Дата и час: 18 Юли 2018, 05:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ДОБРОТО
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2008, 16:30 
Полковник
Полковник
Аватар

Здравейте, хора!
Няколко човека от форума/ аз, Бибата и Форри/, де решихме да предприемем една инициатива!

Нека тук всеки от вас, който е видял добро от моторист да пише.
Така всички ще разберем, информацията ще е по-систематизирана и най-важното ние ще имаме директен достъп до нея.
Идеята ни е след като я обсъдим да изберем, това което най-ни е харесало на тримата и да поднесем награда/символична/!
Да, системата не е демократична, защото няма да е с гласуване или СМС-си, но така ще се предпазим от глупави изцепки.

Може би ще успеем да извадим добрината на повече хора на яве и повече хора да се убедят, че не всичко е загубено!!
Ще се радвам инициативата да има успех!
Първия срок е Коледа....Нали тогава стават чудеса!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ДОБРОТО
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2008, 18:41 
Полковник
Полковник
Аватар

Разбира се аз, Форри и Бибата не влизаме в тази класация.

Последна промяна OldEasyRider на 06 Ное 2008, 16:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2008, 09:17 
Капитан
Капитан

Вярвам номинации могат да получават и не-форумисти ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2008, 09:19 
Полковник
Полковник
Аватар

Разбира се, че да!!!!!
Въпроса, е ние от този форум да разкажем как сме срещнали доброто.

