Дата и час: 20 Юни 2018, 18:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 04:21 
Здравейте!
Както виждате съм нов в форумът.
До няколко дни, официално ще придобия и правото да управлявам мотоциклет.

Тук идват няколкото въпроса:
В момента нямам мотор, скоро може да закупя, но пък сезона свършва.Искам да се презастраховам и да купя каска, защото ще ми се отдаде възможност да покарам а не искам да рискувам без горепосоченият елемент.Искам да си имам каска и да си знам, че мога да карам мотор и да съм спокоен.

Харесах моделите на Roof и в частност Roof Boxer V8.За жалост не е фул фейс маска, и това малко ме разколебава.Какви са ви мненията за нея ?
После разгледах моделите на Icon, Arai и Suomy.Харесах Suomy Extreme Gambler.Какво ще кажете за нея ? И какво бихте ме посъветвали за самият избор на каска.
Т.е. Модели, марки и т.н. които са надеждни( дай боже да не си го доказваме това ).

И друг страничен въпрос:Пуснах си документите на 18-ти Октомрви.Процедурата е обикновенна и отнема около 30 дни, но ми казаха да дойда малко по-рано.Днес сме 04 Ноември и са изминали 17 дни.Какво бихте ме посъветвали- да изчакам ли до 8-ми ( да станат поне 20 дни) или да отида днес ? Дали ще ми е готова...според вас.

П.П.-Ако съм сгрешил раздела, моля да ме извините :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 09:51 
Полковник
Полковник
Аватар

Добре дошъл и много безаварийни километри ти желая!!!!!
Първо кажи какъв мотор искаш да караш и как смяташ да го караш (спортно или туристически).

fixer2beat написа:
Здравейте!
Искам да си имам каска и да си знам, че мога да карам мотор и да съм спокоен.

Освен каска ти трябва е хубав екип. Тогава ще си спокоен, особенно в това време.

fixer2beat написа:
Здравейте!
И какво бихте ме посъветвали за самият избор на каска.
Т.е. Модели, марки и т.н. които са надеждни( дай боже да не си го доказваме това )

Не искам да те плаша, но за съжаление ще се доказва.
Колкото и пари да си дал за екипировка тя се изплаща в хиляди пъти с първото падане.
Затова не пести от тези неща!!!!!!!

fixer2beat написа:
Здравейте!
После разгледах моделите на Icon, Arai и Suomy.Харесах Suomy Extreme Gambler.

Хубави каски са, няма спор. Но има и още от високите класове (скъпи) на SHOEI, Schuberth и т.н.

А най-добре е слагаш и мериш на главата си. Така ще видиш коя каска ти е най-удобна, защото е отвратително да пътуваш
с каска която не ти е удобна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 11:14 
Капитан
Капитан
Аватар

Чупи гипса и послушай Тео :)
За каските и екипите само пробване и лични впечатления вършат работа. Няма универсално най-добро решение.
Ходи питай за книжката щом толкова те вълнува. И не забравяй колко много си чакал, за да стигнеш до тук и колко много ще искаш да караш в бъдеще. Просто бъди разумен до някаква степен и се ограничавай от рискове.

Успехи!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 11:16 
Сержант
Сержант
Аватар

Добре дошъл и от мен, а по въпроса ти за книжката можеш да провериш тук http://i-kat.org/ дали е готова

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 12:29 
Генерал-майор
Генерал-майор

До сега съм виждал двама българи с Roof - Себе си и Радо /един пич дето се занимава с електрика и електроника/:) Тази марка изобще не е разпространена по нашите ширини.

Карал съм с Root RO10 и Roof Boxer... Roof Boxer V8 е упгрейт на Roof Boxer, като промените са само в модуларната част и заключванет. Roof е скъпа и висококачествена каска, последната марка която произвежда в Европа. Специално Boxer се води универсална каска, демек става и за градско каране и за дълги пътувания. Основната и характеристика е, че най-леката модуларна каска на пазара. Друго приемущество е, че модуларната част, когато е отворена отива на тила и не създава голямо въздушно съпротивление, ако решиш да покараш е опенфейс извън града. Иначе като сертификация е бетон... покрила е всички нужни евро тестове и Британските и континенталните.

