Дата и час: 22 Фев 2018, 10:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 15:04 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

нещо с което не мога да се съглася. Напълно разбирам забраната за пушене в административни сгради, болници, театри и каквито други се сетите обществени сгради. Но в някоя рок-кръчма, къде аз например обичам да ходя… някой ще ми забрани да си пуша? Това дори звучи абсурдно. Тук не става въпрос да се обиждаме и да се ритаме по кокалчетата. Просто кръчмата е местото, където човек отива да пуши и пие. Да върши съзнателно неща, които са вредни за организма и приятни за душата. Да се забрани пушенето в такъв тип заведение е равносилно на наказание, наложено и върху посетителите и върху самото заведение. Не виждам никакъв смисъл, ама никакъв да се налагат наказания, които са неизпълними и няма да донесат никакви положителни резултати. Въпросът тук не е колко са пушачите и колко непушачите изобщо в България, а какво е съотношението на хората от двата типа, които ходят на нощни заведения. Е, извинете, но тук превеса на пушачите е огромен. Факт е, че нито аз, нито приятелите ми ще престанем да се събираме и да пушим пиейки, но от това, просто ще се окажем престъпници. Много добре, ново двайсе...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 15:08 
Полковник
Полковник

Смърт на пушачите !!! Пушачите на Сатурн - там да си пушат !!!

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 15:13 
Полковник
Полковник

Има някакъв резон в цялата работа със забраната...
П.п. Пушач съм от 20 години, но хич не ми е драго като се навра в някоя дупка (пардон клуб), където да ми люти на очите от цигарен дим и на интервали да излизам навън за глътка чист въздух, че да не колабирам! В интерес на истината това дали ще пуша или не в дадено заведение или клуб по никакъв начин няма да ми развали вечерта :D Поне аз мисля така, за вас не знам...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 16:11 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тази тема е безкрайна - винаги някой е онеправдан - я пушачите, я непушачите... По тази причина, по-здравословният и логичен избор е да се забрани пушенето в закрити обществени места, или поне да се ограничи максимално.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 16:16 
Майор
Майор
Аватар

forry написа:
...и на интервали да излизам навън за глътка чист въздух, че да не колабирам!

По-разумно е като е забранено вътре да се пуши да се излиза навън за пушене. Така хем ще те мързи да излизаш и ще пушиш по-малко. Тука у немско е така и аз 100% го подкрепям. Дори и като пушач, атмосферата в заведението ще ти се стори по-приятна!

Грахче написа:
Просто кръчмата е местото, където човек отива да пуши и пие.

Грах, като ти се пуши и пие, никой не те спира да го правиш в някой парк, например! Защо заради тебе, малкото непушачи наоколо трябва да:

forry написа:
излизам навън за глътка чист въздух, че да не колабирам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 16:24 
Сержант
Сержант
Аватар

гадни долни пушачи! ВЪН! :evil:

"И така нататък г-н Вучков и така нататък..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:02 
Лейтенант
Лейтенант

Крайни позиции се наблюдават по този житейски спор - едните на сапун (Сатурн), другите - свободите и правата... както е казал един анимационен герой - "Ребята, давайте жить дружно!" Оставете естествения подбор да си свърши работата - аз за себе си отдавна съм разрешил проблема - където не ми е приятно (по каквато и да е причина - одимено, очалгено, оскъпено), просто не ходя... Така автоматично ще се наместят нещата, при това максимално демократично, чрез гласуване - със най-старите бюлетини, а именно финикийските знаци - просто и чисто...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:09 
Полковник
Полковник
Аватар

Свободи?!!? Права?!?! Не ставайте смешни :lol:
Тва с пушенето е само черешката на тортата...ами новите "биометрични" документи? Ами здравната карта за излизане в чужбина? Вие за едното пушене....но за да не съм капо по темата - най-разумен вариант със салон за пушачи и непушачи. Лошото, разбира се, че в една компания се срещат и от двата вида.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:16 
Полковник
Полковник
Аватар

Bibata написа:
най-разумен вариант със салон за пушачи и непушачи.

Нали има вече такава разпоредба... Макар че доста заведения няма как да обособят два салона напълно разделени.
Цитат:
Да разделиш заведение на пушачи и непушачи е все едно като да разделиш басейн на пикаещи и непикаещи...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:26 
Подполковник
Подполковник
Аватар

В Русия забранили пиенето на обществени места... В Русия вече няма обществени места!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:27 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

аз пък мисля, че трябва да има заведения за пушачи, и такива да са наистина нощните клубове, където посетителите в по-голямата си част са именно пушачи. Това, което са го намислили просто няма да стане. То цялото заведение ще стои отпред на улицата да пуши!!! Абсурдно е! Малко трябва да се съобразяваме с реалността тук и сега, това не САЩ, нито Германия. Това е България и ако ще се доказваме като европейци дайте да почнем от важните неща, например от боклука в който сме се заринали до ушите, и да оставим хората които ходят един път седмично на кръчма да си пушат на мира!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:32 
Полковник
Полковник
Аватар

...ма това пак е някакво еднопосочно мислене...

...никой никъде никога не е доказал вредата от тютюнопушенето... ако имате такова доказателство дайте да го видим, аз лично до сега не съм видял...

...нямам нищо против теорията, че ако на някой не му се пуши, то аз не трябва да го тровя... ми о'к бе, кръчма за пушачи и кръчма за непушачи, тоя който я отваря да си преценява... аз като един толерантен и готин човек няма да стъпя в заведение дет не се пуши, камо ли да запаля вътре да тровя хората...

...дет вика Драки, че си пушиме и пиеме у парка, ма че ша съсипеме ресторантьорския бизнес дет храни ненамколко си народ - ми нема ядове, че станат градинари да събират фасове по парковете...

