Дата и час: 20 Окт 2018, 20:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2007, 19:20 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

ах тииии!!! Бибошоооо :wink:
аз се чудя как ли преживяваш горката в немско а ти с какво се занимаваш! Малее, ма си голяма черна птица, да знаеш :D

Иве, то за Сандра затва съм я споменала в тоя ред на мисли ... тя е малка, но знае ...:twisted:

изобщо тоз момец трябва да го запознаеш с девойките и нещата ще си дойдат на мястото. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2007, 19:46 
Нещо полковника Грахче или грешно ме е разбрала или така и изнася!
1. Това ,което съм написал си е лично мое мнение и не го налагам като стандарт на никого, но и не приемам никой да ми налага стандарти пък било то и полковник!
2. Мнението ми е формирано от досегашния ми личен опит, така че ако има някоя желаеща да ми промени опита и мнението да заповяда! Ще се прежаля в името на науката!
3. Мнението ми за манивелата е пак от личен опит ,като за всеки случай съм написал 99%! Спаска определено е от 1-ия % справящи се с манивелата!
4. С двата крака можеш да подпреш мотор на равно, а я пробвай някой път на 40 градусов наклон със седящ зад тебе 100 килограмов дебелак! Да не говорим пък ако мотора е ендуро със седалка на повече от 80 см. от земята!
5. Последното ми изречение пък вече съвсем грешно го разбрахте и изопачихте. Просто напоследък се навъдиха много мъжествени жени и женствени мъже че и модно стана даже! Е аз пък съм консервативен!
А иначе уважавам каращите мотор жени особенно ако си е техен собствен! И бих бил много по щастлив да имам приятелка караща редом с мене, отколкото такава возеща се като чувал с картофи зад мене! Така че не смятам че някой определен вид дейност прави мъжа мъж или пък жената жена просто има дейности по-подходящи за мъже, и дейности по-подходящи за жени поради ред физиологически особенности на двата пола!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2007, 20:34 
Майор
Майор
Аватар

Хихи, не бързай да ме слагаш толко бързо в 1-ия процент. Все пак карам 125 кубиков крос, а той се рита точно толкова трудно колкото и скутер (освен ако не си се зачепил в някой джендем) Ако е на скорост и не мога да изключа (поради определено стечение на обстоятелствата) паля доста трудно :) Вярно е, че са малко капризни машинки откъм газоразпределение и понякога виждам бая зор, ама ... не е трудно. Щом аз мога ... :D
Днес момчетата от една автомивка доста се опулиха на едно мое изпълнение ...
Едното момче се опитваше да завърти мотора ми на 180 градуса в тясно пространство. Аз му казвам - хвани го еди къде си и го вдигни и после го завърти.
Той: :shock:
Аз: дръж тука партакешите, хванах мтора и му вдигнах задницата и го завъртях.
Той и останалите около него: :shock: :shock: :shock:
Извода е: не всичко е мускул и груба сила :wink: За някои неща съм съгласна - да, ТРЯБВА сила. Аз и при най-голямото си желание надали ще мога да ритна 600цц ендуро без декомпресор (па дори и със). Колкото и да ми се иска. Камо ли да го карам на места с липсващо асфалтово покритие. Но тези неща не са чак толкова много и са преодолими. Ако толкова искам да карам 600 цц ендуро, ще си взема такова със стартер :D

ПС: Струва ми се, че с Грахта нещо си говорите на различни езици :D
Ама това са то рисковете на интернет общуването - 50% от комуникацията се губи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2007, 21:23 
Факта че караш пълен крос и го владееш достатъчно добре за да печелиш състезания те прави достойна за уважение! Аз самия никога не съм карал пълен крос независимо от кубатурата обаче имам познати и приятели ,които карат и от разказите им съдя че карането на такива машинки си няма нищо общо с карането на какъвто и да е друг мотор т.е. по-трудно е! Чак не ми се вярва че е толкова лесно да се пали 125-ца ! По едно време ми се налагаше често да паля една 250-ка на един познат, който така и несе научи да я пали, та 125-цата ако е поне наполовина толкова трудна, си е направо трудна пък и по-голяма компресия има ако не греша. От 250-ка съм виждал разпран (направо откъснат) мускул на прасеца на един уж стар и опитен кросист, който бе дотолкова сигурен в себе си че опита да запали обут с джапанки! А иначе си права че за някои работи си трябва чалъм, един приятел ,дето мога да го вдигна над главата си, върти моя мотор, дето е 200 кг. ,на стъпенка с едно движение на 180 градуса, а на мене ми трябват поне 5 опита, даже ми е по-лесно да му вдигна задницата и така да го завъртя (без да ползвам стъпенката).

