Дата и час: 19 Окт 2018, 13:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2009, 11:12 
Майор
Майор

kopan написа:
Колкото повече го гледам - толкова повече ми заприличва на дърводелска стяга+някакви доработки и преходници :)...

То дърводелската стяга вършела чудна работа за отлепяне на гумата от джантата, без доработки и преходници, в неделя пробвах :mrgreen: ...за мен си беше откритие [-o<

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2009, 00:14 
Полковник
Полковник

M_chavalinov, а приятелчето нити ли или само вкарва и изкарва?
Днес разнитих една реджина защото беше нитена на чупеща рама на К1 750 ( т.е. или рамата с флекса или веригата с флекса или разнитваш) избрах третото...
Има сигурен начин да се занити сигурен съм... но не ми се доверява на всяка машинка...та ако някой има решение на въпроса, моля да го сподели ... сериозно питам ...макар че темата за маслото е доста по-странична но както виждам е доста изместена тук ве полза на занитването на вериги)
Днес един съфорумник ходи специално за мен до представителстовото на реждина за което съм му благодарен ( и благодарността ми ще се измери в пиво ) и ми купи съединително звено! Но това звено нали пак трябва да се занити към веригата!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2009, 13:52 
Полковник
Полковник

Звена имам колко си щеш - с фиба , на занитване и т.н. машинки за вериги сьщо има и са евтинки ;) а ако не се доверяваш .............. ми направи си сам :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2010, 19:43 
Полковник
Полковник

Ми не ми се занимава да правя.. и то само за едно звено!!!
Никак се не връзва!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2010, 12:58 
Капитан
Капитан
Аватар

С един приятел колко се измъчихме да сложиме новата ми верига със занитващо звено.Не беше истина,но нямахме машинка,която да го стегне.На следващия ден намерихме някво подобие на малко менгеме стегнахме до колкото можеше и после с чука.Карах го на майстори да му хвърлят едно око на нитовете и казаха,че са ОК.А нита го направих с чука доначуквайки звеното.Надявам се да не ме подведът тези нитове [-o<

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2010, 21:52 
Полковник
Полковник

Като ми дойде звеното ще я мисля - сигурно на преса ще отида да я "чукне" !!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юли 2010, 13:19 
Някой може ли да даде линк към такава машинка за занитване и разнитване на мотоциклетни вериги?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 20 Юли 2010, 13:29 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

http://shop.racebiketuning.com/index.ph ... duct_id=85

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2010, 13:56 
Полковник
Полковник

или по скоро това:
http://shop.racebiketuning.com/index.ph ... uct_id=142
:wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010, 01:04 
Редник
Редник

Ейиии.... нация техническа сме,ма'а му стара.... кой може, кой не-всеки грабнал инструмента и .....
Абе хора, не мислите ли,че не всичко е на всеки работа.... Не ви разбирам! Ами то така и апендикса може да си оперирате бе!
Оставете ремонтите на специалистите, а ние да си гледаме нашата си работа и дай Боже безаварийното каране! Амин!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010, 11:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

nazgool73 написа:
......Оставете ремонтите на специалистите, а ние да си гледаме нашата си работа .......

Много лично го вземаш нещо! Ако не си разбрал притежанието на мотоциклет не е само каране а и удоволствието да го потдържаш, миеш, ъпдейтваш.... Като с децата, не е само е.@нето.
Я кажи за една смяна на масло колко ще ми вземеш? Колко надценка на маслото и филтъра? А за 15-минутната смяна на накладки?
На мен ми идва на нагорнище 2,3 пъти да звъня за да се уговоря със сервиза, 1-2 ходене че нещо изникнало или не са готови, излизам от работа, от 94-кладенеца ми вадят вода и душата. Тези приказки че с мотор за толкоз пари пък му свиди за ХХ лв. не на мен.

П.П. все пак става въпрос за рутинни действия не за основен ремонт. Ползвам съм и ще ползвал сервизни услуги.
Нищо лично :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010, 18:38 
Редник
Редник

Съгласен съм в по-голямата част от репликата! Разбира се, че има неща, които всеки може, а и е по-добре сам да си ги свърши.
Просто ме смущава това, как някои хора се отнасят лекомислено към собствената си безопасност. Лично аз се смятам за технически грамотен над средно ниво, но освен ако не е крайно необходи мо не пипам ходова част, силови възли и агрегати и възли. а колкото до цените в сервизите-да има ужасни главорези! Но има и такива, които работят на съвсем разумни цени. Та, това беше.
Дано не съм засегнал някого.... :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2010, 23:44 
Майор
Майор
Аватар

точно защото съм загрижен са собствента си безопастност предпочитам да пипна и проверя сам всичко вместо да го оставя на някой друг :!:
така по всяко време знам какво е състоянието на всеки от агрегатите и знам кога какво мога да си позволя с мотора ми - например ако знам че веригата наближава време за смяна няма да му вадя душата и ще карам по-умерено до километрите които идват за смяна и т.н.

останал съм с впечатление че за някои хора дори най-елементарна операция по обслужването на някаква машина се приема като някакво свещенодействие или някаква супер мистична и много сложна операция която трябва да се направи от "специалист" това е верно, хората в сервиза обикновенно имат повече опит от редовния моторист, но ако човек му е интересно и не го е страх да научи нещо ново само ще спечели ако се запознае по-отблизо с работата на отделните възли и с помоща на менюъли, приятели, форуми се научи да обслужва мотора си сам

преди време се срещнахме с човек от форума който продава мотори и той ми каза че един кандидат купувач като отивал да огледа мотор докарал 10 човека да го гледат, мотор за 1400 лв на 15 години :D той какво очаква да вземе машина която да кара още 10 години без повреда ли? машините се чупят, това е нормално, после се поправят и работят отново докато пак се счупят :D първия ми мотор като го взех имаше един тон скрити неща за оправяне (за които продавача знаеше но разбира се не ми каза нищо) аз нищо не разбирах и го взех просто ей така на късмет защото ми хареса визуално, почнаха да му се развалят разни неща които поправях и след като му се оправиха един по един проблемте, след време мотора си вървеше без вече нишо да му се разваля, мисълта ми е че не бива да се правят трагедии за всеки малък проблем, а човек не бива да кара мотора като пътник без да се интересува кое как работи, как се поддържа и поправя

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2010, 20:46 
Сержант
Сержант
Аватар

Хмм, тоя АЛЧЕН продавач с които си говорил,след като за него 1400лв са нищо,а по негова преценка както сам се изразяваш а и тои,защо не вземе да подари стария и счупен мотор на първия мераклия които е предявил интерес към машината.Нали за нищо не става а му иска пари :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2010, 22:25 
Майор
Майор
Аватар

пак не си разбрал :) пича си е обявил цена за мотора, ниска/висока не коментирам, ама да водиш 10 човека да гледат мотор на 15 години е смешно, той какво очаква да го кара още 15 години без да се повреди ли

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2010, 22:51 
Сержант
Сержант
Аватар

Та,,, Лукавия и алчен търговец не бива да се сърди за това,че някои си води маистор при нещо си, човека си е събирал паричките с мъка и за него са може би много пари и не иска да ги хвърли еи така за някои блокирал мотор,особенно ако е и му е първи, постави се на негово място аз ако съм ще ми отиде всичкия мерак, а това ,че са били десетина , -маисторите да са били наи-много двама а другите са били кибици,а има и опция самия продавач да си ги измисля тези неща :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]