Последна промяна OldEasyRider на 11 Дек 2008, 12:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2008, 09:30 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Лето господне 2004-то. Моя милост решава да посети събора в Казанък. Тръгвам /от Търново - тогава още не живеех в столицата/ в бавно темпо, съобразено с годинките на мотора /АВО Спорт/. До Габрово всичко върви добре - темпото е към 70, изпреварват ме всички, но аз съм над тия неща, естествено - мисля си: "Ей сега като дойде бааира и се заформят суджуците от коли зад тировете е моето време - ще ви ям тогава, а засега - аванта, бегайте!". Обаче точно след изхода на Габрово разбирам, че нещо не е наред - зелените светодиоди на волтметъра почват ле-е-е-ко да изгасват /да поясня - моторът беше на 12 волта с лададжийски генератор, електронно реле и електронно запалване от МЗ - абе сбирщайн отвсякъде/. На това отгоре инсталацията я е правил незнайно кой, а аз по токовете съм пълен лаик - това дето не го виждам, не го барам... "Абе сторило ми се е" - си мисля - "свири, свети, върви - дано да е от ниските обороти..." Дотътрах се до горе, хапнах по шкембе, дойдоха и други от Северна България, стана веселбата... Паля, тръгвам, свирвам - и от волгаджийската тромба се чу само едно "Пук", а волтметърът съвсем се изчерви - като прегрешила девица, значи. Работата ми стана ясна - дошъл е оня гадния китаец, дето не мога да го понасям - да бе, тоя със звучното име Де Го Тока - хич не се обичаме с него, ама все се навърта покрай мене, и току изскочи отнейде, баш когато не го чакаш... Седнал на задната седалка и ми се хили, мамка му! Гася моторетката и яваш-яваш надолу - ток да спестя. На равното пак я запалих, ама ни фар, ни свирка - нищо. Че и с предната спирачка спирам, щото не е вързана за стопа - пак ток да пестя. Пък се стъмнява, вали - я ме видят без фар, я не - да не стане някоя беля, че ептен лошо... Дотътрах се до събора криво ляво, седнах да почина, да похапна, да попийна, с познати да се видя - тю, то пък за беда всички приятелчета в събота решили да идват.
Събота сутрин - ставам, слънцето се е хилнало вече, бира за разсънване и да започвам да гоня оня наглия китаец, дето ми седи на мотора още, че и се хили гадно на това отгоре... Ама как да го започна, като бъкел не отбирам от тия токове? Седя си сам, пия, пуша, пия, пуша, пия... Не щеш ли иде един мъжага и пита:
- Пич, проблеми ли има нещо? Да помогнем, ако трябва?
- Абе да, има проблем, ама ти пък как така позна, че нещо не е наред?
- Гледам те, че седиш тука час вече, палиш цигара от цигара, а пък видът ти - все едно са ти потънали гемиите със сол... Та казвай си болката, да видим ще я преборим ли?
- Ей това джелезо отсреща нещо не ще да зарежда - след Габрово намаляха токовете и дотука на магия...
Човекът ме гледа и се усмихва:
- Абе ти знаеш ли, че в момента печелиш шестица от тотото?
- Я се поясни малко - отговарям невярващо. - Каква шестица?
- Я ела тук при нашата компания, сега ще видиш!
Тръгвам с него /после се оказа, че това е Капитана от Дунавци - пич, та дрънка, няма грешка/. Той ми сочи едно момче от компанията и вика:
- Тоя познаваш ли го?
- Не, кой е той?
- Е, ей това ти е шестицата! Запознай се с Тенко, Чумата на тока!
Тенко дойде, подадохме си ръка.
- От Търново ли си, пич? – погледна номера той. - Какъв е проблемът?
- От Търново. Не ще да зарежда пущината!
- Слушай сега, я седни тука при нас да пием по ракия! – Тенко беше дошъл с ИЖ-а си, но заедно с него беше и съпругата му Цвета и дечицата му – Динко и Сиска.
Докато Цвета наливаше ракията и режеше мезето, тригодишната мму дъщеричка донесе един мултицет, дето беше по-голям от нея. Тенко веднага се залови за мотора:
- Я запали! Добре! Айде наздраве! Ама замезвай де, няма да те подканям! За мотора ли се притесняваш – ще го оправим, не бери дертове! Охо-о-о! Реленце...
Да, релето си беше заминало – една спойка беше прекъснала и дотам... Ама Тенко не беше на това мнение:
- Цвета, аспирин! Сега ще му обадя аз! - и се зае да запоява директно на пламъците на огъня.
Ама се оказа, че няма да стане – мястото криво, работата часовникарска, огънят – голям. Е, не всичко може да се ремонтира с чук... Абе видя се, че по тоя начин и в тия условия за съжаление нямаше да стане...
Тенко отиде до ИЖ-а си и почна да човърка нещо по него. След малко се връща и носи реле:
- Ето, пич, имаме реле, сега ще го сложим и ще решим проблема...
- Ама чакай, как тъй? Ами ти как ще се прибереш?
- Абе ти мене не ме мисли – аз съм наблизо, тебе път те чака, как я мислиш ти тая работа?
- Тенко, благодаря, ама не мога да приема – как така ще ти взема релето?
- Вземай, бе! – той като че ли се ядоса. – Добре тогава, ти като не щеш, аз отивам и ти го слагам на мотора и толкоз!
- Чакай, чакай, задръж малко! – проблесна ми идея. – Имам приятел от казармата в Казанлък, ще му се обадя да намери едно реле, колко му е – във всеки магазин ги има...
- И така става! Ама да не хукнеш нанякъде, ей! Я стой тука да си пийкаме, виж каква хубава софра сме направили...
Така и направих – обадих се на приятелчето, той донесе ново реле, Тенко го монтира, моторетката светна!
- А, усмихна се вече, а! – захили се Тенката. – Нали ти казвах – няма да имаш ядове за нищо!
- Стига с тия ядове, давай да празнуваме – отидох да накупя почерпка за компанията. Като разбраха, че подрънквам на китара, извадиха една и оттам нататък стана една веселба – цял ден и цяла нощ!
На другия ден се прибрах по живо-здраво в Търново, а вечерта ми се обади моят нов приятел Тенко – да види наред ли е всичко – ей това е пич!
Оттогава ни свързва много слна дружба – дай Боже всекиму такива приятели! Ей го на къде е заподозрения:

Изображение

Да сте ми живи и здрави, Тенка, ти и семейството ти! Дай Боже по-честичко да се събираме и все такива приятелчета да сме си! Наздраве, приятелю! :bira: :evala:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2008, 09:47 
Полковник
Полковник
Аватар

За това говорех :evala: :evala:

Последна промяна OldEasyRider на 06 Ное 2008, 16:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2008, 10:49 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Явка много добра тема евалата за нея... :D =D> , ще я следя с интерес!
Ха да видим кой какво ще напише за мен и дали изобщо ще напише хаххаха

В началото на сезона отиваме на Градешница, по пътя ми се прецаква лулата на втори цилиндър и мотора почва едно велико прекъсване.... Криво ляво стигнахме в Градешница при пържолките хората хапват , а ние с Джони Браво разглобяваме Катаната и се гърчим с лулата как да я излъжем да заработи (мисля има снимки на процедурата ако Джони ги намери може да ги прикачи), до като псувахме и се ядосвахме с Джонката,аз се сетих че Ник си показваше куфарите на Голда в Дупница и бях забелязал, че има една макара кабел многожичен (точно такъв ни трябваше за да го набием в лулата),веднага почнах да се оглеждам за Ник и като го видях беж до него, Ник веднага се отзова и даде кабел ,сложихме го на място и нещата се позакрепиха,прибирането ми беше с по малко прекъсване. Благодаря на Джони и на Ник за помоща.

