Дата и час: 23 Сеп 2018, 04:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2011, 19:26 
Майор
Майор
Аватар

Цитат:
41 водачи на мотори са били проверени при стартиралата вчера акция „Моторист“ в София, съобщиха от МВР. 10 мотоциклетисти са получили актове за неправоспособност, липса на технически преглед, отнета книжка, изчерпани контролни точки или липса на „Гражданска отговорност”. По данни на отдел „Пътна полиция”-СДВР за десет години в София са регистрирани 497 пътни произшествия с мотористи, при които са загинали 39 души, ранени са 690. Като пътници на мотоциклетите през същия период загиналите са 7, а ранените - 114.

Информацията е от тук - http://www.monitor.bg/article?id=287458

А иначе днес и аз станах част от статистиката. Е, само ме провериха. Тъкмо бях тръгнал да си правя технически преглед, че моя изтече преди два дни. Чакам си аз на един светофар и гледам две моточенгета спират до мен и ме гледат. Аз си мисля, че ми заглеждат мотора. Десен мигач и газ. След 50 метра едното ченге ме настига и дава газ, а аз си помислих, че се бъзика с мен и навих масура. А онзи продължава да ме гони и ми маха. Разбрах, че иска да спра. Спирам-документи-книжка-талон-гражданска..... тоя ме гледа и се чуди как съм бил толкова изряден (е ГТП ми изтече преди два дни ама той не забеляза), чак се засегна, че няма за какво да се хване.

И през това време две 13-15 годишни със скутери и без каски и екипировка ни подминаха. Едното ченге вика на другото "Това са нашите хора" и тръгнаха след тях.

Докато чаках да мина ГТП още 3-4 мотора спряха. Така, че ..... карайте с документи...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 00:16 
Майор
Майор
Аватар

Не знам как ще Ви прозвучи, но аз съм ЗА такъв тип проверки!
В движението трябва да участват САМО правоспособни...

На колко от вас са ви късали нервите келеши, които са в/у мотор или скутер само защото така са по-атрактивни?
Колко деца си отидоха или останаха осакатени от липсата на контрол /и от органите,и от родителите/?
Колко колеги загинаха от НЕнаказаността по пътищата....?

Движението по пътищата е най-смъртоносното занимание,
а някои го приемат за начин да си избият комплексите и да се направят на интересни.
Евала на ченгето, което си е подредило правилно приоритетите и не се е заял за 2 дни просрочен преглед, а е погал истинските нарушители!

"На мен не ми се дават пари за А-категория, преглед, екипировка, гражданска...
Ама за бензин, тунинг, стикери, спойлери и за нови гуми след пиленето ще дам, защото това си заслужава.
И ограничения не спазвам, та нали съм свободен дух, знаците са за смотаняците..."
Е явно аз съм от тях, от смотаните, които предпочитат да карат извънградско,
там където няма пред кой да градят имидж да бунтар, а да се назлаждавам на завоите....

Извинете словоизлиянието ми, просто така мисля :x

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 08:11 
Полковник
Полковник
Аватар

Присъединявам се с две ръце към тезата на колегата Тони!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 10:41 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

vikik написа:
Присъединявам се с две ръце към тезата на колегата Тони!

+1 :!:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 10:51 
Сержант
Сержант

+1
И да добавя - все по-лошият имидж в бранша се дължи предимно на точно този тип "колеги". Заради тях го отнасят всички. Да не говорим, че ако нещо (не го пожелавам на никого) се случи - задължително е виновен неправоспособния и го отнася 100% дори и да е спазвал правилника като на изпит пред КАТ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 11:49 
Майор
Майор
Аватар

Лошото е, че келешите и нередовните стават все повече и това не се отнася само за мотористи... :bad-words:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 11:52 
Подполковник
Подполковник
Аватар

дори и лошият ред .. е по добре от липсата на ред .. на мен не ми пречи да ме проверяват :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 13:02 
Майор
Майор
Аватар

radomit написа:
дори и лошият ред .. е по добре от липсата на ред .. на мен не ми пречи да ме проверяват :wink:

Аз също съм за проверките. Лошото е, че пак всичко ще отшуми след 3 дни.
Ще отчетат статистиката колко човека са били нередовни и после всичко ще се продължи както преди

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 15:01 
Подполковник
Подполковник
Аватар

По принцип книжката не кара мотора НО тези които карат без категория не спират на палка в повечето случаи. Това съответно изнервя ушевите и го отнасят всички. Така, че ДА от тази гледна точка се радвам да има акция, защото аз съм си редовен и няма какво да ме притеснява. Глупавото обаче е, че както всичко останало, ще отшуми, една акция не решава проблема...
А неправдата е, че ни сочат с пръст, сякаш сме някакви анархисти и убийци на пътя...Извинявайте, но джигита с БМВ 3-ка, затъмнен джам и пробит ауспух, за мен е много по-опасен. Пълно е със скъсаняци с коли за по 2000-3000 лв., които се държат сякаш за тях няма закон. Да ме извиняват, ама повечето от тези скъсаняци точно 2 акта им трябват (истински, а не рушвет) за да фалират и да започнат да карат както трябва.