Roof Boxer V8 е много разпространен модел в UK, Франция и Скандинавските страни... явно има причина:)

От другите за които питаш: имам малък опит с Icon... иначе Arai и Suomi са сред топовите производители в света. Относно Icon... като се има предвид, че те са фирма, която набляга основно на екипировка за стънт карачи, каските им имат някой особенности. Плюсовета са: каските са екстремно здрави и сигурни, разцветките са атрактивни, резервните част /визьори и механизми/ са ефтини и имат няколко несрещани при други производители екстри. Минусите са: тежки, обемни и не особенно аеродинамични.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 12:36 
Генерал-майор
Генерал-майор

btw Избора на екипировка се съобразява с много неща: тип на мотора, начин на каране, цели на ползване и т.н.. Изглежда като да имаш финансов ресурс, предвид факта, че си се огледал в каски по 300+ евра... та пред вид това не е като да нямаш богат избор, ама първо си отговори на горните въпроси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 13:31 
Полковник
Полковник
Аватар

добре дошъл!
все хубави да са километрите ти на две колела!

съвета за мерене е основен! един и същи размер на различни производители стои различно /дълбок-плитък; голям-малък визьор; около последния и яко скърцане срещу тишина и мазнота на движение ;) и т.н..../ за съжаление от към избор с цел премерване сме доста зле...
ако си харесаш например Shark, която е най-добре пасващото нещо на моята чутура (извод на база емперични опити) - ееееее, няма къде да премериш такава у нас...

успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 15:51 
Има нещо което съм замислил и се надявам да дадете съвет.Глупав ходи или не, съм решил да закупя като екипировка само- Каска, Ръкавици и гръбнак.Не си се представям в цял екип...Няма да карам свръх лудо...По-скоро ще си круузвам.Това адски много ми хареса при мотора- Уникалната свобода...Карам и разглеждам с огромна усмивка. Т.е. силно се надявам, да нямам нужда от цял екип.Гореспоменатите каска, ръкавици и гръбнак, биха ли били достатъчни за едно нормално каране :) ? Разгледах в нета Suomy Extreme Gambler и видях, че има -ECE 22-05, DOT, JSI, Snell,които са доста важен атестат. Т.е. има всички лицензи( ако така бих могъл да го нарека ).Каската ми харесва и мисля, да се спра на нея.....Roof Boxer V8 също е уникална...но на дали ще е толкова надеждна, както Суоми-то...поради факта, че е Оупън фейс.

Каска лесно ще намеря, стига да харесам някоя.От немският Ибей мога лесно да поръчам. Там има Roof-a но няма Extreme Gambler-a на Suomy.

Относно избора на мотор- Какво бихте препоръчали в 1000cc ?? Моят фаворит е GSXR...Всички познати искат да ме откажат от Р1-цата защото била моторът с най-много смъртни случаи. Един съвет получих от така нареченият ми инструктор Василев ( Школа Василеви - Вижте ми мнението в темата относно ТЯХ ).Тааа съветът беше - Вземи си мотор от който да те е страх. Да те е страх да му дадеш газ докрай, защото ако си вече безстрашен с някой 600 кубика, почваш да се надценяваш и да правиш глупости. Т.е. страхът да ме възпира да правя глупости. Има ли нещо такова :) ?

LoveHate- Относно Roof-a - Каза, че е покрила минала всички тестове- Т.е. минала ли е ECE 22-05, DOT, JSI, Snell ? Има ли как да провериш ? Там където аз разглеждам, не виждам нито една от тези абревиатури :)...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 16:36 
Майор
Майор
Аватар

Здравей, добре дошъл.

Екипировка. Само да вметна, че в раздел "Мъдростта на моториста" има много добра тема за избор на каска.
Ако мислиш да караш сега, ще ти е много студено без ботуш и панталон.

Мотор. Като гледам към какво си се насочил, пак ще постна един линк от Мъдортстта , разбира се крайното решение е твое. viewtopic.php?f=1&t=219

Успех в избора на.....всичко :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 16:44 
HarrySlaughter написа:
Здравей, добре дошъл.

Екипировка. Само да вметна, че в раздел "Мъдростта на моториста" има много добра тема за избор на каска.
Ако мислиш да караш сега, ще ти е много студено без ботуш и панталон.

Мотор. Като гледам към какво си се насочил, пак ще постна един линк от Мъдортстта , разбира се крайното решение е твое. viewtopic.php?f=1&t=219

Успех в избора на.....всичко :)

По-скоро сега умувам за каска. Каране ще има, само ако се отдаде възможност, и то само да се порадвам преди края на сезона.

П.П.- Ще има ли някакво последно събиране ?? Закриване на сезона ?? Както беше в началото на сезона, с състезания и огромната сбирка при Бояна :) ?

П.П.2-Има ли раздел или тема, в която се разискват леки инциденти, падания и т.н. Т.е. да се опише ситуацията, да се каже къде е грешката и т.н.Да видя къде какво може да се сгреши и да се говори по този въпрос :) ? Общо взето като ретроспекция на случката :) ?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 18:28 
Полковник
Полковник
Аватар

fixer2beat написа:
решил да закупя като екипировка само- Каска, Ръкавици и гръбнак.Не си се представям в цял екип...Няма да карам свръх лудо...

