Дата и час: 18 Юли 2018, 05:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2005, 13:49 
:lol:

Като кандидат европейци непрекъснто се сбълскваме с нововъведения – часовници на сфетофарите, опити за правене на ясна маркировка, премахване на смахнатите знаци ... сред тези новости са и пътните камери, които следят за нарушения.
Очаква се след време на всеки (или поне на по-възловите) сфетофари да бъдат поставени камери. С помоща на камерите катаджийте ще могат да глобяват всеки дръзнал да наруши Закона за движение по пътищата. Новите устройства заснемат всяко МПС, което е преминало на червено на сфетофари, превишена скорост, спиране на неподходящо място ... всеки знае за какво може да му бъде драснат по един акт. Камерите ще запечатват регистрационния номер, цвета, модела и марката, добре е да знаете, че камерите снимат и задната страна на МПС-то. За всяки едно превозно средство са предвидени по пет кадъра. На снимките се изписват час, минута, дата, месец и година на заснемане. По този начин фотосеансът става неоспоримо доказателство за вашето нарушение.
Броят на камерите неперекъснато нараства, има и такива, които са преносими и честичко сменят местата си, за това с по-долу дадената информация не претендирам за абсолютна точност.
Къде можете да се усмихвате пред КАТ:
В гр. София:
1. на сфетофара по бул. "Арсеналски" до хотел “Хемус”. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието.
2. На бул. “Н.Вапцаров” пред “Sofia Land”.
3. На бул. “Н.Вапцаров” там където се съединява с бул. “Черни Връх” - камерите са в двете посоки.
4. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в двете посоки.
5. На “Цариградско шосе” пред Експо Центъра на Тойота - камери в двете посоки (80км/ч).
6. На бул. “България” между НДК и моста на бул.”Витоша”
7. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия
8. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.
9. На бул. “Сливница” (посока Сточна Гара) точно преди светофара/кръстовището с “Христо Ботев” ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще я видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към кръстовището.
10. На кръстовището на бул “Оборище” и бул “Ситняково”.
11. На влизане в тунела за ж-к “Люлин” – в двете посоки.
За тези, които карат в провинцията:
На всички тунели!!!
Разчитаме на вашата подкрепа и съдействие, за да обновяваме информацията, за местоположенито на камери. Всички, които четат тук ще ви бъдат изключително благодарни ако ни съобщавате за нови камери.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2005, 19:39 
Капитан
Капитан
Аватар

Да обаче не могат да те снимат ако се движиш с над 270км/ч :lol: ...Времето им за реакция е малко бавно...докато те засече, докато снима...пък и има едни спрейове където са за номера и го прави да може да се вижда само ако четяштия го е точно зад теб...а камерите винаги снимат под ъгъл. "За всяко действие си има равно по големина и противоположно по посока противодействие"

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2005, 21:48 
Полковник
Полковник
Аватар

Яяяя, много интересно, я кажи нещо повече за тия спрейове?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2005, 01:43 
Капитан
Капитан
Аватар

Много се изненадвам, че не сте чували за тези работи...има два продукта за коита аз знам
Слюда която се слага над номера и хем предпазва от мръсотия хем отразява...само че не знам дали има за мотори и европейски номера.Струва към 25$. Ето им Сайта:
http://www.photoreflector.com

Другото е спрей, пише че стига за четири номера (американски, а те са по големи) и струва към 30$
http://www.photoblocker.com

Не може да няма в Бг...а ако няма, някой като внесе може и някой лев да направи...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2005, 11:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ми не сме чували, щото от Тошово време насам, това са пъврите камери, които бачкат ефективно. Още нямаме практика... Иначе изглежда примамливо това със спрея. Слюдата, вероятно ще я обявят за нарушение. Може да се комбинираме и да си разделим един спрей, ако някой е мераклия

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: спрей
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2005, 12:14 
Полковник
Полковник
Аватар

Лак за коса се казва/на жената, на тъщата или на гаджето/, предполагам,че вие не ползвате.
Шегата на страна , но този лак върши почти същата работа.
Номера се напръсква и на слънчево време блести и нищо не се вижда.

old easy rider

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2005, 13:18 
Полковник
Полковник
Аватар

kupuvam :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2005, 18:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

у ибейо щатскийо има идно механизъмче, де си монтираш целия номер на него подвижен стаа
подходящо е за спортивните маторье, дето са им много дигнати калниците и номера се прибира отдолу...
и като те спрат някъде, си го пускаш, иначе си караш с вдигнат номер...

