Дата и час: 21 Юни 2018, 07:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2007, 13:56 
Капитан
Капитан
Аватар

Wilco написа:
у ибейо щатскийо има идно механизъмче, де си монтираш целия номер на него подвижен стаа
подходящо е за спортивните маторье, дето са им много дигнати калниците и номера се прибира отдолу...
и като те спрат някъде, си го пускаш, иначе си караш с вдигнат номер...

Можеш ли да ми дадеш линк с такова устройство, че много съм се навил да си направя едно самоделно и сега събирам идеи, но с англииския съм малко скаран и незнам как точно да го потърся.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2007, 13:26 
Подполковник
Подполковник
Аватар

А някой да се похвали с акт за подобно нарушение? Че май само се шашкаме, пък няма твърде много пострадали...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2007, 13:58 
Полковник
Полковник

С акт не, ама ми олекна джобето с 60 лв, за да ми изчезнат фотографиите от там...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2007, 14:24 
Капитан
Капитан
Аватар

В нашия град вече на двама пристигнаха снимки и то снимани във Враца. На единия направо книжката му взеха. Обаче снимките идват снимани отпред на колата и се вижда и лицето на шофьора и номера на колата. Снимките са черно бели, явно във Враца с такава техника разполагат.
Идейно вече съм готов с машинката за завъртане на номера в момента чакам да ми донесат едно моторче, което ми се струва че ще бъде подходящо и след нова година ще действам.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2007, 17:31 
Майор
Майор
Аватар

според мен не е важно дали има или няма Закон за Движение по Пътищата

важното е всички да са наравно!
защо?
ами защото когато на кръстовище ти си с предимство а някой не ти го спази, става съкатлък, но ако и двамата знаете че няма закон за това кой е с предимство, то разумния водач ще изчака другия и всичко ще е ок - единствения съкатлък може да стане между двама отворковци които не им дреме за останалите, и се наденат един в друг - давам пример за кръстовище защото там най често стават катастрофите.

присъствах на катастрофа която беше по вина на Пътните знаци и светофари:

- кръстовище със светофари , главен път с предимство пресича малка улица и на кръстовището светофари и знаци, които оказват предимство на движещите се по главния път, когато светофарите не работят.

та в 18:00 през седмицата се случва така че всички светофари работят с изключение на този който е в едната посока по главния път.

всичко е точно докато светофара на малката уличка не светна зелено , а по главната улица се беше залетял бус на който светофара му мигаше жълто и съответно си мисли че е с предимство!
следствието:
Бус удря странично малка кола във шофьорската врата, спирачен път почти нямаше!
реално няма никой виновен , защото и двамата спазваха закона, от това следва че закона е виновен!

дори закона да работи, лошото е че има олигофрени които обясняват как като минават на червено внимават. което е леко казано дебилно!
и заради техните гафове, вдигат глобите!! например път с 4 платна ограничение 80кмч но в един участък има изход от магазин например и има ограничение 40кмч за 50 метра, ти си караш със 70 защото си караш внимателно - виждаш ограничение 40 кмч - казваш си тука всички хвърчат със 120, аз ако намяля на 40 - някой ще ме отнесе. Да ама има патрулка в храстите - хоп АКТ превишена скорост с 30 кмч - взимаме ти книжката за 1 месец и глоба или даваш 40 лева и лек път!

е кажете ми тва нормална държава ли е!?

така че докато има закони , всички трябва да ги спазват, защото точно заради отворковците които не ги спазват, куките го набиват на тия които карат нормално!!!

между другото тия спрейове с които се пръска по номера, за да блести в камерата - те блестят само когато се осветят със светкавица, а нашите камери до колкото знам снимат видео, и не са като спийд камерите в другите държави, които се задействат само при нарушение и снимат по 1 или 2 снимки със светкавица. (поне така си мисля)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2007, 18:57 
Капитан
Капитан
Аватар

Напълно съм съгласен с колегата, че законите трябва да се спазват и мога да кажа че съм доста примерен водач, обаче много от знаците за ограничение по пътищата са меко казано абсурдни и на повечето от тези места регулярно дебнат полицаи да ти вземат паричките.
Например от Враца до Оряхово(това е най-често ползваният маршрут от мен) пътя е много хубав, обаче за 80 км може би половината са с ограничение 60 и то извън населените места. Най-големият абсурд е на входа на Борован 20 км/ч. И именно по тази отсечка са пуснали 3 коли с камери да снимат.
Ето за такива места ми трябва системата да си скрия номера и да си пътувам спокойно.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2007, 20:09 
Редник
Редник
Аватар

