Дата и час: 18 Окт 2018, 15:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 10:24 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Малко на сериозно, но много повече на шега написах този Опит за обща класификация на мотористите в България :wink:
Дано ви позабавлява малко понеделнишки и ако се сетите нещо - допълвайте! :D

1. Старите кучета
Старите кучета са любопитна категория от хора преживяли трудното дество на мотоциклетизма в България. В списъка си на бивши машини имат всички възможни постижения на соц-мото индустрията + някоя германска антика. Същите са ремонтирали и „тунинговали” почти толкова време, колкото са карали често без документи, фарове и пр. не-толкова-важни подробности. Сега с умиление си спомнят тези времена, но искрено се кефят на готиния мотор, който най-накрая имат в гаража си.
Обичат: доброто пийване и хапване
Мразят: някой да им пречи добре да пийнат и хапнат
Карат: голям турист или ендуро, понякога чопър

2. Хеви Металите
В тази категория влизат всички тези, за които идеята на моторизма е тясно свързана с идеята за хеви музиката. Визията „метал на мотор” е стара колкото Роб Халфорд /ако не и по-стара/, затова не е чудно, че много метални глави рано или късно се сдобиват с един железен кон. Част от тях си начесват крастата за година-две и зарязват моторите, но значителна част остават верни на идеята до края на живота си.
Обичат: груповите карания и добрата жица
Мразят: карбоновите джапанки поради идеологически и технически причини
Карат: чопър

3. Спортистите
Феновете на Роси и мотоспорта несъмнено са доста у нас. Повечето искрено харесват моторите, но се качват на мощна машина често твърде рано и попадат в най-рисковата група на донорите. Оцелелите първия голям напън, обаче!, стават отлични мотористи, които до края на живота си не оставят каската да хваща прах в гардероба.
Обичат: завоите
Мразят: цената на бензина
Карат: наточена писта

4. Бутиковите рокери
Богати отегчени чичковци, които вадят огромния суперскъпата машина за да изминат десет километра и да го проснат на показ пред очите на смаяните зяпачи. Ако моторът е Ямаха то и елекът е Ямаха, и кърпата е Ямаха, и коланът е Ямаха и т.н. Можете да ги видите на всеки събор, и всеки път да се питате колко ли време им отнема да излъскат така цялата тая планина хром?
Обичат: да си купуват и кичат мотора с всякакви ненужни дрънкулки
Мразят: мръсните, потни и облечени кой-как-може мотористи
Карат: всичко що лъщи над 1300 кубика

5. Номадите
Има такава категория мотористи, които просто обичат да пътуват и посещават различни места и моторът е идеалното средство за това. Често имат добър бизнес, или работят сериозна работа, но стегне ли ги шапката се мятат на мотора. Такива хора кръстосват държавата и отвъд по цяла година без особено да се интересуват от събори, мотори или останалите мотористи – ако ги срещнете нейде, то най-вероятно ще е случайно. Те живеят за тръпката на пътя и това е практически всичко, което ги интересува.
Обичат: големите куфари
Мразят: да се застояват
Карат: голям турист или ендуро

6. Карбоновите джапанки
Тази група трудно се вписва в понятието за моторист, макар, че и това са хора, притежаващи някакъв мотор. Понякога той е случайно попаднал, или пък купен за да се впечатлят местните пипируди. В този случай моторът се кара по карбонов потник, карбонови джапанки, гарниран с непълнолетна „петолъчка” по мерцедески отзад. Моторът за съжаление, най-често не доживява следващия сезон – или бива потрошен при някое изпълнение, или хвърля топа и карантия „на прекъсвач” на някой събор. От самите притежатели също рядко става нещо повече от донор.
Обичат: чалгата
Мразят: собствениците на чопъри поради идеологически и технически причини
Карат: от хубава писта до стара и измъчена каракуда

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 10:36 
Полковник
Полковник
Аватар

Смях се от сърце. След всяка категория се опитвах да адна по един представител, тука от форума. И успявах !!

