Дата и час: 16 Авг 2018, 03:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 15:28 
Сержант
Сержант

Още от по- рано мислех да се включа точно заради Василеви. Това просто не вярвам да се е случило там. Карал съм курсовете на въпросното място и знам как протичат. Да не говоря, че е много съмнително дали някой от моторите му ще вдигне 130 км./ч.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 16:46 
HarrySlaughter написа:
fixer2beat написа:
.

HarrySlaughter - Излязохме трима човека. Аз , едно друго момче и Василев със три мотора. Аз бях на Ямахата 250 кубика, Василев беше с 125 кубикова нова Ямаха а третото момче беше с Хонда ЦБ 250 кубика. На един по-дълъг участик Василев Даде газ пред нас и със ръка ни прикани да дадем и ние газ и по едно време километражът показа над 130 км/ч. но ми се видяха повечко.Настигах Василев и след това се оказа, че сме се движили със 130 км/ч.

офф топик. Ако в този момент те е спрял КАТ са щели да те сцепят. Тебе! Щяха да те третират като неправоспособен водач. Защото Василев май си има кат. А. Но разписаната в закона форма, под която ти се разрешава да караш по пътищата, когато нямаш "А" е ако иструктора те следва с учебния автомобил и не превишаваш разрешената скорост.

друг офф топик (че се подсетих :D ). Имам една позната (малко е уфцъ но...) и отива да си купи нова кола. Няма да назовава марката и вносителя. Та търговеца сяда до нея и търгват по Цариградско. И пича, нали иска да продаде, та и казва "нАстъпи, нАстъпи, кви са тези 80...давай да усетиш автомобила това е тест драйв" :lol: :lol: Настига я полицията, и познай :D Сцепват и гъза...а тя обяснява..."ама това е тест драйв...мочето каза" :lol: Та малко ми прозвуча като това "Василев каза със 130". Много са безотговорни тези Василеви явно.

Василев си позволява тия изгъзици защото го познават в Божурище и е спокоен, че нищо няма да се случи.Друг е въпроса, че е пълен клоун !
Не печеля нищо ако ви излъжа.За добро или за лошо си казах всичко до момента.( относно 130-те км/ч. )

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 17:47 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Fats написа:
...... Майка ти знае ли, че пише тук?

Изображение .. и за пищова ???? =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 18:31 
Майор
Майор
Аватар

Не бе, абсолютно не казвам, че ме лъжеш. Те са явно безотговорни и това си личи и в постове от други оплакали се. Писах само за да знаеш, че щяха да те подберат тебе ако ви бяха спряли непознати КАТаджии да речем.

И другия пример дадох, за да ти кажа, че акта не е за този който дава акъл, ами за този който му се е подвел и управлява.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 23:39 
HarrySlaughter написа:
Не бе, абсолютно не казвам, че ме лъжеш. Те са явно безотговорни и това си личи и в постове от други оплакали се. Писах само за да знаеш, че щяха да те подберат тебе ако ви бяха спряли непознати КАТаджии да речем.

И другия пример дадох, за да ти кажа, че акта не е за този който дава акъл, ами за този който му се е подвел и управлява.

Прав си !

И за пистолета и за мотора знае !! Шок и Ужас а ?!? :mrgreen:

Все едно да реша да си купя кола около 300-400 коня и да ме питат, дали майка ми знае, че пиша в даден форум.Поради лошо стечение на обстоятелствата, все още живея в нас, но това не ме прави мамино синче. Не е тук времето и мястото казвам какъв съм и т.н. Придържайте се към темата. Даже мама ми взе пистолета ! хаха ! :lol:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2011, 22:23 
Капитан
Капитан
Аватар

Баси как силно тръгна темата пък после се развали :ozyben:

Как мина петъчната сбирка :bira: ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2012, 19:32 
Капитан
Капитан
Аватар

