Дата и час: 21 Окт 2018, 19:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 02:13 
Полковник
Полковник
Аватар

И са к'во :-k

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 02:26 
Полковник
Полковник
Аватар

pathetic написа:
akulcho написа:
pathetic написа:
....
РодригеС- Направо !! Един ме гони, друг ми казва да не пиша, трети ми казва, как не мога да водя елементарен разговор. Тука ме разпнаха...И то за моите идеи които излиза, че са грешни..сметките ми също..И накрая ми трият акаунта...Е такова нещо не съм виждал !
Ти какво очакваше?!?
Хич да не ти пука ... ся да не вземеш да се откажеш от моторите?!?
Петъчната сбирка е този петък ... идвай и ако другите не ти дадат мотор за проба ... KLX-а е под ръка!!! :mrgreen: Покарай го и ще разбереш разликата в конете, които пишат "проформа"!!! :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 04:32 
Freeride написа:

Когато няма какво да кажеш, по-добре си мълчи.Трупай мнения в други теми ! :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 04:58 
Редник
Редник
Аватар

Колега pathetic (разбирам, че по-рано си бил fixer2beat),

Отворих темата с интерес и искрено желание да дам полезен съвет, а и да прочета интересни мнения и препоръки. Виждам, че има интересни такива, но също виждам и че страстите са се разгорещили доста и темата постепенно се е изместила в нездрава посока. Много жалко!

И така, мнението ми по-долу, базирано на 23-годишен стаж като мотоциклетист:

1. Екип - екипът (както и каската, ботушите и ръкавиците) е изключително важен! Моят съвет е да не правиш абсолютно никакви икономии в това отношение. Не е необходимо да купуваш топ модел на дадена марка (ако не можеш да си го позволиш, разбира се), но е необходимо да избереш марка, която е с доказано качество и отговаря на съответните европейски стандарти за абразивност (ЕСЕ). Без да претендирам за изчерпателност, ще посоча някои такива марки без определен ред: Dainese, Alpinestars, Spyke, Spidi, Icon, Arlen Ness, Rev'It. Още с първото падане (а то при всички случаи е само въпрос на време) ще разбереш, че парите дадени за екип са си стрували. Аз съм ползвал и продължавам да ползвам Dainese, Spyke, Rev'it и Alpinestars (винаги от две части). Падал съм с първите два и не съм се наранявал сериозно. Според мен екипът трябва да е от кожа или Goretex, D-Tex и т.н. високотехнологични материали с висока абразивна и климатична устойчивост. Моето лично предпочитание е кожа, но това е въпрос на личен избор. Не препоръчвам леките и тънки летни екипи, при които непременно има компромис със сигурността - по добре да изпитваш известен температурен дискомфорт, отколкото да пострадаш по-сериозно.

2. Каска - задължително трябва да се пробва, за да се купи точен размер. Задължително трябва да е нова! Задължително да е сертифицирана по ЕСЕ (европейски стандарт) или DOT (американски стандарт). За млад моторист задължително цял шлем (full face) или най-малко модуларен. Препоръчвам следните марки: Arai, Suomy, Shoei, Schuberth, AGV, Shark, XLite, Nolan. Аз съм ползвал Arai, AGV, Roof, Davida и Shark. При сравними модели най-доволен съм от Arai - най-комфортната каска, която съм ползвал. Прочетох, че някои от колегите са ползвали Roof. Аз имам R010 и не съм много доволен - не ми пасва съвсем добре на главата, трудно я слагам и свалям (а размера ми е точен) и освен това се замъглява най-много в сравнение с всички останали шлемове, които съм имал. Сравнително тежка е. Иначе пък изглежда много добре! За многото соц каски и шлемове, които съм ползвал в ранните години няма да коментирам нищо. Освен в гардероба или витрината като експонати, те нямат място в наши дни.

3. Ботуши - както при каската и екипа - избирай доказани марки - Sidi, Dainese, Oxtar, Alpinestars, Daytona. Аз съм ползвал Sidi, Dainese, Hein Gericke, а едно време кубинки и руски военни ботуши. Задължително пробвай и купувай точен размер. Освен че може да ти е неудобно, неточният размер на ботушите може да е много опасен и да доведе до рискови ситуации по време на движение.

4. Ръкавици - отново, качествени марки. Задължително карай с ръкавици по всяко време. Повтарям, по всяко време! Един път съм падал от мотор заради ужилване от пчела по ръката по време на движение. Освен това още 3 пъти са ме жилили насекоми (пчели, оси и стършел), заради недобре закопчан екип, ръкавици и каска или въобще липса на някои от тях.

