Дата и час: 21 Юни 2018, 11:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2012, 18:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Явно си тече постоянна акция, от няколко седмици гледам яко спрени мотори. За документи и техническо състояние - напълно подкрепям. То си е за нас общо взето(въпреки, че гражданската и простотия и трябва да е поименна, а не за возилото и стойността да се определя според стаж и трагедии)...
И да спамна малко - градския транспорт съкс. Стискайте ми палци скоро пак да съм сред вас 8-[

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012, 11:51 
Майор
Майор

Интересно ми стана какво мислите за това че вече било забранено да се спират хора без да са извършили нарушение? Как ще се хващат тогава хора без книжки, граждански и т.н. Че аз сега както нямам гражданска (защото не сметнах за нужно да я продължавам след края на лятото) мога да си карам чат-пат събота и неделя :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012, 14:38 
Капитан
Капитан
Аватар

kolio92 написа:
Интересно ми стана какво мислите за това че вече било забранено да се спират хора без да са извършили нарушение? Как ще се хващат тогава хора без книжки, граждански и т.н.
Ако си караш без нарушение КАТ няма да те подстриже, но ако стане "нещо" дори без да си виновен ще се острижеш сам 0 номер, пробвай !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012, 15:07 
Майор
Майор

Нямам намерение да пробвам, просто ми стана интересно как ще бъдат хванати нарушители от горепосоченият тип. Няма ли това до доведе до още повече неправоспособни и нелегални водачи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012, 19:11 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

За да станали такива, значи има защо да са били спирани. Подобни индивиди, обикновено не си взимат поука, следователно, със сигурност ще бъдат спрени отново без документи. Споко - книжките от Зрънчо може и да свършат скоро :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012, 21:13 
Капитан
Капитан
Аватар

Пичове,филосовска тема!Абе който си е сериозен/а обикновенно това са зрели хора,а не камикадзета/,си прави застраховка.Дали целогодишна или разсрочена не е толкова важно.Купуваме и зелена карта за всеки случай.Гледаме да сме редовни,щот иначе може и да нямаш вина,ама ще го ядем намазан при някакво произшествие.По непотвърдена информация/това дет съм го подочул/,всеки месец застрахователите изпращат в КАТ инфо за всички застраховки направени през месеца/вид на МПС,за какъв срок,рег.номер.../.Та,знаят всичко,и рано или късно нередовния "колега"-ще изгори.Друг е въпроса с какъв капацитет разполагат да държат нещата под контрол.Ясно е,че в големите градове е доста по-трудно с контрола,но в малките въобще не е така.Идвали са с патрулката пред къщи да ми връчат наказателното постановление.Тая година няма еленски милиционер да не ме е спирал с мотора/и не само/.Въобще бавно и методично нещата ще се затягат:Камери/Виждаме как се увеличават/,яки глоби,задържане на МПС-то/огромна част от полицейските дворове са се превърнали в автокъщи/...ще приемат закони за конфискация/като в Англия например/,затвор....и все такива работи,просто е въпрос на време.Кефа е пълен...Хазната трябва да се пълни,тъй наречената ни икономика я няма никаква...останаха данъците и глобите...а изводите всеки може да си ги направи

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2012, 11:53 
Полковник
Полковник

За застраховките - ясно, който е съзнателен си я прави,щото знае..ударя ли някой, - лошо!
Но това да конфискуват МПС, не мога да го проумея все още как и на какво основение, един кара Бентли, друг Фиеста с еднакво нарушение еднакво ли щеги наказват - с конфискуване!
И още караме служебни коли, караме кола на приятел взета за малко, как така конфискуват...
и още как я конфисуват, с всичко в нея или.. понеже ако кунфискуват колата с всичко що се намира в нея, а в нея има антирадар, газова удедба, лаптопа ми е вътре и току що съм си купил нова печка която я возя с колата каква става... ще станат големи съдебни спорове...
Много неясна ситуация! Поне за мен, ако някой може да я изясни,...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2012, 19:19 
Редник
Редник

Това че щяло да се спира само заради нарушение нямам идея така ли е .Мен вчера ме спряха провериха и така...гледаха си документите нищо не бях направил,бяха от,,сигмите,,честно казано нямам нищо против да има контрол,бяхме 5 мотора, провериха ме другите ме изчакаха и толкова.Едва ли висяха там за да изкарат пари,,беше веднага след едно кръгово от Обеля посока Надежда,няма светофар не можеш да си превишил.Контрол си трябва,така мисля аз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2012, 22:36 
Капитан
Капитан
Аватар