Сещам се за моята първа тема като си купувах първия 600 кубиков мотор преди 4 години...същите хора, същите съвети и всичките с право...
До автора на темата: вслушай се в съветите на колегите, вземи си нещо не толкова агресивно като за начало...забрави, че няма да падаш и забрави, че ще караш разумно, и аз така писах тогава, но разбери, че няма начин да караш разумно,това са глупости. След първите 100-тина 200 км неусетно започваш да навърташ масура сериозно, защото ще си мислиш, че си му хванал цаката.....адреналина надделява ВИНАГИ, а това по добре да се случи като понатрупаш малко опит с нещо поне 400 - 600 куб.(макар, че пак не са малко 100 коня) и не толкова агресивно.
Никой от колегите не е искал темата да се развие по този начин, но разбери, че стотици такива теми са пуснати в този форум и 90% от авторите им са били наясно, че ще започнат с голям мотор, но въпреки това "търсят съвет" и когато чуят масовия съвет "започни с нещо по малко", те просто започват да чакат мнение, което ще им хареса и не взимат на сериозно най-важното...подобни теми са ясни как ще се развият още от първия пост.
Относно екипировката - НИКАКЪВ КОМПРОМИС! Успех!
п.п По Suzuki GSR600 и Yamaha fz6N заглеждал ли си се?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2012, 14:43 
Майор
Майор
Аватар

Автора на темата се издърви на Румен и е с шут в гъзъ, нема как да ти прочете съвета. Сега май го е яд, че няма да чете съветите на видни форумни капацитети, управляващи чопъри и въобще, мотори различни от пистовите, да мине през всички скутер кубатури, после възходящо през чопър кубатурите и завършвайки, евентуално, писта кубатурите, да седне на литрово пистово Сузуки...

Не съм чел Мъдроста, съветите на мотористи с малък или никакъв опит на разглеждания клас, различен от техният, ми се струват несериозни и не ги чета, както и не умувам по теми свързани с различни от моя мотор класове, но въпреки това се справям с моя литър, егати мистерията...

Не знам как се паркира чопър в редица пред кръчма, на плаж или на Хром Ивент, не знам колко тежи и как се маневрира с него, не знам разликата в управлението, разликите в двигателите, разликите при спиране, подаване на газ или смяната на масло или накладки на Вираго 535, НД Спортстър или Драгстар 1200... Не знам дали биха им отивали ресни на кормилата и каква би била разликата в мощноста, звука и управлението при евентуалният монтаж на прави изпускателни тръби, право кормило или суасайдъл шифт... Не знам дали ще се влоши аеродинамичноста и какъв ще е разхода на гориво при управление с каска с рога и маце на задната седалка на софттейл чопър с дисаги и сиси бар или при управление с яке с ресни, каска половинка на хардтейл чопър с хромирани джанти и 45 градуса наклон на кормилната глава и предната вилка... е затова не бих писал в теми, засягащи подобни проблеми...
Същото е май и в една тема за екипи. Пичове, каращи голи мотори или туръри по текстилни якета и дънки с наколенки, умуват за цели или от две части кожени екипи и файдата от гърбицата... ми несериозно е.

ПП
Криво ми е нещо, са да не земе ми се обидите

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2012, 23:33 
Полковник
Полковник
Аватар

нема бре,
и има много резон в това дето си написал...

...ама и ти се учеше на литъра, след като все пак се беше покатервал на XL-а
и ако имаше възможност, а и производителите бяха измислили 600 сс подходящ за твоите габарити, визирам основно дължината на някои ти части, сигурен съм ученето ти би било голям фън и с 600-рр някой :mrgreen:

така че, истината както обикновено, е нейде у средата
'фала за което

?таз вечерния снег ли те изкриви и вкисна?? ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 11:21 
Майор
Майор
Аватар

