Дата и час: 23 Юни 2018, 05:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 14:08 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

!?

Последна промяна Fats на 02 Авг 2010, 17:10, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 14:41 
Редник
Редник

Много сте изписали за 2 дни :) Радвам се , че темата предизвиква интерес и има доста различни мнения. Значи за момента тя сама реши, че предпочита нещо от сорта на бандит. Въпросът за кубиците пак остава, а цената, която съм писал е без екипировката - тя отделно и само нещо качествено, затова и бюджета за нея ще бъде почти колкото за мотора :) Иначе мотора ще бъде за из града и за разходки от сорта на 100-200 км. Обаче голите моторчета знам, че от ниските обороти си дърпат, така че 500-600 кубика да не са прекалено много, пък за 250 кубиковите добри отзиви не съм чул много и остава един много тесен сегмент :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 15:04 
Капитан
Капитан
Аватар

Това с болката в ръцете е проблем на стойката - на мен ми трябваше бая време да се науча да не пренасям тежест върху ръцете.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 16:01 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

извинявайте за офф а
офф:
дам аз това си го знам и въпреки това се усещам че понякога не го карам ами се борим :lol: и както Gutters спомена се опитвам да изцедя кормилото :lol: .. предполагам че с опита ще премине и болката
край на оффа

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 17:15 
Майор
Майор
Аватар

issoax написа:
аа ужаст :mrgreen: аз моя заради яките фарове си хо харесах :lol:

шегата настрана но като се замисля и аз не съм по-различен, харлито ми не блести с кой-знае какви технически характеристики или комфортно возене (даже на уеб страницата ги е срам да напишат колко коня е :lol: ) но това е мотора който ми прави най-голям кеф да карам - просто е съчетание от визия и звук, който не мога да намеря в никой друг от моторите ми, голям праз че хайaбусата щяла да вдигне 300, или че ктм-а може да мине париж-дакар, мен си ме кефи спортстера :D

затова всеки да кара това което го кефи и му създава душевна хармония и вътрешен мир :) помня някъде тук в този раздел имаше и тема за каска, като единственото изискване бе да е бяла и с розови флорални мотиви :D жената това я кефи това ще сложи на главата, вие си гледайте звездите за безопасност и другите екстри като комфорт, шум... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 17:19 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Аз имах късмета да си взема книжката през лятото и да нямам време да мина през кат и също да търся мотор. Изниза се годината така и мотора го купих чак февруари. Това всъщност беше много добре, през цялото време съм чел книжки, гледал съм клипчета и постепенно в главата ми са се набили някакви неща. Когато взех моторчете знаех горе долу какво се иска от мен и от там нататък при всяко каране си поставям цел, тренирам си нещо, после като спра си превъртам пътя през главата и гледам какво съм направил. Препрочитам си книжките и тн. Нито съм кой знае колко добър ездач, нито карам бързо, но се старая да се движа безопасно и да не карам на ръба на възможностите си, а да си оставям резерв. Засега съм попадал в доста от така наречениете textbook ситуации и прочетенето ми е помагало да мина без последици. Говоря за засичания, обратни завой, изпреварвания и подобни, дори един изхвърлен върху мен пепелник. Мисля, че ако се подхожда отговорно и с разбиране, няма клас мотоциклет, който да не става за първи. Естествено в размуни граници на кубатурата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2010, 17:48 
Сержант
Сержант
Аватар

Бандит 400, Идеален за първи ! За дълъг път не става ако караш над 140 наистина, много духа, но движиш ли се нормално 100-120 няма никакъв проблем, няма болки или неудобства. Може би е малко по рязък от двуцилиндровите 500 кубикови в неговия клас, но се свиква, пък и ме кефи :D .... Още един плюс. поради лошото си реноме с карбураторите (за мен е пълна глупост това) цените са много добри на тия машинки. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 15:17 
Редник
Редник

Засега изчакваме, заради проблеми с документите за книжка, но щом ги оправим ще започваме сериознотъо търсене :) Мерси пак на всички, които споделят мнение и особено на тези, които предложиха машините си за тестване. =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 15:39 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Важното е, че напълнихме три страници с глупости. Това ми замяза на един стар виц, за оня дето имал малко свободно време и минал през болницата да му ... Хайде, не е за разправяне.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 16:33 
Сержант
Сержант
Аватар

хайде и аз да се включа, щот тъкмо съм за първи сезон на пътя и прощъпулника ми е априлия рс 125, 40 кончета, който ми струваше точно около 2000 лв :) вярно, fats има право, спирам по често защото ми изтръпват ръцете от стойката ама като тръгвам нанякъде просто си предвиждам достатъчно време.. доволна съм си от машинката, добре се разбираме.. в предвид, че съм 163 на ръст, разбира се съм на пръсти но сме ок.. ако искате да го 'мери' на разположение съм :) 0889 722 752 .. а колкото до смяната, да, търся си по мощна машинка, за да ми е просто по лесно по планинските пътища и за да не се боря с резонансната клапа... в края на сезона съм решила да взема едно дукати монстър,сега го търся :))))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 10:06 
Редник
Редник

