Дата и час: 21 Юни 2018, 07:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 13:04 
Капитан
Капитан
Аватар

Бях чел преди време че в USA известно време преди да ударят кулите
били въвели на няколко места камери по кръстовищата свързани с автоматична система за разпознаване на нарушението и на номерата
и още преди да си излязъл от кръстовището след нарушението - по банковата ти сметка идва фиша за глобата :shock:
Работела перфектно, да, ама против нея ревнали даже и най-заклетите и стриктни шофьори и бързо бързо спрели системата.
Но след атаката по кулите - отново отворили проекта, с добавка на още много камери - сега обаче не анализирва номера на коли, а сканира лицата на хората , правела на базата на 2-3 снимки тримерен модел и търсела автоматично съответствие в база данни ...
Не знам до къде е стигнала системата...

Yamaha FZ400, FZR600R

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 15:51 
Капитан
Капитан
Аватар

Gencho написа:

...
абе повечето закони са за тва да ти земат стинките.
[/b]

Нямам думи. Може ли нормален човек да каже нещо подобно. Законите са тва, за да ни пазАт от нас самите. Друга тема е, че за да се спазват трябва основно контрол, а именно този контрол не е на ниво - корупция, неграмотни полицаи, тромава наказателна система. И за това хора като Генчо не разбират смисъла на законите и правилата за поведение.

Последна промяна Biserr на 21 Сеп 2006, 16:37, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 16:30 
Капитан
Капитан
Аватар

Принципно законите са за да защитават хората (и предимно по-слабите), ама нали все пак се пишат от хора и то често съвсем не безгрешни и неподкупни или къдърни ... та в резултат голяма чат от законите са пълен боклук или безполезни или пречещи (в това число и законите за движ. по пътищата).
И ще ме извиняваш Bisser ама на последно място - да ни пазят от нас самите.
В тази връзка - не знам някъде в закона да пише че протекторите са задължителни или че каската да е DOT сертифицирана и въпреки това които е разумен харчи маса пари за качествени (не лъскави) ...
и т.н. и т.н.
и изобщо не ми се отваря темата за законност и закони - че ще има да плюя ....

по повод законите не мога да се сдържа да не кажа един любим ПТП виц:
Арабска държава - оплакват се на шейка - по 100 човека месечно загиват от ПТП - никакви глоби не помагат.
Шейха се ядосал и наредил - вече смъртно наказание за виновните шофьори. И наистина - много добър ефект - на следващия месец само 50 згазени , ама + 50 обесени пак =100 мъртви.
Замислил се шейка и след това се разпоредил :
"За всеки згазен - по 10000 динара награда!"
В резултат - следващия месец - нито един згазен :shock:
...

Yamaha FZ400, FZR600R

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 16:44 
Капитан
Капитан
Аватар

Не обичам да влизам в подобни спорове, но ще си кажа пак позицията.
Вярно, че законите са писани от хора и не са идеалните, но нито ти, нито аз, нито който и да е има право сам да си тълкува кога да ги спазва и кога не. Ако ще е така - анархията е най-удобната форма за съжителстване. Не е правилно да ругаем чичкото с москвича, пъпчасалия голфаджия или мутрата в бавареца, че се държат като талибани на пътя (не спазват законите), ако ние самите твърдим, че можем да ги спазваме избирателно (да не ги спазваме).
Приключвам разсъжденията си, защото имам твърда позиция и не смятам за необходимо да я защитавам демагогски...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 17:00 
Полковник
Полковник
Аватар

Едно в скромният ми опит на шофьор ми е станало пределно ясно - Законът за движение по пътищата е писан с КРЪВ и неспазването му често води до проливане на нова такава! Има ли смисъл?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 17:07 
Капитан
Капитан
Аватар

ша ма прощаваш Biserr ама :
дай ми смислено обяснение на
-защо трябва да слагам колан, след като не застрашавам никого карайки без, а и си плащам за здравеопазването ( данъци, здравни и социални осигуровки), същото и за каската
-що требва да кибича на червено в пустуща като няма и кого да напсувам, а да не може да си мина бавничко на червен сигнал
що депутати и тн. боклуци не ги проверява КАТ???? дали са с колан, и тн.
тая нашта държава е ебати и мащехата, и пак си повтарям законите, които отчасти се спазват се спазват само да зимат на хората стинките (кои от правата по конституция се спазват в България??????)

ш си минавам на червени светофари бавно, колкото си искам!
и пари нема да им давам!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 17:27 
Капитан
Капитан
Аватар

Ох, пак не се сдържах...
Gencho написа:

-защо трябва да слагам колан, след като не застрашавам никого ...същото и за каската ...

