Дата и час: 24 Юни 2018, 02:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2016, 17:05 
Редник
Редник

С този пост се обръщам към всички настоящи и потенциални клиенти на Зед Мото. Споделям с вас защо от вчера (всъщност 29-ти август) за мен този магазин не съществува.
Започвам в хронологичен ред. Преди повече от две години купих краш тапи за моя мотор от въпросния обект. Не станаха. Отворите и от двете страни се разминаваха с няколко милиметра. Върнах се в магазина и обясних проблема на Шефа Петър. Обясни ми, че трябва да се чете упътването и развеселен от обичайната тъпота на клиента си се зае с монтажа им. Ами не станаха. Обясни ми, че марката е стабилна, а моторът ми е сбъркан, но ми върна парите. Добре, нека е сбъркан. Тук вметвам, че в подобен случай професионалистите (така се наричат хората, които с това си вадят хляба) описват проблема и го адресират към производителя. Най - сериозната причина е да се предотврати смърт, най - дребната - статистика. Преди една година реших да пробвам пак краш тапите - бяха си същите.
Последваха две участия в Калифорния супербайк скул от които останах много доволен - факт.
След второто реших да сменям маслото. Купих от любимата марка и отидох към Зед Мото да си взема сертификата и за първи път в знак на добра воля - и филтър от него. Там - Шефа Петър. Усмивки. Здравей - Здрасти. Филтър за моя мотор? Да. Дай ми - на ти. Всичко точно. Отивам в гаража. Пускам маслото. Свалям филтъра. Вадя новия - не е този! Случва се. Взимам такси. Отивам до магазина. Посреща ме - обяснявам с усмивка.
- Ма как? Не е ли 147?
- 147 е, ама си ми дал 204.
- Как бе, 147 ти дадох! Ей го и на компютъра това съм тикнал.
И се почна... 5-10 минути разправия.
- Не знам от къде си го взел тоя филтър, аз съм ти дал 147!
- Чакай бе, защо ми е да те лъжа! Вчера се разделихме като приятели, след разходи за 1500 лв, днес идвам да правя постановка за 16 лв филтър?! Защо ми е да го правя?!
- Не знам, аз съм ти дал 147, защо да ти давам 204?
Отиваме до рафта с всички филтри. 147 е на края, в непосредствена близост - 204. Викам - ето, сигурно си се объркал и си посегнал към другия.
- Не, аз съм ти дал 147 - ето тикнал съм го на компютъра.
Или аз съм луд, или съм сътворил егати конспирацията за един пършив филтър. Тук искам да вметна, че работя и живея в чужбина и годишната ми заплата се равнява на около 8 000 от въпросните филтри. Всеки сам да си направи извода. За мен фактът, че първата му мисъл като се появих със сбъркания филтър е, че съм дошъл да се надлъгваме, е достатъчно красноречив за манталитета му. Разправяхме се още малко. Оставих му и пари, и филтри. Да е жив и здрав. От мен - толкова. Иронията в случая е, че предния ден изнасяше лекция, колко били смотани услугите в тази сфера в България и как това го накарало да отвори магазина. На тая случка станаха свидетели продавачката и още един човек. Лесно може да се провери.За да завърша конспирацията след 10 минути цъфнах в Мото Бум и си взех каквото ми трябва.
Всичко това го писах и на Фейсбук страницата на магазина, но очаквано беше просто изтрито (естествено имам скрийншотове). Оказа се, че на нея няма нито един пост от външен човек. Защо ли?
Чудех се дали да се занимавам с цялата тази простотия, но в крайна сметка не може всеки продавач на части да си разиграва цирковете и това да остава без последствия. Нека поне се знае какво се е случило и всеки да има едно на ум.
Поздрави и безаварийно на всички!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2016, 18:33 
Полковник
Полковник

В България е много, много трудно човек да случи на читав търговец, а още по-малко на читав майстор! Това естествено не значи, че трябва да си мълчим и да ни правят на балами, но в общия случай на търговеца/майстора му е през оная работа за клиента, независимо, че това противоречи на всякаква пазарна логика! Както се казваше в един филм "Тука е така! Така е било и така ще бъде!"...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2016, 20:10 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Със сигурност монетата има две страни, както винаги, но по принцип читавите търговци "преглъщат" такива случки, дори и клиента всъщност да не е съвсем прав.