4. Първи мотор - мисля, че най-добрия вариант е не повече от 250 до 400 куб. см. И не защото не могат да постигнат висока скорост (има 400 кубикови мотори, които достигат и поддържат безразсъдно високи скорости), а по-скоро защото са по-управляеми и леки от големите кубатури. За нов моторист като теб повече от 400 кубика е твърде много. 1000 кубика е безумие. И това не е въпрос на пари или умения, а единствено на опит. Преди да се натрупа достатъчно опит, тежък и мощен мотор е твърде опасен - и за теб, и за другите участници в движението. Не приемай това като критика или омаловажаване на шофьорските ти умения. Сигурен съм, че си добър водач - човек, който говори с такава страст за мотори няма как да не е. Тук обаче става въпрос за натрупване на опит, а той няма как да дойде изведнъж - необходомо е време. Аз взех книжка на 16 години и карах 2 години 50 кубиково Балканче, докато станах на 18 и изкарах А категория. Следващия ми мотор беше 350 куб. ИЖ, след това 150 куб. MZ, после 250 куб. MZ и така постепенно до последните 10-ина години, през които карам литрови машини. Трябва да призная, че скокът от 250-350 куб. мотор на 1000 куб. машина беше стряскащ за мен дори и след дългогодишен опит.

Надявам се това, което написах да ти помогне да вземеш разумно решение. Много от колегите тук са изразили подобни мнения, макар някои от тях да са го направили по неподходящ начин, но съм убеден, че всички го правят от добро чувство и загриженост за млад колега. Изхождайки от тази позиция те съветвам да не се поддаваш на негативни емоции, а да се опиташ да извлечеш максимална полза от огромната база полезна информация в този форум.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 05:13 
Имаш една почерпка от мен ! :D
И все пак да спомена- Никъде не съм казвал със сигурност, какъв мотор ще взема и т.н. Просто казах, че Джиксър-а ми е мечта.От там нататък темата се измести към това, дали ще му се дава много газ, дали ще е удобен, дали е пригоден за градско и т.н. и накрая се стигна до триене на акаунта ми. През 5 мнения казвам- Мерси за съветите.Когато дойде време за покупка ще мисля, ще гледам, ще пробвам и т.н. Не съм избрал Сузукито на 100 % нито съм го купил. Повтарям се през 5 поста и накрая пак ме нападат.Човек да не си каже желанието, егати !

Относно покупката на първи мотор с голяма кубатура- Евентуално след Нова Година ще напусна България и ще отида в Германия.Ще бъде много трудоемко да купя мотор, да речем 250 кубика, да му свикна, да го сменя с 400кубика, после да го сменя с 600кубика и накрая да купя хилядарка. Ще съм на друго място, с други хора, ще са други законите, ще са други процедурите по пукупката на мотор и в крайна сметка, няма да мога през година да купувам продавам отписвам от общини, вписвам, да плащам данъци в всякъкви учреждения и т.н. Купувайки евентуално по-мощен мотор, аз макар и с риск, прескачам първите километри на по-"прощаващ" мотор с такъв с повече възможности, но през моите очи, това е единственият вариант аз да имам мотор който ме удовлетворява, няма да го сменям скоро и ще ме радва.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 08:59 
Майор
Майор
Аватар

Dimo написа:

Димо, по добре дай мнение в тази тема: http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?f=22&t=37485 ще си много по-разбран и полезен :wink: .
pathetic явно вече е разбрал какво иска и какво ще направи, и няма кой да го спре. pathetic пожелавам ти много безаварийни километри на мечтания ти мотор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 10:52 
Капитан
Капитан

БААААААСИ ГОТИНАТА ТЕМА! НАПРАВЕТЕ Я ВАЖНА :lol: :lol: :lol:
Майтапа на страна , ама темата е на 100% за лигнята вече. Предлагам просто да спрем да пишем-човекът разбра каквото го интересуваше, видя ви какви сте гадни , мърморещи старчета- сега ще си купи ХИЛЯДАРКА , пролетта ще ви я покаже и толкоз.
ПП Мен пък ме е яд, че събота и неделя като го дават хубаво времето , няма да мога да си покарам ВНИМАТЕЛНО моята някаква си 800-ка, щото трябва и да се работи :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 12:14 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Факт емо - някак си е тъпо да доживееш до старост...
Това ни мъчи, и от завист се пробваме да попречим на младежта да загине геройски преди да стигне 30.
Нали сме гадни? :P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 12:16 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

