Дата и час: 16 Дек 2018, 16:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2016, 11:50 
Майор
Майор
Аватар

Здравейте на всички.
Искам да разкажа за една нелепица случила ми се днес сутринта:

Малко преди 9:00 часа отивайки към работното си място в (гр. София) с обичаният си градски скутер се случи следното:
При ляв завой от бул. Черни връх по бул. Вапцаров - посока Семинарията се престроих в няй-дясна лента защото със скутера не се състезавам, а и не бързах за никъде.
В същото време без да спира или намали автомобил на НСО излезе от паркинга им (изхода е на самият бул. Вапцаров) и ме засече.
Аз просто намалих за да не се ударя в него и си продължих (там живея и знам как излизат, та имам винаги едно наум).
Обаче това не бе края на историята.
На светофара който е за Токуда същият този автомобил бе спрял в средна лента, 3-та подред кола.
Аз се престроих отново в дясна лента и малко преди да се изравня с колата и да я подмина тя тръгна без никаква сигнализация в дясно и застана пред мен на светофара.
Удара се размина само заради това, че реагирах бързо, и застанах м/у колата и тротоара.
Докато светеше червено се обърнах и направих забележка на водача (видимо около 60 годишен беззъб човечец), че трябва да поглежда чат-пат в огледалата.
Отговор бе :
Цитирам : Така ли? Ти ли ще ми кажеш бе тъпанар?
Съответно и аз избухнах и поразменихме някоя и друга реплика БЕЗ да е имало допир м/у нас или м/у превозните ни средства.
При тръгване от светофара автомобила ме притисна в дясно до такава степен, че трябваше да влезна в бензиностанцията за да не се ударя или падна (той намаляваше и ускоряваше умишлено успоредно с мен).
Вече беше отворил и дясното си стъкло и нареждаше всевъзможни неща за един от родителите ми :)
Аз пък имах възможността да му "подаря" една сутрешна храчка в/у гърдите преди да спра.
Автомобила си замина по пътя, но аз се върнах до централата на НСО и чинно се наредих на КПП-то и поисках да дойде някой за да поддам жалба с/у въпросният шофьор.
От тук вече започнаха ИСТИНСКИТЕ АПСУРДИ!!!!
След 15 - 20 минутно чакане, и въртене на различни телефони от човека който бе на входа (ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЛЮБЕЗЕН и ВЪЗПИТАН ГОСПОДИН) ми бе казано:
Иди някъде, купи си листа хартия и химикал и ела да си попълниш жалбата!
Това ме изуми и изнерви до безкрай!
Развиках се и започнах да звъня на всички възможни медии на които намерих телефон за връзка в интернет.
Чаках около час и след като се разбра, че съм поддал сигнал в КАТ и съм започнал да звъня по медиите започна някакво раздвижване.
Дойде една приятно изглеждаща дама която НАЙ-НАГЛО ми подаде лист хартия и химикал и ми каза, че НЯМАТ СЛУЖИТЕЛ КОЙТО ДА РАЗНАСЯНЕ НА ЛИСТА И ХИМИКАЛКИ!
АЗ СЪМ БИЛ ОТИШЪЛ НЕПОДГОТВЕН ПРИ ТЯХ БЕЗ ХИМИКАЛ И ЛИСТ, И ТЕ НЕ БИЛИ ДЛЪЖНИ ДА ИМАТ ТАКИВА ЗА ЖАЛБИ ИЛИ ОПЛАКВАНИЯ! (че аз от къде да знам, че ще ме прегази автомобил на НСО за да си нося химикал и лист в джоба?)
КАЗА, ЧЕ СА ДЪРЖАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ И ЕДВА ЛИ НЕ СА НАД ЗАКОНА!
ТЯ КОГАТО ХОДЕЛА НА ПАЗАР СИ НОСЕЛА ПАРИ И ТОРБИЧКА. АКО НЯМАЛА ТОРБИЧКА СИ Я ПЛАЩАЛА В МАГАЗИНА!!!

Опитаха ме да ме изкарат, че не съм видял колата, че не е тяхна, че не е от този паркинг и прочие.
Е да де, но малко преди това от КПП-то казаха, че това е автомобил на някой си министър.
Оказа се, че това е практика и умишлено разтакават нещата за да няма жалби, защото хората нямат време и нерви да седят там цял ден.
Е да, ама аз съм свободен човек и седнах на стълбите.
След още две минути ме поканиха да пиша вътре в самото КПП и какво да видя : ПРИНТЕР С БЕЗБРОЙ ЛИСТА И ХИМИКАЛКА НА МАСАТА!!!
Адски безумно и нагло се държа тази дама която се оказа секретарка на "шефа" полковник някой си!
После пак имаше разговори по телефона м/у господина на КПП-то и незнайно кой друг, но човека от КПП-то каза : НЕ МОГА ДА ПРЕДАМ КАКВО МИ КАЗАХА ДА ВИ КАЖА, ЗАЩОТО МЕ Е СРАМ И МИ Е НЕУДОБНО ОТ ВАС!!!
Представете си за какво става дума.
Както и да е.
Пуснах жалба и си изчаках чинно входящият номер!
До сега нито една медия не се е свързала с мен (нямам представа дали изобщо ще се свържат, защото при словореда НСО веднага казваха : колегите са заети в момента ще Ви се обадят по-късно)!
Аз нямам Фейсбук и няма да си направя специално за този случай, но ако някой от Вас реши може да постне тази история за да се даде гластност за наглостта на тези хора които взимат заплатите си от нашите данъци!!!
Имам и записано на телефона си доста признания и объркваща информация дадена от НСО!

