Дата и час: 18 Юли 2018, 21:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ДОБРОТО
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2008, 19:48 
Сержант
Сержант
Аватар

Да се включа и аз в инициативата :D
Та май беше 12.10.2008 - Супермотото на Долна.... Състезанието свърши и малко преди награждаването реших да изчезвам. От там до Плевен са 10 км някъде. На половината път обаче мотора почна да спира... Аз уж давам газ, а той намлява! Пипам предна спирачка - натегнала яко и не мърда грам... Малко предистория - предния ден, понеже предните накладки бяха посвършили, един приятел махна гайката на болчето на ръчката на спирачката (Ямаха ФЗР 600 - ако се сещате за какво говоря добре, ако не - не мога да го обесна по-разбираемо :( ) за да спирам по-добре. И между другото имаше ефект. Да ама от вибрациите това болче започнало да се завива без гайката и на другия ден направи проблема. С една отвертка и за 10 сек нещата се оправят. Да ама аз нито се сетих, че болчето е проблема, нито отвертка имах. И добре че мина едно момче с ФЗР 750. Той даде инструмента и опрайхме нещата. После айде на SHELL-a да пием количка :D . За мой най-голям срам обаче забравих името на човека :oops: Ицо или Явор нещо такова беше, от Тръстеник е, кара Ямаха ФЗР 750 Ексъп, не е форумист, точен човек е!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2008, 17:54 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

искам да докладвам MiCRoPhoBIC ... защото нито едно добро не може да остане ненаказано. Деянието не съвпада напълно с останалите, но е безкористна помощ на другарче, че и оттатъка даже!

Сигурно ви е известно, че преди известно време на пазара за каски се появиха т.н. рок-каски вкл. тази на Слеър. Аз съм голям фен на таз групичка и на бат Том Арая да се свети името му вовеки, та каската здраво се настани в моите детски мечти. За съжаление обаче, върти и сучи, не мога да си я позволя... :cry:

Затова, мислих, мислих, и измислих хитър план /их тоя хитър Грах бее/... да намеря хубави снимки на каската и да помоля да ми направят аерография на поне нещо подобно. Да съм и аз барабар с мъжете!!! Пак провал ... не можах да намеря такива снимки в интернет. И тогава видях MiCRoPhoBIC - той има каската!

Срам не срам писах му аз едно ЛС с молба "много яко се кефи на Слеър ма ... така и така, да снимаш каската, а? ... :roll:
аз да я фалшифицирам :roll: , той се отзова веднага, каза - направил съм снимки, разпечатал в голям формат, пратих ги ... чекай пратка! [-o<

Взех си аз пратката и гледам кутия .... хм... мисля си "пъхнал е снимките в кутията за по-сигурно"... отварям,
вътре нещо кръгло :shock:
кръглото нещо е каска :shock:
КАСКАТА :shocked!:
Изображение
чистак бърсак нова ... със сертификат

Гледам, пуля се ... чудя се ... и решавам, че той ми е изпратил каската сама да си я снимам или направо да я дам на художника да я види. Аха! Колко мило и предвидливо от негова страна! O:)
Пиша му "Благодаря да доверието, ще ти я пазя и ще я върна скоро ..."
Той ми отговаря ... [-X

Какво сме си говорили след това е тема на личен разговор, но да подариш такава специална вещ на непознат човек, знаейки, че ще му доставиш огромна радост е не просто благородно. Това е ЯКО! Това е връх на сладоледа, на пирамидата на Маслоу, на отношенията между хората, на самоуважението и най-вече на фенството на Slayer!!!

Благодаря ти човече! Знам, че не я заслужавам, но нямам сърце да я върна, признавам :evala: Затуй искам да ти пожелая много много здраве, щастие, радости, готини концерти и много уважение и любов, които човек който е способен на такава постъпка несъмнено заслужава! Пък живот и здраве да имам възможност да ти се реванширам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008, 00:13 
Полковник
Полковник
Аватар

Ебаси якото.../нали така казват младите/.
Таз Коледа ще има куриер в нечия къща, но пък идва откриване на сезона....
Ние тримата пак ще съберем парички и пак ще се постараем да зарадваме някоя грозна моторджийска мутра.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2008, 23:10 
Майор
Майор
Аватар

