Дата и час: 18 Юли 2018, 05:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012, 17:59 
Сержант
Сержант

Здравейте и от мен, колеги и колежки!

Казвам се Юлия и съвсем наскоро успешно завърших обучението си за категория "А"! Сега следя този форум редовно, като наблягам на "Мъдростта на моториста", търся си подходящия първи мотор и се надявам скоро да подкарам наистина машина на две колела!
Живея в София, изкарах курса на полигона на "Хладилника" при Симеон Петков (градското - при Емил Петков) и мога само хубави думи и благодарности да изкажа за школата им :) Вече си придвижвам документите за нова книжка, чета обяви, мнения иии... дано скоро се похваля с Моя Мотор!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012, 19:49 
Майор
Майор
Аватар

Убеден съм, че на всички ще ни е приятно, но тук си имаме традиции в представянето и в посрещането на нови девойки ;)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012, 22:44 
Сержант
Сержант

Няма как, традициите са, за да се спазват :)
Гадже - нямам, щото си имам съпруг, пък и детенце (съвсем скоро ще навърши 4 години). Мусакаааааа... не правя :oops: Ама надали е толкова важно :D
Май последните ми снимки са от зимата, основно с каска, има ли смисъл да качвам, не се види много от мен :mrgreen:
http://imageshack.us/photo/my-images/213/img3609k.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012, 23:33 
Полковник
Полковник
Аватар

Здравей и честито за книжката!!!
Учени гълъбе, е казал народът!!! :mrgreen: Браво за навременното представяне!!! =D>
Успех с издирването на първият мотор и само безаварийни километри!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2012, 11:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Гледайки снимката...
То и аз съм женен(че и с деца) затова не споменах традиционното "приветствие", ама гледайки снимката си мисля за друг "подходящ" въпрос:
- Да пратя ли сватове за снахата? :D

Колкото до мотора - пробвай този:
ЛИНК КЪМ ОБЯВАТА: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51339535283826075&f1=details

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2012, 17:20 
Сержант
Сержант
Аватар

Добре дошла и честито присъединяване към групата на девойките на две колела =D> Сигурна съм, че ще намериш добра машинка, но ако искаш да ти помогнат колегите добре е да кажеш какво те влече - дали си падаш повече по тежката класическа визия на круизърите (чопърите), търсиш удобството на градския мотор (naked), адреналина на пистовите мотори или горските (извън-шосейни) приключения на ендурото и кроса :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 10:52 
Сержант
Сержант
Аватар

Здравей и добре дошла и поздравления за чудесното представяне! Радвам се, че има нови попълнения сред девойките на две колела. Аз преди 5години карах курса също при Емо и останах наистина много доволна. Мен ме впечатли най-вече смелостта ти да караш, въпреки че имаш дете. Винаги съм си мислила, че имам ли деца, ще трябва да се простя с мотоциклетизма или ако ще се кара, ще е само на писта. Респект за смелостта ти!
Пожелавам ти бързо да избереш подходящата машина и да се възползваш максимално от сезон 2012. Тук във форума има доста съвети за избор на първи мотор, които и аз четох преди и ми се струват много полезни. А в бъдеще ти желая мното мото-приключение по близки и далечни земи. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2012, 12:57 
Сержант
Сержант

Добре заварили и благодаря на всички ви за сърдечното посрещане :) И аз се надявам на повече и безпроблемни километри и само положителни емоции да имам с бъдещото возило :)

Ezhko, интересен модел е, изглежда забавен, изрових, че го наричат и "Volty" (http://www.motorbikes.be/en/Suzuki_Volty_2000.aspx), симпатичен ми е :) За снахата... дано имаме повод да запознаем "младите", ама ми е малко дивичка, да няма после недоволни :mrgreen:

Metal_heart, именно заради малката много мисля да внимавам, да започна с подходящ за мен мотор и да не се увличам с "навиването на масура". (Това ще трябва да си го запазя някъде от време на време да го поглеждам, понеже знам, че скоростта и адреналинът много увличат и вкарват в беди!)

Дотук съм установила, че май всички видове мотори ми харесват (за всяко предназначение си има модели с присъщите им предимства и недостатъци) :D Но засега съм се насочила основно към шосейните и леките крузъри. Като за начало ще карам повече градско и на къси разстояния и няма да мисля за кросови и туристи (а честно казано, туристите доста ми допадат иначе). И ще е по възможност нисък и лек мотоциклет, за да ми е удобен и лесно да го управлявам - аз съм 47-48 кг на 156 см. Засега това от мен, пуснала съм и една питанка в раздел "Хром", вече движа документите за нова книжка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2012, 13:42 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