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 10:49 
Полковник
Полковник

Ако №5 си го писала за мене, имам само една забележка - мразя да има нещо в ушите ми, когато карам :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 10:56 
Майор
Майор
Аватар

Много готино, браво :abravo: :bira:
Обаче аз незнам в коя категоря съм - от всичките има по нещо от мен :silly: \:D/
(Може би трябва да има още 1-2 категории)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 11:40 
Подполковник
Подполковник
Аватар

forry написа:
Ако №5 си го писала за мене, имам само една забележка - мразя да има нещо в ушите ми, когато карам :D

:abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 12:31 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

7. Градските ездачи
Този тип мотористи, както си личи, обитават изключително границите на големите градове /по-конкретно в БГ- София/ и използват мотора с много практична цел – бързо и евтино предвижване сред задръстването. Тези хора могат да бъдат бивши скутеристи, решили да минат на следващо ниво или са завърали се от чужбина нашенци, придобили правилното мислене от жителите на някой друг голям град като Атина, Рим или Мадрид. Различни по образование и професия, най-често са млади и енергични хора. Специализирани в преодоляването на уличния трафик те рядко излизат отвъд границите на града, но и осмелят ли се, скоро сменят и тактиката и мотора.
Обичат: да са първи на светофара
Мразят: автомобилите
Карат: нейкед, малък чопър или ендуро

8. Две в едно
Често срещан типаж моторист е човекът, който през седмицата е едно, а събота и неделя друго лице. В петък вечер той сваля костюма и вратовръзката, облича кожата и тръгва да навакса всичко това, което не е могъл да прави през изтеклите 5 дена в ролята си на адвокат, полицай, мениджър или нещо друго отговорно и натоварващо. Същите са направо трудно разпознаваеми ако сте ги виждали в едната, а после случайно ги срещнете в другата им роля.
Обичат: купона във всичките му форми
Мразят: неделя вечер
Карат: каквото си искат

9. Професионалистите
Монтьор, тенекиджия, жичкаджия – повечето хора, чиято работа е свързана с МПС-тата често са собственици на поне един мотор. Очевидно общата любов и професионална привързаност към машините не ги оставят равнодушни към еманацията на техническия прогрес – хубавата моторетка. Тяхното присъствие е особено ценно за останалите мотористи, които ги използват къде за съвет къде за някоя приятелска услуга.
Обичат: добре поддържания мотор
Мразят: някой да не е съгласен с тяхното мнение
Карат: големи мотори

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 12:47 
Капитан
Капитан

номер 10.
хоби-маняците:
имат толкова малко време, че повече чоплят отколкото карат.
имат повече от един мотор и оттам идва проблемът с времето за каране.
обичат моторите повече от себе си и са странна кръстоска между описаните в 1. и 9. категория.
"зен и изкуството да се поддържа мотоциклет" им е настолна библия...за тях ако едно болтче нещо не е наред е "национална трагедия"...
всеки може да им даде всякакво определение и то ще е вярно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 13:08 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Грахче тъкмо си помислих ,че си ме пропуснала,но видях точка 8 и мисля,че това е моя тип... :D

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 13:22 
Полковник
Полковник
Аватар

@Грахче :evala:

"Две в едно" май ще дойде най-популярната категория мотористи :)

@edko по т. 4 ми е интересно кой си addнал :P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 13:38 
Редник
Редник
Аватар

А, браво! 8 -ми номер -Две в едно-много точно определение за мен. мисля,че хората които ме виждат през седмицата е почти невъзможно да ме разпознаят събота и неделя /когато съм с мотора/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 16:29 
Сержант
Сержант
Аватар

Ако ще се прегрупираме, класифицираме и каталогизираме :) Аз определено попадам в 5-та група!