Като си купих Катаната се наложи да сменям предна гума,та купувам си аз гума от София (за да не прозвучи като реклама или анти реклама няма да кажа от къде) и отивам при АДИ 95 (мисля че се казваше фирмата на гумаджиите преди Суходол от дясната страна), за демонтаж,монтаж и баланс, пичовете като свалиха предната капла и лагерите се изсипаха в буквалния смисъл на думата до каплата, аз побелях като се сетих да съм го натискал до София... Момчето което се зае с мотора как изглеждам(сигурно съм бил много зле), каза ;
-Не се коси бре човек ще вземем лагери ще ги подменим и си ок, нали не е станала някаква по голяма беля.... !
Аз;
-Ми ок хайде тогава да ходим за лагери.....

Пална пича служебната Фиестичка и заминахме да търсим лагери,обаче се оказа,че единият е много ляв с размери 17/42 и няма такъв, та обиколихме цяла София на длъж и на шир няма такова животно, само като му чуеха размера и се ловеха за главите там дето не ги сърби...., одидохме в Сузуки (някакъв пуек там разбирач) казва;
-Няма проблеми има такъв лагер ще бъде в Бг. до 20 дни!
Аз;
-Ок поръчвам!
Тръгваме си от там и аз му казвам на пича;
-Убво поръчахме лагер,да ама сега мотора 20 дни на крик ли ще седи в сервиза???? Какво правим сега???? #-o :roll:
Той(защото така и не му разбрах името);
-А няма как да остане в сервиза, ще мислим вариянт да си го прибереш, а оригиналния лагер да си го вземеш по нататък!
Аз цял ден с екип от 9 сутринта вече ставаше 16ч следобяда изморен, изнервен,изпотен не виждащ изход от ситуацията,нямам с какво да се прибера на село,мотора на крик,лагер няма идваше ми да си прережа вените от яд,цял ден занимавам човека с моите дивотии, а можеше да ми каже да си намеря лагер и ще го монтира и да не се занимава с мен......
Човека ме кара в първия магазин за лагери взимаме един лагер 20/42 от там при стругар прави вътрешна втулка от лагера към оста,монтираме лагера на каплата,гумата и качваме на мотора, след което аз с хиляди извинения и една скромна сума (за да се почерпи човека за добрината) си тръгвам по живо по здраво от сервиза.
Преди да си тръгна той ме изпрща с думите;
- Пак ти казвам това е временно само да можеш да се прибереш ,недей да караш с тоя лагер да не стане беля!
Аз;
-Ок! :D

След 20 дни отивам в Сузуки , за да си взема лагера да ама не, онзи спец (пуека) ми вади някакъв лагер без капсоловка и аз изпадам в шок!
Аз;
-А бе къв е тоя лагер бре????
-Искате да се отрепя ли с него????
-Я ми си ми давай капарото.... само си загубих времето с вас.... !!!!
Взех си капарото прибирам се на село и веднага с каплата при стругар(СТРАШЕН МАЙСТОР,няма грешка при него),споделих му случката, поразгледа каплата втулката,оста, малко корекцийка за 2лв. и до ден днешен съм си с втулка на преден ляв лагер и няма грижи.

С това което написах искам да благодаря и на тези хора ,които не пишат във форума но помагат при дадени обстоятелства и по някога в тежки за нас моменти!!!!
Благодаря,че има такива хора!!! =D> :evala:

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2008, 02:19 
Капитан
Капитан
Аватар

ето тук има един пример viewtopic.php?f=27&t=14539

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2008, 10:31 
Полковник
Полковник
Аватар

...да не забравяме Серго, самотния спасител в централна България, под и над земята ;)

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2008, 22:06 
Полковник
Полковник
Аватар