март 2008,паднах много нелепо с хондата и я изпотроших малко от ЛЯВАТА страна.
Мотора има каско,моя милост без книжка и съответно ако викна кат и застрахователите,няма да признаят каското.
Обадих си на колегата WOTSON (Луси).Човека веднага пристигна и тогава викнахме кат и агенцията.
На негово име написаха акта,все едно той е карал и така ми спаси задника от акт и от изгаряне с каското.
Колегата АЛХИМИКА е ЧОВЕКА който ми стана най добър приятел с течение на времето,често ми е помагал,не само на две колела но и в всекидневието.Примери мога да дам бол но ще кажа само което е свързано с две колела.
Както предполагам на повечето от вас ви се е случвало,ПТП,За жалост тогава си бях забравил всички документи,звъннах на колегата и без да се замисля,дойде на мястот,до нас обратно,и се върна с документите за отрицателно време.
н мога да пропусна коелгата TYAN,мълцина го знаят от форума,Казва се Валентин,та и той така доста често ми е помагала не само по отношение на моторите.
За първия ми мотор,той ВИНАГИ ходеше с мене на огледи за мотори,избрах си първия мотор заедно с него,което за мен беше голяма тръпка.
Моторчето имаше едно слабо място,нямаше индикатор за горивото,доста често го закъсвах с горивото и той винаги идваше като му се обаждах,с ботилка горна баня пълна с бензин.Балентинчо благодаря ти приятел.
Знам че станаха много,ама още няколко няма да са в повече.
Не отдавна беше един от най хубавите дни от живота ми,31.май.2008.в този ден станах собственик на мечтаната ми 12-ка.
Искам да благодаря на всички които дойдоха с мен до Ловеч да го вземем и това са : Любо (алхимика),Вальо (Tyan),Луси (wotson),Иво (Чоки),Найден (Nigell),Eди (Едко),Лидето (mrun-mrun),и не на последно място,човек,който не може да номинираме.БЛАГОДАРЯ ВИ ХОРА,ВИЕ ПРИСЪСТВАХТЕ В ЕДИН ОТ НАЙ ХУБАВИТЕ ДНИ ОТ ЖИВОТА МИ,БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ БЯХТЕ С МЕН.На найден ластика още е във мен :).
Аиде стига толкова ,че май попрекалих.

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Дек 2008, 22:15 
Полковник
Полковник
Аватар

А, иначе нека утре никой не стреля по куриери....
Те може би носят неговата дрянова тояга :D

Последна промяна OldEasyRider на 16 Фев 2009, 19:32, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Дек 2008, 23:03 
Капитан
Капитан

Да не се е строшила шейната на Дядо Коледа :D :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Дек 2008, 23:44 
Полковник
Полковник
Аватар

Жено, шейната на Дядо никога не се чупи...
Просто е по-лесно с куриер!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2008, 11:00 
Аз че похвалим себе си =D>

Едно момченце от некво село беше пуснало тема че търси каска за 40-50 лева, щото нема пари. Всички го подкараха на майтапи и ми стана некво съвестно, та взех му подарих едно доста прилично AGV дето ми седеше за продаване.

Тва са хубави работи, хубава тема.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2008, 17:29 
Капитан
Капитан
Аватар

СЕРГО,честно ...пък ти и отива .....!!!Не знам какви са били номинациите ,нито предпоставките,но вече след като те познавам....сигурен съм ,че го заслужаваш. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2008, 20:42 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ЕЕЕ, евалата бееее!!! =D> =D> =D>
Серджо батин, така с тая качулка си като Неуязвимия! Идеята с Героя е много добре пресъздадена, дано това да е наистина целта на "дъждобрана" хихи...!
Браво на Дядоколедовците!!! :evala: :evala: :evala:
Браво и на Серго и честито за наградата! Удивен съм, но не съм изненадан! =D> =D> =D>
Е, сега и ти имаш един страхотен подарък за Коледа като мен! :wink:

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2008, 21:28 
Майор
Майор
Аватар

Евалата и на организаторите и на номинирания за доброто .Така както гледам май ще е първия и последния за 2008 година.(заслужено)
Тази тема няма да умре.
Честита коледа и весели празници на всички.

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Дек 2008, 22:56 
Полковник
Полковник
Аватар

бравос сладурчовци!
много ми е любимо да наминавам през тази тема като цъкна компа ))
джорджооо, внимавай и ти да не отнесеш някоя номинация, хи-хи-хи

и нека да са повече поводите да драсваме тук по някой ред другата, и още по другата и т.н.години!!!

