Дата и час: 19 Окт 2018, 03:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2013, 12:45 
Капитан
Капитан
Аватар

ВИСОКИ ЛИ СА ДАНЪЦИТЕ НА МОТОРИТЕ И ЗАЩО?

Предлагам скоро да организираме едно шествие с искане за по ниски пътни данъци за моторите над 50 сс и без данък до 50 сс.

Аргументите са:
1. Леки са и амортизацията на пътната настилка е почни 0%
2. Мобилни и малко-габаритни са. Трафика значително ще намалее при стимулирането на хората да карат мотоциклети и мотопеди.
3. По икономични са и замърсяването е по малко
4. Освобождават се повече паркоместа в центъра на града и периферията му.
5. Ще намалеят хората които не плащат данъка поради необяснимо високата му цена. Така реално ще има повече приходи за държавата.

Искания:
1. Намаляване на пътния данък с 50% за мотоциклетите над 50 сс
2. Премахване на пътния данък на мотоциклети и мотопеди до 50 сс
3. Изграждане на обществени паркоместа пригодени специално за мотопеди, мотоциклети и велосипеди (двуколесни)
4. Премахване на забраната за преминаване на мотоциклети през малкия участък на цариградско шосе (по опасно за моториста е да преминава кръговото и да навлиза в малките артерии на града където има голям трафик)
5. Заснемане на клип-кампания и излъчването му по медиите "Пази моториста" с помощта на държавата (съответната институция) като се отпуснат пари от съответното министерство или съдействието и да се кандидатства с проект за европейски средства.

Мотористите в България са над 30-хиляди и може би още толкова желаят да бъдат такива от гледна точка на практичността и лекотата на предвижване в града, но цената е 2 пъти по високи данъци от автомобила, по скъпа поддръжка, несигурност на пътя, нямане условия за каране и паркоместа за тези превозни средства.

За да успее идеята са необходими доброволци-организатори от следните професии:
1. юрист
2. маркетинг и реклама
3. адвокат
4. счетоводител
5. бранд мениджър
6. координатори

7. човек с контакти в бТВ, НОВАТВ, Канал1.

8. и всички които ще се включат в искането!

Желаещите доброволци от т. 1 до 7 "За да успеем..." могат да пишат с лично съобщение за да осъществим контакт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Мар 2013, 14:13 
Капитан
Капитан
Аватар

Подкрепям идеята с две ръце,но ми е много интересно как ще се изтрие следната мисъл от главите на власт имащите"Който кара мотор значи има достатъчно пари,че да си плаща данъците",че да се замислят малко и реално да стигнат до извода,че аргументите написани по-горе са напълно състоятелни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Мар 2013, 19:37 
Капитан
Капитан
Аватар

elmarkone написа:
Подкрепям идеята с две ръце,но ми е много интересно как ще се изтрие следната мисъл от главите на власт имащите"Който кара мотор значи има достатъчно пари,че да си плаща данъците",че да се замислят малко и реално да стигнат до извода,че аргументите написани по-горе са напълно състоятелни.

Когато поне 50 човека напишат като теб, че подкрепят идеята едва тогава може да си говорим :)
Много сме пасивни и безучастни и това обяснява положението ни във всички сфери на живота....
Всеки може да запали мотора и да отиде на откриването на мото сезона, може да запали и да отиде на мото събор на 200-300 км. за да покаже мотора си и новите си дрехи, да види приятели и да се забавлява, но не реагираме и не се борим за това да живеем по лесно и по добре!
Това което искам е напълно възможно, просто трябва един ден да запалим всички и да се изсипем пред парламента с точни искания и конкретни предложения за промяна на някои закони и данъци!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 12:03 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Идеята хич не е нова, но някак не можем да се организираме. Някакви отворковци се биха в гърдите как преговарят по въпроса с общината, но И това се оказа кьорфишек. Нека се пооправи времето и можем да направим протеста. Но пред общината, те опраделят тези безумни нива.
Лично аз отдавна съм ги отсвирил, няма да видят и стотинка от мене. И така парите от данъците ни отиват незнайно къде, само не и за подобряване на движението. Няма по-мръсно и отвратително нещо на света от ЧИНОВНИКА. Тази сган трябва да се изтребва по всички възможни начини и случаи. В България администрацията отдавна е надминала 300 хил. безмозъчни лентяя, които не вършат нищо полезно. Но докато нашенците гласуват за всевъзможни престъпници от типа на Станишев, аналноподатливия психопат Сидеров, мадридския крадец или неговия слуга, оправия няма да има. Ако ще се организираме, първо трябва да отстраним всякакви "вождове" на протеста, повечето от които не са виждали мотор на по-малко от 10 м и единствената им връзка с моторджийството са нагиздените им като тенекеджийница елеци.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 18:47 
Майор
Майор
Аватар