Pancho77 написа:
За застраховките - ясно, който е съзнателен си я прави,щото знае..ударя ли някой, - лошо!
Но това да конфискуват МПС, не мога да го проумея все още как и на какво основение, един кара Бентли, друг Фиеста с еднакво нарушение еднакво ли щеги наказват - с конфискуване!
И още караме служебни коли, караме кола на приятел взета за малко, как така конфискуват...
и още как я конфисуват, с всичко в нея или.. понеже ако кунфискуват колата с всичко що се намира в нея, а в нея има антирадар, газова удедба, лаптопа ми е вътре и току що съм си купил нова печка която я возя с колата каква става... ще станат големи съдебни спорове...
Много неясна ситуация! Поне за мен, ако някой може да я изясни,...
Виж сега пич,не ми се спори нахалос.Не искам и да спамя темата.Ама въпроса е принципен.Сигурно ще се съгласиш с мен за следното:1.Имаше ли толкова камери преди 10год. например?...Не ...Сега само в София са къде 500 и ще се увеличават.Ченгетата взеха да се пазят вече ...даже един от друг!Факт!Просто не знаят дали де ги снима някой...и дали няма да ги пуснат в глобалната мрежа...Мислиш ли,че ще се откаже ей тъй на от "белия хляб"/ранно пенсиониране Първа категория,голяма пенсия,разрешително за оръжие и т.н./? 2.Преди можеше и да минеш метър ако се издъниш с превишена скорост напр.нейде из Европа,ама сега май не е тъй.Получаваш си честитката на дом.адрес, и то по цени от съответната европейска държава.Факт.Мой приятел си плати кат поп/да не мислиш че ще плаща работодателя му/за нарушение в Германия.Правило ли ти е впечатление,как огромна част от шоферите/и мотористите/български,като напуснат пределите на родината и автомат се превръщат в образцови водачи?Аз го знам по себе си....Дадох пример с Англия щото това там си е нормално явление.МПС-то се конфискува още на пътя,става общинка собственост,и в рамките на 2-3 седмици се продава на търг.А приятеля ти едва ли ще ти отслужи с колата си,при положение че нямаш застраховка,и още повече като получи снимката от милицията.Въобще не ги боли кой е карал,собсвеника опира пешкира!Хората брат са го решили отдавна въпроса.Направили са си места за екстремни карания.Плащаш си и караш на воля,кеф ти кола,мотор,джип,бъги...самоделка...Демокрацията при тях е доста по-отдавна,и са много по-наясно с материята...Факт е че все още законодателството в страната ни е "айрян без мляко"/благодарение на корумпираните ни политици и парламент/,но под натиска на Европа,бавно и във времето нещата ще се натаманят.Та така.А до тогава...държавата ще цака нас и ние нея...типично по български

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2012, 11:52 
Сержант
Сержант

@Harizon, разкажи малко за конфискацията? При какви нарушения се прилага? Англичаните скачали ли са срещу този закон?
Знам че тук имаше подобно предложение - ако за пореден път хванат пиян шофьор да му взимат колата, но парламанта ни отхвърли идеята.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2012, 22:27 
Капитан
Капитан
Аватар

Ми как да приемат идеята,кат след туй най-конфискуваните коли ще са на депутати,милиционери,кметове,областни и прочие "наши хора". :lol: А относно английското законодателство,не съм въобще наясно.Но хората си го прилагат и си живеят предполагам добре/щом и толкова българи се натискат за там,че не им се и връща...и имоти си накупиха/.Там патрулките са снабдени с камери сканиращи номерата на колите.И още на секундата се знае има ли МПС-то застраховка и платен данък.Явно ползват общ сървър.И така.Сигурно им се случват и гафове,но и за това са помислили...По мое мнение хората дето са си коректни,нищо не ги грози,ама тия дет се правят на улави [-X .Между другото на оня континент,родината на Харли,/по думите на мои познати живеещи и работещи там/а си превишил скоростта,като те хванат/а те ще те хванат/директно в панделата.Кратко,ясно, точно.И въобще не си помисляй да оспорваш решението нито на ченгето,нито на съда...Не случайно всичко се заснима.И в Германия полицейските мотори са оборудвани с камери.Всичко се записва от момента на започване на смяната,до края и.Видеоматериала е доказателство,щом е представен по надлежния ред.Върви обяснявай че на видеото не си ти...при ограничение 50,радара те е ковнал със 130.И там,както навсякъде, има тарикати,ама си ги ловят...Глобите са яки,нямаш почти никакви шансове да обжалваш наказанието,имаш досие в полицията,и веднъж сгафил ли си,за следващата издънка/дори по-маловажна/щрафа е в максимален размер.А върви нарушавай.А и работодателя като те види какъв си хубосник,особенно ако си шофер,пърта и за гъби...Апропо,снощи или миналата вечер,по няква телевизия,говореха как до 3-4години,колите ни ще сме си ги обзавели собственоръчно с камери,записващи цялото пътуване,скоростта,и разни други работи,и целия материал ще се смята за доказателство в съда,ако се представи по надлежния ред,и тогава няма да гадаем кой е за... :fist: . Щото сега едвам се трае от "недосегаеми"...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 11:15 
Майор
Майор
Аватар

kolio92 написа:
Нямам намерение да пробвам, просто ми стана интересно как ще бъдат хванати нарушители от горепосоченият тип. Няма ли това до доведе до още повече неправоспособни и нелегални водачи.

