в една друга тема на колега, че след Путарина имало знак забранено за мотоциклети. Ще се радвам на съвети от по-опитните от вас, които са пътували из Европа и знаят какво би ми потрябвало, за което сега не се сещам. Кофтито е, че състезанието е 18 август, когато ще е жега и ще гастербайтерите ще пътуват, но квот такова. Ако имате идеи, споделяйте, ще се радвам да ги чуя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2016, 00:23 
Капитан
Капитан
Аватар

Изображение
:lol: :lol: :lol:
Майтап.
В другия форум ти писах, ще го копи-пейстна и тук, ще се радвам да ти помогна:

Бая път си е. Състезанието в Бърно не е в Бърно, имай го в предвид, много извън населеното място е. Пистата трудно се намира, няма никакви обозначения. GPS ще ти бъде от помощ. Миналата година бях там. Най-близкото място, в което нощувах беше Хустопече - на 35 км от пистата, т.е ако ще гледаш и свободните тренировки имаш всеки ден едни 70км и около час-час и половина измъкване. Аз като бях имаше около 130000 зрители, пътят се задръства от хора пешаци и мотористи. Зависи в кой сектор ще си - има обикаляне на цяла гориста местност. Аз бях в сектор Т6-за него се минава през населено място, наречено Брно-Жебетин. През по-голямата част в Чехия пътят е бетон-асфалт с прорези (снадки) и имаш монотонно тупкане в продължение на мноого км. Иначе купона е много як, бирата е превъзходна, има и храна на пистата. Не знам къде мислиш да спиш, но не ползват климатици, нощем ще ти е жега. Хубаво е, че с мотор те пускат почти до самият вход (сектор) на пистата, ако си с кола, паркираш на платен паркинг и ползваш някакъв автобус или бичиш пеш няколко км в жегата. Пишеш, че си новобранец - хубаво си пресметни колко км би могъл да изминеш. Ако имаш други въпроси с удоволствие бих ти помогнал. пп- мисля тази година да отскоча на Мугело, ама ще видим как ще съм с финансите...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]