С оглед на написаното - мисля, че TU250 e твоя модел. Нисък, много лек, надежден и за разлика от чопърите - маневрен. Навремето карах такъв (а и жена ми го приватизираше от време на време :) ). Иначе класиката в жанра е Suzuki GS500 ... С други думи - потърси при "нудистите" (голите мотори), а не при "Хрома".
Колкото до поводи за запознаване на младите - при Емо се учат и деца - моя го водя от време на време. После може и семейно возене да измислим (ако нямате детска екипировка, ще ви дадем на заем)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2012, 15:02 
Редник
Редник

Здравей Юлия! Позволявам си да се присъединя към "посрещането" ти тук /въпреки, че не съм от "домакините"/, поради няколкото общи момента: и аз като теб минах през школата на баща и син Петкови и докато карах курса водех със себе си и сина си; и моя мъж беше леко предубеден, но не можа да излезе наглава с мен /въпреки помощта от майки и свекърви :D /и не на последно място- "симпатията", която изпитвам към круизърите /бих използвала друга дума,но да не прозвучи извратено :wink: /...Та...вече пети сезон си се "кефя" на прекрасно и послушно Вираго 250...А много исках V-star...Ама много... Но след един почти цял ден, прекаран в хале със стотина мотори и с почернял от прашните седалки задник,единственото, което усетих,че ще слуша мен,а не аз него, беше една Honda Rebel...След консултация с чичко Гугъл и сравняване на алтернативите, единственото, което ме грабна беше Вирагото...Намерихме се няколко дни по-късно и се "взехме" :D ...Сега и мъжът ми му прави по някое кръгче /въпреки,че му стои като на Ну Погоди тротинетката :lol: / А що се отнася до децата- за мен този мотор се оказва страшно полезен "инструмент" за манипулиране на тийнейджъри :lol: ..."-Оправяш си стаята,получаваш кръгче!"...Гадно,но действа :D ...Желая ти успех в търсенето и късмет в намирането на "твоя" мотор!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2012, 15:13 
Сержант
Сержант

temerut написа:
(...) А що се отнася до децата- за мен този мотор се оказва страшно полезен "инструмент" за манипулиране на тийнейджъри :lol: ..."-Оправяш си стаята,получаваш кръгче!"...Гадно,но действа :D ...Желая ти успех в търсенето и късмет в намирането на "твоя" мотор!

Лоши рокери, лоши :mrgreen:
Радвам се да открия тук толкова хора с общи интереси и моменти от живота :)

ezhko, за детските АТВта идеята ми допада, още инструкторът ми беше казал за тях. От време на време подхвърлям по темата нещо на щерката, но засега не е проявила интерес. Може би като се сдобия с возило, ще й се стори доста по-интересно :)
За TU250 - много приятен вариант ми се стори :) В петък вечерта отидох да го видя (вече беше 21h, по някаква случайност нацелих група младежи, сред които беше и момчето от мото-къщата и въпреки късния час ме заведе на място). Стори ми се удобен и ергономичен за мен. Конкретният мотор е с ударен резервоар, който ще трябва да се оправи и пребоядиса, имаше ръждица, но това, което ми направи най-силно впечатление - младежът се позанима и със смукача, за да запали. Та, ако се ориентирам към този мотор, задължително ще търся за сериозния оглед човек, който разбира. Аз съм, меко казано, боса по темата :)
Определено гледам и голи мотори, не само крузъри. След 2 седмици ще гледам да отделя ден-два, за да мога да пробвам различни видове - то още при самото сядане ще ми стане ясно кои модели директно ще отпаднат. Примерно вчера един колега на съпруга ми беше със своя Drag Star 650 - прекрасен, но ми се стори като огромен кораб за мен (само седнах, без да карам, то смея ли). Ще споделям от време на време какво ново при търсенето ми има.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2012, 17:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

За смачкания резервоар на първо време не бих се притеснил - практиката показва, че и ти ще имаш принос към оформянето му. Стига да не тече - остави го за след година-две.
Смукача е задължителен при студен старт на този модел.
Правилно си се ориентирала да заведеш механик с тебе - бих ти препоръчал Сево от Плиска. Сервиза им се намира на ул. "Коста Лулчев" 2. Тел. 0888510363.
На първо четене за голите мотори:
1. Ако имат проблеми с двигател или рама - отписваш ги.
2. Ако имат проблеми с предни или задни амортисьори, криви джанти, изхабен съединител, лоши лагери на кормилото или колелата - сериозен коментар в цената.
3. Примири се с цената на нова верига и пиньони (зъбчатки на веригата); ще сменяш и масла, накладки и спирачни течности - още около 300 лв.
4. Добра идея е да инвестираш и в нови гуми.