и нека никога да не стигат хората които заслужават тук замислените наказания )))
амиии...., с това ви пожелавам Честита Коледа!
и много здраве, щастие, усмивки и ДОБРИНИ!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2009, 20:55 
на мен ми се случи да ми направят един жест наскоро спирам за да ми изстине двигателя че не ми работеше перката
и хоп колега със R6 не ме подмина без да ме преслуша. за което мн се радвам,, добро впечатление!!!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 16:44 
Майор
Майор
Аватар

Айде и аз да се включа ,макар и късно,но чак сега виждам темата.

Прибирах се от Видин за София началото на ноември някъде.Отвратително време,пръскаше дъжд почти през целия път ,пък и возех приятел.Подминахме Мездра и после излязохме на магистралата.Аз там си карах бързичко ,с около 170-190(за моя мотор това е бая бързо),ама по едно време почнах да усещам как нещо не е наред и като давам газ оборотите падат,няма мощност и не щеш ли в един от тунелите хоп - угаснахме.По инерция излязохме от тунела.Там полиция - добре че не се домъкнаха при нас ,че нямах А категория.Въртя на стартер - нъцки ,нема никой.Седя и се пуля и си викам "Са свещи ли да гледам,карбуратори ли се разцентроваха" и псувам.Врътнах пак и запали.Качваме се,тръгваме,ама само 1 цилиндър бачка.Стискам съединител,давам газ докрай,включи се и 2рия.Давам на скорост и пак само един работи.А аз моторист от една година,имах 2тактов мотор преди това,а този ,с който бях тогава го имах от месец и изобщо не бях наясно с каквото и да е.Откъде да знам аз че въздушния филтър си е ебал мамата.Та както и да е със 100 зора стигаме почти до края на магистралата и там вече след няколкото загасвания,ТОТАЛНО спряхме и не пожела да запали повече.Аз почвам вече да се чудя на кой да звъня с бус да дойде да ме взима.В следващия момент минава някакъв пич с един винен Drag Star 650.Спря веднага като ни видя.К'во става момчета ,какъв е проблема.Викам му"Не знам ,угасна и тва е".Извади инструменти ,проверихме свещи,източи карбовете,ама и той не се сети за филтъра.Как да е,обади се на негови приятели с бус,седя час и нещо с мен да ги чака да дойдат.Дойдоха момчетата, единия от тях пак пробва да го запали и говедото запали отново.Тръгнахме пак ,но те с мен ,един отпред,а буса отзад и така до София.За съжаление не запомних на пича името но съм му благодарен от все сърце,даде ми прекрасен пример и отново повярвах в човещината у хората.Заклел съм се пред себе си никога да не подминавам моторист на пътя.Хвала на такива хора.

THRASH METAL FOREVER!!!

Последна промяна bad_metal на 17 Мар 2009, 18:59, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 18:40 
Полковник
Полковник
Аватар

bad_metal написа:
Айде и аз да се включа ,макар и късно,но чак сега виждам темата.

Не е късно, тази награда няма да е последната, пък и най-важното не е наградата, а това, че Доброто у хората не е умряло.........
Пак ще има номинации и пак ще има гости в нечия къща!!!!! :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 23:35 
Редник
Редник
Аватар

На стария ми мотор отвреме навреме задържаше задната спирачка. Нося си ключе, отпускам малко спирачна течност и поизчаквам да се поохлади.Достатъчно е някой да спре и да попита - проблем ли има колега...но рядко се е случвало.Иначе са ми помагали приятели... Наско е зарязвал всичко и е идвал да ми носи бензин докато разбера ,че ми е прецакано кранчето и уж резерва ама...
Гошо белята и Данчо от Асеновград винаги откликват добронамерено, поемайки инициативата да ми решат проблем,за който аз не съм и подозирал.
Благодаря ви момчета

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2009, 09:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Нека да съживя малко темата „Доброто”, като ви разкажа историята за доброто момиче, нейното добро моторче и добрите хора, които й помогнаха. И така…

Имало едно време едно много добричко момиче, което било запленено от магията на двуколесните машини и страшно много искало да си има свой собствен мотоциклет. С цената на много лишения и с помощта на своята грижовна спестовност най-накрая успяло да осъществи мечтата си – то успяло да се сдобие с мотор. Е, вярно, старичък, но за нашето момиче това си бил най-обичания мотор на света – лично нейната изстрадана и изгладувана машинка. Ето че нашето момиче било на седмото небе и решило да попътува със своята машинка, да се порадва на неповторимата комбинация от вятъра, слънцето, асфалта, който бяга на педя под краката, звукът на двигателя и изобщо на всички онези неща, които карат човек да се качи на мотоциклет и повече да не слезне от него.

