Дата и час: 15 Авг 2018, 00:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2010, 16:44 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Възмутих се и ми се ще да споделя причината за своето възмущение. Получавам напоследък разни мейли, във връзка с желанието ми са намеря дом на една кучица невероятни писма. Няма "добър ден" няма "здрасти". Няма главни букви, няма пунктуация като не броим огромното количество възклицателни знаци. Бълва се един текст, едни въпроси, част от които са безумни и ако пишещият мислеше поне малко нямаше изобщо да се появят. Първо си мислех, че авторите са деца ... но не, оказа се, че са хора отдавна завършили следното си образование. Хора с претенции, с разни имущества и самочувствие до небесата. Хора, поспрете се!

Затова ми се ще да дам един приятелски съвет на всички, които седнат да пишат на някой, когото не познават и от когото искат нещо. Наистина е приятелски и наистина работи! Спазвайте следните прости правила:
1. Поздравете. Винаги. Дали ще е със Здравейте или Добър ден - ваш избор
2. Представете се. С две думи, но го направете. Много помага!
3. Обяснете своя интерес. "Интересувам се от Вашето предложение, защото имам подобно нещо, разбирам от него и Вашето ще ми бъде от голяма полза"
4. Пишете с кратки, ясни изречения. Без сложни думи. Особено ако не сте сигурни в граматиката и правописа си. Така няма да си личи толкова.
5. Дайте свои координати за връзка. Това ви прави да изгреждате благонадежден.
6. Благодарете и пожелайте нещо хубаво. Като "добър ден" например. Прави чудесно впечатление и можете да очаквате позвъняване много скоро.

Не е сложно, но не знам защо на толкова много хора им се опъва неистово. Дали пишете писмо сега по електронната поща или преди 100 години, основните неща в него остават същите. Любезност, конкретност и правилно изписване.

Извинявам се з офф-топика и ви пожелавам успех в комуникацията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2010, 09:55 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Изумява ме неспособността за нормална комуникация у много хора, доста от които с бая големи претенции. Имам усещането, че е много престижно да си неграмотен и невеж. Хора с доста високо служебно положение и уж престижно образование даже не подозират за съществуването на няколко букви от българската азбука - Щ, Ю, Я, както и за съчетанията ЙО и ЬО. Излишно е да споменавам за многострадалния "пълен член". Повсеместно е ползването на някаква уродлива "идиотица", в която на пораза се използват цифри вместо букви.
Пък ти искаш смислени изречения, главни букви и пунктоация. Идиотите са неизтребими. За огромно съжаление.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2010, 18:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Не е престижно, Фатс, въпрос на интелектуален дефицит е.
Трябва да си средно интелигентен, за да умееш да пишеш с приличен правопис, но това е недостижимо за повечето българи, хеле па за младите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2010, 19:44 
Полковник
Полковник
Аватар

Fats написа:
Имам усещането, че е много престижно да си неграмотен и невеж.

Забравяш .... и простак!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2010, 20:22 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

teoted написа:
Fats написа:
Имам усещането, че е много престижно да си неграмотен и невеж.

Забравяш .... и простак!

Това се разбира от самосебе си. Току що в Замунда попаднах на коментарите за руски филм, посветен та Холокоста. За пореден път се изумявам от свирепата ксенофобия, която се шири в определени кръгове. Невръстни, с гладки мозъци, непрочели нито една книга през живота си. Свирепо невежество. И още по-свирепа агресия. Без да могат смислено да отговорят на простичкия въпрос: ЗАЩО?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2010, 22:22 
Капитан
Капитан
Аватар

Купувам скоростна кутия в друг форум. Свързва се с мен потенциален продавач и аз няколко пъти го питам за кода изписан на кутията. Ето го и отговора:
Цитат:
2ca6nakraia e ili 3 ili 6 ma e ist1rkano i ne se vijda
kat re6i6 kazvai nemoga poeve4e da se zanimavam kutiata e s16tata kak da ti go obqsnq kot naprai6 ve4e si re6avai ti

Въпреки, че след близо 5 минутно чудене успях да разбера какво ми е казал, трябва да ви споделя, че ми е много трудно да комуникирам с такива хора, а напоследък се сблъсквам с много такива :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2010, 00:28 
Майор
Майор
Аватар

баси аз още се чудя какво е 2ca6nakraia :-k #-o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2010, 10:09 
Майор
Майор
Аватар

KAWA-ER5 написа:
баси аз още се чудя какво е 2ca6nakraia :-k #-o

Да вярно си трябва жокер тука. На мен любимото ми е когато някой пише на кирилица и въпреки това ш и ч ги замества с 6 и 4 . Гледам вече се появяват и други заместители, нищо чудно след време да виждаме изписани само цифри.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2010, 10:51 
Капитан
Капитан
Аватар

да, това беше най-трудната част, но се оказа началото на кода на кутията :lol: 2СА6
Все пак кутията не се оказа същата, за която искаше да ми я продаде.

Ето и един друг фен, който продава нови амортисьори:
Цитат:
Нови са от както са при мен. НЕ съм ги използвал аз. Така ги взех от колегата от форума. Ще видя номерата и ще ти ги кажа.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]