Дата и час: 15 Ное 2018, 07:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Зима е...
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2010, 03:02 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Изображение
Те това е мотора !

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2010, 17:23 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Четеш ли ми мислите?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2010, 20:00 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Моторът на дядо е на ремонт, но и това чудо е доста лъскаво. А и как се набирам с него...

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2010, 17:50 
Майор
Майор
Аватар

Изображение
С тия свежи дупки в София сериозно се замислих да сменям радикално превозното средство.
Харесах си най-подходящото превозно средство за настилката, която се откри след белите завеси на сезон зима-пролет/2010.

Тъй като и 3-те пъти, когато ходих до КАТ за да получа малко повече информация на гишето няколко пъти ме питаха какво всъщност имам предвид
си направих снимка за да не се налага да повтарям всеки път отначало:
Изображение

Имам леки притеснения, че с двигател Майбах от 300 коня...100% ще взема да влезна във всички евентуално нововъведени данъци 'Лукс'.

Другото ми притеснение е гражданската...имам леки подозрения, че ще ми искат повече от нормалното, всички така ми казват - не знам каква е логиката,
но се надявам ако наистина планират да ми правят такива номера....със ЗД Армеец поне да постигнем "разумна" цена срещу една рекламна лепенка отзад. Убеден съм че технически преглед ще мина много бързо освен ако в КАТ не се окаже, че съм отишъл за преглед в ден точно преди подмяната на сегашната апаратура с изцяло нова.

Стреснаха ме, приятели че и висок данък щяли да ми искат в данъчното в Пловдив....ама аз си спомням случката с колегата дето като го попитали
колко кубика му е мотора и е отговорил "1100" другарката на гишето написала 999 и той казал.."Ама що така?" - "Ми полето е само за 3 цифри г-не.
И без това над 750 нагоре няма значение точно колко - цената е една и съща". Та тайно се надявам да издиря това гише със стария софтуер - така де
...където са 999 там са и 12000 кубика....

За щастие от паркинги и гаражи ми казаха, че всъщност не проявявали интерес къде ще паркирам, което ме устройва напълно.
За скороста в населено място и да искам няма да мога да нарушавам ограничението - т.е ще спестя много (дву)десетолевки за дебеликвощеправимчовци.

Изобщо....ако всичко мине по план....и наредя така нещата - от всички тия неща ще спестя много пари - ще ги инвестирам в нафта, мноого нафта -
и ще си го ползвам ежедневно. Дори съм убеден, че намеря още 3-ма колеги от Младостите да си делим разходите.
Разбира се за да не съм егоист все пак обмислям да има и обществена полза от тази моя идея и затова обещавам (и без да ставам кмет)
да намаля бавно, но сигурно и методично присъствието на шофьори по пътя, които не гледат в огледалата си и засичат другите участници в движението.

Няма да е лошо бТВ или друга подобна (дез)информационна медия да уведоми, че всеки участник в движението ще има възможност само веднъж
да упражни възможността си за това често стряскащо живота на мотористите нарушение. Нека са информирани - хуманисти сме все пак.
Разбира се и правото на свободен избор на всеки хм...индивид ще бъде зачетено и той сам ще разполага с пълната свобода да си решава
дали и кога да упражни това свое право на улицата. Разбира се дори и да ми се измъкне с ловкост след като веднъж си упражни правото да ме засече,
ще мога да го огрея със 75мм подарък до 3 светофара напред*.

*Промоцията важи само за първите 54-ма.

Няма да нужда да ми благодарите - идеята е на Дарвин, не моя.

Планирам също така да намаля и присветкванията с къси/дълги фарове при движение в най-лявата лента. Е, за съжаление на магистралата
няма да мога да помaгaм, тъй като ще съм малко под минималната разрешена скорост за движение, но мисля, че на "Цариградско шосе"
ще е достатъчно - забелязал съм, че често пилотите по него летят ниско защото си мислят, че автомагистрала Тракия започва от Орлов мост.

Всъщност само един проблем ми остана, аз и затова ви занимавам с моите глупости, някой да ми даде идея откъде да намеря 7.92мм патрони,
че започнаха да ми привършват...около 600 бройки ми трябват. Тъй като още нямам регистрация и ме е шубе...спя в него нощем на паркинга, но нек'ви афробългаристанци кръжат наоколо със страшни инстументи и алчни погледи.
Мисля, че се опитват организирано и тайно да ме пренесат до близкия пункт....помагайте....колеги :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010, 12:27 
Майор
Майор
Аватар

Велико :lol:
За патроните не знам, но ако сключиш договор с Макдоналдс за употребеното олио от фритюрници, можеш да спестиш от нафта! :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010, 12:46 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

мисля да се включа на абонаментен план "едно минаване седмично". Не знам каква ти е тарифата, но съм склонна да платя доста бира за една разходка по околомръсното посока Младост - Горубляне с това сладурче. А каките ще се съсипят от радост като те видят, това вече си е жив бонус!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010, 16:29 
Подполковник
Подполковник
Аватар

:mrgreen: яко!
Само не разчитай на наш'те МкДоналдс- сменят олиото веднъж месечно!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2010, 22:32 
Полковник
Полковник
Аватар

да бе, да.... цял веднъж... това преди кризата сигурно...
/горното за олиото/

и аз ще помоля за едно кръгче в стил "извинете, но не ви видях..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Апр 2010, 21:19 
Майор
Майор
Аватар

И ний желаем кръгче и ако може ,да подаря няколко 75мм подаръчета.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]