Дата и час: 21 Юни 2018, 03:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2008, 14:06 
Сержант
Сержант
Аватар

Колеги,има ли някой от вас който е успял да си смени задната джанта 18" със 17" без да сменя шарнира.Намерил съм задна джанта 17" от CBR със същата ширина 3.5
Моят ФЗР е с 18" джанта със същата ширина 3.5 Има ли някой представа дали ще стане.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2008, 15:37 
Майор
Майор
Аватар

По всяка вероятност не..
Първо CBR какъв?Второ сигурен ли си,че говориш за ширина 3,5 обикновено това е ширина за предна гума на "по-новите" модели мотори(от 89-90 насам)..
Второ къде и как ти се захваща, задния спирачен апарат.
Трето с какъв заден спирачен диск е оригиналната джанта и с какъв е на новата.Абсурд да са еднакви...един път като диаметър, втори път като брой дупки за монтаж...

Когато уточниш всичко това, може и да стане.Също и достатъчно грамотен майстор който да го направи.Отговорна заигравка е..така че..помисли си...
Също и от финансова гледна точка...

Освен това само задната ако смениш, а предната ти е 18ка...Мотора ще се превърне в пълен кенеф-като поведение, силует, всичко....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2008, 16:11 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ще си позволя един тъп въпрос - защо ще искаш да сложиш тая 17ка... нито ще стане по красив, нито ще получиш по добро поведение...
BigOne е прав според мен... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2008, 20:27 
Сержант
Сержант
Аватар

BigOne написа:
По всяка вероятност не..
Първо CBR какъв?Второ сигурен ли си,че говориш за ширина 3,5 обикновено това е ширина за предна гума на "по-новите" модели мотори(от 89-90 насам)..
Второ къде и как ти се захваща, задния спирачен апарат.
Трето с какъв заден спирачен диск е оригиналната джанта и с какъв е на новата.Абсурд да са еднакви...един път като диаметър, втори път като брой дупки за монтаж...

Когато уточниш всичко това, може и да стане.Също и достатъчно грамотен майстор който да го направи.Отговорна заигравка е..така че..помисли си...
Също и от финансова гледна точка...

Освен това само задната ако смениш, а предната ти е 18ка...Мотора ще се превърне в пълен кенеф-като поведение, силует, всичко....

Ширината на ФЗР 89 е 3.5 на задната джанта,а за задния апарат няма значение защото не ползвам задна спирачка,а предната джанта е 17"

Искам да сложа 17" не за да е по красив а за да мога да го карам на пълна газ понеже сега на първа на старт не може да зацепи и после на втора във високите обороти пак почва да буксува.В момента съм с чисто нова гума 18" и пак няма добро поведение единствения плюс е че много добре завива.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2008, 12:54 
Сержант
Сержант

според мене ако гумата ти е качествена, загрявай я преди да даваш пълната газ, успокой си малко китката и ще се получи......не знам каква е логиката да не превърта по-малката гума?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2008, 13:19 
Майор
Майор
Аватар

testi написа:
...за задния апарат няма значение защото не ползвам задна спирачка,а предната джанта е 17"

Искам да сложа 17" не за да е по красив а за да мога да го карам на пълна газ понеже сега на първа на старт не може да зацепи и после на втора във високите обороти пак почва да буксува.

Чудех се какво да отговоря, ма си директно за каишите...Не се обиждай...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2008, 21:18 
Капитан
Капитан

Цитат:
а за задния апарат няма значение защото не ползвам задна спирачка

:!: :?: :!: :?:

Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2008, 19:59 
Капитан
Капитан
Аватар

мале какъв ферман бях почнал да пиша, добре че овреме видях на BigOne изказването и прочетох пак темата - пич, наистина на към каишландия отиват нещата, не се занимавай с глупости, или поне не поднасяй информацията по тоя начин.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2008, 20:08 
Капитан
Капитан
Аватар

не бе, не мога да не отговоря, е**ти - ше земе някой друг да прочете темата и после що форума бил пълен с ... айде няма нужда

Джантата наистина е 3.5" и гуми с тоя размер зор се намират.
Ако пишеш всичките щуротии защото не можеш да тръгваш - научи се да караш и не ни занимавай с глупости.
Ако наистина мислиш да сменяш джантата помисли по въпроса за двете равнини на пиньоните, ширината на самата гума и от къде ще минава веригата - да не се окаже че нещо стърже у нещо друго :)
Хич не си и мисли да забравяш спирачния апарат.
Ако се хванеш да попрочетеш малко, ще видиш, че може да се сложи по- широка 17" джанта (правил съм го лично едно време - иде реч за много точно напасване и малко доработки, но понеже е страшно изклатена работа - върнах си фзр-а в оригинално положение)