След една неразбория с организирано каране към Своге реших да си спазя първоначалния план и към 19:15 отлепих от караулката на Европа и Околовръстното в посока Своге. Мислех да мина през Своге, Мездра, Ботевград и обратно в Софето. Като за начало обърках пътя :) но както и да е, наобратно и газ към Своге. Много хубав път почти без трафик завоите прилични, но с повече внимание и ниска скорост няма проблеми даже е забавно. Всичко беше ок хладния въздух се отразяваше добре на моя въздухар :lol: до момента в който се скъса жилото на газта няколко километра преди Своге. Тъкмо отбих и започнах да го умувам какво да го правя /нямах и инструменти/ спря едно Рено 19. Почесахме се по главите, подръпнахме от тук от там, беше се скъсало точно на пъпката която го захваща към масура, изтеглихме го и бронята я заклещихме между кормилото и спирачната помпа а жилото си го дърпах. Викам супер, ще се добера до София но те викат "Отиваме в Своге". Заведоха ме до един гараж, всички се разтичаха за инструменти, жила и т.н. За малко щеше някой от велосипедите на дечурлигата да остане без жило но накрая намериха ново. Запоиха го направо стана перфектно. Пари не искаха да вземат въпреки че настоях.
Специални благодарности за Светльо и всички останали които ми помогнаха. Добре че все още има такива хора :evala: :abravo:
Понеже се позабавих заради аварията, тръгнах обратно за София и към 22:30 благополучно се прибрах :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2008, 09:52 
Полковник
Полковник
Аватар

ами подкрепям идеята с 2 ръце,
2 крака,
и каквото там друго имам за подкрепяне

и включвам кратка случка с участващо подобаващо в нея лице - Серго
последната /първа/ сбирка в Средногорие;
моя милост паркирал на една поляна,
Кава решила да полегне /след счупен "пачи крак"/ и в резултат счупена дръжка на съединител!!!

изненадааа - тъкмо като се канехме да си тръгваме.
и след намесата на Серго - изваждане на заварчик в средата на нищото /за мен/ - гр.Антон, се оказах с въпросната ръчка произведена чудно )))

БЛАГОДАРЯ СЕРГО!

като не забравям Шнайдера и Нейджъл, които бяха тръгнали да пазаруват/ремонтират в София и да ми я носят )))
БЛАГОДАРЯ!

някои още не са пили по едно по този случай - ама когато стане

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2008, 07:33 
Капитан
Капитан
Аватар

:D

Последна промяна BEERO на 30 Юни 2009, 12:41, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2008, 15:20 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз номиниирам Серджо, ЗМЕЯ, Ник, ... Не смея да изброявам още защото знам че ще пропусна още много услужливи хора. Но на първо място се сетих за тия трима субекти тъмни балкански /еле пък единя колко е тъмен след работа/ заради наскорошни събития, като катастрофата на колегата rusnache , където Серго и Дани са помогнали на момчето и спътниците му с хора , болници, прибирали са се мотори и какво ли още не! Помощ безценна и неоценима, която се надявам и потърпевшия да е оценил! Неслучайно Бат Серго го познава цяла България, че и Чечня! :wink:
ЗМЕЯ наскоро утвърди железния си и услужлив характер, като тази случка не е единствена и неповторима! Пък и хубави вицове разказва Змията му със змия! :lol: :lol: :lol:
Nick, братко, толкова добри неща съм чувал и виждал за теб, че понякога с "половин уста" си пожелавам да ми помогнеш в беда или да ми потрябваш за услуга! Естествено преди и след това чукам на дърво, хвърлям боб и паля кандилото! :lol:
Зная, че не са само това добрите и услужливи хора мотористи, но все пак да не забравяме, че човек до човека опира! Радвам се че болшинството от всички тук могат да се похвалят с това, че на тях би могло да се разчита за услуга или в беда! Браво за темата на Вехтиялесеняздещ! =D> =D> =D> =D>
И на последно място, не забравяйте , че Никое добро не остава ненаказано! :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2008, 10:41 
Полковник
Полковник
Аватар

Аз искам специално да благодаря на Чоки, който не само че ми донесе ключ за свещи, не само че седя с мен през цялото време докато запали мотора, но после ме и ескортира до гаража! Мерси, Чоки, дигаш един левел карма и печелиш Броня Срещу Счупен Пачи Крак!
(аз се чудя що 20 минути търси подходящо място да подпре маторя)
(добре де, и на свръзката мерси! неназованата...)

Why do you think I don't wear the colors, Jack? Why do you think I ride alone? 'Cause you don't know about it anymore. I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2008, 10:11 
Полковник
Полковник
Аватар

Аз все не исках да пиша тук, че знам, че мога да оплескам хубавата тема!
Но има една кошмарна случка, в която се изяви човек, на който мнозина държим!