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2007, 22:59 
Майор
Майор
Аватар

Абе това, че съм взела първо място веднъж далеч не значи че владея добре машината. Най-малкото за себе си не смятам, че я владея дори на 10% от възможностите и! Карам от прекалено малко време и започнах да се уча на дърти години ... Не искам да оставям грешно впечатление :D Мога да карам точно толкова, че да си доставя кефа :D Другото е въпрос отчасти до възможности, отчасти късмет и стечение на обстоятелствата :wink:
250-тка не знам как се рита, но май е доста по-трудно от 125. Ако е нагласен както трябва, моя мотор пали от първия път, дори да е седял седмица без да се пали и то с абсолютно минимални усилия ... да не кажа никакви :D Иначе и аз съм си докарвала синини по прасеца веднъж ... и то с 80-тката :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2007, 23:53 
Капитан
Капитан
Аватар

Хо хо хо, тук станало интресено!!! :lol: :lol: :lol:

Направо се чудя, от къде да подхвана!!!??? Но то тая тема е тооолкова дъвкана и предъвквана, че ми се повдига.

Така че, както се казва в един виц: ОТПЛУВАЙ.......
@sl.daskalov добре дошъл и безаварийно!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Май 2007, 07:28 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Полковник Грахче, тъй вярно, от ВВС с основна задача прихващане на високо фърчащи обекти на територията на тоя форум.

Човече ти знаеш ли къде се намираш? Това е женски форум, тук четат 20-ина жени, които карат мотори и това, което пишеш се чете в контекста на този факт. Жени, които тръгват, спират, возят понякого - някого, цапат си ръцете с масло и други субпродукти... изобщо правят всички тия неща естествени за всеки моторист независимо от пола му.

Сега се върни и прочети какво си написал в първото си съобщение. Ако сам не разбереш причината толкова от девойките да се ти се възхитят на "творчеството", то тогава аз ще ти я разясня много подробно на Лично съобщение. Но вярвам, че ако се напънеш ще разбереш защо си се изказал малко... некоректно. Даже леко арогантно точно за този форум. Във второто си съобщение пък, незнам защо обиди и онези от нас, които се возят зад половинките си... Лошо горски, лошо.

Тъй че моето предложение засега е... да кротнеш малко. Да ни поопознаеш, пък после да дадеш мнението си по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Май 2007, 10:23 
sl.daskalov написа:

.....И бих бил много по щастлив да имам приятелка караща редом с мене, отколкото такава возеща се като чувал с картофи зад мене! ......

Това е грубо......

Добре дошъл sl.daskalov :).

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Май 2007, 22:39 
Тъй че моето предложение засега е... да кротнеш малко. Да ни поопознаеш, пък после да дадеш мнението си по въпроса.[/quote]
Брей че сме обидчиви! А да не би случайно да ви обижда самото влизане на мъж във ВАШИЯ форум? Или пък ви обижда свободното изразяване на мнение ,различно от вашето във ВАШИЯ форум? Ми да бяхте сложили надписче "забранено за мъже", или пък "мъжете нямат право на мнение тук (различно от височайшето)" ,щях да се съобразя с желанието ви и да си спестим толкоз писане!
А между другото ,така лекичко да ви попитам ,обидно ли е че се усъмнявате в мъжествеността ми, че се усъмнявате в способността ми да мисля , а че ме наричате горски? Все пак аз никого лично не съм нападал и обидил нали?! А това че някои са се идентифицирали в описаните от мене ситуации ... моите най изскрени извинения! Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна!
Та ,приемам предложението , и тъй като ви поопознах достатъчно (от повече нямам нужда), дадох и мнението си вече (то си е същото) сега смятам да се кротна окончателно и безвъзвратно!
П.П. Грахче ,приятелски съвет, старай се да виждаш малко по-цялостно нещата а не да се съсредоточаваш само върху отделни елементи, които на тебе ти изнасят за да си развиеш тезата! В противен случай и прогнозата за времето по телевизията може да ти се стори като лична обида! Айде със здраве! И на обидените още веднъж - извинявайте!

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2007, 01:42 
Капитан
Капитан
Аватар

Уф, кви обидени!? Просто тая тема е супер изтъркана и като няма, за кво да си говорим, дай си приказваме за жени-шофьори, недай си боже на мотори. И дай да почнем да обобщаваме! :D А точно това правиш в първия си пост в тоя форум.

Написаното от теб беше пресилено и с нотки на насмешка.
Причина 1" Къде трябвало да ги хващаш..." : Чак пък през гърдите!?!? Все си мисля, че през кръста е по-подходящото място, независмо от физиката на двамата. И този разказ за легналия полицай и по-силното стискане, някак си ......:?
Пък разбира се, ти си знаеш най-добре мотора и не може да очакваш някой, който не му е свикнал да го кара като теб.
Причина 2 " За физическата сила...": в тоя форум много е изписано, че физиката е от полза, но изобщо не е решаваща за управлението на мотор! Пресилено е и това с хормоните.
Причина 3 "За паленето с манивела...": айде посмали малко процента.
Изобщо няма да кометирам за мръсното под ноктите и за това как всеки да си е по предназначението.