Голямата и основна драма е корупцията...докато има корупция ще има джигити и с коли, и с мотори...защото 20-30 лв. рушвет пести 200-300 лв. акт + отнемане на права за немалък период.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 17:08 
Майор
Майор
Аватар

На мен тази акция ми я спретна един офицер в паркинга на КАТ, когато регистрирах тухлето.
В началото се държеше все едно е заловил смъртен враг на движението, но след като му показах всички документи смени тона.
В последствие се оказа, че е дежурния офицер на каналите и ми помогна при оправяне на документите, че ги бяха сгрешили при вноса на мотора.

И един друг аспект на тези "акций" - това ми прилича малко на акция "да даваме мигач" или "да носим каски"
та нали това им е работата - да проверяват, нужно ли е да има акция, зада си вършиш работата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011, 11:31 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

еми кво да ви кажа днес колегата в офиса идва и се хвали .. вчера ме спряха минах 25 лв за без категория еми браво =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011, 12:15 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Mean написа:
По принцип книжката не кара мотора......

И е така и не е съвсем. Има си полза от полигона. Докато карах курса за категория имаше курсисти (не един) , които "поне от 5-. години карали мотора си" Добре, но упорито не можеха да се справят с някои от елементите (виж един друг форум) . Явяваха се за втори - трети път... пак не стана. Дано после да са го взели тоя изпит. Е, тези хора от години са по улиците. Въпреки погрешно заучените техники на спиране те се имат за "мотористи" със стаж.
Закона си е добър, ако не можеш да спреш избягвайки препятствие на полигона - нямаш място на улицата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2011, 12:18 
Редник
Редник
Аватар

На мен ми прави впечатление,че като спреш или са супер учудени или се кефат много.Случвало се е и документи да не ми искат,бъбриме си 5 мин и си тръгвам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 14:31 
Майор
Майор
Аватар

Естествено, че съм За, но не само за мотористи, но и за чичо карал до вчера Москвич, а днес синът му му подарил ново Рено Клио 1.6 и чичи си мисли, че е с най - бързия, нов автомобил и дава цялата газ...
Също, проверки за лелки залепени за геврека жулещ носовете им при въртенето му и виждащи през страничните си огледала задните седалки на бракмите си, пички с джипове и не само, намотаващи в бус лентата и едновременно говорещи по телефон и с разгънато списание Блясък на волана(видях го на бул. Сливница в посока от ул. Раковски към светофара на кръговото на Сточна гара и не повервах на сънените си глаза...), шофери от градския транспорт, спиращи и отварящи вратите в средната лента, щото видиш ли, после „немало ги пуснат се включат в движението“, черни мангасари бакшиши, врящи се навсякъде, държащи слушалката в една ръка и гледащи на кестерме, пешегалопци тичащи като антилопата гну между колите на всевъжможни калабалъци из софийският трафик, както и на всяка друга паплач опасна за Свободата, Здравето и Живота ни като участници в движението.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 14:51 
Полковник
Полковник
Аватар

Всичко изредено от теб по-горе е причината да карам все по-рядко в СФ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 16:52 
Сержант
Сержант
Аватар

Ники, толкова точно определение на трафика в момента не бях чел =D>

Friends: http://en-gb.facebook.com/people/Drive- ... 1437424542

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 19:13 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Аааа, ще ме откажете да идвам до София с мотор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 19:51 
Полковник
Полковник
Аватар

niki_XL400V написа:
Естествено, че съм За, но не само за мотористи, но и за чичо карал до вчера Москвич, а днес синът му му подарил ново Рено Клио 1.6 и чичи си мисли, че е с най - бързия, нов автомобил и дава цялата газ...
Също, проверки за лелки залепени за геврека жулещ носовете им при въртенето му и виждащи през страничните си огледала задните седалки на бракмите си, пички с джипове и не само, намотаващи в бус лентата и едновременно говорещи по телефон и с разгънато списание Блясък на волана(видях го на бул. Сливница в посока от ул. Раковски към светофара на кръговото на Сточна гара и не повервах на сънените си глаза...), шофери от градския транспорт, спиращи и отварящи вратите в средната лента, щото видиш ли, после „немало ги пуснат се включат в движението“, черни мангасари бакшиши, врящи се навсякъде, държащи слушалката в една ръка и гледащи на кестерме, пешегалопци тичащи като антилопата гну между колите на всевъжможни калабалъци из софийският трафик, както и на всяка друга паплач опасна за Свободата, Здравето и Живота ни като участници в движението.

+ келеша с R1 увъртял се с яке Alpinestar, обаче без каска, минаващ между колите в стеснението на Лъвов мост...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 19:56 
Майор
Майор
Аватар

То щот е студено още, та не фърчат по жапанки и прашки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011, 12:30 
Майор
Майор
Аватар

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3763131

Иначе голем го вадят из телевизиите...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]