There are those who think that motorcycles are frivolous Toys. And in some cases, they can be. But they can also be Tools -- Tools that Enable us; to learn and discover Truths about our Human Brothers and Sisters, our World, Ourselves.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 19:04 
Сержант
Сержант
Аватар

Грахче, много хубава класация :)
Виждам се като номер 8, но с някои елементи от номер 7. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 19:18 
Лейтенант
Лейтенант

Грахче...супер класация :D Требе да напишеш книга... :wink: В нашето семейство сме-1 "спортист"и 1"номадка" :D Това лято ходихме до морето с моторите.....мъкааа :( ...е не можах да угодя на "спортиста"и това е.....Когато стигнахме Созопол аз бях като ошашавена...въобще нямах спомен как съм дошла до там...дъжд...град ни валя а "спортиста" все ми беше на "точка" ...На връщане теглих една м...а на "спортиста" и се изкефих максимално на пътуването.Извод:"номад" и "спортист" може да правят всичко друго заедно но не и да пътуват... [-X

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 22:47 
Полковник
Полковник
Аватар

Грах, ако класификацийкита не е сериозно ориентирана, няма да се обиждам!?! :mrgreen:
Аз слушам тежка музика, не съм старо куче и се причислявам към спортуващите мотористи!!! Аджеба, що за машина карам?!? :mad:

П.п. Не поглеждай наляво към аватара, ей!!! [-X

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2008, 23:27 
Полковник
Полковник
Аватар

Според мен Граха е искала да каже следното: това са по скоро "типажи" мотоциклетисти, всеки е няква амалгама от няколко вида. И ако има някой, който е "чиста петица", то е просто за да покажат хората - "Ето това си е чиста проба номад!"
Нещо като с музиката - има "класически хеви метъл", но има и "хеви метъл-рок", има "мек хеви метъл" (алуминий метъл - нито е толкова твърд като оригинала, нито е толкова тежък, и след време се изхвърля), "софт хеви - хард кор пънк нео блус", и още колкото ти душа иска!
...или поне така си мисля де ;)
Аз лично себе си откривам в 8, но определено се стремя към Пети Номер :oops: :oops: [-o< [-o<

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2008, 11:07 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Родри, къде си тръгнал и ти да се класифицираш сред ората. Ти сам по себе си си цяла представителна извадка :D

Изображение
/Който познава този герой ще се сети защо съм го сложила тук, за останалите - игнорирайте го :wink: /

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2008, 12:38 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Той, Грахът, като си продаде моторчето, сега няма друга работа освен да мъти и да пише дълбокомислени постове. Важното е да не се приемат нещата много сериозно. Веселия да има.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 10:36 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

От мен към категориите прибавям група 11):

Онлайн мотористи :) - Обикновено притежават моторите които искат след като са сменили какво ли не. Имат добро оборудване: Дрехи, протектори, гуми и т.н., но поради невъзможността в почивките за кафе и храна през работния ден, вместо да излязат навън при мотора и да изпушат една цигара върху него, отварят прозореца им към света - браузъра :) и "покарват" с останалите от категорията :)
Обичат: Свободата, която нямат :(
Мразят: работата си :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 11:28 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Като прочетох за "онлайн мотористите" се сещам, че пропускаме една тяхна разновидност
ФОРУМНИ МОТОРИСТИ - обикновено невръстни мераклии, с гръмки форумни имена, изключително активни във форумите. Трябва да мине доста време докато се разбере, че по ред причини (най-вече възрастови) нямат мотори. Доста от тях никога не се качват на мотор, даже когато вече имат възможност за това.
Обичат - да се правят на по-големи
Мразят - подсъзнателно истинските моторджии
Карат - ... (хайде, днес съм добър)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 12:34 
Майор
Майор
Аватар

Хехех ... браво Грахче, някой да го премести в мъдрости!

И от мен 2 вида, които можеш да попълниш:

7. Кални моторджии - всички любители на калните бани и гумите наречени "таралежки"!

- Обичат: горите, блатата, калните офроуд пътеки.
- Мразят: асфалта и АТВ-тата!

8. Колекционери - моторджии с повече от 7 мотора в гаража, от които и един не става за повече от 20км каране, но на Спасов ден събират очите на зяпачите. Приятели са с всички собственици на изкупвателни пунктове за старо желязо.

- Обичат: всичко на 2 колела и над 30 годишна възраст.
- Мразят: Пластмасата и всичко произведено след 1980г.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]