Дата и час: 22 Сеп 2018, 04:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2007, 20:07 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Сладка работа, но с много проблеми. Трябват ти кинти и най-вече добре обзаведена работилница. Подходящи са старите редови четворки, както и някои двуцилиндрови, но те вече много остаряха. Добре е да не е по-молко от 750 куб/см. Идеален чопър става от стар Голд уинг - 1000, 1100, 1200. Първо трябва да решиш въпроса с предницата. Ъгълът може да се отвори малко, но не съветвам никого да удължава амортисьорите - няма завиване. Като се запази оригиналната им дължина, моторът става по-нисък. Следващият голям проблем е широката задна гума. Разширяването на шарнира е сравнително лесно, но трябва сериозно работа с фреза за изнесен настрани пиньон на двигателя. Задната джанта не е проблем - широки си намират. Препоръчвам 18-19" отпред и 15" отзад. По възможност със спици. Капковидният резервоар е задължителен, намирането на подходящ може да е проблем. Седалка - шие се. Кормило - добре е 1" дебелина на тръбата. Повдигачите - струг и фреза. Калници - намират се или се правят от стъклопласт. Фар и мигачи - няма грижи, в Луис е пълно на разумни цени. Или от някой, който внася потрошени мотори.
Спрете избора си на по-дълги мотори, иначе чопърът става уродливо къс. Най-напред решете какво точно искате да правите. И избягвайте прекалените гиздарии. Колкото по-малко неща има по мотора, толкова по-добре. От време на време пак ме сърбят ръцете, но в момента нямам условия.

Пропуснах нещо съществено - трябва документите на возилото да са перфектни и номерата на рамата и двигателя да са тези от талона. Иначе забравете за регистрация.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2007, 20:33 
Полковник
Полковник
Аватар

А това е моето возило. Нямам голям принос в работата по него но се е получила идейна машина. Това е Yamaha XS750E само предницата /леко разширена и удължена/ и двигателя са оригинални, останалото е ръчна изработка. В момента правя един Балкан 250 но за сега е на етап рязане :)
Изображение
http://store3.data.bg/vayovgalin/Yamaha%20XS750/Pics/My%20XS750E%202.jpg
http://store3.data.bg/vayovgalin/Yamaha%20XS750/Pics/My%20XS750E%204.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2007, 23:32 
Капитан
Капитан
Аватар

galinvayov написа:
А това е моето возило. Нямам голям принос в работата по него но се е получила идейна машина. Това е Yamaha XS750E само предницата /леко разширена и удължена/ и двигателя са оригинални, останалото е ръчна изработка. В момента правя един Балкан 250 но за сега е на етап рязане :)
Изображение
http://store3.data.bg/vayovgalin/Yamaha%20XS750/Pics/My%20XS750E%202.jpg
http://store3.data.bg/vayovgalin/Yamaha%20XS750/Pics/My%20XS750E%204.jpg

Човече !!!! Страхотно си се справил !!!! Поздравления и поклон за стореното !!!! :bira: =D> =D> =D>

Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен!!!

Писането на български език с латински букви е същото като писането с лайна по стената-чете се, но не е приятно.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2007, 10:28 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Добър силует. Ако си поиграеш и изчистиш някои детайли в задната част, моторът ще грейне. Дали да не повдигнеш кормилото по-високо? Но не искам да съм на мястото на "багажа".

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2007, 01:17 
Полковник
Полковник
Аватар

:D мда задника ти става на поничка. Замислил съм му едно сериозно освежаване и някои работи има за коригиране но първо трябва да оправя проблема с паленето. Дано успея да го възкреся че ме боли сърцето като го гледам в гаража.
П.П. Fats ще обясня в "Yamaha", тук не му е мястото.