Относно чопърите - има и леки/малки варианти: Ямаха Вираго (500сс), Хонда Ребел (250сс), Сузуки Интрудер. Обаче:
1. Стойката диктува създаване на лоши навици при управление на мотора (е сега ме изядоха :mrgreen: ). Напр. прекалено "опиране" на кормилото.
2. По скъпи са.
3. По-малко маневрени са.

Та кога казваш ще е сгледата на младите? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2012, 22:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ехее добре дошла-първо и второ това е първото представяне на момиче/жена, която още с втория си пост си казва всички отговори, дори без да и бъдат зададени обичайните въпроси, само снимката не е по устав-с днешния вестник, ама нейсе :mrgreen:
Успех с намирането на "подходящата" машина, каквото и да си вземеш ще искаш да го смениш след време, но и ще си го чувстваш твое си някак си хмм...Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2012, 22:36 
Сержант
Сержант

Най-после да се похваля ;)

Малък, градски, много маневрен и лек, Yamaha YBR 125, 2006 г., карбуратор:
http://img692.imageshack.us/img692/2199/20120904143221.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/1911/20120904143301.jpg
Веднага след прибирането от КАТ
Щастливата собственичка
И други желаещи има, но ще трябва да пораснат първо

Спазарих го и го регистрирах в деня преди отпуската, после 2 седмици наред го сънувах :lol: Нямаше си пачи крак, отворих работа на Илко и Сево и... вече го карам :)

PS Да взема да изкажа и едни благодарности :)
= на ezhko за съветите, идеите и подкрепата;
= на Илко и Сево - за професионализма - както огледите и съветите, така и работата;
= на observer, освен подкрепата, за името на моторетката - Нимбус 125 :mrgreen: (Дано създателите на Хари Потър не се сърдят за авторските права)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2012, 23:17 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Честито!!!!!! (най-после :D )
Много да се радвате взаимно и много безаварийни!

А за "другите желаещи"...това му викат ДИСКРИМИНАЦИЯ :lol:
Кой ще ми вози утре внучката а? :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2012, 09:54 
Сержант
Сержант

Ааа, дискриминация... да се оправят, мене да не ме е возила баба ми на мотор :lol: Никакво возене поне до 10 годишна възраст [-X Ама добрe се справя на детския "картинг" в интерес на истината :)
И благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 11:38 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Добре дошла! Дълго и безаварийно :D
Хубавото тепърва предстои.

П.С. Алоу, другарки и другари ергени, ний като сме с деца, кво? То от тоя форум бездетните сте малцинство, тъй че ви предлагам да не се изказвате мноо мноо! :twisted: Молам ви се да се държите кат баба ми, тя ми е достатъчна!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 15:55 
Сержант
Сержант

Грахче написа:
Добре дошла! Дълго и безаварийно :D
Хубавото тепърва предстои.

Благодаря, Грахче! Със сигурност предстои, 'щото нещата при мен отиват към зазимяване. Напролет... :)
Дотук (от септ. насам) направих около 1 700 км, предимно градско. Малко, но с удоволствие :) За догодина се надявам на повече ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 14:32 
Майор
Майор
Аватар

Е 1700 км предимно градско от Септември на сам си е доста да ти кажа. Аз съм почти всеки ден със скутера целогодишно в града освен като има лед и правя около 2500 - 3000 км на година. Вярно в повечето случай дневния пробег ми е около 18 - 20 км.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2012, 14:46 
Майор
Майор
Аватар

julie написа:
Ааа, дискриминация... да се оправят, мене да не ме е возила баба ми на мотор :lol: Никакво возене поне до 10 годишна възраст [-X Ама добрe се справя на детския "картинг" в интерес на истината :)
И благодаря!

Дам това ми напомни, че нашата като беше на 7 години и купихме първия мотор

http://www.tonyco.net/pictures/Sokolski_manastir_23_09_2006/IMG_0013.JPG

Даже участва в мотосъбора на Соколовския манастир

http://www.tonyco.net/pictures/Sokolski_manastir_23_09_2006/IMG_0041.JPG

И я обявиха за мини мис рокер даже има грамота

http://www.tonyco.net/pictures/Sokolski_manastir_23_09_2006/IMG_0050.JPG

Сега вече е голяма и не може да се свие на малката машинка но след някоя друга година има един хондаджия дето ще го наследи нейния мотор :)

http://tonyco.net/pictures/Honda_Silencer_1.jpg

Иначе вече зор да се вози и я разкарвам чат пат със скутера из града като тази година като направи 13 беше първото и голямо пътуване 220 км от Габрово до София и горе долу се накефи. Иначе на по кратки разстояния се е возила на доста мотори, PanEuropean, GoldWing, Valkyre и т.н. но като чели си харесва най много варадерото. :). Принципно закона не позволява по спомен до 12 години да се возиш без специална седалка на мотор.

Последна промяна Tonyco на 18 Ное 2013, 16:13, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]