Дата и час: 15 Ное 2018, 07:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2010, 15:37 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Както забелязахте тия дни пратих темата за сингъл мотористите в Лигнята. Естествено, не без съответните остнования. Писна ми да чета тъпотии и лигавцини, на хора, които считат, че са ужасно оригинални оспамвайки темата. Но ми се иска да ви зкажа защо направих темата, нещо което разказах преди време на Оля за важността на тази тема и нейната специфична "несериозна сериозност".

Връзката на двата души е практически невъзможна ако те не споделят общо влечение. Това е многократно доказано по теоритичен и чисто житейски път. Викат му още "общи интереси". Колкото повече общи интереси - толкова повече здравословна сила и хармония във връзката. Колкото по-малко, толкова по-къс и неприятен е животът й. А ако често тези двама човека правят нещо ново заедно, то тогава те могат дори да доживеят своите старини заедно.

Мотоциклетизмът е обсебващо хоби. Той превзема човека и отвън и отвътре. Изисква всичко - времето ти, парите ти, вниманието ти. Няма начин, няма пазарлъци. По този начин моториста да поддържа връзка с немоторист е трудно, дори мъчително. Не можеш да споделяш защото не споделят страстта ти, не можеш да бъдеш заедно защото ти искаш да си с мотора, а половинката - не, не можеш да срещаш обратна реакция, защото липсва интерес, не можеш да обясниш правилно, защото не ще те разберат. Понякога просто се отчайваш в опита си да тичаш по двете пътеки едновременно.

Ако мотоциклетизмът за едни, е подобен на риболова - чудесен повод да се разкараш от къщи /след цяла седмица старателно избягване на срещи с половинката/, то всичко това, което пиша няма значение. Това е един съвсем друг случай на нещастие. Ако, обаче, си представяте най-върховните си моменти именно и само в компанията на човека, когото обичате то тогава как е възможно той да не е моторист? Или пък е напълно възможно

Да намериш своя мото-партньор всъщност е голям шанс. Да си с някой, който винаги е готов да забоде пръст в картата, разбира притесненията ти за маслото в коловете и без да се замисля отделя поредните стотици кинти от семейния бюджет за мотора ... това е щастливата любов на моториста. Виждала съм я неведнъж - значи съществува!

Та исках да кажа на всички single тук - копеуета дерзайте! Рискувайте! Дайте шанс на нещата да се случат! Усилията си заслужават. Вервайте ми :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 11:22 
Подполковник
Подполковник
Аватар

:evala:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2010, 12:02 
Капитан
Капитан
Аватар

Съгласен с горенаписаното.
Аз бих искал да има сериозна тема за сингъл мотористите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011, 12:45 
Сержант
Сержант
Аватар

Браво!Много точно казано.
Бившата ми приятелка се опита да ми поставя ултиматум-тя или Мотора :D ...не беше точната причина за раздялата ни ,но много спомогна :evala: -точно както е описано:каде ще ходиш цяла събота и неделя с ТояМотор...какви са тия нови приятели(откачени) мотористи....толкова пари за някаква си верига!!?? :mrgreen: Такива работи..Моторчето ми отвори очите за много неща!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011, 17:56 
Майор
Майор
Аватар

Мацко, на теория си много права, но на практика си някъде... не съвсем към истината. Много ми се ще да вярвам, че хората, които карат мотори са малко по-освободени и не им е нужна тема, тип "Адрес 4000"... Т.е. може да се вкара и чувство за хумор, а не само секс, брак и т.н.
Освен това, мотоциклета(колкото и любим да ни е) е само превозно средство. Сори, но ако всичко, което ме свързва с една жена е (примерно) една каруца... бах ти връзката... и, баааах ти общите интереси...

П.П. Не искам да засягам никого. Грах, теб най-малко! Просто цензурата, взимането на сериозно и зимата ми идват в повече... ;)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011, 18:11 
Сержант
Сержант

Абсолютно съм съгласен с Грахчето, за жалост е много права. Не е казано, че трябва да ни свързва само интереса ни към моторите, но мосля че трябва да има такъв интерес и от двете старни иначе наистина има "как може толкова пари за гуми, за верига и т.н. " . Общо взето дълга тема за разговор (спор) ако интересите не са взаимни.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Или пък...
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2011, 08:32 
Лейтенант
Лейтенант

...където няма общи интереси има взаимни компромиси.
Общо взето се съгласявам с Грахчето, но за мен истината е някъде по средата.
Разумните хора правят компромиси в името на... нещо по-голямо от хобито или сметките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Апр 2011, 11:23 
Полковник
Полковник
Аватар

pamperso написа:
Мацко, на теория си много права, но на практика си някъде... не съвсем към истината. Много ми се ще да вярвам, че хората, които карат мотори са малко по-освободени и не им е нужна тема, тип "Адрес 4000"... Т.е. може да се вкара и чувство за хумор, а не само секс, брак и т.н.
Освен това, мотоциклета(колкото и любим да ни е) е само превозно средство. Сори, но ако всичко, което ме свързва с една жена е (примерно) една каруца... бах ти връзката... и, баааах ти общите интереси...

П.П. Не искам да засягам никого. Грах, теб най-малко! Просто цензурата, взимането на сериозно и зимата ми идват в повече... ;)

+1

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]