Последна промяна galinvayov на 12 Фев 2007, 20:27, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2007, 10:52 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Кажи какви са проблемите с паленето. Само на стартер ли не иска, или отказва и с манивелата? Първият ми "японец" беше Yamaha XS 500, два цилиндъра, по 4 клапана на цилиндър. На стартер отказваше - оказа се, че има скъсана мембрана на кърбуратар. А трябва и да се синхронизират с уред след смяна на мембраната. Но източници на проблемите много.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2007, 23:24 
Сержант
Сержант
Аватар

Евала приатели за ентусиазма които имате .
Но изпипваите нещата да изглеждат добре .
Неможе да направиш нещо,да хвърлиш трут,време нерви и т.н.
И да искараш накрая купчина ламарина.НЕМОЖЕ.
Изпипваите нещата така че да ви харесват на вас.
Разгледаите хората на запат какво правят и импровизираите.
Ас лично мога да помогна на всеки които иска да направи
такова творение с боиядисването и подготовката за боя.
Цените ще бъдат много народни.Това важи само за правени машини.
поздрави и наздраве: \:D/ :abravo: :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2007, 20:37 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

..така става ли?
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_p ... id=1418987

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2007, 17:36 
Сержант
Сержант

Привет на всички почитатели на возилата на две колела. От скоро съм собственик на "ретро" мотор и побързах да се регистрирам във форума. Темата за чопърите е много интересна, защото си търсех мотор точно за тази цел. Ако знаех как се слага картинка щях да ви покажа и мотора. Та "возилото" е чопър направен от ИЖ планета! Сега е в процес на реконструкция. Ето и идеята, която се стремя да изпълня:
1. В момента раздувам резервоара - използвам пяна, стъклоплат и полиестерна смола - така мога да придам каквато си искам оптична форма на старият резервоар.
2. Сменям предницата с предница от ХОНДА СВ750. Още не съм оразмерил нещата, но идеята е ясна.
3. Рамата е рязана и удължена. По въпроса за техно теста и регистрацията на возило "самоделка" цената не е повече от 250 лв.
4. Задната капла е от автомобил - ЗАЗ-овска джанта заварена за главината и така използвам гума 13х165 от автомобил.
5. Рисунките по резервоара, калниците и корите - малко ще се поозоря, но ако не намеря добра цена за аерограф ще използвам пълноцветен печат върху автомобилно фолио и ламинат. 5. Двигателят - двигателят който имам е от ИЖ планета - едноцилиндров, но капакът, който е от страната на веригата е срязан - това не е добре.
6. В момента си блъскам главата как да си сложа стартер - на коляновият вал сум сложил шайба, която с ремък върти алтернатор от лада - така ИЖ-а е на 12В. Ако знаете стартер с ремък или как да си сложа друг, моля споделете.
В момента търся десен капак за двигателя от ИЖ Планета и някакъв преден калник-стар разбира се (може и ръждясал) за да имам основа за калника, който искам да направя. Ще се радвам ако някой помогне! Съжалявам, че не знам как да закача снимки - ако кажете ще ви покажа мотора си - в състоянието което беше.
Ще ви държа в течение с това което става и разбира ще помогна с каквото мога на всеки който желае!
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2007, 18:05 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Изображение
Ето го и на Ice Man мАтора ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2007, 11:55 
Полковник
Полковник

Ice Man, да ти кажа "Добре дошъл" във форума първо :) И второ - ще стане машинката, ама пак да споделя - недей бърза :wink:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2007, 21:54 
Сержант
Сержант