въпреки всичко - местя темата у каишландия заради втория ти пост.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2008, 22:39 
Подполковник
Подполковник
Аватар

съветче: слушай кво ти приказва радиото(или ®yMeH и BigOne в твоя случай)...
Незнам какво искаш да постигнеш.
Не разбирам от мотори, но по книгите за рали шофиране(на коли), пише че оптимален старт се прави от около 2/3 от максималните обороти на колата. Не знам как е при моторите, шубе ме е да се правя на шофер, тук има хора които да обяснят :P ...та имам предвит че ти и 20'' да сложиш - пак немое да "ритнеш" съединителя от прекъсвач и да се изстреляш... според мен потърси проблема в гумата си(ДОТ,модел/марка,температура, състояние на гумата/настилката и тн и тн, след това в своята техника и накрая в тва че тапанарите дето са проектирали мотора не са преценили гумата за да може да тръгва. успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 19:42 
Подполковник
Подполковник
Аватар

testi написа:
...Искам да сложа 17" не за да е по красив а за да мога да го карам на пълна газ понеже сега на първа на старт не може да зацепи и после на втора във високите обороти пак почва да буксува.В момента съм с чисто нова гума 18" и пак няма добро поведение единствения плюс е че много добре завива.

Малееее колко съм задръстен. Чак сега загрях защо скутерите не въртят гуми... защото са им много малки!!! Представяте ли си ако си сложа на 50сс скутера джанта 18" ще я сцепя от въртене!!! BigOne дай ми моля те някакви съвети как да го реализирам. Ама моля т. Дайте ми съвети деее...... ще ви се разсърдя ако не ми дадете...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2008, 03:19 
Подполковник
Подполковник

Ако искаш да ти върви по-добре мотора, обърни се към voltage!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2008, 17:28 
Полковник
Полковник
Аватар

В тази тема, няма да пиша!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Май 2008, 10:19 
Майор
Майор
Аватар

и аз така :lol:
то се чудя за смях ли е или за нещо друго

спам тва е ВСИЧКО ОНОВА КОЕТО НЕ ИМ ХАРЕСВА НА СОФИАНЦИ БЕЕЕЕ...... -няма такъв фен честно :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2008, 18:55 
Капитан
Капитан
Аватар

абе пичове, вие сте много интересни......

няма да довършвам, но не сте прави.

Както и да е, май само аз разбрах въпроса на момчето, който не е нито неправилен, нито безсмислен.

Ма пък кой ли съм аз да се обаждам, след като нямам поне 1000 + компетентни мнения......

жалко наистина.

Ати

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2012, 19:56 
Сержант
Сержант

Сори че я вдигам тая прашасала тема, ама на FZ 750 тва със задна джанта най вече от FZR 1000 17 цола е правено на страшно много FZ 750 примерно за да може да се сложи по широка гума.Малко тъпо е да слагаш по широка гума защото ти буксува, аз примерно ще го направя защото с тая скапана 140ка отзад завоите се взимат отвратително !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2013, 19:07 
Сержант
Сержант

И го направих, сложих задна джанта от ФЗР 1000 5 инчова, с гума 180/55/17, преди беше с 3 инчова джанта с гума 140/60/18.Гумата се побра точно, равнините на предния и задния венец съвпадат.Мотора стана коренно различен, много по устойчив и в завой и направо се усеща, че е много по стабилен, сиреч заслужаваше си 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2013, 06:07 
Редник
Редник
Аватар

Аз това се каня да го правя на моя от 3 години... Изчетох сумати неща из нета и пак не съм сигурен, та да те питам като направил го - освен джантата от 1000-дарката както друго ще ми трябва? Т.е. ако имам гола джанта без нищо по нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2013, 13:20 
Сержант
Сержант

Реално погледнато аз взех джанта със спирачен диск и захващането за венеца.Венеца от ФЗ не става на тази джанта, за това купих нов венец.Спирачният диск е същият.Като цяло преправянето беше, че направих 3 втулки, които набих в лагерите,защото оста на 1000ката е по голяма.Наложи се да взема доста от супорта на спирачния апарат, защото новата джанта е по широка и от дясно няма толкова място, като със старата джанта.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]