Дата и час: 15 Окт 2018, 11:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 22:15 
В случай че съм на 16 и имам книжка за 50 кубиков искам някой мощен. Не искам да си взимам някой мотор за който нямам право да го карам така че се обърнах към вас тук!

Кажете ми някой модел 50 кубиков който е възможно най-бърз! Спрях се на някой правени Yamaha TZR с по 14 коня но смятам да си взема чисто нов мотор и искам от магазина да ми го дадът мощен! :wink:

Благодаря предварително...

ПП- Търся пистов мотор

Mod, Red Raven: Преди да търсиш "пистов" мотор, който "дига мнoгo" и е "възможно най-бърз" се замисли дали бързата ти мисъл и желания не са изпреварили трезвият ти разум и скромният ти опит. Преди да зададеш въпрос във форума се предполага, че си по-запознат както с темата (прочел си си домашното в Интернет), така и с елементарните норми на движението. A Young buck is nothing more than a young schmuck...Жалко е, че напоследък мото обществото е все по-разводнено от подобни повърхостни феномени и същността на мотоциклетизма бива захвърлена на дъното на дупката запълнена от асфалтовият делириум на псевдомоторизма. Премисли дадената ти дотук от Оги информация, добави към нея това което ще прочетеш сам в Интернет и ако синтезата на двете не ти помага да си отговориш сам тогава формулирай трезв и конструктивен въпрос, който е дезинфекциран предварително както от тестостерон, така и от адреналин. Дотогава, тази тема бива преместена в подходящият раздел...

Последна промяна AntWan на 16 Апр 2008, 23:09, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 22:30 
Полковник
Полковник
Аватар

:roll: хм, а нямаше ли и изискване при категория М за максимална конструктивна скорост 45км/ч

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 22:36 
galinvayov написа:
:roll: хм, а нямаше ли и изискване при категория М за максимална конструктивна скорост 45км/ч

Хмм... да ти кажа честно незнам!
Мисля че няма.
Но не ми дреме! На талона пише 50 на книжката ми пише М...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 22:45 
Полковник
Полковник
Аватар

Derbi GP :wink: - и умната че с малко доработка (кит на Полини) вдига 140 :!:

KTM Duke R / 2011

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 22:47 
AntWan написа:
Мисля че няма.

Има, има

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 22:48 
Полковник
Полковник
Аватар

Рових законите но така са омешани категориите че ходи го разбери.
Yamaha TZR 50 на картинка изглежда като истински. Точно този клас мотори не са ми силна страна така че ще изчакаме компетентните да си кажат мнението.

Тази таблица малко се омеша но с повече от 45 не може никъде да караш, закон!

* Пътно * Населено * Извън * Автома- *
* превозно * място * населено * гистрала *
* средство от: * * място * *
* Категория А 50 80 100 *
* Категория В 50 90 130 *
* Категории С, D 50 80 100 *
* Категории В+Е, 50 70 100 *
* С+Е, D+Е *
* Категории Т 50 50 - *
* Категория М 45 45 - *
* Самоходни машини 40 40 - *

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 23:07 
The Duke написа:
Derbi GP :wink: - и умната че с малко доработка (кит на Полини) вдига 140 :!:

Такъв километраж ми трябваше! Мерси много.

galinvayov написа:
Тази таблица малко се омеша но с повече от 45 не може никъде да караш, закон!

Мерси, това не го знаех. То в града и без това ограниченията горе долу там вървят. Както Young Buck би казал "Fuck the police... Fuck the law" ,мен въпроса с книжката ме е притеснявал винаги и си го разреших... малко превишена скорост на извън населено мястно не ми е проблем. А в града ако ми се живее така и така трябва да карам бавно!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 23:21 
А тия пе**растки сайтове на производителите никъде няма цена! В Yamaha, TZR-а нямаше цена, в Derbi нямат цена, по някаква случайност Gilera DNA 50 имаше само цена...

Нещо за Gilera DNA да ми споделите? Някой ако има опит с нея или нещо такова...

Изображение
Изображение

Самоче тя като размери май е много малка а аз не съм от дребните...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 23:45 
Капитан
Капитан
Аватар

AntWan написа:
Мисля че няма.
В София има не една 50 кубикова бръмчалка с номера на мотоциклет , а не на мотопед , демек им е отказана регистрация , щото в талона пише и мощността на двигателя , май там е 'препъникамъка" :roll: :?: :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2008, 23:54 
sampos написа:
AntWan написа:
Мисля че няма.
В София има не една 50 кубикова бръмчалка с номера на мотоциклет , а не на мотопед , демек им е отказана регистрация , щото в талона пише и мощността на двигателя , май там е 'препъникамъка" :roll: :?: :!:

Деба! Не се сетих за тва... точно така, имах един скутер дет беше 50 кубика но пишеше мотоциклет... незнайно защо при положение че май си беше за "мотопед" но незнам... беше одавна и не помна много много.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 00:03 
Майор
Майор
Аватар

AntWan написа:
незнайно защо при положение че май си беше за "мотопед" но незнам... беше одавна и не помна много много.