Застрашаваш себе си. Да не ти се налага да разбереш от собствен опит защо е правилен закона. Защото може и да си най-предпазливия и пак някой да те челоса и да ти се раздробят краката когато си без колан. Или не дай Боже главата... Няма да цитирам случаи от практиката си с хора, возили се само за 200 м без колан или без каска.
Gencho написа:
що требва да кибича на червено в пустуща като няма и кого да напсувам...

Щото пустошта не винаги е толкова пуста, колкото изглежда - точно за такива случаи е писан закона.
Gencho написа:
що депутати и тн. боклуци не ги проверява КАТ????

Щот са боклуци и именно тези закони дето са си ги писали за себе си са най-големия пример за некадърни законотворци. Ако искаш и ти да си болкук - карай без колан, минавай на червено и като завършек стани депутат и прочие боклук, за да го правиш законно.
Gencho написа:
тая нашта държава е ебати и мащехата...

Тук си абсолютно прав, само че моето мнение е и по-тежко - просто държава няма за голямо мое съжаление. Затова си позволяваш да:
Gencho написа:
си минавам на червени светофари бавно, колкото си искам!...

Gencho написа:
и пари нема да им давам!...
Правилно! Иначе си част от корупционната схема!

И повече няма да пиша по темата! Обещавам!

Последна промяна Biserr на 21 Сеп 2006, 17:41, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 17:34 
Капитан
Капитан
Аватар

И аз нямаше да пиша .. ама...
И що не разрешиха десен завой на червено, както е в повечето цивилизовани страни - нямало подходяща маркировка - егати кретените - и като нямаше преди 4-5 години - до сега не можаха ли да сложат по още един знак на световар или по една мигаща жълта секция? Нямало пари - аре стига тия! Ама не - знам поне 3-4 места в София - където ВИНАГИ по цял ден стоят ченгета след някой безумен десен завой и събират рекет :evil:

Yamaha FZ400, FZR600R

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 18:14 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Gencho написа:
-що требва да кибича на червено в пустуща като няма и кого да напсувам, а да не може да си мина бавничко на червен сигнал!

Щото като мине друг джигит, дето кара на зелено ама пък със 100 км /ч, нали в тая пустош... и прочие, няма да могат да ви различат кои чаркове от кого са :mad:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 18:25 
Капитан
Капитан
Аватар

да бе 2 през ноща как нема да го видя бе?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2006, 20:54 
Редник
Редник
Аватар

Закон за движението по пътищата
...
"Чл. 3. (1) (Доп. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) Лицата, които стопанисват пътищата ,
ги поддържат изправни с необходимата маркировка и сигнализация за
съответния клас път, организират движението по тях така, че да осигурят
условия за бързо и сигурно придвижване и за опазване на околната среда от
наднормен шум и от замърсяване от моторните превозни средства."
...

Я да видим, кой не спазва Закона за движението по пътищата???

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007, 13:33 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Темата беше за камерите и аз влязох да разкажа история свързана с това, но се зачетох в дискусията за правилника :)

Мнението ми е, че наистина има моменти, в които можеш да предприемеш някакво нарушение, което не би довело до лоши последици според субективната ти преценка, като в крайна сметка си поемаш отговорност.

Та историята, която исках да споделя:
Отидох до КАТ да си вадя нова книжка (с 3т.), че и тази излетя от мотора и ми казват : - Иди във видео контрол първо... Влизам аз при човека, той ми дава една снимка - аз ухилен с колата в нарушение. Както и да е, питам го аз: - добре, а моторите хващате ли ги :) ? той ми сочи към стената пред бюрото му... Снимка в района на Враня, на която моторист кара прав на задна гума, а от долу пише часа и дата и скорост 180км/н :)

И друг път съм виждал полицаи да се кефят на моторите. Много пъти аз намалявам, а те ми правят знак да дам ръчка. Като цяло съм доволен от отношението им към мотористите, въпреки , че един ме понаби в движение и имам доста отрицатлни преживявания с тях.

Знам една техника за криене на номера, която ползват в Испания. Слагаш на мигачите две кърпи, може и една дясна, да се веят зад мотора. Като спреш си висват надолу.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2007, 11:31 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Biserr написа:
Ох, пак не се сдържах...

@Biserr
Много често, да не казвам винаги, съм бил съгласен с мненията, които пишеш, а в случая просто не мога да не ти се възхитя за енергията и ентусиазма които намираш за да се разправяш с каиши...лошото е че повечето "юнаци" докато не си счупат главите сами, не увират...а има и такива, дето и след това не прихващат... :((

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2007, 11:39 
Полковник
Полковник
Аватар

Gencho написа:
да бе 2 през ноща как нема да го видя бе?