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2005, 19:54 
Подполковник
Подполковник

не че не можеш за около 2-3-4 часа да си измислиш и отконструираш такъв механизъм

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2005, 20:04 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Shakesbeer написа:
не че не можеш за около 2-3-4 часа да си измислиш и отконструираш такъв механизъм

да, винаги има такъв вариант :)
само дето аз за 4 часа че си поръчам 20 броя :)
па и ората са си го напраили, аз трее да мислим некви мизерии..

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2005, 23:15 
Подполковник
Подполковник

Wilco написа:
да, винаги има такъв вариант :)
само дето аз за 4 часа че си поръчам 20 броя :)
па и ората са си го напраили, аз трее да мислим некви мизерии..

От една страна $$$. От друга тия 20 дето ше ги поръчаш докато ти дойдат не че ще си сниман ами фотосесия ще имаш!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2005, 21:51 
Редник
Редник
Аватар

хе аз по сливница се си минавам на полу червено-особено на христо ботев -> като ходя на работа.сигурно имам бах фотосесията на 3-4 камери.и на хемус си минавам на червено на десен завой.ще чакам глобите

Последна промяна ahmo на 26 Авг 2005, 00:55, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2005, 10:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Shakesbeer написа:
От друга тия 20 дето ше ги поръчаш докато ти дойдат не че ще си сниман ами фотосесия ще имаш!

йооо след последното манекенско табло, което на 4тия работен ден ми беше на бюрото (включително 1/2 ден разправии на столична митница) не съм много убеден дали имаш резон да мислиш така :)

и всичко това с/у скромната сума от $21.65 за шипинг
остава само проблема с трансфер на пари до Стейтс, но това е друга тема :(

ahmo написа:
хе аз по сливница се си минавам на полу червено-особено на христо нотев там като ходя на работа.сигурно имам бях фотосесията на 3-4 камери.и на хемус си минавам на червено на десен завой.ще чакам глобите

страшна хвалба си направи, евала мъж!
аз пък ще чакам да удариш някое дете или моторист, тей както си минаваш на червено на хемус, за да слеза и да ти извадя сърцето с голи ръце
какъв хобот...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2005, 00:32 
Редник
Редник
Аватар

Wilco

Първо-за две години(откакто имам мотор) само веднъж по моя вина за малко да стане птп-спирачният ми път излезе леко по-дълъг , но не стана(спрях си в рамките на пътя).
Второ->Когато минавам на червено го правя заедно с пешеходците и се скътавам до тротоара и винаги го правя с пълна видимост в всички посоки и със съответната скорост съобразена с положението.
Трето->не ме познаваш как карам и каква машина карам.
Четвърто-> не съм единственият дето минава на червено-то ва не ме оправдава->но има разлика от това кой и как минава на червено-ако съдиш по себе си , аз нямам шанс да ударя човек за разлика от теб и не представлявам заплаха за другите участници в движението и не нарушавам начинът им на движение(ако си по професия кука->те най- редовно си минават на червено.Тука да питам ти какво работиш и отделно какъв си по професия?).
Пето->не съм се похвалил ако това имаш предвид с моите минавания-това са факти ->признавам си , че минавам на червено и си очаквам съответните наказания->не бягам от отговорност(ти би ли си признал,сигурно много повече пъти си минавал на червено от мен с твоите години).
Последно->преди да тръгнеш да вадиш сърцето на някого,бръкни леко с ръка и си разбъркай мислите в главата и помисли отново дали имаш ли право да правиш подобни изказвания без основи и факти->най-малкото не познаваш човека(как съдиш за него? АКО КАЖА , ЧЕ СИ ГЕЙ ДАЛИ ЩЕ СЪМ ПРАВ? :roll: )Като гледам твоето кавазаки(може и да не е твое и да бъркам-нали гадая) как е ужулено от дясната страна ми идва на ум че това е от шофиорските ти умения(и тука вече се питам дали ти не си по-опасен на пътя от мене)->знам ли ? просто гадая както ти за мене?!(БЕЗ ЛОШИ ЧУВСТВА)