pathetic написа:
... Евентуално след Нова Година ще напусна България и ще отида в Германия.Ще бъде много трудоемко да купя мотор, да речем 250 кубика, да му свикна, да го сменя с 400кубика, после да го сменя с 600кубика и накрая да купя хилядарка. Ще съм на друго място, с други хора, ще са други законите, ще са други процедурите по пукупката на мотор и в крайна сметка, няма да мога през година да купувам продавам отписвам от общини, вписвам, да плащам данъци в всякъкви учреждения и т.н. Купувайки евентуално по-мощен мотор, аз макар и с риск, прескачам първите километри на по-"прощаващ" мотор с такъв с повече възможности, но през моите очи, това е единственият вариант аз да имам мотор който ме удовлетворява, няма да го сменям скоро и ще ме радва...

Слушай, отворко. В Германия никой няма да ти позволи да караш голям и мощен мотор с нулевия стаж, който имаш зад гърба си. Хората са измислили как да се справят с такива като тебе. При това ефикасно и безкомпромисно. Има стъпала с позволени обеми и мощност на двигателите, задължителни за всички. И въобще не се интересуват от твоя финансов комфорт, а само да не влезеш без време в черната статистика. Точно защото законите са други. И за разлика от България се спазват стриктно. Намерил къде да си спестява процедури...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 12:46 
Майор
Майор
Аватар

Freeride написа:

Е кво, човека стана "сержант" с 1 тема и те му завидяха и го разжалваха :D
Кво ли си викат "Той ако става сержант с 1 тема, до нова година ще ми мине ранга [-X "

Мафиа!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 13:04 
Редник
Редник
Аватар

iotoff написа:
Dimo написа:

Димо, по добре дай мнение в тази тема: http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?f=22&t=37485 ще си много по-разбран и полезен :wink: .
pathetic явно вече е разбрал какво иска и какво ще направи, и няма кой да го спре. pathetic пожелавам ти много безаварийни километри на мечтания ти мотор.

Да, напълно си прав, iotoff. Преминавам към тази тема и ще се радвам да съм полезен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 13:19 
Полковник
Полковник
Аватар

pathetic написа:
Евентуално след Нова Година ще напусна България и ще отида в Германия.

Е те там на такъв закон ще се наденеш за начинаещ моторист с нулев стаж, че ще се върнеш с 300 от място да си караш 1000-те тука :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 16:14 
Fats написа:
pathetic написа:
... Евентуално след Нова Година ще напусна България и ще отида в Германия.Ще бъде много трудоемко да купя мотор, да речем 250 кубика, да му свикна, да го сменя с 400кубика, после да го сменя с 600кубика и накрая да купя хилядарка. Ще съм на друго място, с други хора, ще са други законите, ще са други процедурите по пукупката на мотор и в крайна сметка, няма да мога през година да купувам продавам отписвам от общини, вписвам, да плащам данъци в всякъкви учреждения и т.н. Купувайки евентуално по-мощен мотор, аз макар и с риск, прескачам първите километри на по-"прощаващ" мотор с такъв с повече възможности, но през моите очи, това е единственият вариант аз да имам мотор който ме удовлетворява, няма да го сменям скоро и ще ме радва...

Слушай, отворко. В Германия никой няма да ти позволи да караш голям и мощен мотор с нулевия стаж, който имаш зад гърба си. Хората са измислили как да се справят с такива като тебе. При това ефикасно и безкомпромисно. Има стъпала с позволени обеми и мощност на двигателите, задължителни за всички. И въобще не се интересуват от твоя финансов комфорт, а само да не влезеш без време в черната статистика. Точно защото законите са други. И за разлика от България се спазват стриктно. Намерил къде да си спестява процедури...

Ще те помоля да спазваш добрия тон, отворко ! Както а се държа добре, гледай и ти да го правиш ! Майче единствената ти забава в тази тема е да ми повдигаш тон а !?

П.П.- Ще следя с интерес темата на момчето с мотора купен от Ибей. Да видим там какво ще кажете, че ми е интересно :).

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 16:27 
Генерал-майор
Генерал-майор

Не се пали излишно. Никому не е помогнала пре-емоционалноста.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 16:32 
LoveHate написа:

Това го кажи на Fats :).Не съм подлога, да се опитват да ме обиждат и да си мълча.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 17:47 
Майор
Майор
Аватар

pathetic написа:
LoveHate написа:

Това го кажи на Fats :).Не съм подлога, да се опитват да ме обиждат и да си мълча.