Преди две години бях на гости у Болярите в Търново, беше към края на сезона. Спътник на задната седалка ми беше Цура, някои я познават, други са чували за нея - мотористка от малка, музикален и артистичен талант и мъжко пие, 'ба го в чудовишето.. Отплеснах се.. Беше късен есенен ден, вече почваше да залязва, а ние още в кръчмето на Ковачите в Габрово че черпим с Анатоли и местна компания. Дигнахме си да си ходим, аз сам мотор взех да нищя пътя към пуста София, царския път. Заваля, стъмни се, стана студено! Пътят умря в тъмното около мен. Цура си се возеше, сал цигара не беше запалила. Качихме се на магистралата, аз вече бях кьорав от насрещни фарове, умрял от студ, леко нервен.. Отбиха ни от магистралата по страничен път - ремонт на основния. Почна се катерене на проход - а там асфалтът на стъкло, дъждът се лее, колите напират да ни изпреварят. Правя един ляв завой и спирам - в канавката, осветила короните на дърветата лежи кола, а жената на шофьорското място пищи, че не може да излезе и блъска вратата. Слизаме с Цура и без дори да махнем лампионите, почваме да помагаме - най-вече да успокояваме, защото нямаше сериозни повреди, нито пострадали - жената беше сама. Тук Цура влезе с женска приказка - каза точните неща, отворихме стъклото ли врата ли - не помня вече, жената излезе и взе да показва документи за застраховка..събраха се хора, взеха д ани гледат с интерес с Цура - кви сме ние странници в 22.00 часа в гората, на 10 градуса и в проливен дъжд, че даже и първа помощ (не медицинска) оказваме.. С искреното желание да успокои жената и д аи помогне, Цура свърши каквото можа, дойде патрулка, а ние възседнахме Кавата и задращихме по склона..
Един десен завой и след него...сама кола, килната в мантинелата, няма фарове, няма нищо - моята светлина освети стърчащите стопове.. Хайде пак - слизаме, не виждаме хора - взимаме да си приказваме притеснени през бонетата.. В крайна сметка шофьорът застанал до жена си на задната седалка и я успокоява, колата - на сол отпред! Нема страх у тая Цура ве - отваря, пита - кво, защо, как, с какво да помогнем? Хората се успокоиха, казаха, че чакат приятели, сърдечно ни благодариха и ни пожелаха да караме безаварийно. Изчакахме да спрат други коли и се качихме отново на нашето смешно с оглед на всичките тия условия двуколесно! :)

Каква е за мен поуката и къде намерих доброто?

Доброто намерих у Цура, която се раздаде, въпреки че ситуацията беше изключително напрегната, бяхме уплашени, изморени, вкочанясали.
Поуката - има жени и помнете - въпреки че са шепа, ние знаем имената им - които са повече мъже от нас, въпреки, че са красиви, не като нас! Търсете такива жени и им давайте възможност за изява. 8) Днес Цура кара личен мотор -ех! да и дойде и ДВГ - то от Германия - и се знае с всички в средите! Ето това е мотомомиче! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2008, 16:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

моят спасител,а и не само моят-помагал е на много хора в нужда е Васко.Винаги се е отзовавал на всеки мои зов за помощ спешно и съвсем безкорисно!Благодаря ти Васко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2008, 12:26 
Полковник
Полковник
Аватар

Иска ми се и аз да се разпиша в тази тема с благодарност към съфорумец - Ал Бънди!
Колегата Бънди многократно ми оказва първа помощ и съдействие във всякакви житейски проблеми и неволи, които при мен напоследък дойдоха в повечко.
Трудно се изказва благодарност, когато действията на човека заслужават много повече, и от думи, и от материални награди. Все пак ми се иска и той да бъде включен в нашата малка инициатива, тъй като такива хора вече са рядкост и е много топло и много приятно да знаеш, че имаш насреща си Човек и Приятел, а не поредния ляляджия на маса...

Ал - БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ!!! :evala:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2008, 12:30 
Полковник
Полковник
Аватар

А, подробностите.......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2008, 22:46 
Полковник
Полковник
Аватар

OldEasyRider написа:
А, подробностите.......

Явка умишлено не се впуснах в подробности...То са много неща..Каквото се сетиш - то не беше проблеми с лаптоп, с кола с откраднат същия този лаптоп, нужда от скенер, ма не след 2 мин, а за вчера дет се вика.. Просто той е човек, които безапелационно се отзовава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2008, 23:03 
Полковник
Полковник
Аватар

Можем да си говорим и по телефоните...
Аз искам хората, които не го познават да разберат, че е така.....
Не зная как по-ясно да формулирам тая смешна тема!?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]