Чоки написа:
нема бре,
...ама и ти се учеше на литъра, след като все пак се беше покатервал на XL-а
и ако имаше възможност, а и производителите бяха измислили 600 сс подходящ за твоите габарити, визирам основно дължината на някои ти части, сигурен съм ученето ти би било голям фън и с 600-рр някой :mrgreen:

Преди него бях наплюнчил един 600РР, на който съм бил изключително смешен отстрани, така казваха, но хич не ме интересуваше. Разминахме се с мотора, щото не се разбрахме с продавача му.
ХЛа ми беше първият мотор и го имах от 3 месеца, когато седнах на Хондата, и според мен мотоциклетирането е повече до пълнеж на плувката, отколкото последователност.
Аз моторите си ги избирам първо по цена и после по външен вид. Дреме ми за техническите характеристики.
900РР го взех заради външния вид. Още като излезе като модел и се размечтах, но мина бая време преди да му седна. Излезе прекрасен мотор, а и случих с конкретния.
Сузана пък я взех изгодно. Бях се загледал в друг модел, но тя беше на добри пари, в прекрасно състояние и с още по - прекрасна история.
Следващият ще е Мултистрада 1200 ...или поне много ми се иска да е. Да мине някоя и друга година и дано цената ми е по джоба.

Та така. Мнението ми е, че мотори се карат с акъл, не с последователност. Не я изключвам, естествено, но не е задължителна.
Последователност, но по скоро в друга форма - първо книга за кола, после няколко години редовно управление, малко брони и калници за ремонт и ако тогава още му се иска, нека седне и на 1400сс и да му даде дъно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 18:08 
Сержант
Сержант
Аватар

Целия проблем се корени в това, че тия хора нямат и бегла представа как върви мотор 170 кила 170 коня ! Правят си аналогията 170 коня ама на кола ... сигурен съм в това което говоря. Логиката им е следната: "не ме с естрах да карам кола 200 коня, защо да не подкарам и мотор 200 коня ... е мотора може да върви МАЛКО повечко, но аз съм добър шофьор, ще се справя" :D След покупката на Гиксер К5 1000 падат и го трошат първата година поне 4-5 пъти, все леки падания,(за другите не се говори) щото нямат изградена връзка кво се случва с газта и задната гума на излъскания градски асфалт ... и това с помръдване 2 мм на газта и то в ниските обороти... :shock:
Страха и респекта който им набива тоя звяр пречи да започнат да завиват и спират добре ! Което е втория проблем ... и така нататък..

Нека поне изгледат тоя филм да знаят как се завива .... щото "тия" отричат и контразавиването .. да не говорим, че има и хора които ги е страх да спират с предна спирачка :shock: :shock: :shock:

http://thepiratebay.se/torrent/7083478/ ... _Subbed%5D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 23:47 
Майор
Майор

Че 170 коня на кола малко ли са?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 00:09 
Капитан
Капитан

Какво стана? Човека купи ли си хилядарката? До къде стигнаха нещата?
И аз по-рано се напъвах да пиша в такива теми и да давам съвети от моя над 30 годишен опит в карането на мотори, ама в един момент спрях да се меся. Всеки си решава за него си, а колкото са по-млади, толкова по-малко се вслушват в чужди приказки и съвети... :wink:
Миналата година един приятел, който кара от няколко години скутер 50 кубика ми вика "Ще си взимам мотор" Бива -рекох му. След две седмици ме вика и ми показва БМВ К 1200 ЛТ, което е като Голдуинг и тежи 350 кила. Направо ми увисна долната джука... А още нямаше А категория. След една две седмици я изкара категорията....
Та така... Падна естествено няколко пъти с това моторище, щото той не много едър и тежък, даже е по-скоро нисък и слабичък, но е добре. Няма тежки травми по него и по мотора, и си кара, и се кефи... :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 00:29 
Редник
Редник

Здравейте,

Изчетох цялата тема и реших, че тука е мястото да споделя моите душевни терзания и казуси.

