Дата и час: 20 Юни 2018, 02:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 12:05 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Не искам да убивам надеждата в "изстрадалите" непушачи, но... не забравяйте къде живеете. В България всяко чудо е за 3 (три) часа. Колкото и да виете от "справедлив" ужас и възмущение, нищо реално няма да се промени. Ако щете, ходете с противогази, нямам нищо против. Но престанете с тъпите си брътвежи. Колкото повече се навивате, толкова повече ще страдате. Гарантирам ви го.
А в сладкарници не ходя.

Последна промяна Fats на 25 Фев 2010, 12:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 12:05 
Полковник
Полковник
Аватар

ЗМЕЙ написа:
Гениално ! Сега трябва някой да изобрети "пушомер", да се установи научно до каква стойност на пушека е приемливо, след това да се облече в законова форма, да се създадат необходимите държавни органи, които ще съблюдават спазването на нормите, както и съответните неправителствени организации, борещи се срещу или подкрепящи тези норми :mrgreen:

....норма си има, има си и съответни разпоредби за спазването й... друг е въпрса дали ХЕИ си върши работата...

...за съжаление нашето общество е толкова злобно и първосигнално, че никой в темата не вникна къде е проблема и сички се нахвърлиха върху тая гад пушача...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 12:13 
Полковник
Полковник

akulcho написа:

....норма си има, има си и съответни разпоредби за спазването й... друг е въпрса дали ХЕИ си върши работата...

...за съжаление нашето общество е толкова злобно и първосигнално, че никой в темата не вникна къде е проблема и сички се нахвърлиха върху тая гад пушача...

Акула, дай по - ведро :D

Между другото, споделял ли съм ти, че ти беше причина да пропуша след един от поредните пъти, когато бях спрял цигарите :mrgreen:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 12:16 
Полковник
Полковник
Аватар

infestdead написа:
Добре последен въпрос и спирам да пиша. Ако си в сладкарница и около теб има деца, ще запалиш ли? Надявам се не. Е аз с какво съм по различен? По-голям съм с 20 годинит - т.е. да го духам с моите претенции?

от akulcho на Пет Фев 19, 2010 4:32 pm
akulcho написа:
аз като един толерантен и готин човек няма да стъпя в заведение дет не се пуши, камо ли да запаля вътре да тровя хората...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 12:19 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

infestdead написа:
Ама кой ти говори за бой и насилие? Просто като дейност - като пушиш пречиш - като пиеш не пречиш. Какво правиш докато/след това си е твоя работа и е изцяло лично обосновано, няма връзка с това кои навици практикуваш или не.

е*аси лицемерието...

Както и да е. Работата поне за мен е ясна. Прекратявам участието си в темата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 12:21 
Полковник
Полковник
Аватар

ЗМЕЙ написа:
че ти беше причина да пропуша след един от поредните пъти, когато бях спрял цигарите :mrgreen:

...оправдание, не причина :D пропушил си щото си е готино, щот те кефи и щот не можеш да станеш непушач - ти си готин, толерантен и весел, което е несъвместимо с един трезвеник... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 17:59 
Сержант
Сержант

akulcho написа:
infestdead написа:
Непушачите не пречат на околните.

...пречиш ми с мрънкането си, пречиш ми със забраните които искаш да налагаш, прчиш ми с крайните си възгледи, много ми пречиш и не те искам - съответно искам място САМО за пушачи, където да няма такива като теб, след като няма такива места се чувствам онеправдан, с нарушени човешки права, търпя геноцид...

А то всъщност темата е да мрънакт пушачите....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 18:35 
Сержант
Сержант
Аватар

Абе що в бяла страна като Холандия в ония богоугодни кофишопове никой не мрънка че му е задимено и че му лютят очите? :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 18:51 
Майор
Майор
Аватар

Цитат:
Абе що в бяла страна като Холандия в ония богоугодни кофишопове никой не мрънка че му е задимено и че му лютят очите? :mrgreen:
Да направят такъв вид заведения и тук, никой няма да мрънка, че е задимено. :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 19:08 
Сержант
Сержант
Аватар

Абе тия дето им люти на очите в какви заведения ходят??????Внякъкви гаражи ли???. Една моя позната, когато прави ремонт на ресторанта изсипа сума пари за вентилация скрита (под таван на няколко нива), с еденствената цел да улавя ненужния пушек над всяка маса. Непушачите вместо да разтягат локуми тука ---Да протестират на улицата и пред народното събрание за внасяне на нови евро норми за които да отговарят собствениците на обшествени заведения!!! Ще е по приятно за всички

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2010, 20:28 
Сержант
Сержант

След като "ще е по-приятно на всички", това е грижа на всички-нека се научим да мислим и реагираме като гражданско или мото общество.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 00:19 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Това се превърна в баси тъпата тема, още малко и е на път за кайшлъка...
С пушач и шоп не се спори, точка :ozyben: ](*,)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 00:55 
Полковник
Полковник
Аватар

...ако обществото забрани, инкриминира и предвиди санкции в наказателния кодекс спрямо пушенето, производството и търговията с тютюневи изделия - аз лично ще откажа цигарите и гък няма да кажа по темата... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 10:33 
Сержант
Сержант

