Дата и час: 18 Юли 2018, 11:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2011, 10:32 
Сержант
Сержант
Аватар

подличко формулирана тема, предвид възрастта на някои от нас 8)
но, възрастта също носи предимстава :)
ето:
Изображение
няма данни за мотора, но е ясно защо си падам по големи машини
мненията на очевидците на събитието се разделят:
- рева от страх...
или
- рева от яд, че не тръгва...

Но е ясно - на една година и половина съм го яхнал за първи път
и ревът е бил в началото....

е колеги, вадете архивите =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2012, 21:08 
Сержант
Сержант
Аватар

хайде де! колеги, включете се!

няма ли никой смелчага да си покаже една архивна снимка и да да сподели първите си трепети.
Ако го напрявите поне 3ма - ще разкажа как през 1972 возих за пръв и последен път най-красивото и дългокрако момиче в махалата на чисто новото си балканче
и какво се случи още на първото кръстовище :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2012, 21:16 
Полковник
Полковник
Аватар

Е какво да се случи. Свалил си я, ама заедно с балканчето :mrgreen:

ПП От първия ми път нямам снимки :)
Като цяло Балкан 250 събран от нищото. Самоделна седалка. Кутия за акумулатора и инструменти от стар полеви телефон. Без преден калник, а резервоара бутилка половин литър от минерална вода. Аз 15-16 годишен младеж... Голяма тръпка си беше... Първото потегляне, първото включване на втора... :onfire:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2012, 21:08 
Сержант
Сержант
Аватар

ДАДАДА, :D :D :D
99% си прав galinvayov - още едно доказателство какви умнички сме се събрали в този форум =D>

Та така:
Не я свалих с балканчето, а от него :D

Ето как се получи:
На една от първите си разходки с новата си моторетка поканих красавицата на махалата (нека да я обозначим с "Т".) да я закарам до тях.
Качи се тя и аз успешно потеглих!
Обикновено потеглях със скок, или загасвах, заради неумелото синхронизиране на амбреажа и газта :oops:
Покарах аз с първата си пътничка на 1-ва 20тина метра и достигайки до единственото кръстовище намалих, огледах се - никакви коли на 50 метра в ляво и дясно и отново потеглих.
Но потегляйки пак пуснах рязко амбреажа, мощната (3.3 кс :) ) моторетка подскочи, а девойката Т., която вместо да ме държи през кръста, държеше 2 пазарски чанти с кисело мляко в ръце (млякото се продаваше от легени, не беше в такива опаковки като сега) отлетя назад в нищото...

С чантите...

Можете да си представите гледката след подскока, резултат от моето умело амбриране:
най-хубавите крака в махалата, обути в най-късия минижуп (1972г беше!) и най-сладкото дупе, насадени в гоооляма локва кисело мляко...
:oops: :oops: :oops:
Е, от това не мога да постна снимка...

Нито искам да коментирам спада на моята популярност сред махленските момичета :lol:

Та така,
очакваме следващия участник в конкурса 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 10:58 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Страшна история, към края на разказа , незнам и аз защо , очаквах едно изречение нещо от сорта "от тогава сме си се заедно и не сме се разделяли" ама съм голям романтик а ? :D
Иначе и аз бих разказал за първото ми качване на двуколесна пръпоретка ама не е кой знае какво, и все пак става дума за преди 15тина години с един ПУХ тва е една австрииска машина с педали :) , голям кеф ми беше , ама за малко да се учистя още девствен :lol: . снимка нямам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2012, 13:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Абе първото падане не беше при първото каране... Все пак се разви така:

Аз на около 15, моторетката - Симсон Ендуро - 4 скорости, червен! Царят на махлата...

Та понеже хронично си недовидя и тогава бях с около -2 диоптъра /вече са 4/, а носенето на очила беше нещо съвсем нежелателно за мен, си го търкалях без тях. Та мярнах някъкъв знак "Влизането забранено", ама не можах да видя бодливата тел с две червени байрачета, дето я бяха опънали ВиК майсторите през улицата, докато си ровеха по тръбите... Видях само пътечката между двата купа пръст, дето я бяха изкарали от трапищата... И си викам "Ще мина, аз съм човекът!". Голяма грешка! Никога няма да забравя как телта ме закачи през гърдите и буквално си увиснах на нея, а моторът се изхлузи изпод мене и продължи напред, докато не намери едната купчина пръст...