Пич, гледай сега! Дали ще паднеш с 40 или с 400км/ч. е ВСЕ ЕДНО!!!!!!!
Миналата седмица си паднах с 60 и панталона, ботушите и якето поеха всичко. Ако не бях с тях сега сигуно нямаше да мога да пиша в този форум.
Няма значение от колко време караш, бързо или бавно караш .... всеки пада, или ще падне.
Но дори и никога да паднеш (това е в сферата на фантастиката) ако не си с екип ще започнат да те болят колената, кръста и всички ставни връзки.
Вятъра не можеш да го спреш без специални "аксесоари", а не го ли спреш той не прощава.

Относно мотора: Прочети линка, който ти е пуснал Хари и въобще целия раздел.

Каквото и да ти говорим ако си решил да стигнеш по "трудния" път до горните изводи .... :-)
Успех.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 18:50 
Всъщност забравих да добавя и Кожено яке.С добавените протектори.Освен да добавя и наколенки :).Под панталнона/дънките.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 19:15 
Капитан
Капитан
Аватар

Сигурно всеки е минал през този "теоретичен" етап и се е представял как ли не преди да се качи на мотора. Споко, сам ще се убедиш колко са навързани нещата... Като започнеш да караш тука ще ти духа, там ще ти пропуска вода, това ще ти спарва, с другото ще зъзнеш, едикво си ще шуми... Ти наистина ли си мислиш, че мечтата на някой е била да се види в цял кожен екип в центъра на града?
Обърни специално внимание на думите на колегите - каска се купува с мерене, а не на картинка. Аз лично имах голям проблем да намеря каска, която да ми пасне на главата, за ръкавици да не говорим...
За да се убедиш сам просто отиди в произволен магазин за каски и премери.

Успехи!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 19:19 
Споменах Немският Ибей защото от време на време ходя в Германия. Аз все още събирам данни за Суоми и Рууф-а , но отивайки в Германия, мога спокойно да разгледам, пробвам, меря и избера :).Прав си, че във времето ще попълвам липсващите части от екипировката :).

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 19:39 
Генерал-майор
Генерал-майор

-Круизването и литровия Гиксер са в двате диаметрални крайности на мотоциклетизма.

-Карането на литров Гиксер без адекватна екипировка е доста неразумно... трябват ти подходящи гащи и МНОГО КАЧЕСТВЕНИ БОТУШИ.

-Roof Boxer няма DOT или SNELL, защото това са американски сертификати, а Roof намат официален внос в Съединените Щати. ECE 22-05 сертификат има.

-Roof Boxer е сигурна колкото всяка модуларна каска. По-малко от фулфейс шлема и повече от опенфейс каските. Ключовата дума е "универсална".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 21:23 
Подполковник
Подполковник
Аватар

"Гиксера" е особено подходящ за "крузване" по Витошка м/у кафетата. Задължително с ръкавици и "гръбнак" DAINESE!!! Останалите дрехи задължително от бутиците по витошка или в мола!

[-X

Като си решил да се подвизаваш в този форум, не се излагай и вземи прочети първо темите в раздел "Мъдростта на моториста". Там има отговор на всичките ти въпроси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2011, 23:55 
Никъде не споменах кафета, нито Витошка. Аз взимам мотор да го карам и да му се радвам.Нима е невъзможно едно Круузване с 100-120 км/ч ? Няма да се влача а ще карам.Витошката я остави на шматките :).

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2011, 00:00 
Генерал-майор
Генерал-майор

fixer2beat написа:
...Нима е невъзможно едно Круузване с 100-120 км/ч ? ...

Ти на Гиксера, 4-тата явно не смяташ да я стигнеш!?!?!:))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2011, 00:03 
За всичко си има време и място.Мотора го искам като допълнително средство за придвиждане и в крайна сметка ми е мечта...Както и на вас, гарантирам :) ! Твърдите, че литров мотор няма да ми свърши работа ? В крайна сметка няма да хвана корени на него.Извън София ще ми свърши работа, както всеки друг мотор :) !

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2011, 00:07 
Генерал-майор
Генерал-майор

Виж сега, с напълно добри чувста... щото си възпитан ама явно не си много в час...

GSXR ?1 е расова спортна машина, произведена за каране по писти с максимални ускорения. Предвидена е да вдига 200+ и да влиза в завой агресивно. Кефа от подобни машини е в пърформънса и адреналина.
За съжаление тези му характеристики не го правят особенно подходящ за разходни и дълги лежерни пътувания, за тази цел се ползват Спорт-Турист, Паркетни ендура или Крузъри /тука им викат чопъри/... те са с комфортна стойка и прочие...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]