Дата и час: 14 Дек 2018, 20:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2010, 14:26 
Сержант
Сержант

Продавам гол турист 500 кубика двуцилиндров за 3k :P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2010, 14:36 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

спортни мотори не съм карала, затова и мнение не мога да дам. Качих се веднъж и слязох след половин километър защото определено не ми допада. Проблемът на един начинаещ моторист е най-вече в това, че той НЕ може да знае какво иска, защото няма опит въз основа на който да направи преценка, кое е подходящо за него освен ако не говорим за мацка, която има впечатления натрупани от години на задната седалка - там също се получава много ясна представа за характера на даден мотора, стила на управление и плюсовете/минусите.

За съжаление в думите на Фац има много истина, но практиката показва, че хората рядко се съобразяват с практичните съвети и /особено жените/ бързат да наваксат пропуснатото. Не можеш да избягаш от съдбата си, но все пак се присъединявам към препоръката за гол мотор - повечето модели са дуракоустойчиви, средно агресивни, лесно управляеми. Не знам дали дамата има книжка за В категория и стаж по улиците, защото ако има нещата са значително по-добре и дори може да рискува с нещо по-сложно тъй като е изградила адекватно поведение на пътя, а ако няма... никак не препоръчвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2010, 15:23 
Полковник
Полковник
Аватар

Грахче написа:
... изградила адекватно поведение на пътя....

Ъ-ъ-ъ тва изобщо не е гаранция :roll: :lol:

+1 за голо моторетче

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2010, 18:57 
Сержант
Сержант
Аватар

Грахче написа:
спортни мотори не съм карала, затова и мнение не мога да дам. Качих се веднъж и слязох след половин километър защото определено не ми допада. Проблемът на един начинаещ моторист е най-вече в това, че той НЕ може да знае какво иска, защото няма опит въз основа на който да направи преценка, кое е подходящо за него освен ако не говорим за мацка, която има впечатления натрупани от години на задната седалка - там също се получава много ясна представа за характера на даден мотора, стила на управление и плюсовете/минусите.

За съжаление в думите на Фац има много истина, но практиката показва, че хората рядко се съобразяват с практичните съвети и /особено жените/ бързат да наваксат пропуснатото. Не можеш да избягаш от съдбата си, но все пак се присъединявам към препоръката за гол мотор - повечето модели са дуракоустойчиви, средно агресивни, лесно управляеми. Не знам дали дамата има книжка за В категория и стаж по улиците, защото ако има нещата са значително по-добре и дори може да рискува с нещо по-сложно тъй като е изградила адекватно поведение на пътя, а ако няма... никак не препоръчвам.

ЦИТАТ: спортни мотори не съм карала, затова и мнение не мога да дам. Браво =D> абаче голямо мнение даваш =D> Цитат: Качих се веднъж и слязох след половин километър защото определено не ми допада. :::: Покарай още малко , и въобще недей се качва повече .

Последна промяна GHOST READER на 02 Авг 2010, 04:31, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2010, 20:25 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

GHOST READER написа:
Хайде включи се и ансамбъла фолклорен::: ЦИТАТ:спортни мотори не съм карала, затова и мнение не мога да дам. Браво =D> абаче голямо мнение даваш =D> Цитат: Качих се веднъж и слязох след половин километър защото определено не ми допада. :::: Покарай още малко , и въобще недей се качва повече на нищо. Капацитет голям::: Нищо не разбира ---А иначе ПИШЕ , ПИШЕ,ПИШЕ =D> [-X

Драги, тук сме свикнали да поддържаме добър тон, даже когато се ругаем. Тъй като явно отскоро си по страниците на този форум, още не познаваш пищещите тук. Когато навъртиш толкова километри, колкото има Грах зад моторите си, тогава може да си позволиш подобен коментар на нещо, написано от нея. Всъщност и тогава не може.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2010, 21:40 
Сержант
Сержант
Аватар

=D> Браво =D>

Последна промяна GHOST READER на 02 Авг 2010, 04:26, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2010, 22:21 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Браво, шампионе! Ако ще си мерим карането, карам от 1972 г., сам смятай. Но по-важно е, че май си сбъркал форума. Що не се пробваш в Мотозоната, там е пълно със специалисти и карачи, кой от кой по. Ако не можеш да разбереш какво се опитваме да кажем на един начинаещ, язък ти да годините каране. За разлика от теб сега ще изразя категорично мнение - дръж се прилично щото почвам да се изнервям. Пък като се нервирам, ставам друг човек. А оня, другия... ни ти трябва да се разправяш с него. Бъди здрав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 03:50 
Майор
Майор
Аватар