Все пак доста абсурдно звучи някой да прави проблем да се замени един филтър, дори и вече да е "изписан в компютъра"...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2016, 21:03 
Редник
Редник

Прав си за двете страни на монетата и се надявам Петър от Зед мото да изложи своята гледна точка също. На мен лично ще ми е много интересно да видя какво би казал той.
А конкретно за казуса.
Да кажем, че по някакъв начин си се сдобил с филтър, който не ти върши работа. филтърът си е в целуфана с оригиналната си кутия. Какво правиш?
а) Връщаш го обратно там откъдето си го взел с молба да ти го заменят с друг.
б) Хвърляш го.
в) Намираш къде наблизо има магазин със същите филтри и им го носиш с молба за замяна.
г) Намираш къде наблизо има магазин със същите филтри и измисляш сложен план, включващ загуба на няколко часа, омазване и скандал в който изкарваш магазина виновен и заменяш филтъра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2016, 10:44 
Капитан
Капитан
Аватар

Аз досег със Зедмото не съм имал, с изключение на поръчка на едно яке на Rev`it преди 5-6 г. за жена ми от магазин в кв. Красно село (не помня магазинът дали беше техен, по-скоро чрез Зедмото стана поръчката). Както и да е, якето пристигна, всичко е точно, никакъв проблем и до ден днешен. Исках друго да уточня - аз дълги години работих в магазин за рез. части на една френска автомобилна компания и се е случвало да объркам дадена рез. част, но никога не е било проблем да се върне и замени. Случват се грешки, човешко е. В такива ситуации най-лесно ми е било просто да проверя наличностите на въпросните, примерно филтри, както е в случая, и наличността, която се води в компютъра. Така най-лесно се засича бройката, защото едното ще е в повече, а другото на минус (физически, а в програмата ще е обратно). По този начин лесно съм хващал клиент, който ме лъже. В никакъв случай не казвам по конкретната тема, че търговецът го е направил или не. Така съм си спестявал доста нерви. Не знам в случая кой е крив/прав, не взимам страна, просто исках да кажа, че лесно може на място да се провери в кого е грешката. Успех и на двамата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2016, 10:44 
Полковник
Полковник

Ще пробвам малко волни разсъждения по темата...
Ще ти отговоря на въпроса, аз лично какво бих направил! Бих сторил точно б) Хвърлям го. Много пъти ми се е случвало. Вместо да губя време и нерви бих преглътнал някой лев загуба и бих продължил напред. Да, не е правилната клиентска позиция! Да, не съм крив аз, че някой е спал като ми е продавал нещо! Но и да...никога не бих повторил да пазарувам повече там, където са ме извъртяли! И да...както вече споделих - търговецът просто ще си го премести в другия крачол за моите вопли и това, че ще си оставям левчетата другаде някъде... Заради тази си позиция, под леглото вкъщи се въргалят някакво огледало от Сузуки, някакви свещи дето уж бяха за моя мотор, ама се оказа, че не са, най-малкото щото резбата им е друга, машинка за стъклото на поло, щото един майстор ме прати да си купувам нова, че старата е изгоряла, а друг просто ми свърза прекъснатия кабел на захранването и ред други ненужни боклуци.
От друга страна като си търсиш правата до дупка какво? В България все още единствената легитимна институция за оплаквания е арменския поп... Защо се случва така не мога да ти отговоря! Противоречи на всякакви пазарни принципи на търговеца да му е през оная работа за клиента, от чиито пари реално се храни, но...тука е така:)
Иначе за Шеф Петър нищо не мога да кажа. Лично не го познавам. Ползвал съм услугите на Зед мото, може би преди 10 години, когато още бяха в Зона Б-5 в едно гаражче. Тогава бяха доста по-сговорчиви при сбъркани неща, факт! Но тогава градяха имидж, а сега си го имат...
От трета страна и аз работя по цял ден с клиенти и знам колко напрежение и нерви струва това да угодиш на всеки един клиент и на най-шантавите му приумици! И колко криви, конфликтни и незнаещи какво точно искат клиенти има! И особено, когато имам доста работа и аз стигам до положението да ми е през оная работа колко (не)доволен ще остане клиента, от това, което получава при нас и дали ще се върне или не повече! Щото ако искам да угодя на всичките клиенти във всичко...просто денонощието трябва да е минимум 48 часа, през които нито ще мога да седна, нито да мигна.... Та такива ми ти работи...
От четвърта страна, реално погледнато "всички са маскари"! Щото аз скоро например имах една силно неприятна случка с Моторко, от където пазарувам от години какво ли не, било онлайн или физически, където на лошо отношение не съм случвал досега, но....уви...всяко нещо си има пръв път. И "случката" не беше със служител, а баш с шефа... Е, сега си го зачеркнах в картата с магазини за пазаруване, ама...на шефа му дреме, както вече споменахме многократно :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2016, 13:23 
Редник
Редник

Благодаря ти за волните разъждения. Почти напълно се препокриват с моите. За съжаление си прав, че малко им дреме на търговците, че си ги отписал и че "тук е така", но това не можах просто да го подмина. И колкото и малък ефект да има тази тема в конкретния случай, вярвам, че това е един от начините нещата да си идват по местата.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2016, 07:55 
Майор
Майор
Аватар