В посока люлин при тонела няма камери от нито една страна това което се вижда са датчици за осветлението :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007, 12:59 
Полковник
Полковник
Аватар

В гърция засякох един мотор с такава плака на номера :
Без светкавица :
Изображение
Със светкавица :
Изображение

Незнам колко са ефективни...хем го снимах нарочно под ъгъл.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007, 14:03 
Майор
Майор
Аватар

ето вижте това клипче - тук е показано как се прави схемата в домашни условия http://youtube.com/watch?v=Wjdq2akM_8Y&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-_e2BC_kXis&NR=1
за ебавка е яко! да им покажеш среден пръст или гол гъз на снимката и да не ти се вижда номера :)

http://www.youtube.com/watch?v=ph-qv4gYAE8&NR=1
а за екстремистите - над 170 mph уж камерата не те лови :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007, 18:01 
Майор
Майор
Аватар

по Цариградско от плиска към центъра има 2-3 камери, които следят я за скорост я за каране в бус лентата.
специално тази, която е за бус лентата е в долния край...почти до орлов мост. Тя е с инфрачервен датчик и нощем снима без светкавица.
Така, че цялото упражнение май се обезсмисля.
Но ще поговоря с хората, които монтират камерите, за някои тънкости.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2007, 23:36 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Дано да гледат за скорост, че иначе изсъхвам ... почти всяка вечер минавам с колата оттам :oops:
А то ако не се редят коли в бус лентата задърстването вечер ще е до Пловдив майна!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2007, 17:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

аз немога да разбера какво сте се зачепкали за глупости има правила и те са за да се спазват . ако на някой не му харесва да се спасява. от тук пишещите не се сещам и за един който да му е жизнено важно да мине на червено щото си зарежда плод и зеленчука с мотора си :idea: .

Мен лично ме притеснява защо там където има камери няма обозначителни табели че си под видеонаблюдение, както си е по закон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2007, 00:56 
Капитан
Капитан
Аватар

Незнам при вас как е ... Ама в Бургас са ги накичили като коледна украса тия камери... за нищо ги нямат..... на Няколко светофара има по 10-тина.... 8) 8) И за мотористи не съм чул... Ама на един познат с един Сивик му пратили писанце... Ама не от дядо коледа че има акт... 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2007, 00:16 
Майор
Майор
Аватар

инфото е че след 01.01.2008 г. камерата преди орлов мост започва да снима постоянно за скорост и каране в бус лента.

там има знак за ограничение 50 км/ч и камерата е баш там.
минеш ли след знака с повече от 50 км/ч те снима.

в момента е в тестов период...очаквайте включване :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2007, 10:52 
Полковник
Полковник

mikluho написа:
аз немога да разбера какво сте се зачепкали за глупости има правила и те са за да се спазват . ако на някой не му харесва да се спасява. от тук пишещите не се сещам и за един който да му е жизнено важно да мине на червено щото си зарежда плод и зеленчука с мотора си :idea: .

Ами аз не си зареждам нищо с мотора, но с колата си ходя по цял ден при клиенти - навъртам по 100+ км градско и то СОФИЙСКО градско! Ако спазвам правилата, на някои от клиентите ще им увиснат т.шаците до земята от чакане :D Ще кажеш да ходя на по-малко места като е така? Е да де, ама нали шефа ще трябва да назначи още някой, който да покрива клиентите, при които аз не мога да стигна влачейки се из София с 40-50 и чакайки стоически в задръстванията... Е, това в БГ няма как да стане!

П.п. Редалекс, тенкю за инфото, че и аз съм от тея дето прелитат през въпросната бус лента!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2007, 12:13 
Подполковник
Подполковник
Аватар

forry написа:
Е, това в БГ няма как да стане!

П.п. Редалекс, тенкю за инфото, че и аз съм от тея дето прелитат през въпросната бус лента!

тогава стойчески си понасяш глобите и наказанията :!: и никакво мрънкане по нета .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2007, 12:16 
Полковник
Полковник

Обещавам! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2007, 20:48 
Майор
Майор
Аватар

а ако регистрациония ми номер не се вижда?.с други думи ако е под седалката.какво ще направат наще приятелчета от кат? :?: :?: :?:

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2007, 20:50 
Майор
Майор
Аватар

kakto е случая с моя мотор на снимката,забравих да добавя.

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2008, 13:18 
Полковник
Полковник
Аватар

Ако минаваш покрай Дупница по добре не спирай, че взимат книжката за 2 месеца за такова нещо. Един френд изгоря.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]