Дата и час: 18 Окт 2018, 14:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 08:40 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

В следствие на един интересен разговор, който водих наскоро да ви попитам - специално Вас господа, има ли значение мнението на половинката ви /независимо дали кара, вози се, или хич/ за избора ви на мотор? Вид, марка, модел, кубатура?

И втори въпрос, защото ако е "ДА", дали във формирането на мнението й се има значение това дали кара, вози се или хич не се качва на мотор?

Всъщност въпросът е в еднаква степен и за дамите - момичета имате ли определено мнение за "семейния мотор" и давате ли гласност на мнението си за неговия?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 08:53 
Полковник
Полковник
Аватар

Жена ми държи единствено да не сменям марката на мотора!!! :evala:
За което и благодаря, защото сме на едно и също мнение!!! :mrgreen:
А дали се вози!?! Тук мненията ни съвпадат също, "Моторът е за един, а колата за двама!"!!! :mrgreen:
Още едно съвпадение на мненията ни е, че когато и където поискам да карам, тя няма нищо против!!! За нея важел факта, че мотора ми е единствената любовница!!! :mrgreen:

Последна промяна RODRIGUEZ на 22 Окт 2008, 08:58, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 08:55 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Няма абсолютно никакво значение нейното мнение, в избора ми на мотор.
Тя единствено констатира, този ми беше по-удобен, или този не ми е...и толкоз :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 09:05 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Грахче мисля,че знаеш отговора,но все пак ще се изкажа. :D

Мотора преди всичко трябва да е удобен на водача който го кара,да му ляга на сърце,така че последната дума е негова.
А относно половинките;
Да те имат отношение относно мотора, ако поне малко са се возили или карали и като се качат на определен мотор(не визирам марка и модел)усещат на кой им е удобно и се чувстват най добре(съответно имат предпочитания).
Пример;
Диди ненавижда да се вози на Сузукито защото не и е удобен,бръз е и агресивен (може би Диди ще изтъкне и други причини които не знам?). Още преди да си купим Голдуина, Ник я повози и тя смело заяви че този вид мотор и допада страшно много и се чувства удобно на него (бяхме заедно с теб в Сопот,като ни идвахте на гости),на мен също ми допадна машината като визия и екстри,да тежка е и нямах време този сезон да и свикна по една или друга причина, за догодина силно се надявам да си допаднем с Хондата в противен сличай....

Ако искаш да кажешеш,че си повлияла на решението на Дани_С за смяната му на мотора,мисля че не си защото той отдавна си беше чопаряга.... :D

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 09:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Sergo написа:
Диди ненавижда да се вози на Сузукито защото не и е удобен,бръз е и агресивен ... :D

Просто Диди е ценител на хубавите мотори! :) Разтапям се, като си спомня, как се изказа и за Африката :)

По темата на Грахче - досега само парите сме обсъждали с жена ми (в общи линии аз исках от нея разрешение да направя харча, ама го исках както НАТО иска разрешение от България да прелети над нас, за да бомбардира сърбите :) демек, жената знае, че като ме хванат лудите за нов мотор, въпросите, които задавам са с 1 правилен за мен отговор).
Сега се замислих, обаче, че ако става дума за нейното удобство на мотора, тогава със сигурност бих се съобразил, защото пътуваме немалко заедно. Иначе казано, ако ми щукне да си купя спортен мотор, който не е удобен за втория пътник... то всъщност дори няма и да я питам, а сам ще се спра, преди да съм го купил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 09:19 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Оги написа:
Sergo написа:
Диди ненавижда да се вози на Сузукито защото не и е удобен,бръз е и агресивен ... :D

Просто Диди е ценител на хубавите мотори! :) Разтапям се, като си спомня, как се изказа и за Африката :)

:D :D :D :abravo: :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 09:25 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Серго,
не бих казала, че съм му повлияла особено - той наистина имаше тази идея в главата си. Но доколкото ме познаваш съм имала определено мнение по въпроса и то беше напълно положително не само защото моторът е много хубав, а защото човек трябва да следва желанията си - особено по отношения на моторите. Това е лично мнение.