Откакто се помня съм запален по мотоцеклетизма. Поради обстоятелства и приоритети, чак в края на миналата година се сдобих с А категория.
Сега като всеки новобранец търся мотора за мен.

По простата причина, че и на мен GSX-R 1000 ми е мотора мечта, пиша в тази тема. За мое щастие съм имал възможността да карам различни мотори, макар и тогава все още без книжка.
Един от тях е именно GSX-R 1000 k5. Eстествено моето каране нямаше нищо общо с това, което преживях след това като ме возиха с 190 км/ч на 2-ра скорост :shock: .
Този мотор ми се е запечатал в съзнанието, всичко беше толкова лесно и удобно в сравнение с всичко друго което бях карал.

Към списъка с карани мотори ще добавя и: Kawasaki Z750, Yamaha r6 2005, Suzuki Katana 600 1989.... и още няколко кросови мотора, скутери и т.н

Повярвайте ми доста съм чел из форумите......

Тотално съм раздвоен...... Като цяло съм фен на сузуки....в момента цена/година k5 1000 ми се вижда като едно голямо изкушение.....
Разума ми казва да взема някой мотор 2000-2003 600cc до покарам един два сезона и тогава да дам воля на мечтите :)
Просто ми е трудно да подтисна себе си и да постъпя мъдро (млад съм още и не ме бива в мъдрите решения)

Имам нужда от съвет относно екипировката.
Каска вече имам..

Чудя се, за начало да си взема яке, ботуши и наколенки, в първия месец, докато тествам или карам мотор (тоест минава ли за временно решение докато поръчам и ми дойде екипировката)
Другия вариант е да прескоча и да купя цял екип?

Там съм още по объркан, тъй като пазара в България е доста ограничен.
От http://www.fc-moto.de/ съм си харесал няколко модела на Spyke. Да рискувам ли и да си купя екип водейки се по схемите с размери ? Какво ще посъветвате?

В България екипите са с висока надценка и малък избор на модели.

Ще се радвам, да чуя мнения, макар и вече да ги повтаряте за 1220193 път.

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 10:12 
Капитан
Капитан

Здрасти ! Хубаво пишеш, ама решение еднозначно няма. Всичко допира до възможности , и желание да караш ТОчНО ОПРЕДЕЛЕН ТИП МОТОР. Ако имаш възможност и си вземеш 2-3 мотора различен тип ЩЕШ НЕ ЩЕШ ще си купиш различни екипировки . (поне при мен е така) . Съвет(естествено не меродавен): Вземи си екип, ако ще караш пистов мотор и имаш пари за екип, а после ще си купуваш постепенно това от което усетиш , че имаш нужда.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 14:55 
Сержант
Сержант
Аватар

s1lv3r40: И 600 кубика мотор ти е много ! Това, че си карал пред блока и в квартала нищо не значи. Не се бъркайте, 600 пистов мотор не е слаб. Разликата във ускорението на 600 и 1000 не е като съотношението на кубатурите им ! И в друго съм убеден, не трябва да се гледат голите ТТ данни на производителя да се правят заключения по тях. Защото има много примери как по слаб мотор, с по малко коне на практика е по бърз на 400 метра сравнен с по голяма кубатура и повече коне ! А и карането на мотор не е само ускоряването по правите .... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 22:57 
Редник
Редник

award, ти си противоречиш.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 23:02 
Сержант
Сержант
Аватар

Я обясни :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 23:06 
Редник
Редник

Няма какво да ти обеснявам тъй като не си дал нито един отговор на моите въпроси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 23:10 
Сержант
Сержант
Аватар

Купи си К5 обаче му сложи нитро и турбо, че е слабичък иначе :D :lol:
Абсурдно е да си помислиш даже за 1000 за първи мотор, и 600 е много, това ми е мнението !
Екипировката ше си я намериш сам ! Успешен и безавариен сезон ти пожелавам, то е ясно, че ще имаш мотор.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]