Дата и час: 19 Окт 2018, 03:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ДОБРОТО
МнениеПубликувано на: 28 Май 2010, 10:39 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

отвратителен човек, трябва да потвърдя ... направо непоносим!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2010, 10:57 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Явка,мерси за инфото,като го видя ще си крия техниката да не вземе да си позволява волности с нея хахха #-o :D

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2010, 18:35 
Полковник
Полковник
Аватар

=D> =D> =D> Tъй, тъй! Митака е стабиларка :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Май 2010, 22:37 
Полковник
Полковник
Аватар

теа па, щъ си крият техниката...
...чупете я бре... да му зарием сервиза, носа си да не може да си покаже, :wink:
хи-хи,
бравос!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Юни 2012, 22:03 
Полковник
Полковник
Аватар

Песен за доброто

Когато си беден, когато си слаб,
когато трепериш за късчето хляб,
когато отвсякъде, кой както свари,
препъва те с крак и ти удря шамари -
недей се отчайва, недей се навежда,
не си позволявай да губиш надежда!
Защото макар да е жилаво злото,
в човека все пак побеждава доброто.

Какво е охолство, какво са пари
пред светлата участ да бъдем добри!
Когато в сърцето ти гняв се надига,
кажи си наум кротко думата "стига!"
и вярвай, че пак ще спечели двубоя
със лошите мисли усмивката твоя.
Защото макар да е жилаво злото,
в човека все пак побеждава доброто!

Недялко Йорданов

ПП Мислех си...
Не се ли случват вече добри дела. Не не за похвали, не за награди, а просто да се види че в този крив живот е останало нещо позитивно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2012, 19:00 
Полковник
Полковник
Аватар

Добро се случва всеки ден около нас, но по-силното е откровената злоба,/която аз наричам простотия/, чувството, че някой ни е длъжен за нещо, огромната простащина в душите, която изпива усета ни за добро.
Усещаме само злоба, недоволство и неодобрение...за жалост!
Виждам, срещам се с хора, които са ми познати и виждам това в душите им, въпреки огромните претенции, въпреки менторния им тон по отношение на морал, толерантност възпитание и т.н.
Създадох тази тема с ясното желание за голямата стена, в която ще си блъскаме главите с Форчо, и да помогна на хората тук да усещат добротата с някоя своя фибра, но уви....
Много съм мислил и премислял тази тема, но живота е това, което ни се случва.
Бъдете здрави :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2012, 11:27 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Добър ден на тук присъстващите :). От сравнително скоро съм на две колела, а основната вина ,моторетката ми да ме слуша, въпреки всичко, са два индивида, които с чиста съвест ще нарека : "Обичайните заподозрени". Те бяха първите, които се отзоваха на моя вопъл : "Помощ! Той не иска да се събуди от зимен сън !" ;). Та тези два съмнителни субекта пристигнаха пред нас в един влажен ден, с усмивка и с желание да помогнат.Влязоха в мокрия и капещ гараж и под светлината на една умряла крушка се заеха да съживяват полумъртвия... След 1-2 процедури и няколко дена , кончето дойде на себе си, хареса му как го обгрижват и започна от време на време да търси вниманието на двамата господа.А те от своя страна винаги откликваха на неговия зов ;). Единият, с ИметоКоетоНеТрябваДаСеСпоменава /според темата.../ имал някаква прилика с някакъв пъпчив моряк...След последната ми среща с него и неговият респектиращ чук / с който по между другото ми поизправи джантата, докато другият пипаше това , което се невижда/ повече ми заприлича на Тор... ;). Същият "Тор" при едно минало гостувание на моето конче при него, от скука ли незнам решил ей така да му почисти резервоара...и разни други неупоменати неща...да не издребнявам ;).

Вторият обвиняем, който не е в програмата за защита на свидетели ще назова систинското му име, пък той да си носи последствията...Галин му викат. но след една прочетена от мен тема, ми се струва , че по му отива : "Онзи Който Изгони Японеца С Име Где Отиде Тока". Този дългоименник до сега сътвори толкова магии и чудни работи с моят двуколчо. че нищо чудно и да е шаман под прикритие... Спирам с подробностите, защото който е разпознал двете лица, описани малко некадърно от мен, знае за какво става дума. А който не ги е опознал все още... ще му се струва , че му разказвам приказки от 1001 мото-нощи...