Духовни читателю(ghost reader), от уважение недей да си мериш пиш... опита с Фатс, или Грах или Стрейнджър или който и да е... Тук е място, където се стараем да дадем компетентен отговор с цел да помогнем на другия... Защо Грах се е изразила по този начин? Ами, може би защото, за да станеш моторист се изисква малко акъл (а с него върви и досетливостта). Колегите не ги познавам лично(за, което малко ме е яд), а и не споря с тях, защото са извървели доста повече километри от мен.

Всички се досещаме, че явно имаш афинитет към спортните мотори, като си бил съзтезател и прочее... Но начинаещ моторист/ка съзтезател е умрял/а моторист/ка. Това се опитваме да кажем.
Да запазим мирния екзистенциализъм тук.
Пробвай мотозоната....

Иначе по темата... +1 за голото моторче! И да не е голо, пластмасите ще паднат с времето.

Много повече ще му помогнем с модели. Примерно, ямаха SRX, сузуки бандит (малка кубатура)... виж ги как изглеждат, пък търси нещо от сорта... Таквиз теми има доста из форума... Алис (kel4o) Си продава мотора... Потърси я ако си заинтересован.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 08:12 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

мисля, че нямам какво да прибавя колеги. Ако чукча бе читател, не писател ... много неща нямаше да се случват.

Успех на дамата с новото моторче, каквото и да е. По един или друг начин тя ще стигне до своя мотор, въпросът е той да е по-гладък и безболезнен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 08:39 
Майор
Майор
Аватар

хахаха абе хора вие много добре почнахте с технически прарметри, удобства за каране и прочее но забравяте едно : този мотор е за ЖЕНА, тях не ги вълнуват технически прарметри а други работи като например визия, цвят (който да отива на лака и за нокти) и прочее неща които на вас въобще не са ви в главата :D само ще ви кажа че като трябваше да купувам кола на жена ми леко луднах, обиколихме сума ти автосалони, и накрая избрахме Нисана защото .... ФАРОВЕТЕ му били много готини, въобще не говорихме за мощност на двигателя и прочее подробности
момичето като е решило пистов ще е пистов, къде я дърпате към голи туристи и разни грозни ендура (нищо лично Родри :D )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 09:10 
Полковник
Полковник
Аватар

KAWA-ER5 написа:
хахаха абе хора вие много добре почнахте с технически прарметри, удобства за каране и прочее но забравяте едно : този мотор е за ЖЕНА, тях не ги вълнуват технически прарметри а други работи като например визия, цвят (който да отива на лака и за нокти) и прочее неща които на вас въобще не са ви в главата :D само ще ви кажа че като трябваше да купувам кола на жена ми леко луднах, обиколихме сума ти автосалони, и накрая избрахме Нисана защото .... ФАРОВЕТЕ му били много готини, въобще не говорихме за мощност на двигателя и прочее подробности
момичето като е решило пистов ще е пистов, къде я дърпате към голи туристи и разни грозни ендура (нищо лично Родри :D )

Ако е наистина така тогава ще я посъветвам да се спре на друг вид МПС.... Или да я повози Филката по Беклемето - ще спре да й пука къв й е цвета на лака за нокти още след първия завой, гаранция :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 09:17 
Сержант
Сержант
Аватар

KAWA-ER5, не съм много съгласна с теб. Щом девойката е решила, че иска да кара, очевидно не е някоя кифла, която да си избира мотора в тон с цвета на ноктите. Освен това жените също се интересуват от техническите параметри. Лично на мен ми става много неприятно когато някой ме преценява само по това, че съм жена.
От скоро и аз съм в процес на избиране на първи мотор. За сега съм се спряла на Suzuki GS 500 e или Honda Hornet. На пистов не съм се качвала и смятам, че ми е твърде рано.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 09:24 
Полковник
Полковник
Аватар

KAWA-ER5 написа:
... и разни грозни ендура (нищо лично Родри :D )

Това имах предвид!!! :wink:
Затова изрично отбелязах, че не съм предложил ендуро!!! :wink:

П.п. Хора, "спортни мотори" са тези, с които се спортува!!! Оправете си "тълковния-мото речник" и не твърдете, че спорта е това да отидеш от кафе до кафе по джапанки!!! :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 09:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

