Дата и час: 17 Дек 2018, 16:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2010, 17:58 
Сержант
Сержант
Аватар

Здравейте на всички :P ,

Това е първия ми пост във форума, така че може би трябва да се представя накратко:
Казвам се Калин. Моторист съм от скоро: Всичко започна началото на Май тази година. Случи се някак си изведнъж и прехода от неясното и размътено влечение по мотоциклетите до МЗ-ката на полигона, изпита и т.н. И ето ме сега вече сериозно заразен - сънувам дефилета, завои и второ-третокласни безлюдни пътища... .. май се отплеснах... :roll: както и да е

Явно наистина има генетично предразположени хора, защото "вируса" "събори" и жена ми много много бързо :lol: :lol: :lol:

Това на което съм и избрал, след доста гледане и четене е Kawasaki Ninja 250. Говоря за ей такава нинджа (а не за модела от 2008-ма):
Изображение

Факторите които ме накараха да се спра на точно на тази моторетка са:

- Малка височина на седалката - около 75см.
- лек - около 145кг. сух
- Стойката на ездача НЕ е тип "клекнал по корем"
- Мощността и върт. момент нарастват плавно с оборотите без "резки изненади" и "ритания"
- Изглежда добре

Целта на закупуването на този мотор е по-скоро учебна. Много приятели ми предпоръчаха хорнет, но лично аз не мисля че ще си чувства комфортно на него веднага след МЗ-ката. Някога, някъде прочетох: "Много по голям кеф е да караш бавен мотор бързо отколкото бърз мотор бавно". Цялосната идея е каране единствено и само за удоволствие - дълги и къси разходки предимно извън града. Времето от 0-100 и 400м. остават далече на заден план. Пък живот и здраве след време може да се направи ъпгрейд до по-сериозна машина от сорта на Бандит/Фазер/Хорнет само че вариантите им със спойлери/слюди. Чисто голите "нудисти" не са на дневен ред :)

Въпроса е до колко тази нинджа е сполучлива като модел от техническа и екплотационна гледна точка (тука разбира се нещата опират вече и до конкретен екземпляр)

Другия модел за които се замислях e Suzuki GS500(F)

Вичко написано дотук е на базата на малко опит и много четене. Затова всякъкви предложения/забележки/предпоръки/коментари са добре дошли.

Поздрави и весели километри на всички,
razor

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2010, 18:48 
Полковник
Полковник
Аватар

1. Ко търси таз тема в тоз раздел :)

2. Сузукито за мен е по добрия вариант

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2010, 20:28 
Подполковник
Подполковник
Аватар

И аз съм за Сузукито, във вариант 500 GS, или Honda CB500...Тая Нинджа няма ремонт, ако нещо се окепази по двигателя :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2010, 23:03 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Freeride
Цитат:
защото "вируса" "събори" и жена ми много много бързо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2010, 03:22 
Сержант
Сержант
Аватар

имам такава, моторетката е супер,за две години единствено масло се сменя,не уморява на дълъг път, гори малко,същевременно е вдигано с двама човека и товар над 100 мили с нея на магистралата, мотора е супер =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2010, 09:17 
Сержант
Сержант
Аватар

Мисля че това е твоя моторhttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51279643606056833&f1=details-чудесен(надежден) вариант за първи мотор.Нищо против Кавата,но 250 найстина е малко(и трудно продаваем)

Или може би това:http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=25130

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2010, 21:22 
Подполковник
Подполковник
Аватар

О, Бандит 400 в никакъв случай :)

(Бях го постнал този коментар в темата за продажбата на Кавито без да искам, извинете за което)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2010, 14:18 
Полковник
Полковник
Аватар

Грахче написа:
Freeride
Цитат:
защото "вируса" "събори" и жена ми много много бързо

Ми не видим бре Грах, явно одъртявам :lol:

Първия мотор за жена трябва да е добре подбран и да не умалее рано, защото обикновенно трудно се разделят с него

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2010, 08:55 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Freeride написа:
Ми не видим бре Грах, явно одъртявам :lol:

направо, не знам как те търпи жена ти такъв дрът :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2010, 10:29 
Майор
Майор
Аватар

Razor-e мисля, че вече ти обясних нещо за кавата ;) слушай ко ти казват колегите тука и взимай нещо което няма да се чудиш ко да го правиш след 3-4 месеца :) и пак да ти се повторя - всичко е в главата на задкормилното устройство а не в кубатурата и конете на даден мотор :) ... ааа забравих welcome във форума :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2010, 15:31 
Сержант
Сержант
Аватар

Благодаря на всички за отговорите :)

Ок успяхте да ме разубедите от нинджата. Въпреки това мисля че моторетката не е никак лоша, просто е рядко срещана по нашите ширини...