Правиш някво изказване откровенно лишено от позитивизъм на място, в което четат, пишат и се отнася до жени на мотори (независимо на коя седалка). Е каква очакваш да е реакцията!? Достатъчно съмнения и страхове има във всяка една от тях. Никоя не си е помислила, че постиганала върхове в управлението на мотор, но е достатъчно, че се опитва и преодолява свои си малки предизвикателства всеки ден! Излишно е да им се казва отново, как не могат и никога няма да могат. В крайна сметка причината всички, независимо от пола, да се качим на мотори е една. И е по-добре да се подкепяме и помагаме (за това е и този форум), от колкото излишно и безмислено да се противопоставяме. Ако има критика, нека бъде градивна.

Е толкоз от мен. И безаврийно ( във всички отношения :wink: )

ПС. Никой, който кара мотор не се чувства добре на задната седалка.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2007, 09:22 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Farewell Даскалов!

каза Грах и отдаде чест.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2007, 09:31 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Sl.Daskalov първо досега се въздържах от коментари или да преместя темата, само защото исках да видя, докъде можеш да стигнеш в изключително нетолерантния и според мен обиден тон на малко момченце, на което някое момиченце му е взело камиончето! Тъй като не спря дори и след съветите на някои от пишещите тук девойки, а продължи с нападките, приеми този ми пост като предупреждение, след което ще трия постовете ти. Второ за разлика от повечето модератори в Bikerz, които много не търпят идиотски изказвания, Грахчето, както и аз сме доста толерантни към всички, които пишат тук. Всички са отворени към приемане на съвети, мнения и т.н на пишещите тук мъже. Твоето изказване по темата е абсолютно едностранчиво и бих казала невярно. Трето никой не ти се обижда за това, че повече от очевидно, не знаеш за какво говориш и си правиш доста прибързани изводи за това кой какъв е. Мисля, че теб лично никой не те е обидил, но ако държиш да си мериш нещо с някой, си объркал форума. Ние тук не си мерим нищо. Хайде със здраве си карай мотора и дай боже да не ти се налага да те вози жена! :twisted:

Последна промяна RazorBlade на 08 Май 2007, 09:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2007, 09:43 
Развалихте хубавия бой с кавга... :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 13:28 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Здрасти на сички. Ного се радвам, че вчера едно девойче ме светна за форума и плетките.
На Дакалов ще му обясния,че след определени случки човек става малко или много докачлив. Например когато влезе магазина на Пежо и попита какви 406ици има и му отговорият "съжаляваме госпожице, ама само бели"! Наистина ми се случи! Или пък веднъж един отворко взе да ми обяснява, че трябвало да сипвам нафта в кола с директно впръскване понеже видял D-то в абривиетурата. Незнам как си мисли, че си карам колата като и сипвам бензин, па тя е дизелова,но тия с тестостерона сигурно по ги разбират работите.
Аз си взех книжката преди 10г. от първия път и тогава почти всики мъже около мен ми обясниха, че било щот съм жена па катаджията е мъж. Въпреки всичко вече 10г не слизам от колата и нямам нито едно ПТП, а дори съм работила като шофьор.
Всеки ден като си карам колата или мотора се сблъсквам с факта, че известна част от мъжете си градят самочувствието въху "слабия пол". Сигурна съм, че ти не си от този тип, но имай впредвид, че момичетата трябва да се окуражават за да се чувстват по-спокойни и съответно да се справят по-добре. Неизбежно се изнервяш, когато всеки ден ти натякват, че си жена и по тая причина нема никав начин да се справиш, камо ли па като мъж.
Ако не са били мотористите покрай мен да ме успокояват и да ми показват /возейки се зад мен/ отдавна да съм изпаднала в нервен срив.
Евала на сички девойки тука, дето си карат моторчетата /аз за съжаление не познавам никви мацета на 2колела/, а на тия дето искат да карат - имайте в предвид, че се иска много инат.

Последна промяна Taz на 16 Яну 2009, 03:13, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 13:43 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Че защо ти е инат да караш мотор?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 13:59 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Аз лично срещам много малки и големи предизвикателства всеки ден , както се изрази Биляна по-горе. На който му е безпроблемно евала жив и здрав.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 14:01 
Полковник
Полковник

Taz, мога само да споделя, че най-добрите шофьори, на които съм попадал са жени.....най-лошите също, уви!
Апропо, преди години бях навигатор на една мацка в рали "Златни пясъци"! Е, тая как караше не е истина!!! И повечето ремонти по колата си ги правеше сама! И не беше мъжкарана с бицепси по-големи от моите и мустаци по-гъсти от моите, а крехко и нежно създание, но шофирането и идваше отвътре... Респект за такива! Има ги!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 14:09 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Taz написа:
Аз лично срещам много малки и големи предизвикателства всеки ден , както се изрази Биляна по-горе.

тъй, тъй ... това му интересното на живота уа.

П.С.
вчера ме жилна една оса по врата... беше се заплела в кърпата. Мнооого боли! :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 14:19 
Капитан
Капитан
Аватар

Офтопик
Грах, покани ли Taz в тайния ни форум? :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2007, 14:21 
Майор
Майор
Аватар

Biliana Razpiliana написа:
Офтопик
Грах, покани ли Taz в тайния ни форум? :wink:

А, ама какъв е този таен форум?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]