KAWA-ER5, нямаш идея дори какви кифли искат да имат мотор... Защото е МОДЕРНО!
Ако някоя иска да изглежда по-важна и по-ценна, качена на мотор, просто да забрави - ще и се получи точно обратното
п.п. Нищо лично към никоя, само споделям наблюдения :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 09:52 
Майор
Майор
Аватар

RODRIGUEZ написа:
П.п. Хора, "спортни мотори" са тези, с които се спортува!!! Оправете си "тълковния-мото речник" и не твърдете, че спорта е това да отидеш от кафе до кафе по джапанки!!! :mrgreen:

много точно, пистовите мотори не са удобни за дълъг път, колкото пъти покараме с колеги с пистови мотори, дестинацията не е повече от 80-100 км и след това почват да се оплакват как кръста им се схванал
така че момичето трябва и да реши дали този мотор ще го кара с цел туризъм, само из града или да идете да пиете по едно кафе на 20-30 км :D защото доколкото разбирам няма да става състезателка на писта

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 10:19 
Майор
Майор
Аватар

Какво установихме сега?Че жените и моторите, е хубаво, да са голи.Особенно, за начинаещи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 10:23 
Полковник
Полковник
Аватар

bra1npa1n написа:
Какво установихме сега?Че жените и моторите, е хубаво, да са голи.Особенно, за начинаещи.

:mrgreen: =D> :abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 11:40 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

аа ужаст :mrgreen: аз моя заради яките фарове си хо харесах :lol: .. понеже гледам колежката иска с пластмаси .. да взема да се изкажа като 1 начинаещ с пистарка за първи мотор .. ако иска да пътува с такъв мотор особено на по далечни разстояния да се подготви да изтърпи много болка в китките и кръста :lol:

пп ако го иска щото било модерно каквото и да напишете така или иначе пак такова ще си вземе :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 13:08 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Ето изказва се един начинаещ, вече не чак толкова, но почнал на пистарка. Мотора е кавазаки zx4r, тамън с една година по-голям от мен самия. Карам го вече втора година, километрите са вече към 12000- 13000. Това си ми е първият мотор, преди да изкарам А категория на мотор не се бях качвал, даже не бях и сядал. Преди да го купя, бях карал веднъж Трансалп-а на вуйчо ми, точно си бях взел новата книжка и предполагам заради височината и теглото му вядях зор, особено при ниски скорости. С мойто моторче, което хич не е толкова нервно или поне на мен не ми е нервно, не мога да сравня, единствените ми две почти падания бяха от моя глупост, хлъзване от косо минаване през релси, но без контакт с асвалта в крайна сметка. Мога спокойно да кажа, че прощава доста грешки, стига да схванеш идеята, че кормилото не се стиска да пусне вода, а се държи отпуснато. Най-дългия ми преход за един ден е 560км и беше по всякакъв тип пътища. Накрая имах леко схващане в колената, китките и гърба не ми бяха проблем. Според мен основния проблем с умората е неправилна стойка или може би възрастта си казва своето, аз все още съм млад и тъп все пак, тук трябва да си каже някой с опит.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 13:45 
Капитан
Капитан
Аватар

issoax написа:
.. понеже гледам колежката иска с пластмаси .. да взема да се изкажа като 1 начинаещ с пистарка за първи мотор .. ако иска да пътува с такъв мотор особено на по далечни разстояния да се подготви да изтърпи много болка в китките и кръста :lol:

Така..
Първо да си призная, че се обаждам без въобще да съм чел темата :oops: Само тази страница, но реших да се включа с "компетентно" мнение :mrgreen:
Според мен точно ПВЦ-то си е екстра за пътуване. Аз примерно бях фен на голите мотори - Хорнет, Z750 и т.н. и точно такъв бях тръгнал да купувам, но ми изпадна ЦБР-а на добра цена и не се поколебах. Малко след това се убедих, че не съм сбъркал и дори и да тръгна да сменям някой ден мотора си, то новият ми пак ще бъде ПВЦ. Причината е следната - карал съм голи мотори - няма такива ветрилници, няма такава умора - просто не са за път. А с ПВЦ-то почти не те духа и не се налага да се бориш постоянно с вятъра. Така, че аз лично, ако става въпрос за пътуване гласувам за пластмасата :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]