И така… до деня, в който започнали да се случват белите на стотици километри от къщи – чак на другия край на страната, нейде покрай морето. Бедата сполетяла нашето момиче – лошо закрепената топ-каса хвръкнала незнайно къде, отнасяйки всички документи и пари… Но едно зло никога не идва само… За съжаление друга беда я намерила веднага след това - коварна болест тръшнала малкото моторче по пътя насред нищото… То отказало да запали повече, не искало дори да превърти своето коляново валче… И точно в този момент се появил рицарят на бял кон /пардон – на синьо „Кавазаки” ER-5/ - Неделчо от Варна, известен в този форум като dechoru, който помогнал на нашето момиче да се прибере и осигурил подслон и добър приятел - доктор за обичаното й моторче. Намерил и сервизен мануал и се захванали със своя приятел да надникнат в сърцето на моторчето. А диагнозата – стопорният полумесец на единия от клапаните бил направен от някакъв чуден материал, който съвсем не бил за там… И ето, че не издържал, клапанът се срещнал с буталото и направил салата от ДВГ, ама такава салата, че чак биелата била крива… Станало ясно, че трудно би било да се излекува сърцето на нашето моторче, още повече, че то било много рядък и стар модел и просто нямало части за него… Ама никъде в Българско… И се наложило да се търсят нейде по чужбините /да са живи и здрави Интернета и Е-бея/. Е, намерили се – в далечна Германия, и то цял двигател!

И тук се появили други добряци – познатият ни от форумите tzssv – Андриан, и неговата съгражданка – студентка в Германия Нина. С тяхното съдействие двигателят бил поръчан и платен, и получен при Нина. За съжаление обаче двигателят не можел да стигне до България по една или друга причина… Времето минавало, и един ден хазаинът на Нина й казал да разкара това желязо от килера, щото му трябвал… И това трябвало да стане до седмица… Ами сега?

И тук на сцената излиза още един добряк – Джони Браво! Той веднага успял да помогне на нашето момиче и болното й моторче – незнайно как този човек успя да организира транспорта на двигателчето и то да се появи в София за два дни! Браво на добряка!

Сега вече се дишало по-леко – двигателчето успяло да стигне до Варна и да бъде получено от Неделчо. За съжаление докторът, когото споменахме по-горе и така и не научаваме името, му бил на плаване по далечни земи и щял да се върне след два-три месеца. Е няма как – понякога само чакането му е мамата…

И така – докторът най-накрая се завърнал. Двамата с Неделчо отворили двигателя, който дошъл от Германия и… разбрали, че немецът не е излъгал – новото сърце било в много добро състояние. Те го поставили на моторчето и успели да му вдъхнат живот – вчера, на Велики Четвъртък му се е чул гласът! Благодарение на тези момчета двигателят е с ново масло и гарнитури и има още малко довършителни работи, за да може нашето момиче отново да подкара своето обично моторче!

Огромна благодарност от името на Цура за всички, които помогнаха да бъде съживен един почти мъртъв мотоциклет – ДОБРИТЕ ХОРА, които именно тук ще изредя поименно:
Неделчо от Варна – dechoru – човекът, който прибра мотора и направи всичко той да тръгне;
Приятелят на Неделчо – морякът доктор на мотори, чието име не е известно все още;
Андриан - tzssv от другия форум, който помогна да намерим двигател;
Нина – съгражданката на Андриан, която спечели търга в Е-бей и плати със своята кредитна карта;
Джони Браво – Мартин, който помогна двигателят да стигне до тук.

Да сте живи и здрави всички! Благодаря ви още веднъж!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2009, 21:22 
Полковник
Полковник
Аватар

е, дано да остават възможни тези приказки...
...поне между нас )))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2009, 14:16 
Полковник
Полковник
Аватар

красота :evala:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2009, 16:30 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Евала Павка,за разказа! =D>

Браво и на Джони Браво,Андриан и на Неделчо... =D>

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]