Е ще се намери врата :lol:
Спират те защото: Си отнел предимство, престроил си се неправилно, не си дал мигач и т.н. Ти твърдиш, че "няма такова нещо" ?!?...ама колегата на КАТаджията е /лъже/свидетел за обратното. т.е. ако трябва ще измислят че си направил нарушение за да те спрат...ако се амбицират де.

Да не говорим че каране между колите, когато са спряли си е нарушение. Може да спрат да си затварят очите за това (дано да не...ама им е повод който вече им трябва).

Варианти има. Аз лично никога не съм се държал арогантно с тях и са ме пускали като нарушител (и си го признах пред тях) и без пари да им давам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 11:20 
Майор
Майор
Аватар

tzenkos написа:
Това че щяло да се спира само заради нарушение нямам идея така ли е .Мен вчера ме спряха .

Това е предложение на ЦЦ. Предстои да бъде одобрено или не. Ще бъде под формата на наредба или разпореждане и т.н. няма да е с промяна в закона. Гледах интервю наскоро по темата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2012, 15:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

В родината на Харлитата,контрола върху движението е страхотен.Може би,най голямата причина,че много се кара.Пълно е с коли,камиони,мотори...всеки кара нещо.Градския транспорт е само в градовете.Извън тях...живота е на колела.Абсолютно нормално е,сутрин да палиш колата и да караш до работата ,която е на разстояние ,примерно от София до Пловдив.Всеки ден...милиони хора.Представете си,че тези милиони ,започнат да не спазват правилата и всеки да си кара както си знае и иска...Затова,всеки спазва и кара много внимателно.
Най голям проблем е,ако те барнат ,че караш пил.Директно гориш с пет цифрена сума,книжката довиждане за няколко месеца..А и в зависимост от промилите,може и да полежиш...А полежиш ли,вече ти го има в досието.И после,ако решиш да си смениш работа...лошо.Всяка фирма прави Бекграунд чек..И цъфтиш като криминал.."Ама то беше защото пих две бири".Не им дреме.Гориш .А и,без книжка как ще отидеш на работа,да напазаруваш,да закараш детето на тренировка..Застраховката и тя нагоре отива веднага.Вече си рисков шофйор...Направо,живота ти се обърква.
Но ,това си има и добрите страни.Дисциплина и закон.Това е решението.Някой ,само доближи да пешеходна пътека,и всичко заковава.Защо?Защото знае,че ако стане нещо става страшно...Тука за толкова години и за хилядите мили навъртяни в няколко щата,мога да ви кажа,че съм видял не повече от десетина катастрофи.Основно удар одзаде...Затова ,аз абсолютно подкрепям всички мерки които се взимат и дано да се изпълняват.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2012, 23:15 
Полковник
Полковник
Аватар

pechoto написа:
В родината на Харлитата,контрола върху движението е страхотен.

..само един конкретен въпрос, в родината на харлитата може ли да те спрат и проконторлират без да си нарушил правилата за движение...?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Окт 2012, 03:43 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

По принцип не...Но...Обаче ако се стигне до оспорване на акта,става дебело и ако полицая е сгафил...го отнася.А и имат камери в колите и ще трябва да се види че си бил в нарушение.
Иначе,имаше един такъв случай..
Някаква чернилка си кара колата почти по смрачаване без пуснати фарове.Закона е такъв,че фарове се пускат един час преди залез и се гасят един час след изгрев.Явно,е било тъмничко и полицая го спира.Нещо се усъмнява и претарашва колата.Изкачат едно кило тревичка...Обаче,на делото се установява,че негрото е карал без фарове,точно преди този час преди залез...и какво излиза...неправомерно са го спряли.Автоматично,обвинението с тревата отпада и черничкия на свобода...
Тука, процедурата е такава,че за малки нарушения,полицая ти пише акт и си го плащаш като ти дойде по пощата честитката...Ако,обаче е по сериозно нарушението...отиваш на съд.И там съдията ти дава присъдата...Разбира се ,имаш адвокат.Платен или ако искаш ,от щата ти дават безплатен...Полицая ,който те е спрял,трябва да присъства на делото.Понякога,полицаите са много заети,мързи ги да идват...и т.н. ..и тогава,ти печелиш.Може и да оспорваш ,ако те обрънзат нещо,но си е разправия и губене на време и пари....Мене лично,досега не са ме спирали за нарушение.Иначе,полицейското присъствие ,е някак си незабележимо.Знам ,че ги има,защото нощем ги чувам как минават през паркинга пред нас,виждаш ги да стоят и дебнат,но това да стоят и махат с хранилката...забрави.Зависи и от квартала.В престъпните места,даже са и по двама в кола.При нас идват,единствено ако на някой му откраднат колелото.Иначе,са изключително добре платени,интелигентни и най вече ,уважението и респекта към тях е огромен.Същото важи и за учителите,пожарникарите,лекарите...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]