Обществото може да инициира, но не и да "забрани, инкриминира и предвиди санкции в наказателния кодекс". Такива теми трябва да бъдат ползвани не за "дървено философско" надприказване и просташки изхвърляния по балкански, а за подсещане и приучаване на аудиторията за грамотно, т.е. "европейско" отношение към един обществен проблем, какъвто е безогледното тютюнопушене на обществени места от една част от хората, което пречи и е в ущърб на здравето на друга част от хората.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 11:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

akulcho написа:
...ако обществото забрани, инкриминира и предвиди санкции в наказателния кодекс спрямо пушенето, производството и търговията с тютюневи изделия - аз лично ще откажа цигарите и гък няма да кажа по темата... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Да бе да, сигурен съм че ако такова нещо се случи ще се повиши предлагането/търсенето на машинките за свиване на цигари, и тютюна събиран от знойни българки и ъъъ и така нататък

Но в крайна сметка като изключим това в което се превърна темата, в какво е проблема: пушачите не искат да им се налагат забрани, защото те имат правото на избор дали да си тровят живота или не.
От друга страна непушачите искат да се приеме закон който да защитава техните права, а не като отидят някъде да не им се налага от някой познат или непознат да му дишат пушъците.
Аз нямам нищо против хората пушачи, имам страхотни приятели, които пушат, обичам си ги, но имам против цигарите, не ги обичам и ме е яд че тези хора си тровят доброволно живота.
Искам като ходя по улицата или в някой парк да не гледам захвърлени цигари навсякъде, захвърлени от иначе готините и културни пушачи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 12:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Глейте ся...тва да пушиш в затворено помещение при други хора е все едно да влезеш и да пръднеш...само, че това е по-малко вредно и по-бързо се отмирисва от цигарения дим. Ако си у вас си пуши колкото искаш. Обаче видите ли....пушачите се чувствали, че им погазват правата. кви права бе...егаХси смешката. Няма такъв овчи народ. Да надига гласец само за едните му цигари (или когато искаха да слагат акциз на рИкията)....докато през цялото време го е... отзад. Предлагам да направим Кремиковци - официалната Пушалня на БГ, а затворените реактори на АЕЦ на казани за рикия, за да има за 'сички жЪдни и ненапушили се.

Аз като един НЕпушач тайно смятам всички пушачи за слабаци, меки п.и.ш.к.и. Да си позволиш да зависиш от неква "вещ", да не можеш да свършиш работа за 5 пари ако немаш 2 цигари у джеба. :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 12:27 
Капитан
Капитан
Аватар

Оуу тука вече стана интересно :D
Евалата Лейди =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 12:33 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Хихи, ама и от двете страни има крайни мнения, пък аз си мислех че съм радикален, все си мисля че истината е някъде по средата, за съжаление ще се премести там където има повече пари-тоест към поддържане на цигарите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 12:38 
Полковник
Полковник
Аватар

...понеже се почувствах лично обвинен в едно мнение без никаква обосновка на твърденията, ще си позволя да ти отговоря лично:

LadyRider написа:
Аз като един НЕпушач тайно смятам всички пушачи за слабаци, меки п.и.ш.к.и.

...ти лично съвсем не го смяташ това твое мислене за тайно, след като си го изтъпанияла на средата на интернедо...

...дори да си непривлекателна и нечистоплътна, в името на спора се съгласявам да ти докажа че не съм толкова слаб и че не ми е съвсем мека пишката - ако си навита можем да запишем с камера експеримента...

LadyRider написа:
Да си позволиш да зависиш от неква "вещ", да не можеш да свършиш работа за 5 пари ако немаш 2 цигари у джеба. :mrgreen:

...това със зависимостта няма как да се случи, мога да пуша - мога и да не пуша, поне 5 пъти обясних в темата какъв ми е проблема със забраните...

...в офис сградата в която работя пушенето е забранено, пък още не са ме уволнили...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2010, 12:44 
Полковник
Полковник

akulcho написа:
...понеже се почувствах лично обвинен в едно мнение без никаква обосновка на твърденията, ще си позволя да ти отговоря лично:

LadyRider написа:
Аз като един НЕпушач тайно смятам всички пушачи за слабаци, меки п.и.ш.к.и.

...ти лично съвсем не го смяташ това твое мислене за тайно, след като си го изтъпанияла на средата на интернедо...

...дори да си непривлекателна и нечистоплътна, в името на спора се съгласявам да ти докажа че не съм толкова слаб и че не ми е съвсем мека пишката - ако си навита можем да запишем с камера експеримента...

LadyRider написа:
Да си позволиш да зависиш от неква "вещ", да не можеш да свършиш работа за 5 пари ако немаш 2 цигари у джеба. :mrgreen:

...това със зависимостта няма как да се случи, мога да пуша - мога и да не пуша, поне 5 пъти обясних в темата какъв ми е проблема със забраните...

...в офис сградата в която работя пушенето е забранено, пък още не са ме уволнили...

На 100% съгласен! Пуша от 20 години, но никога не съм бил зависим. Например, когато жената е вкъщи не пуша, щото тя е непушачка. Когато пътувам също не пуша - с дни, седмици... нито се сещам, нито ми липсва. Имал съм периоди, когато просто съм решавал да не пуша - 3 месеца, 6 месеца... така че пушенето не е пряко свързано със някаква зависимост! Зависимостите са съвсем друго нещо! Имам познат, който е зависим към шоколад да речем! Ако не мушне няколко му треперят ръцете и не може да реже (хирург е)! Така че това, че си пушач, не е задължително да те превръща в зависим към тютюна!
Пък за меката п....а, ще замълча :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]