Кирчо,
благодаря ти,че качи снимката. За смола ми се обади да се разберем - аз купих доста. Та момчета, дайте малко идеи: в понеделник мисля да слагам предницата от ХОНДА СВ750, но не знам дали всичко ще пасне, а не ми се иска да режа рамката и да заварявам всичко от другата. Знаете ли размерите на лагерите на ХОНДАТА и ИЖА дали ще си паснат? Ако не, може ли да се направи нещо на струг - ако имате опит със смяна на предниците казвайте. Друго което ме интересува е може ли да се сложи дискова спирачка на задната гума? Имам диск и апарат, но са от мотор на който веригата е от другата страна! Мога ли да я сложа на ИЖ-а или не? Как става захващането на диска и прече ли нещо, че веригата ще остане без да е в кожух - т.е. свободна (сега е в някакъв гумен маншон)? Абе идеята ми е да си сложа дискови спирачки отпред и отзад! Можете да погледнете снимката за да се ориентирате.
Благодаря на всички за съветите!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2007, 09:29 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Премери диаметъра на амортисьорите - тия на ИЖ и на Хондата. Ако са еднакви остави мостовете от ИЖ-а и в тях вкарай амортисьорите на хондата. Иначе ти трябва добър стругар - престъргват се нови легла за лагерите и се заваряват към рамката. Остави отзад старата спирачка, иначе си отваряш страшно много работа със съмнителен изход. С дисковете отпред ще спираш достатъчно добре, задната използвай за да не поднесе моторът. А и веригата, когато е в маншон изкарва по дълго време.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2007, 23:36 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

И аз ще ти кажа същото - недей бърза.
Няма смисъл отзад да слагаш дискова спирачка, то достатъчно добре си спира и така. Наистина за смолата трябва да се разберем, защото и аз ще почвам работа. Утре следобяд ще те издебна в ай-си-кю-то, да се разберем за вечерта, да дойда да помагам (гледам) 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: How To Build A Chopper Frame
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2007, 12:07 
How To Build A Chopper Frame

Филмчето:
http://www.youtube.com/watch?v=zOG4AkKah8A

Ето и софтуера с който може да си го дръпнете:
http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=22467

... и малко чертежчета в .pdf формат:
http://www.chopperhandbook.com/neatstuff/downloads.htm

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2008, 19:49 
ем аз направих един ИЖ иопитер-5 задна гума от москвич зе ми се акала 2 години милиони електроди хиляди дискове за ракета тонове железа аколко 500 лева ама машината стана откачалка не даа да го погледнеш малко тежичак стана кат седне някои с слабичак към 110 килограма дтрудно го вкарвам в пътя ама се тарпи наи голям зир видях с задната част сигорно само за нея отделих 3-4 месеца ама съм доволен сеа чакам от някаде да ми паднат малко кинти и ше му се сложи никел тук таме.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 08:52 
Полковник
Полковник
Аватар

manowar написа:
ем аз направих един ИЖ иопитер-5 задна гума от москвич зе ми се акала 2 години милиони електроди хиляди дискове за ракета тонове железа аколко 500 лева ама машината стана откачалка не даадаа да го погледнеш малко тежичак стана кат седне някои с слабичак към 110 килограма дтрудно го вкарвам в пътя ама се тарпи наи голям зир видях с задната част сигорно само за нея отделих 3-4 месеца ама съм доволен сеа чакам от някаде да ми паднат малко кинти и ше му се сложи никел тук таме .

Поздравления за стореното по ИЖ-ето, но всеми си тунинговай малко правописа, че ми се изкълчиха очите докато прочета написаното! А може и препинателни знаци да слагаш на местата им!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 11:21 
Сержант
Сержант
Аватар

Пусни и някоя снимчица да видим ижето.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 12:24 
Полковник
Полковник
Аватар

manowar написа:
ем аз направих един ИЖ иопитер-5 задна гума от москвич...

Едно съветче, разкарай тая гума. Сложи си мотоциклетна, профила е много различен от този на автомобилната. Иначе рискуваш да загубиш сцепление на завой.
Ето един пример за автомобилна джанта + мотоциклетна гума, джантата е 15'' http://bikepics.com/pictures/863201/

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 14:50 
Полковник
Полковник
Аватар

Моя си е с автомобилна гума и джанта:
Изображение

п.с. абе тва ИЖ не е ли едно зелено дето постоянно виси в мобилето ?

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]