Цялото това писание се получи малко дълго, за което извинявам на изчелите го цялото ;). Но всеки блясък доброта, всяка подадена ръка трява да се забелязват и оценяват....

И ще ви кажа защо... В момента до мен спи абсолютното ДОБРО. То е на 9 месеца и вече е малко фучащо-пълзящо насам-натам същество. В неговите очи виждам истинското добро, непомрачено от живота, непомрачено от несгоди, предателства, тъга... То е АБСОЛЮТНО! Всеки от нас започва като такова добро. Малцина са тези , които успяват да останат, добри дори и след като животът ги поочука .... За това адмирарам инциативата на Неназоваемия OldEa... Опс... Да де - онзи и сътрудниците му ;) ! Темата и идеята са много добри, не само заради номинацията ... По-скоро защото ми дотегна да чета ...черни...новини от всякакъв характер... След като изчетох цялата тема, в сърцето ми отново се настани доброто... доброто от човешките ви постъпки драги "номинирани", знайни и незнайни... Защото доброто трябва да се кани да ни гостува, и то за неопределено време. Без времето му на престой да се определя от разни климатични особености като кризи, душевно бедни и ядливо-злостни хора и т.н.

Завършвам това лирико-скучно излияние с предложение за призив, мото на темата :

"Стори добро... спечели УСМИВКА ! "

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2012, 18:45 
Сержант
Сержант

Здрасти и от мен този ден! Като си джиткам така из форума, та ме обзема една една еуфория, че и рими почвам да редя чак #-o та, засърбяха ме пръстите, да се изкажа и аз. Според мен Доброто го има у всеки съфорумец, и не само, защото не един проблем на колега моторист е разрешен , благодарение на отговорите , дадени тук. Просто горепосоченото чака да се изяви по един или друг начин у всекиго. Ама вместо да философствам, да си кажа - още докато си таралянках Веспичката из Варна, един ден, взе, че умре - няколко минути след като съм тръгнал с нея. И докато се чудя, мога ли аджеба да я оправя с връзката ключове за в къщи, и ако да - какво ли трябва да оправя, един червен бус пристига отнякъде си - всъщност се оказа, че на автогарата е направил човека обратен завой и се е върнал, че ме е видял да благославям оня същия китаец - Де Го Тока, бутайки 100-килограмов скутер. Пристига той, бързо паркира, и бързо-бързо пристига при мене, и ме пита с какво може да ми помогне - та в крайна сметка натоварихме Веспата в служебния бус - забележете, той е всъщност на работа, човека , и при Галин в Мотобума. разтоварихме, и човека ме прибра обратно. И досега никога не ми е отказвал услуга, да е жив и здрав. Та , който не познава във Варна Драго, със сигурност познава един жълт красавец -ИЖ с надпис Сталин-Ленинсон, който за съжаление замина , доколкото помня към Бургас.
Благодарности и на Митака - Дармадан, че се отърва от една хубава предна гума, като ми я подари, а сега се занимава с електрониката на моята бабка, сякаш е негова. Абе, вижте какво, според мене, ако почнем наистина да си благодарим за всекуи един жест , направен помежду ни - като мотористи, и като хора, ще ли ни стигне времето и форума =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 15:41 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Мога само да кажа - нека да не ни стига времето от такива неща ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2013, 22:37 
Полковник
Полковник
Аватар

powercepyman написа:
И ще ви кажа защо... В момента до мен спи абсолютното ДОБРО. То е на 9 месеца и вече е малко фучащо-пълзящо насам-натам същество. В неговите очи виждам истинското добро, непомрачено от живота, непомрачено от несгоди, предателства, тъга... То е АБСОЛЮТНО!

=D> Браво за тия думи! Истина са...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2016, 19:20 
Полковник
Полковник
Аватар

https://www.youtube.com/watch?v=0TuCwihEErw

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]