...алкохола що не фанат и него да забранят в заведенията, ще пиеме само боза...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 17:42 
Капитан
Капитан
Аватар

Да разделяш заведение на пушачи и непушачи е все едно да разделиш басейн на коридори за покаещи и непикаещи.. друг е въпроса, че за заведенията и клубовете си има норми за вентилация, и за работно време, и за максимално количество хора... и други, и други...

Да въведат тая забрана! Аз изобщо не се притеснявам, защото съм убеден, че ще я приложат по Български... адската свободия... а органите, които ще я контролират ще са...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 18:00 
Сержант
Сержант

-ако в резултат от генотипа или фенотипа си съм на прага на заболяване, което може да си "дреме" в латентно състояние през целия ми живот, но може да се "отключи" от цигарения дим от други, трябва ли да се излагам на подобен риск?
-ако аз съм направил своя личен избор да спра да пуша по една или друга причина, трябва ли да дишам цигарения дим от други и да се умирисвам на пепелник след всяко влизане в заведение, в което се пуши неистово и със слаба климатична и вентилационна системи?
-ако на мен ми миришат краката и чорапите, трябва ли да се събувам в заведение и да принуждавам другите да ми дишат миризмите?
-ако...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 18:26 
Полковник
Полковник

Понеже зачекнахте и темата за алкохола и що да не го забранят и него по заведенията... Ок, само, че аз като отида в задимено заведение и изляза полудрогиран (а полу, щото все пак съм пушач и съм трениран) от пушеците на хорските цигари, това вреди на моето здраве, а ппиенето (ако ще и до посиране да е) на някой друг въобще не ме касае...освен ако тоя някой не е жена ми, че после ще ми оповръща колата :lol:
П.п. Пак казвам, пушач съм и въпросните забрани касаят и мен, но след като явно ние (пушачите) не можем сами да се съобразяваме с околните непушещи, явно някой ще трябва да ни "съобрази" насила! Друг е въпросът, че това в БГ е невъзможно...Или поне не в тоя живот!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 18:27 
Майор
Майор
Аватар

Нали сме у Европата, ще си пушите отвънка. :lol:
Понеже е невъзможно/почти/ да накараш собственика на заведението да си включи аспирацията, щото токЪ е много скъп, затова пушачите с чашки/бутилки/ в ръка, ще си пафкат отвънка.Всяко нормално заведение има нужната аспирация, която ако е работеща, не трябва да се усеща миризмата.
От една страна е готино, аз като не пушач, редовно си излизам отвънка, мохабтчето върви идеално, социални и други контакти и така. :mrgreen:
Пък и не ми е кеф, както казаха и другите, да се умирисвам на скот, или цяла вечер да дишам ваниловия аромат на някой селяк с пура.Или ако имаш малко дете, да неможе да отидеш зимата да пиеш едно кафенце, щото вътре мъглата е гъста и непрогледна.
п.п.Горко им на кръчмарите, че с това пушене отвънка, колко чашки заминават, не е истина. :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 18:41 
Сержант
Сержант
Аватар

Когато още пушех ме дразнеше да вляза в "лисичарник" и да режа дима с нож.Дреме ми дали е вредно за здравето или не, просто не ми е приятно да ми люти на очите и да се давя.Другия момент е че тука няма никакви норми за вентилация и задължителен обем въздух на човек в заведение, и където има аспирация тя е или само "за пред властите" или изобщо не се пуска, или в някой дупки, които гордо се пъчат като "клубове" изобщо липсва.Е Фори е бил в Амстердам, да ви каже дали в кофишопа дима се стеле като в нашенска кръчма, хем там идеята е да си дръпнеш и от "пасивното"от комшиите на аванта :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 19:06 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Като гледам има заклети пушачи - егоисти. Защо егоисти - защото мислят само за собственото благо. Има и интересно мислене присъщо на нас българите - "прехвърляне на топката" му викам аз. "- Какво са ме подхванали мен, ще ми забраняват да пуша? - Я, колко други проблеми има!" Типичен цирк. И като се понасъберат достатъчно хора, защото има много егоисти и изведнъж почват да лантят "кога ще се оправим?". Отговора е простичък - никога! - Не и докато всеки мисли само за себе си.

- За протокола, аз съм за забраната. - И аз искам да посещавам някои заведения, които са ми в черния списък заради дима!
- За протокола - всички бивши пушачи (или поне тези, които аз познавам), са много по-враждебно настроени към мисленето Ви и към самите Вас - егоисти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 20:07 
Полковник
Полковник

rumba написа:
...- За протокола - всички бивши пушачи (или поне тези, които аз познавам), са много по-враждебно настроени към мисленето Ви и към самите Вас

Всъщност, аз като бивш пушач, се изказах крайно по - горе единствено и само да не взема да опровергая тази теза ... иначе не ми пречи, ако някой къди около мен :D

Е, обонянието ми е станало доста по - чувствително и ако преди ми беше неприятно да ми смърдят дрехите на пушек, сега ми е откровено гадно :mrgreen:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 23:09 
Редник
Редник

Aйде и аз.От началото на годината не пуша и честно казно като влезна в някое кафе без аспирация ми е доста гадно,но да забраниш да се пуши в клубове и дискотеки си е чисто посегателство върху личната свобода на всеки пушач,а както Грахчето каза 99% от нас отиват на такива места именно да си причинят трудни за описване неща и съответно силно НЕздравословни.Така че за тези на които им пречи цигарения дим в заведенията,нека просто не ходят там,а да си се разхождат по планини и полянки на чист въздух,да живеят здравословно и да оставят пушачите да се тровят.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]