Въпросът е друг и тръгва от едно наблюдение върху нашите приятели и познати, което ми е интересно да потвърдя или отхвърля вследствие на вашите мнения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 09:46 
Полковник
Полковник

Mean написа:
Няма абсолютно никакво значение нейното мнение, в избора ми на мотор.
Тя единствено констатира, този ми беше по-удобен, или този не ми е...и толкоз :)

Май май и аз съм на това мнение! Просто съм си такъв, какво да правиш... Преди няколко години, когато купувах къщата дори не сметнах за нужно да заведа жена ми (вече бившата) да види какво купувам и къде ще живеем! И с моторите съм така! Абе, с две думи да не си ми жена :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 10:00 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Грахче всеки знае,че мъжът е глава на семейството, а жената шията...(та кой върти главата?). :D

На един език си говорим... :abravo: :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 13:20 
Капитан
Капитан
Аватар

Това лято, 3-4 месеца, карах една R6ца. От време на време при мен се качваше една дългокрака мадама...
Основното и оплакване беше, че сутиена постоянно и се вдигал... как ставаше това незнам, но и писна и искаше само Африката...
А за избора ми на мотор е важно единствено и само моето мнение... То и основният ми мотор е само за един.
Е, както каза Оги, семейният бюджет е подложен на дебат... НО какъв?! :D

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 18:50 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Да ви имам проблемите...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2008, 17:20 
Майор
Майор
Аватар

Fats написа:
Да ви имам проблемите...

... нали :)

Мойта хубосница единственото дет казва относно моторджийството ми е: "Само да не си купиш от тези пластмасовите мотори - много са ми гей" :D :D

Само цитирам, некой да не се засегне са!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2008, 23:23 
Полковник
Полковник
Аватар

За мен моторът е силно персонално приспособление, както четката за зъби, например. Та по таз логика никога не бих се намесила в избора на мотор на половинката, както и категорично бих отказала половинката да се меси в моят избор на мотор. Това от позицията на НЕ возещ се, предимно ;) Но разбира се съвети приемам...колко ги слушам е друга ракия ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2008, 01:05 
Майор
Майор
Аватар

Разбира се че има ! За мен най -важно е да споделя удоволствието от карането на мотор с любимата жена !
Така че в името на любовта, бих сменил мотора си , дори с такъв който лично на мен не ми допада съвсем..
Както вече казах, за да е пълноценно пътешествието с мотора, трябва да е заедно с любимия човек.
Следователно трябва да се прави компромис относно избора на мотор.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
е, надявам се не съм бил прекалено краен и поне някой се е хванал :D
Отговорът е : Не ! :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2008, 14:11 
Сержант
Сержант

нямам претенции какво кара мъж ми, но ако си купи CBR ще го изхвърля :lol: ендуро форевър

Change, it comes eventually

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2008, 21:14 
Полковник
Полковник
Аватар

motofenka написа:
нямам претенции какво кара мъж ми, но ако си купи CBR ще го изхвърля :lol: ендуро форевър

А така!!! =D> :abravo: =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2008, 14:07 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

значи започнах темата от следното наблюдение, което коментирахме наскоро. Наблюдението е върху наши познати и приятели и естествено е субективно.

Грубо определихме няколко характерни случая:
- Мъж и жена, които пътуват заедно на един мотор
- Мъж и жена, които пътуват заедно на два мотора

В случай №1 изборът на мотор от страна на мъжа, независимо дали това става съзнателно или не, е повлиян от факта, че има и втори човек. Причините са прости:
- първо и много важно - отговорността за живота на другия. Малко или много, особено при по-улегналите натури безопасността става ключов фактор. Едно е да се метнеш, друго е да метнеш човека когото обичаш.
- комфорта - разбира се, че е изключително важно след 300 километра да слезеш и да можеш да ходиш ... и то не като пиян моряк преплувал на буре Ламанша.
- багажа - факт е също така, че багаж да двама си е доста повече и трябав да има место за него /особено за ютията, машата и двата чивта обувки на висок ток :wink: /

В случай № 2
Стрейнджър е споменала по-горе, че при това положение когато двойка мъж и жена карат всеки своя мотор заедно те много често се "напасват" като вид мотори - спортен/спортен, чопър/чопър, ендуро/ендуро. Причините които виждам са:
- чисто практически еднаквите мотори предполагат сходен стил на каране, сходни възможности, сходни проблеми по поддръжката и пр. т.е. правят живота им по-лесен
- отговарят на сходните им интереси /оф-роуд, завои, дълги преходи/
- има и чисто вътрешен стремеж у хората, които са "заедно" да се уеднаквяват. Това си е социален феномен, който просто включва и моторите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2008, 18:07 
Лейтенант
Лейтенант

Нещо като при Оги :) Винаги имам на ум, че ще возя и пасажер. По тази причина взех на бившата ми вече Сянка и облегалка за пътника. Сега се оглеждам и за ендуро, но с идеята, че ще ходим заедно с него на плаж и насам-натам - да е с по-големичка седалка, да стъпвам стабилно при спряло положение (което не би било решаващо, ако ще го карам сам) и т.н.
Инак на нея и на Зонгшен-чо й харесва...на кратки разстояния :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2008, 14:21 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Jordi написа:
...Сега се оглеждам и за ендуро, но с идеята, че ще ходим заедно с него на плаж и насам-натам - да е с по-големичка седалка, да стъпвам стабилно при спряло положение ...

Африка?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]