мотопеда е до 50cc с макс скорост 45км/ч
да не говориме че МотоПед = Мотор с Педали
всичко което не отговаря на това изискване - не е Мотопед :) било то Скутер, Трактор или Лодка! и съответно не може да се кара с М кат. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 00:55 
Капитан
Капитан
Аватар

jister написа:
да не говориме че МотоПед = Мотор с Педали
всичко което не отговаря на това изискване - не е Мотопед :) било то Скутер, Трактор или Лодка ! и съответно не може да се кара с М кат. :)
Спокойно , водните колела на яз.Искър ще продължаваме да караме с категория "М" , но вече с каски и предварителна проверка с дрегер за наличие на алкохол и други упойващи вещества в кръвта :lol: :lol: :lol:
Проблема на горските ще е ефективния контрол на скоростта , у водата храсти нема и радара ще се вижда от километри . :lol: :lol: :lol:

PS: jister , нищо лично , май съм за дрегер :oops: :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 08:25 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Приятелю, гледам много нахъсан го раздаваш - псуваш, цитираш няк`ви идоли - борци против законите, спрягаш скорости, които хич не са за пренебрегване... Може би така ти се струва, че изглеждаш по-голям. Но все пак ще си позволя да ти кажа аз какво мисля по въпроса ти:

- Чисто нов мотор от такъв ранг може би няма смисъл да купуваш (освен ако мама и татко нямат излишни пари за пръскане), защото само след година (или 2, ако се окаже, че си по-мъдър, отколкото си мисля) ще искаш да го смениш;
- Не си позволявай да караш "фъкайки дъ лоу и дъ полис" из града, щото освен себе си може да пребиеш невинни хора, тъй като колкото и да си мислиш, че Young Buck бди над теб, на него ужасно не му пука за теб - не забравяй, че щом си на 16 все още нямаш практика като шофьор, а движението е сложно, особено ако си в София.
- Без да имам опит на подобни мотоциклети, мисля, че и извън града 140 км/ч с такъв мотор си е рискована скорост.

Съжалявам, че не ти помогнах с нищо на конкретния въпрос, но надявам се, че няма да се сърдиш.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 08:47 
Капитан
Капитан
Аватар

Оги написа:
Приятелю, гледам много нахъсан го раздаваш - псуваш, цитираш няк`ви идоли - борци против законите, спрягаш скорости, които хич не са за пренебрегване... Може би така ти се струва, че изглеждаш по-голям. Но все пак ще си позволя да ти кажа аз какво мисля по въпроса ти:

- Чисто нов мотор от такъв ранг може би няма смисъл да купуваш (освен ако мама и татко нямат излишни пари за пръскане), защото само след година (или 2, ако се окаже, че си по-мъдър, отколкото си мисля) ще искаш да го смениш;
- Не си позволявай да караш "фъкайки дъ лоу и дъ полис" из града, щото освен себе си може да пребиеш невинни хора, тъй като колкото и да си мислиш, че Young Buck бди над теб, на него ужасно не му пука за теб - не забравяй, че щом си на 16 все още нямаш практика като шофьор, а движението е сложно, особено ако си в София.
- Без да имам опит на подобни мотоциклети, мисля, че и извън града 140 км/ч с такъв мотор си е рискована скорост.

Съжалявам, че не ти помогнах с нищо на конкретния въпрос, но надявам се, че няма да се сърдиш.
=D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 09:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Удоволствието от карането на мотор не се постига при 140км.ч., особено когато си млад и неопитен, единственото което можеш да постигнеш е страх, но не и адреналин, а това води до некомпетентни реакции... Умната, момче!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 09:14 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз за тия пърпоретки харесвам като външен вид най-много aprilia rs 50(6.25 kW at 10,000 rpm). И все пак не бих купил чисто нова такава, колегите на горе са обяснили защо.
Фани слушай Оги - нема сбъркаш, а г-н Brown(a.k.a. Young Buck) не го харесвам, първо щот' е пълен жокер(като повечето в G-Unit Records) ама като си решил да се праиш на гангстер твоя си работа поне слушай кво ти говорат от Ruff Ryders Entertainment - мое чуеш нещо по смислено от "е*#м кучки и праим кинти" 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 09:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Момче, не ги слушай тия! Ако можеш да си го позволиш си купи нов мотор и си го карай с кеф! Купи си задължително и каска и някаква екипировка (яке, панталон, обувки), щото и с 50 кубика може да се претрепеш като куче... Освен това ще изглеждаш като истински моторист, а не като леке-гъзарче. Който от изброените по-горе да си вземеш, ще ти свърши работа, а за повечето има тунинг кит, който вдига и мощността и максималната скорост, но ако не си карал мотор досега ти препоръчвам да си джиткаш със "сток" двигател на първо време.

п.п. И аз съм за Априлиата :abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 11:06 
Полковник
Полковник
Аватар

AntWan написа:
А тия пе**растки сайтове на производителите никъде няма цена!

Може би защото цените се различават в отделните дилъри и държави?

Оги написа:
Не си позволявай да караш "фъкайки дъ лоу и дъ полис" из града, щото освен себе си може да пребиеш невинни хора, тъй като колкото и да си мислиш, че Young Buck бди над теб, на него ужасно не му пука за теб - не забравяй, че щом си на 16 все още нямаш практика като шофьор, а движението е сложно, особено ако си в София.

Не е зле да се замислиш защо има ЗДП, правила, знаци и ограничения на скоростта. Всеки един член от ЗДП, всяка една алинея и точка от него са написани с кръв, в повечето случаи - невинна и наивна! Пътищата са осеяни с паметници!

Избери си моторче, купи го, започни да се учиш да караш, винаги с КАСКА! И прочети в Мъдростта темите за екипировката!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 13:26 
Майор
Майор
Аватар

nigell написа:
...Освен това ще изглеждаш като истински моторист...

хахаха :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2008, 17:04 
Полковник
Полковник
Аватар

Оги написа:
Приятелю, гледам много нахъсан го раздаваш - псуваш, цитираш няк`ви идоли - борци против законите, спрягаш скорости, които хич не са за пренебрегване... Може би така ти се струва, че изглеждаш по-голям.

Браво Оги, тамън се нервирах на по-горното му изказване и ти ме успокои :-)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]