И тъй - урокът беше ясен - очилата на носа и тогава мотор! После все пак се сдобих с лещи - някак си са по-практични за мотор според мен.

Добре, че нямаше девойки около мене, че резилът беше гарантиран!

А най-комичното падане беше на братовчедката със същия тоя Симсон. Реши, че иска да я уча да кара... Няма ядове - закарах я на най-голямата селска поляна - място бол. Това е съединител, това е газ, това са скорости, спирачките са тука - карай сега!
Обикаля, квото обикаля и лумбур долу - нормално. Ама тоя червения Симсон нещо беше харесал на бика, дето си вардеше кравите на същата тая поляна. И като полудя онова животно и тръгна да ни гони... Както се почесвах около мотора, тъй го дигнах като светкавица, братовчедката се метна набъзо куцукайки отзад, ама пусти Симсон баш тогава реши да не пали... Наближи оня ми ти бик, аз ритам колкото сила имам, и в последния момент "Бръм!"... За една бройка оттървахме кожата. То сега звучи смешно, ама тогава страшно си беше...

Лапешки истории...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2012, 06:13 
Сержант
Сержант
Аватар

Малей, съвсем като в екшън - пали в напълно последния момент!
Отървали сте кожите в буквалния смисъл!
А за телта - така стандартно се поваля моторист. А ако я поставиш по-високо получаваме :lol: Всадник без головой ... еднократно е :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2012, 09:28 
Полковник
Полковник

Бях на 14, мой приятел се беше обзавел с Балкан 50. Първи уроци в двора на едно училище - хем широко, хем равно, хем гладко, хем няма други участници в движението. Обяснение кое - как, малко сухи тренировки и след седемдесет и второто напомняне "Леко с газта и плавно със съединителя" дойде време за потегляне. Потеглянето беше рязко, движението - с мръсна газ на първа по права линия. Оттогава не съм изпитвал толкова мощно ускорение :!: Карането приключи след челен сблъсък във входната врата на училището, от което предницата на Балканчето се сгъна и калника опря в кривката на ауспуха, поради което движението беше възможно само на десен завой :oops:

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2012, 02:49 
Сержант
Сержант
Аватар

Бях на 16 и половина години (кога ли половинките в годините спират да са важни 8) ) и тъкмо изваждам пред тогавашното си мото-общество прясно къстамайзнатото си Балканче - рязани калници, шлайфана глава от 75кубиково, халогенен фар - ГДР и 2 кутийки от нескафе за километража и контактния ключ :shock: обърнато кормило!!! Ярко жълто и черен мат! Красота! Гордост!
Правя почетно кръгче в градинката на Водната кула в Лозенец. Обирам овациите...
Сядаме на пейката с Банана, Владо и Станьо. Мотора излъчва магнетичо сияние. :P

Какво още му трябва на човека за да е щастлив?
Фенки!
И те не закъсняват - Ели (най-перспективната прокурорска подрастваща - 13/14 годишна, т.е. истински "prospect") се появява силно развълнувана и моли за кръгче :evil:

Каква дилема:
не даваш - губиш;
даваш - рискуваш!!!

Давам - иначе не съм пич :)
давам и сериозни наставления: "МНОООГО ВНИМАТЕЛНО с газта малката!!!"
Тя и преди го беше карала този мотор, отглеждах си от нея рокерско гадже (за след години) и не се притеснявах особено...

Ели кара:
Какво невероятно удоволствие е да наблюдаваш проекта си, яхнал творението ти, да обикалят в кръг градинката - появява се, дефилира, изчезва зад завоя, появява се, дефилира, изчезва... Не се появява.

НЕ СЕ ПОЯВЯВА!

Появи се!

Бута мотора!

Фарът виси на кабелите си!
Километражът - смачкан!

До нея куцука неин фен - тя му дала да покара...

Като го побарах...

И после като слезе майка му....

Не ходих повече в тази градинка.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]