П.С. когато се минава на червено единствената посока по-която може да се движиш с най-голям шанс да не те ударят и без ти да представляваш голяма опасност е дясната(това не го пише в правилника за движение).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2005, 11:31 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ahmo, недей да се пениш! Wilco принципно е напълно прав! Няма достатъчно важна причина да се нарушават правилата за движение, хеле пък да минаваш на червено, освен ако не се налага да спасяваш човешки живот! Но ти едва ли всеки път минаваш на червено с тази цел. На всички ни се е случвало да ни гепи светофара точно като сме на метър от кръстовището и да минем на жълто-червено. Но ти говориш за системни нарушения!!! Тук може би е мястото да те подсетя да си зададеш впроса заслужава ли си да минеш на червено, заради спестените 40 секунди (щото обикновено светофарите сменят сигналите си на максимум толкова)? Съдейки по дългият пост, в отговор на Ивовия ми се струва, че разполагаш с достатъчно време за да спираш, когато светофара ти свети червено. Не забравяй, че част от уменията на добрия шофьор е и способността му да шофира в условия на движение. Това ще рече да успява да съблюдава и правилника за движение. Дали владееш машината си добре е само част от майсторството. Ако си тъп (щото правилникът е само 100-ина страници и за средноинтелигентен човек не представлява проблем) и караш все едно си сам на пътя, далеч не си майстора, за който се имаш. Същото важи и за тези, които се смятат за богове и плюят на правилника - с мисълта "той е за простосмъртните".

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2005, 15:30 
Майор
Майор
Аватар

Мда, напълно съм съгласен с Оги, че правилника трябва да се спазва. Светофара на Хемус всички добре го знаем и найстина може да се премине на червено с прибутване, но НЕ ГО ПРАВЕТЕ (ahmo). Аз винаги спирам и ги изчаквам и то доста по-безлюдни и дори ненужни светофари.
Поста на ahmo не ми изглежда като хвалба, че минава на червено, но се въздържай от това колкото и сигурен да се чувстваш.
Айде без лоши чувства - спазвайте правилника и карайте с каска

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2005, 15:45 
Редник
Редник
Аватар

Не съм на пътя сам и не се пеня- човек не може да съди другите.който не е минавал на червено пръв да хвърли камък по мене :lol: .Съгласен съм че правя нарушение-системно ?->не мисля, на хемус минавам в месеца веднъж-два пъти.За сливница минавам всеки ден и там са ме спирали и са ме глобявали.Нарушавам и си нося последствията.Друго не фуча из софия като тия с тениска и къси гащи които визирате->машината ми е 125сс(винаги съм с каска ,ръкавици,яке-понякога не) сами си правете изводи->кого ще претрепя и дали съм цар на пътя???Може мен да претрепи някой с кола или с голям мотор като вас :evil:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2006, 21:36 
ahmo написа:
Не съм на пътя сам и не се пеня- човек не може да съди другите.който не е минавал на червено пръв да хвърли камък по мене :lol:
Да меря ли? :D :D :D

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2006, 02:18 
Подполковник
Подполковник

Разхождайки се из жълтите павета установих:

От университета до цум има поне 20 камери!!! ФНЕМАВАЙТЕ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 12:41 
Капитан
Капитан
Аватар

Подкрепям amho.
защото.
първо човекЪТ казва че минава на червено внимателно! (тва е важно, щото има безброй случай в които требе да чекаш 3 минути на НАПЪЛНО БЕЗЛЮДНО кръстовище), тука стои въпроса що не ги изключват сфетофарите нощно време (щото требе да ени снимат и глобяват за т'ва)
абе повечето закони са за тва да ти земат стинките.
[/b]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]