По закон можеш да върнеш продукт до 14 дни, без обяснение, стига да е във вида, който си го купил. Една жалба до КЗП (имат такава на сайта и се попълва много лесно) ще свърши чудесна работа. Аз лично 2 пъти съм писал и са вършили работа. Трябва само да си пазиш документ за покупката

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2016, 10:10 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Най вероятно е станала някаква комбинация от лошо настроение и нерви.
Аз познавам
Duke /Петър/ и мога само да кажа че не е толкова "Черен Петър" :)
Да , има малко по нахален изказ, малко са му по децибелите ама не вярвам че е нарочен в пробутването на маслени филтри.
Ако има вина за поведението си ще ти се извини.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2016, 16:48 
Редник
Редник

Ако не е станало ясно от поста ми, нарочен за пробурване на филтри бях аз. Че всички грешим е ясно и го приемам. Опитвам се да признавам грешките си когато ги правя, макар и да не е приятно. За извинение от негова страна и дума не може да става. Такава възможност имаше доста дълго време и нищо. Единствената му реакция е изтрит пост на страницата на Зед Мото и свалена тема в Мотофорум.бг :) след над 30 коментара за 3-4 дни. Не казвам, че е черен. Просто толкова си може явно...
Поздрави! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2016, 20:21 
Полковник
Полковник

Всичкото "хубаво" ама що трие темите и фиидбека.... нали има положителни и отрицателни...
Петьо - не така... просто се признаваш и се страхуваш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2016, 15:11 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Здравейте nu_pagadi,

С оглед на това, че сте се регистрирал във форума, единствено за да напишете това отрицателно мнение, също бях силно изкушен да го изтиря. Също така обаче съм съгласен, че всичко се случва и като цяло вярвам в положителната нагласа на повечето хора и затова по-долу пускам отговора на Зедмото, който както разбрах е бил вече публикуван в друг форум.

П.П. И понеже сте призовал "Всеки сам да си направи извода", да кажа и аз моето лично мнение.
1. Ироничен ник-нейм, волно или неволно написан грешно, и предизвикващ усмивка във всеки един четящ = не ме предразполага да приема сериозно изказането мнение.
2. Написаното предполага, че карате мотор от доста време + CSS курс, но няма регистрация в форума = вероятно нарочно създаден втори профил, с цел леко заяждане...
3. Да се пише в мотофорум кой каква заплата получава е супер нерелевантно = още една причина да не приемам мнението за градивна критика, а по-скоро като злоба. Каквато злоба изключително рядко се наблядава в хора, живеещи извън БГ и получаващи 5-цифрени заплати :)

П.П.2 Не работя за Зедмото, никога не съм пазарувал от тях и Петър не го харесвам особенно, въпреки че го познавам от преди да отворят магазина :)

Зедмото:

Благодаря за фиидбека :) ...Не мислим да се обясняваме, но предвид, че R&G са доставчик на полвината шампионати, а и сме продали една камара тапи за Фейзър 600 (не е точно апокрифен мотор), а и се опитахме да Ви обясним, че е вероятно мотора ви да е леко "скъсен" (разбирай ударен и сгънал рама...), но предвид личното ни добруване (никъде не се продават нерви) ни е по-лесно да Ви върнем парите и да съкратим безмисления разговор...а относно филтъра, който лично аз (Петър) Ви дадох (HF147)...проверих в каталога кой е (всезнайковците "знаят", но аз проверявам всеки път)...опитах се също така да Ви покажа складовата ни програма, която ясно пише наличността ни на този асортимент и как има една бройка продадена днес т.е. от магазина е излезнал HF 147, а не HF204 - Вие естествено почнахте в типично "нашенски стил" ти на луд ли ме правиш, от тук нищо което съм си взел не става - предложих да ти подаря един филтър, да си вземеш парите и да не си губим взаимно времето поради простата причина, че паметта все още ми е добра (а за цифри е още по-прилична предвид образование в сверата на информационните технологии)...та обидите и предишния експириънс водят към сегашното отношние/положение...такъв е живота - ако всички те харесват явно си лицемер, а никога не сме се старали да "огреем" навсякъде - за радост и благодарение на лоялните ни клиенти (които явно по някакъв магически начин и стечение на обстоятелствата обслужваме добре) продължаваме да се развиваме...Знам, че не приемате съвети, но въпрек това ще Ви дам един безплатен - не приемайте всичко лично (няма световна конспирация, която да е с/у Вас), никой не иска да се кара с Вас - трудоемко е, а и няма смисъл.
Желаем Ви само здраве и успехи (и кратък курс по комуникация - "кодинг и декодинг на разговорната реч", който сме готови да поемем с цел добруването Ви)

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]