Дата и час: 19 Юни 2018, 17:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 485 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2012, 10:46 
Сержант
Сержант
Аватар

MrNormal написа:
Здравейте :) Ще задам един глупав въпрос, обаче се обърках много. Работата е следната. Голям мераклия съм за мотор и ми трябва А категория. Обаче, преди 1 година изкарах книжка за кола и помня много ясно, че изискването за А категория беше да съм на 21 години. Днес случайно попаднах на една школа, предлагаща курсове за мотори и гледам, че искат 18 години о.О После разгледах и други и видях, че и при тях положението е същото. Аз ли съм бил в грешка през цялото време и наистина ли мога да взема пълната А категория в момента, без тия ограничения за до еди-каква си кубатура, или все пак ще трябва да направя 21 години?

В закона пише, че ти трябват 18 за А категория. Преди (сега не мога да го открия в закона, най-вероятно са го махнали), до 21 можеш да караш мотор до 350 cc, а след 21 можеш да караш каквото искаш :) В момента е записано това:
Цитат:
(изм. - ДВ, бр. 22 от 2007 г.) 18 години - за управление на моторно превозно средство от категориите А, В, В+Е, С1 и С;

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 30 Авг 2012, 21:31 
Редник
Редник

Zwero написа:
Хм... :lol: аз тва някъде май го бях споделял...

При мен се случи така:
Отивам при някъв "байчо" на когото няма да споделя името...
Гледа ме байчото в ръцете и вика:
- Ти за курс ли си? ...120лв!...аз ше ти дам и медицинско - редовно е...
ако е без медицинско 110...
- Миии... да за курс съм, и медицинско си нося...
- Ахм... ти колело карал ли си?
- А?... карал съм...
- И книжка за кола имаш?... - кимам - Е начи нема да имаш проблеми!
И почва да се оглежда отегчено. Някъде наблизо се чува пърпорене и байчото наостря уши... Аз чакам да каже кога, къде...
- Абе виж ся... аз искам да се науча, не само да зема книжка - то тва е лесно... отиваш, плащаш на който трябва...
Поглед в небето.
- Добре, кажи кога мога да почна?
- Ела! - вика байчото и ме задърпва към пърпоренето. - Чш! я слез бе, да го качим тва момче... Карал ли си преди? Не?... ами е тва ти е съединителя, тва ти е спирачката, тва ти е газта... Са се качваш... праиш две-три кръгчета тука и ше спреш до мен... Като направиш второто кръгче искам вече да мислиш как ше спреш... Разбра ли? Аре!
Три кръгчета и спирам.
- Епа ти си готов! Направо си за изпит!... Ся глей го тва момче кво прави на полигона и след 10 мин се сменете - ти ше го правиш! - обръща се байчото и запрашва нанякъде. По-късно разбрах - да си прави колата.
После отидох още два пъти и на третия се явих на изпит - няколко дни по-късно държах свидетелтво за правоуправление категория А...

...мога и още да пиша ама няма смисъл :lol:

Пич къде е тоя Байчо на мен точно такъв екземпляр ми трябва :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2013, 10:12 
Лейтенант
Лейтенант

Ново предложение само 299лв

http://scoot.bg/news-28/92-bezplatna-kategoria

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Re:
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 14:24 
Капитан
Капитан
Аватар

Zwero написа:
Хм... :lol: аз тва някъде май го бях споделял...

При мен се случи така:
Отивам при някъв "байчо" на когото няма да споделя името...
Гледа ме байчото в ръцете и вика:
- Ти за курс ли си? ...120лв!...аз ше ти дам и медицинско - редовно е...
ако е без медицинско 110...
- Миии... да за курс съм, и медицинско си нося...
- Ахм... ти колело карал ли си?
- А?... карал съм...
- И книжка за кола имаш?... - кимам - Е начи нема да имаш проблеми!
И почва да се оглежда отегчено. Някъде наблизо се чува пърпорене и байчото наостря уши... Аз чакам да каже кога, къде...
- Абе виж ся... аз искам да се науча, не само да зема книжка - то тва е лесно... отиваш, плащаш на който трябва...
Поглед в небето.
- Добре, кажи кога мога да почна?
- Ела! - вика байчото и ме задърпва към пърпоренето. - Чш! я слез бе, да го качим тва момче... Карал ли си преди? Не?... ами е тва ти е съединителя, тва ти е спирачката, тва ти е газта... Са се качваш... праиш две-три кръгчета тука и ше спреш до мен... Като направиш второто кръгче искам вече да мислиш как ше спреш... Разбра ли? Аре!
Три кръгчета и спирам.
- Епа ти си готов! Направо си за изпит!... Ся глей го тва момче кво прави на полигона и след 10 мин се сменете - ти ше го правиш! - обръща се байчото и запрашва нанякъде. По-късно разбрах - да си прави колата.
После отидох още два пъти и на третия се явих на изпит - няколко дни по-късно държах свидетелтво за правоуправление категория А...

...мога и още да пиша ама няма смисъл :lol:

Хмм това бива, ами детето да вземе да иде на курс с моята машина /Roadliner XV1900/ и неговия инструктор го пуснал на градско ..... единия мога да го одера ама ако и другия одера ще има да ме съди после.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2015, 23:26 
Лейтенант
Лейтенант

:lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 485 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]