Минаваме на варианта GS500 (тогава Suzuki ще стане нещо като семейната марка :lol:) или нещо от сорта. Определено трябва да се види някоя друга моторетка на живо че така само се блещя пред монитора...

Междувременно курсовете си вървят и вече чакаме да се насрочи дата за изпит :roll:

Defender написа:
и пак да ти се повторя - всичко е в главата на задкормилното устройство а не в кубатурата и конете на даден мотор :) ...

Абсолютрно вярно, ама не подценявай факта че в началото тялото не винаги слуша главата :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2010, 21:11 
Сержант
Сержант
Аватар

Stranger написа:
Успех с изпитите и с намирането на мотори :)

Нещо подведох бая хора с моето писане :^o :^o :^o

Търси се един мотор - за жена ми. Аз изпита съм си го взел и мотор си имам :roll:

Какво ще кажете за това?

И случайно някой да иска да си продаде перфектния Джи Ес? =P~

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2010, 11:49 
Майор
Майор
Аватар

От тази обява това което най-много ме впечатли е дот-а на гумата - 99 година. Малко ми звучи "Ако искате безпроблемно търкаляне и лъзгане по асфалта това е вашия мотор" ... сори нищо лично към човека който публикува тази обява, но аз лично никога не бих публикувал това като предимство.... нали се сещаш тая гума на тия години в какво състояние и е каучука ... отплеснах се малко с гуметката ама не се стърпях, защото ако си човек който си държи и гледа мотора не би го оставил толкова време с такива гуми ... което пък от своя страна не значи автоматично, че целия мотор не е в подържан вид... но нека и другите колеги тук да се изкажат.... пък ти като решиш мини некой път покрай офиса да си поприказваме малко за гуми :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2010, 13:03 
Подполковник
Подполковник
Аватар

За 2000 лв., ама за 2 500...то има Хорнети за по 3000 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2010, 22:34 
Сержант
Сержант
Аватар

както казах , карам такава нинджа много ми е удобна понеже съм дребничка а моторетката определено е по-ниска
цената за която я купихме беше около 1700лв но преди близо две години,досега не ми е създавала проблеми,освен обичаините-смяна на масло и почистване и регулиране на карбуратори
след като е за жена , нека и тя да се качи и да прецени кои от избраните модели ще й е по-удобен :wink:
успех !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2010, 09:58 
Редник
Редник
Аватар

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details .Мотора е лек и идеален за по-ниски хора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 06:37 
Капитан
Капитан
Аватар

GS-a е много добра моторетка.. Не, че щото е моята, ама така казват :) Малко кофти е настроена.. в неподходящи ръце проявява характер. Също и намира много оригинални начини, за да бъде посетена от пластичен хирург.. Това жените, знаят как да си получат своето :mrgreen: Това е в рамките на шегата, просто още и имам зъб :twisted:
Сега сериозно, по принцип за начинаещ е перфектен, но за жена тип джобно гадже не е особено подходящ.. освен ако не се свали леко... но тези неща не ги разбирам :) Според мен, едно от най-важните неща, спестяващо доста главоболия, е да успее да стъпи здраво на земята. Аз съм 170 и ми е перфектен. Приятелка, с по-скромни калибри го мери, но не и беше удобен. Така че, ходете мерете. Не се ограничавайте в марки и модели.. Чувам, че червените вървели по-бързо, за това реших да не рискувам и си взех син 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 19:02 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Mean написа:

Къде ги тия Хорнети на такава цена? Освен ако са в щайга. Айде малко по-сериозно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 04:06 
Сержант
Сержант
Аватар

Fats написа:
Mean написа:

Къде ги тия Хорнети на такава цена? Освен ако са в щайга. Айде малко по-сериозно.

Да ве верно е , но сега заради зимата + кризата се уцелват и много интересни оферти. Случайно попаднах на една много интересна -http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51281720438381500&f1=details

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 11:05 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

В Мобиле има десетки обяви за мотори с цени 10 лв. Когато за първи път ги видях и аз се учудих. Оказа се, че има собственици, които използват този похват за привличане на интерес. Звънваш и чуваш истинската цена. Ако не вярваш, обаде се.
Вярно, криза, късна есен и т.н. Наскоро купувахме мотор за моя близка и никъде не видях що годе читав Хорнет под 4500 лв. Даже да приспаднем евентуалната отстъпка при пазарлък няма да слезем под 4200-4300 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]