А така, точно това мислех да питам, 2тактовия не е ли много неподходящ за първи мотор? Особено като е толкова лек и по-рязък като е в обороти? Ти как се справяш с подръжката? :) Освен това понеже и мойта приятелка е точно толкова висока, как се справяш в града, при движение назад и т.н. - ситуации, с които може би не се сблъскваш много често, ако караш извън града.
Fats - все пак темата не е пусната в купува/продава, за да завършим със щастливо закупуване от някой съфорумец. Освен това, според мен има доста полезна информация, дори убедихме момичето да размисли за пистата като първи мотор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 10:39 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

След като се изписа толкоз нещо от всевъзможни капацитети с "огромен" опит на мен не ми остава нищо друго освен засрамено да замълча. И бурно да се кикотя на прочетените глупости. Лошо няма - смехът е здраве...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 12:11 
Сержант
Сержант
Аватар

ами аз няма как да дам съвет дали е подходящ или не, както казах съм за първи сезон с първи мотор и нямам база за сравнение, нито опит.. fats недей да мълчиш, както казах и в предишния пост си прав и всичко което си написал е едно към едно... и обратно към темата, въпреки всичко това ние с италианеца сме си добре, може би тези неща са си индивидуални, смисъл как се чувства тя, може би просто да опита няколко и да види с кой и е най-добре.. аз също гледах най-разни моторетки и като видях този просто беше моя мотор, грабна ме момчето и го взех ден два след като го видях.. а колкото до градското, мотора не го ползвам за градско основно, в трафика джипа ми е по удобен, т.е. градското ми като ходя до пловдив или някъде си и просто трябва да се придвижа до съответния хотел/къща.. а като обръщам посоката и е тясно да маневрирам с мотора... ми намирам си подходящо място, слизам и избутвам назад и готово :oops: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 12:28 
Капитан
Капитан
Аватар

Fats написа:
След като се изписа толкоз нещо от всевъзможни капацитети с "огромен" опит на мен не ми остава нищо друго освен засрамено да замълча. И бурно да се кикотя на прочетените глупости. Лошо няма - смехът е здраве...

+1 :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 14:52 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

нето няколко неща от мен, които могат да бъдат полезни на дамата

http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=27&t=19118

http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=27&t=17583

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010, 22:30 
Редник
Редник

Здравейте,
нека и аз да се включа в тази тема. Аз също съм жена и тепърва навлизам в мотоциклетизмът. Изчетох коментарите ви и доста от препратките за начинаещи. Смело твърдя, че съм "мъжко момиче" и нито модата, ноктите, прическите и ....ме притесняват. Най-голямото ми притеснение е, че съм доста ниска (152) и не знам имали ниски мотори (като за мен), а било то и на пръсти да стъпвам (не ми е проблем).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010, 22:46 
Полковник
Полковник
Аватар

rainbow написа:
Здравейте,
нека и аз да се включа в тази тема. Аз също съм жена и тепърва навлизам в мотоциклетизмът. Изчетох коментарите ви и доста от препратките за начинаещи. Смело твърдя, че съм "мъжко момиче" и нито модата, ноктите, прическите и ....ме притесняват. Най-голямото ми притеснение е, че съм доста ниска (152) и не знам имали ниски мотори (като за мен), а било то и на пръсти да стъпвам (не ми е проблем).

Щом си мъжко момиче, вземай ендуро и с нас в гората!!! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010, 23:10 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Стига с тия кални призиви - гора, та гора...
Ниски мотори колкото щеш, ше стъпваш не само на пръсти. Докарай нещага до покупка, избор голям.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011, 11:09 
Сержант
Сержант
Аватар

здравейте, зблъскахме се със същият проблем в нащо фемили,мотор за половинката.

аз карам трансалп 2003г, пътуваме доста и затова реших да си взема варадеро 1000 -след 2003г или бмв 1200рс или нещо подобно И да оставя трансалпа на жената ,да ама не, висок и е и тежък.......

знам ,че няма много алтернативи но все пак да събера мнение от момичетата във форума

идеята е да пътуваме заедно така ,че моторхеда трябва да е над 400кубика ендуро или по високо проходим турист

вече се изчерпах от към идеи ,така ,че с радост бих чул вашите

не ме жалете, пишете ,че лятото дойде............

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011, 11:15 
Полковник
Полковник
Аватар

Изображение

Ми ей тва е по-леко от транса с 20 кила SUZUKI XF-650 FREEWIND

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]