Дата и час: 19 Окт 2018, 18:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Piaggio Ciao
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2013, 15:12 
Полковник
Полковник
Аватар

Здравейте отново, ненагледни каишимери.
Каишът сам си връчвам, все едно съм си поръчал коланчета за пристягане на колелата към вело - багажника. Отдавна махнах чопъра и съм свободен да си купувам други грешно скъпи хобита...Сега обаче на въпроса ми - искам да се завърна в лоното на вездесъщите рацери с една противоречива придобивка. Тя е :
Изображение
Мотопед Piaggio Ciao, педалиера. Мега носи с кит 49 cc , култов модел в чужбина. Става за всичко :

Изображение
Изображение
Изображение

и така нататък...Но мен ми трябва лек мотопед, който на отиване към бачкане да не ме кара да въртя и да се потя пред колегите защо съм се изпотил, а навръщане да мога да си се изпотя на воля. Както и да мога да го качвам на багажника на кемпера и да не ми товари черупката много.
Конкретно питам сеньорите разбирачи тук - подлежи ли на регистрация в КАТ Пиаджото? Това ще ми отговори на въпроса дали иска книжка, каска и дали се изповядва при нотариус.
Грацие ин авансе, рагаци!

p.s. Mom and dad, this is Chasey. Chasey - this is my mom and dad.
Now shom them tits
!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Piaggio Ciao
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2013, 22:10 
Капитан
Капитан
Аватар

Здрасти!
Педалетката кефи! Скоро с ivan_j правихме (по-скоро освежавахме) една точно такава от 80те - беше си комплектна и сравнително запазена, но и педантичния нов собственик я беше взел за относително немалка сума...
По въпросите: регистрация за такова не се иска - точните алинеи и параграфи не ми се търсят, който иска да ги рови - от което следва, че няма данъци и застраховки, а каската е по желание (всъщносът май искат да я правят задължителна и за велосипедистите, когато се движат по РПМ). И принципно нотариална заверка на договор КАТ не изисква за мотори под 350 кубика.
Успех с намирането! А ако изпадне някоя за символични пари - и аз няма да я върна... :)

П.п. При отцепване на ремъчето от двигателя за движение на мускулна сила се иска доста въртене - не е като на мултискоростните колелета. :lol:

Yamaha XTZ 750 Super Tenere - enthusiast & rider
Suzuki DL1000 V-Strom - rider & owner

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2013, 23:39 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тъй като темата за въпросния скутер явно вече е изчерпана, аз да поразмишлявам на глас.

Та, ако толкова ти се въртят педали, според мен по-доброто решение е да боднеш двигател на колело. Ако ще и да е електричка.

Ако пък повече те влече возенето и да си го разнасяш с кемпера, тогава по-доброто решение е monkey bikeр тип Honda CT50 (CT70 или CT90). Китайците предлагат никак не лоши варианти на въпросните моторчета. Дори по 125-150 кубика, например:
Изображение

http://www.youtube.com/watch?v=lMv3ikBnjFc
http://www.youtube.com/watch?v=wlDbQV5rwlo

На първо четене е смешно, но си е бая практично решение :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2013, 11:02 
Майор
Майор
Аватар

Shider , грешна е информацията ти. Изисква се регистрация, застраховка и каска. Само преглед не се минава.
Преди време правих такова на мой приятел и си го регистрира прилежно в кат.

Изображение

Изображение

Ако се вгледаш ще видиш регистрационния номер. Човека беше на години и нямаше намерение на стари години да има проблеми, за това поразпита в КАТ, поразрови се в закона и направи всичко по изискванията.

Иначе си е страхотна моторетка, едва ли има по здрава и вървяща педалетка :D .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 18:29 
Капитан
Капитан
Аватар

Моторетката е бомба.Имах такава между 1980 -1982 г. На педали се върти трудно , ама те са колкото да я запалиш. Не става за велосипед.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2013, 16:55 
Полковник
Полковник
Аватар

Здравейте на всички и благодаря за отговорите. Загубил съм тренинга да влизам тук и ..
Противоречива в определението за педалетката беше именно заради двете разнобойни мнения за регистрацията :) И аз имам лични впечатления от няколко души, едни с регистрации, други - без. Не са само в София такива мои приятели. Така че ще се обадя в КАТ да попитам по - конкретно.
Що се отнася до предложения от Краси модел на HONDA и неговите китайски реплики, проблемът е, че изпитвам силна симпатия към окаяното ми социално положение докато карам Пиаджото. Запазил съм си чопърската каска и авиаторските очила. Прекалено отговаря на всичко свято за мен, за да си взема друго. Приоритет е и жена ми да може да го кара ( има само B кат.), за да я ръчкам тя да ходи за вода за кемпера, докато пия биричка на сянка, възседнал някой див хълм на Ситония. :mrgreen:
За всички, които споделят, че не се върти лесно - не знам как е при вас, може да съм здрав в бедрата, но аз на пета ( не скорост, а анатомична част на човешкото тяло) си го въртя това, което карах няколко пъти.
Много яка машинка! :) Шсе зима! Само че не тая зима, че ски ме чакат.
Като се сдобия напролет, ще пиша пак.
Поздрави и нека светът е по - добро място за вас и хората, които правят живота ви интересен и които, в повечето случаи, не харесвате.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 17:13 
Редник
Редник

По спомени от детството - един познат с Рига (Р) го спира катаджия (К) и се завръзва разговор от сорта:

К: Какво е това?
Р: Мотопед.
К: ??? Друг път ако те спрат, в никакъв случай няма да казваш така. До последно трябва да твърдиш, че е велосипед, защото в противен случай трябва да те глобят. Айде, бягай ...

По онова време нямахме книжки и години за М, а и ригата нямаше регистрация.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]