Нали се сещаш. че нЕкой джигити са 2*джигити и карат я без фарове, я крушките на 30-годишните тунинг-жигули са изгорели...

Айде малко по сериозно на тема опазване на собственото си тяло и спазване на ЗДвП... Иначе пак ще ревем "До кога с тази война по пътищата"...

П.П. Замисли се защо има ЗДвП и защо на опасните завои например има знак "Внимание! Опасен завой!"
Може би защото преди да има такъв знак, който да предупреждава водачите, някой се е простил с живота си точно защото не е знаел, че наближава опасен завой...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2007, 13:14 
Полковник
Полковник

Офтопик по темата:
Вчера возих двама чужденци из България и на няколко пъти хората изумени ме питаха защо всички карат като Шумахер? Какво да им отговоря? Замълчах си! А най-изумени останаха от следната гледка :"типичен шкембест бг катаджия с вид на избягал от затвора, небрежно нахлупил шапката на уволнение и гледащ като местния шериф"... Много усилия положих да им обясня какъв е точно този човек и каква е функцията му зад това дърво.... Голям смях се смяха!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2007, 10:57 
Капитан
Капитан
Аватар

Wilco написа:
............

Постът ми е от миналата година, но към днешна дата мнението ми не е променено и грам дори - по-твърдо е станало :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2007, 17:32 
Редник
Редник

здравейте и от мен,отскоро членувам тук-главно заради желанието да продам мотора си,който вече го купиха....
както и да е-ще върна тази тема където й е мястото.

камерите са два вида главно според мен:
1.инфрачервени позиционирани по кръстовищата и следящи нарушения главно като минаване на червено.
2.камери със светкавици използвани само и единствено за нарушители с превишена скорост.

акто четох списъка с камерите останах изумен,защото доста често карам бързо по някои от тези отсечки,но досега честитки не са идвали.говоря за каране с кола.
имам информация ,че камерите за скорост се задействат само ако си с 25+км/ч над ограничението,но тази информация още не е потвърдена:)

другия аспект на разговора по който имам наблюдения са шпрейовете за номерата.аз самия имам 3 такива,като ползвам само единия.другите два мога да ги продам при интерес от нечия страна.важно е да знаете,че на флаконите пише следното:"защита от камери за скорост,както и от инфрачервени такива"
Но си направихме експеримент с една камера и номера се вижда добре.снимали сме от 1-2 метра в сприало положение.....със сигурност обаче този шпрей ще ви опази от камера със светакиваца....
незнам доколко образът ще е видим за инфрачервените камери при движение и скорост,както и разстояние отговарящи на конкретната обстановка.....

да обновя малко списъка с камерите.
има една много очевидна за скорост на бул.Тодор Алексадров и бул.Христо Ботев.виси 15 метра преди кръстовището в посока от ЦУМ към Люлин.ако на някой му стиска да мине с над 270км/ч от там и да провери дали ще го гепят:)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2007, 20:28 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Добре че се намеси и върна темата от начало, щото нещо се бяха поотплеснали, разбир_ш ли!!!

Та, по принцип тези спреьове са за камери със светкавици, от тук се сещате, че нашите родни камери са БЕЗ светкавици и употребата им (на спреьовете де) е неефективна. Какво ли не съм чувал, относно покриване на номера с цел СКАТАВКА от глоба, но за момента положението е УДАР НА КАМЪК!

Относно линка за ФОТО-незнам си кви слюди- ШЕЙХ С БИРА-та е по-наясно, но доколкото поразгледах, разбрах, че са за фотообективи и са за приглушаване на отблясъци при снимане с/у източник на светлина, или нещо такова. Орлине?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2007, 11:18 
Капитан
Капитан
Аватар

Аз искам да попитам следното: Тези камери за превишена скорост не снимат ли само отпред автомобила(мотоциклета)?
Ако е така то с мотора не би трябвало да има никакъв проблем, понеже със шлема няма как да те познаят, а и мотора няма номер отпред.
По-конкретно ме интересува за камерите които се слагат в автомобили и тези автомобили се спират на пътя и се оставят да снимат.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2007, 17:04 
Редник
Редник

най-често снимат в гръб,какъвто е конкретния случай с камерата на Тодор Александров(насочена е към крастовището,но преди него),но има и такива които снимат опред нарушителите.поне в Англия на магистралата съм виждал такива.....но са значително по-малко от останалите.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]