Дата и час: 14 Ное 2018, 14:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2012, 19:32 
Редник
Редник

Здравейте колеги,

Отдавна не бях влизал във форума и реших да прегледам какво съм пропуснал. И най-активна е черната хроника. През тази седмица имаше и няколко инцидента, които получиха повече публичност и отново коментарите бяха "аман от донори", "да умират сам, защо убиват", " тия ги газя, където ги видя" и т.н. в тоя дух. Е честно казано ми омръзна от такива коментари. Не всички сме пълни идиоти. Със сигурност има такива и измежду нас, но във всяко стадо си има черни овци. Има едно малко по различно предложение към всички модератори, а и колегите, които членуват във мото клубовете. Помислете върху организирането на някаква проява, която да привлече малко повече хора и да има сериозно отразяване в медиите.
Според мен това е начина да успеем да въздействаме и на младите, които тепърва ще купуват първия си мотор. В момента за тях това е "гъзария" ( може и вече да не е това израза). Нека да им покажем, че има и друга страна и не е важно само да те види гаджето колко си готин с екипа и бегачката.
Може би не е най-добрата идея, но нека да помислим за нещо. Да, аз карам отскоро ( две години само) :oops: и пиша много рядко, но съм готов да се включа в някаква подобна инициатива и да помогна с каквото мога.
Смятам, че има и други колеги, които биха могли да помогнат!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012, 22:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

От сега ти казвам-нищо няма да стане, нито ще се организира нещо подобно, нито то ще има реален резултат над "младите" мотористи. Я си се постави на мястото на някой 18-се годишен, събрал 2000-3000лв за първият си мотор, някой ще ти каже да не му даваш газ и да си внимателен и ти ще го послушаш?
Благородна идея...но...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012, 23:11 
Редник
Редник

Напълно съм съгласен, че каквото и да се направи няма да има ефект веднага. По скоро е добре да се започне все пак и току виж след пет години има резултат.
Ако само си коментираме защо този кара така или иначе или защо оня идиот с голфа не спира в канавката като ме вижда, че изпреварвам камион на завоя с 200, е сега ще му счупя огледалата, е тогава със сигурност нищо няма да се промени.
А 18 годишни винаги ще има. Аз отдавна съм ги минал и пак от време на време ме избива на някакви глупости и все още трудно приемам съвети, но от опит глава не боли (зависи от опита де ](*,) :) )
Това за момента е само идея, когато измисля нещо смислено :idea: пак ще го предложа и всеки е свободен да реши дали да се включи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2012, 00:40 
Капитан
Капитан
Аватар

Хубава инициатива, ама тц! По принцип съм оптимист човек, но не вярвам да има ефект. Говорил съм с приятели и познати мотористи живели доста време извън БГ и мога да ти кажа, че навсякъде има черна хроника (за голямо съжаление, разбира се), не е само при нас. Просто мото хобито си е опасен занаят в много голяма степен, това е истината. Навсякъде стават мазалища- особено в Испания, Италия, Хърватска, Франция, САЩ, къде ли не...и не става въпрос за голфаджии и секви от рода, причината най-често е заради високите скорости и невъзможността да се спре/завие и т.н....не знам....мое мнение.
пс.- ровни се малко във форума да видиш колко такива инициативи има, просто от любопитство виж.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 20:13 
Полковник
Полковник

Похвално за ентусиазма... но идейката е стара, т.е. отдавна изчерпана.... ! Дори тук във форума имаше лепенки "Пази моториста"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Авг 2012, 15:49 
Редник
Редник

По принцип съм енутисиаст, а и оптимист. Разгледах темите из форума още преди първия пост.
Моята представа е по-скоро за нещо около, което би се вдигнало малко повече шум - медии, някой и друг министър ( за съжаление :( ) и т.н.
Все още нямам представа и най-верояно за тази година няма да стане нищо.
Но имам познати, които организира подобни неща и ако излезе нещо подходящо, ще го предложа ..... пък дано ентусиастите сме повече. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2012, 17:54 
Полковник
Полковник

Хубаво е когато от шума има смисъл...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]