Дата и час: 22 Сеп 2018, 04:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2015, 13:00 
Майор
Майор
Аватар

Така.... от известно време ми се върти в главата да си подсиля малко осветяването, тъй като фара ми свети колкото една свещ.
Та дилемата е:
1. Ксенон
+ светят доста силно
+ сравнително поносима цена
+ няма да стърчат странични фарове

- не знам дали стъклото на фара е предназначено за това (чувал съм, че ксеноните топят стъклото на фара)
- по-голяма консумация на ток (12 V, 10 A - акумулаторър ми е с тези параметри)

2. Допълнителни фарове острани на основния (LED)
+ не се сещам много плюсове освен СВЕТЛИНА
+ по-ниска консумация на ток

- вероятно по-скъп вариант
- при падане ще се счупят и ще трябва да се купуват нови
- допълнителни стойки и пробиване

Нищо не разбирам от тоци..... така, че и който и вариант да избера ще трябва някой да ми го направи. Ако има какво да споделите по темата ще се радвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2015, 22:35 
Капитан
Капитан
Аватар

При паленето ксенона консумира повече ток, отколкото нормална крушка, след това пада консумацията. Ако си h4, те са 60/55 W, нормален ксенон - 35W! Голяма вероятност да не стартира ако ти е кофти инсталацията. Зависи от ксенона, кой тип е запалката, захранването. Не съм чувал да топи фар.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2015, 22:59 
Полковник
Полковник
Аватар

Може да се прегледа като начало, защо не свети този фар. Лош рефлектор, лошо стъкло, лош реглаж, ниско напрежение заради проблеми в ел инсталацията, лоша/остаряла лампа...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2015, 23:39 
Майор
Майор
Аватар

galinvayov написа:
Може да се прегледа като начало, защо не свети този фар. Лош рефлектор, лошо стъкло, лош реглаж, ниско напрежение заради проблеми в ел инсталацията, лоша/остаряла лампа...

- чисно нова лампа
- стъклото е полирано
- рефлектора - не съм го гледал - ще го проверя
- реглажа си е ок, защото хвърля светлина където трябва
- ниско напрежение - нямам идея, но дългите си светят ОК (ако това озачава нещо)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2015, 08:06 
Подполковник
Подполковник
Аватар

за повече светлина .. няма какво да го мислиш .. ксенона няма аналог като цена/резултат ..
.. допълнителните LED не са толкова за да ти свети на теб .. а да те виждат повече, особено в комбинация на модул /5 херца/
П.С. .. виж да ти проверят инсталацията .. че това си остава "черната дупка" на италианците :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2015, 20:43 
Капитан
Капитан
Аватар

Митак,мога да напиша докторска дисертация на тая тема.Минах през всичко това,и пак има какво да се желае.В момента съм с ксенон 35W,и круша 6000К/такава имах резерв в колата/,и пак не е това което искам.Единия фар,си остава един фар.Когато са два-нещата са съвсем различни.Ще ти нахвърлям накратко за кво иде реч,па ти ще си решаваш сам.
Първо и най-важно е захранването на крушката.Ако,имаш пад на напрежение,дори с 1волт,ефективността и пада до 70%.Тъй че:мериш напрежението директно на клемите на акумулатора,и после на клемите на крушката при запален двигател.Нормалното напрежение е около 14-14,2волта.Ако на "крушата"е по-ниско....кофти баце.Имай в предвид че,пад на напрежение може да се получи даже от по-тънки кабели.
Ако източника на светлина/жичката/,не е в точната си позиция,спрямо рефлектора,всичко е ала-бала.
Имаш вариант,да смениш крушата,с друга със същата мощност,но с усилена дълга светлина.Има на Осрам,на Филипс и някои други,ама гледай да е оригинал.На тях пише:+120%или+130%.Определено има ефект.
ПРОВЕРИ рефлектора!!!Ако е мътен,жълтав,прашен и пр.,каквото и да сложиш-ефект никакъв!
Ксенон.Има добри и не чак толкова.Има плюсове,има и минуси.Има една камара инф.за тия с-ми.С 35,55,75вата мощност.Разгледай схемите и цветовете им.Не си мисли,че щом свети ослепително бяло,ще свети добре на пътя.Не се хващай на търговски трикове.Бялата светлина,не е добро решение в мъгла и лошо време.Ако си с Н4,интензитета е еднакъв при превключване/къси-дълги/,щото лампата вече е запалила.Може обаче на едната светлина,да "трепери".Получава се от пластината,дето сменя фокуса.Обаче ако си примерно с Н1 и Н3 за къси-дълги,при включване на дългите ще трябват няколко секунди лампата да влезе в режим и да светне с пълния си капацитет.Тук е тънкия момент!Тия 4-5 секунди!Ако ти се харчат едни пари,пробвай 55W,43000К.
LED.Както каза Радо,ефекта е по-скоро да си видим за другите на пътя.Не че няма добре светещи от тях,ама качествените са цена.
И тъй да обобщя.За мен доброто осветление,като цена-качество е в: два фара,с големи рефлектори,с качествени халогенни лампи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2015, 21:09 
Капитан
Капитан

Следя темата с интерес.Адаша както винаги-изчерпателен.
Аз преди години си смених стъклото и рефлектора на фара, точно заради проблеми с фокуса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2015, 22:40 
Полковник
Полковник
Аватар

Днес ми щукна нещо... Това тръбното да не е правено за Англия? Там късите светят в грешната страна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2015, 22:55 
Редник
Редник

Най-доброто решение е вграждане на лупа във фара+ксенон 4300К. Малко е тегав монтажа, защото трябва да се отлепи и после да се залепи стъклото, но ако не си с две леви ръце ще се справиш. Дори и с релефно стъкло не заслепява, осветява много добре и от всички експерименти, които съм правил това даде най-добър резултат. Комплект за 1 фар ще е 50-100лв. Всъщност от eBay комплект за кола ми излезе малко над 100 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]