П.П. Автомобила НЕ бе в специален режим, НЕ използваше мигачите си и НЕ возеше никой освен наглият шофьор!
Марката е BMW 3-та серия, светло сив металик с РЕГ № СА 88 22 -- и е с правоъгълна лампа на таблото под предното стъкло (съответно НЕРАБОТЕЩА в този момент).

Последна промяна g.n.g на 16 Юни 2016, 22:44, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2016, 19:58 
Полковник
Полковник

И по-големи абсурди има.
Не се занимавай, взели са те за мезе. Продължиш ли да се занимаваш ще продължат да те вземат.
За човек с нормално възпитание е наглост за тях - ежедневие. Така, че....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2016, 20:25 
Полковник
Полковник
Аватар

Пускам го във фейса, нека се знае.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 11:06 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Браво! Стискам ти ръка! Свирни ако ти трябва свидетел.

Ще им майката и боклуците. Направо не мога да ги понасям! А от около две години и полицаите са ми "персони нон грата".

Бах ги у наглите мутри със сини буркани. Ей, по принцип съм спокоен и възпитан човек и бях с нагласата, че не им лесно на всякакви униформени, ама това беше. Сега вече мутренското държане в стил "Къв си ти, бе? Знаеш ли аз кой съм?" направо ме изкарва извън кожата ми и ще ритам по кокалчетата всякакви тупани на държавна служба независимо дали са прави, криви, с униформа, без униформа, министър, президент, Господ и т.н. Измет мързелива и нагла...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2016, 14:13 
Полковник
Полковник
Аватар

Похвално е че си устискал до края.

И нещо за специалния режим. Специалния режим осигурява предимство за преминаване но не го гарантира и не снема отговорността от водача.
Накратко, включената лампа не ти дава право да газиш хората. Лампата съобщава на останалите участници че трябва да осигурят предимство, едва след като се появят условия за безопасно преминаване, автомобила със специален режим на движение може да продължи пътя си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2016, 11:35 
Майор
Майор
Аватар

Здравейте отново.
Прилагам файл в който се вижда какъв е отговора на въпросната моя жалба.
Също прилагам и отговора от моя страна след като прочетох становището на НСО.

Платформата не ми разрешава да кача снимка на отговора (преработих я, и е в допустимите пиксели, но уви).
Както и да е.
Те казват следното:
"В НСО няма зачислен автомобил с Рег. №. СА8822-- от 3-та серия с такъв цвят и не можем да помогнем"

Моят отговор на тяхното писание бе следният:
"Здравейте отново.
1: Благодаря за отговора Ви.
2: Аз имам записано как Ваш служител казва, че това е автомобил на някой си министър и потвърждава, че е излезнал от паркинга Ви точно тогава.
3: Поради това, че винаги Вие (шофьорите Ви в частнос) са невинни според Вас (не малко са случаите в който никога няма виновен служител на НСО) ще бъда принуден да предам този запис на хора които ще обърнат внимание на случилото се.
В никакъв случай не ми се занимава с глупости с които да си губим времето взаимно, но мразя когато се опитват да ме правят на маймуна.
4: Съвсем възможно е и аз да имам грешка с автомобила и да е бил 5-та серия, а не 3-та серия (все пак хората когато пазят живота си могат да пропуснат нещо), но предполагам, че знаете точно кой е автомобила и неговият шофьор.
5: Нямам нищо лично към никой от служителите на НСО или която и да е друга държавна или частна служба, но искам когато някой се "насере" да си поеме отговорността!
Аз лично съм поемал отговорност винаги и на това възпитавам и децата си, а още повече се надявах една служба като НСО която е час от лицето на Република България да има доблестта да кажат : да имаме такъв автомобил и на въпросният шофьор му "издърпахме" ушите!
Благодаря за разбирането.
С Уважение : Георги Георгиев"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2016, 10:07 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Гарван гарвана око не вади!
Но ако си ги натегнеш както трябва мисля че ще има резултат :idea:

Върнете се в началото
 Профил