Добре де, толкова ли не разбра че никой не те обижда и никой не се опитва да ти пречи? Напротив, с писанията си се опитват да ти помогнат да избегнеш някой грешки на "растежа". Вярно, постовете на някой са малко язвителни, но това не значи че те обиждат. До тук всички се опитват по свой начин да те накарат да си размърдаш мозъка и да не разчиташ само на емоцийте си. Иди на някоя петъчна сбирка и съм сигурен че ще разбереш какво ти казвам и много по-лесно ще избереш правилния мотор за теб.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 11:31 
Майор
Майор
Аватар

pathetic написа:
П.П.- Ще следя с интерес темата на момчето с мотора купен от Ибей. Да видим там какво ще кажете, че ми е интересно :).

Виж в Google, Wikipedia и т.н. Разликата в конете (обороти ако щеш) на 1000 cc чопър и 1000 cc пистов.
Ако искаш да крузваш с "70 - 80", както каза и се беше насочил към чопър, масата колеги щяха да те подкрепят.

Така че сравнението с колегата с чопъра/крузъра/туриста просто не е уместно.

p.s. Ще ме накараш в събота да изровя теми и от 3 те форума, да видиш, как всеки новак който иска да почне на 1000 cc пистов, бива нахранен и това продължава от години за да видиш, че никой няма нищо лично към теб.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 13:43 
Полковник
Полковник
Аватар

Егаси темата :shock: ... Като по поръчка - и аз започнах със тоя мотор по сериозното си каране - факт е че съм жив , но с много голям елемент на късмет . Уникален модел наистина за адреналинови изживявания , и смъртно опасен - ползвал съм го и за т.н. круизвания , и за почти всичко което можех да се сетя преди години , но винаги когато отивах да го изкарам , пристъпвах със страхопочитание. Лично мнение - това е първата ми голяма мото-любов , но е абсолютно непрепоръчителен избор, както и всяко нещо с надписи супер спорт и подобни, сложени от производителя .Дълго е за обяснение , а и никой не вярва като му се обяснява , но за мен е факт. Прекомерната мощност , смесена с адреналин , добавяйки променлива настилка , ниска култура на движение , малкото опит и т.н. е кофти комбинация .

п.п. За протокола - има сериозен стаж с падания , много съсипана екипировка , и все още голямо желание да карам :D . Отбирай полезното от постовете , предполагам целта е вразумяване , докато е време , оцени това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 14:31 
Майор
Майор
Аватар

fixer2beat написа:
.

HarrySlaughter - Излязохме трима човека. Аз , едно друго момче и Василев със три мотора. Аз бях на Ямахата 250 кубика, Василев беше с 125 кубикова нова Ямаха а третото момче беше с Хонда ЦБ 250 кубика. На един по-дълъг участик Василев Даде газ пред нас и със ръка ни прикани да дадем и ние газ и по едно време километражът показа над 130 км/ч. но ми се видяха повечко.Настигах Василев и след това се оказа, че сме се движили със 130 км/ч.

офф топик. Ако в този момент те е спрял КАТ са щели да те сцепят. Тебе! Щяха да те третират като неправоспособен водач. Защото Василев май си има кат. А. Но разписаната в закона форма, под която ти се разрешава да караш по пътищата, когато нямаш "А" е ако иструктора те следва с учебния автомобил и не превишаваш разрешената скорост.

друг офф топик (че се подсетих :D ). Имам една позната (малко е уфцъ но...) и отива да си купи нова кола. Няма да назовава марката и вносителя. Та търговеца сяда до нея и търгват по Цариградско. И пича, нали иска да продаде, та и казва "нАстъпи, нАстъпи, кви са тези 80...давай да усетиш автомобила това е тест драйв" :lol: :lol: Настига я полицията, и познай :D Сцепват и гъза...а тя обяснява..."ама това е тест драйв...мочето каза" :lol: Та малко ми прозвуча като това "Василев каза със 130". Много са безотговорни тези Василеви явно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 15:24 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

pathetic написа:

Ще те помоля да спазваш добрия тон, отворко ... Майче единствената ти забава в тази тема е да ми повдигаш тон а !?

Ти нещо се развълнува и почна да пишеш с грешки. Естествено, че се забавлявам и то много. Не всеки ден се появява подобен екземпляр.
Чакай, забравих да те питам нещо много важно. Майка ти знае ли, че пишеш тук?

Последна промяна Fats на 25 Ное 2011, 19:01, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]