Fats написа:
Идеята хич не е нова, но някак не можем да се организираме. Някакви отворковци се биха в гърдите как преговарят по въпроса с общината, но И това се оказа кьорфишек. Нека се пооправи времето и можем да направим протеста. Но пред общината, те опраделят тези безумни нива.
Лично аз отдавна съм ги отсвирил, няма да видят и стотинка от мене. И така парите от данъците ни отиват незнайно къде, само не и за подобряване на движението. Няма по-мръсно и отвратително нещо на света от ЧИНОВНИКА. Тази сган трябва да се изтребва по всички възможни начини и случаи. В България администрацията отдавна е надминала 300 хил. безмозъчни лентяя, които не вършат нищо полезно. Но докато нашенците гласуват за всевъзможни престъпници от типа на Станишев, аналноподатливия психопат Сидеров, мадридския крадец или неговия слуга, оправия няма да има. Ако ще се организираме, първо трябва да отстраним всякакви "вождове" на протеста, повечето от които не са виждали мотор на по-малко от 10 м и единствената им връзка с моторджийството са нагиздените им като тенекеджийница елеци.

=D> =D> =D> =D> =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 19:40 
Капитан
Капитан
Аватар

:) До момента сме 4-ма :) обнадеждаващо :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 20:08 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Румене, не пред общината. Не мисля, че данъка за МПС се определя от общината. Но това има значение, само ако се организираме.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013, 20:51 
Редник
Редник

И аз подкрепям напълно идеята за протест, миналата година септември се сдобих с първия си мотор и още не съм го регистрирал в общината.... :evil:
Някак си няма логика за 18 годишната ми джипка 2800 куб. и тегло над 2 т. да плащам 60лв годишно, а за моторетката доколкото разбрах цифрата е 100+... :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2013, 10:41 
Подполковник
Подполковник
Аватар

На откривания и събори не ходя, ама на такъв протест ще.

Иначе, както е отбелязано по-горе, "министерскио" съвет определя максималното и минималното ниво на данъка, а всяка община си преценява колко точно да стриже, така че трябва да се прецени къде точно да се прави шумотевицата. И, да, за съжаление, данъкът мотор е в графата "данък лукс".

Между другото нивата до 400-500 кубика са поносими. За 250-ката на жената е 17лв на година в София, или нещо такова.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2013, 13:39 
Майор
Майор

И аз съм за!

Само че помня, че такова нещо пред общината правихме преди 4-5 години и нямаше особено голям резултат.
Отидохме, погърмяхме на прекъсващи и си тръгнахме.

След това всичко си беше същото.

Наистина се надявам да има поне един човек в управлението на тази държава, който да има малко разум и да погледне към други страни, където има развита мотоциклетна култура и да направи нещо по въпроса.

Лично аз, преди 2 седмици бях в Рим - И там има коли ама са на 1/3 от броя на мотори(мотопеди, скутери и тн.)

Дано има начин да се постигнат резултати!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2013, 23:47 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Подкрепям

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2013, 15:33 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

И аз съм вътре ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2013, 10:25 
Сержант
Сержант
Аватар

В Гърция съм чувал че има облекчения на данъците ако има 2 мотора или нещо такова...

Може да се пусне и подписка до НС през интернет, подкрепям!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2013, 17:11 
Редник
Редник

+1 подкрепа и от мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2013, 05:03 
Капитан
Капитан
Аватар

И аз подкрепям идеята - държавата сама стимулира калитковщината и търсенето на вратички и податливи на корупция нотариуси и държавни служители.

И защо данъкът на един мотоциклет над 750цц да е толкова висок, при положение, че заема максимум 1/3 от паркомястото, необходимо за автомобил?

Въпреки, че половин година не може да падне едно шлякано правителство... къде ли сме тръгнали ний, с тези ни искания...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2013, 16:47 
Сержант
Сержант
Аватар

BEERO написа:
И аз подкрепям идеята - държавата сама стимулира калитковщината и търсенето на вратички и податливи на корупция нотариуси и държавни служители.

И защо данъкът на един мотоциклет над 750цц да е толкова висок, при положение, че заема максимум 1/3 от паркомястото, необходимо за автомобил?

Въпреки, че половин година не може да падне едно шлякано правителство... къде ли сме тръгнали ний, с тези ни искания...

И като падне правитеството какво ще стане? Ще цъфнем и ще вържем и ще заживеем щастливо и безгрижно веднага щом падне?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2013, 23:52 
Капитан
Капитан
Аватар

Не вярвам,че чакаш да ти отговоря на тоя въпрос. Както и не вярвам, че си им симпатизант (на който и да е било от парламента) .

- Какво би могло да стане - това вече нещо над което може да се умува - Ясно е, че мафията няма да остави парламент, който да е в услуга на обществото, а не на самата нея, но промени не стават с безразличие и търпимост.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2013, 11:42 
Полковник
Полковник
Аватар

+ 1 стар и жаден мотоциклетист!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2013, 17:06 
Сержант
Сержант