Дата и час: 16 Яну 2018, 20:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011, 12:39 
Капитан
Капитан
Аватар

Май им го е отхапала и то целия :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011, 13:06 
Майор
Майор
Аватар

Това разследване да не се окаже, че е срещу неизвестен извършител :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2011, 10:01 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Вчера късния следобяд на влизане в Саранци..... само искаха да видят дали имам А категория .... и поживо поздраво..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2011, 10:26 
Полковник
Полковник

В събота ме спряха и мен... Странното беше, че бяха от гранична полиция. Държаха се все едно съм обрал банка току що... През десетината минути докато ме проверяваха единият полицай не спря да говори как и той имал такъв мотор, но го карал само на село щото нямал документи, пък и "кой ще ти дава по 100 лв за гражданска разбираш ли"... Капути нещастни............

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2011, 14:05 
Полковник
Полковник
Аватар

Искали са да захлебят, но явно не е имало за какво...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2011, 20:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Мен пък вчера за 5 км. и 10 мин ме провериха 2 пъти.Втория път ме позаградиха с 3 мотора на Сточна гара, ма като видяха че нямам намерение да бягам всичко протече културно и се разделихме с пожелания за лек ден.Направи ми впечатление че най-вече се интересуваха от ГО , а другите документи ги прегледаха отгоре-отгоре.

http://aquariumbg.com/forum/index.php

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Апр 2011, 21:55 
Сержант
Сержант
Аватар

Аз пък карам със жълта жилетка, виждат ме чудесно и хич не ме спират, все едно съм им шефа. Сигурно си викат "Тоя идиот, като е облякъл тая жилетка няма начин да няма документи." и не ми объщат внимание :mrgreen:

Между другото внимавайте с камерите, че работят вече безотказно и бързо! Вчера така ме одрусаха, че се замислям за непозволени неща с номера...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Май 2011, 19:05 
Сержант
Сержант
Аватар

Цитат:
Аз пък карам със жълта жилетка

Някой знае ли, какво казва Законът за жълтите жилетки? Защото, ако е така, то няма смисъл да ни проверяват, ами направо да си вадят кочана с фишовете - моторист с жилетка си е рядко явление (похвално за damon)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Май 2011, 09:01 
Сержант
Сержант
Аватар

mrun-mrun написа:
Цитат:
Аз пък карам със жълта жилетка

Някой знае ли, какво казва Законът за жълтите жилетки? Защото, ако е така, то няма смисъл да ни проверяват, ами направо да си вадят кочана с фишовете - моторист с жилетка си е рядко явление (похвално за damon)

Това казва закона, като признавам, че съм проверил само в закона за движение по пътищата:
чл. 101 При възникване по време на движение на повреда или неизправност в пътно превозно средство, която застрашава безопасността на движението, водачът е длъжен да спре и да вземе мерки за нейното отстраняване. В този случай, ако спряното пътно превозно средство се намира в обхвата на пътното платно, водачът, когато се намира извън превозното средство, трябва да е облечен със светлоотразителна жилетка.
чл. 139 Движещите се по пътя пътни превозни средства трябва да бъдат:
1. технически изправни;
2. с размери, маса и натоварване на ос, които не надвишават нормите, установени от министъра на регионалното развитие и благоустройството, и с товари, които не представляват опасност за участниците в движението;
3. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) обозначени със съответните опознавателни знаци.
(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства се оборудват и със:
1. обезопасителен триъгълник;
2. аптечка;
3. пожарогасител;
4. светлоотразителна жилетка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 12:03 
Редник
Редник
Аватар

niki_XL400V написа:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3763131

Иначе голем го вадят из телевизиите...

И какво излиза,девойката йм е скрила шапката на няколко патрулки от няколко районни :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2011, 10:58 
Полковник
Полковник
Аватар

Пак има проверки.
Преди малко ме спряха на телевизионната кула.
Далеч съм от мисълта, че има нередовни тук, ама да знаете :mrgreen: :-"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2011, 12:23 
Сержант
Сержант
Аватар

Офиса ми гледа към бул. България. На ден поне по 2-3 проверки виждам и то без да зяпам постоянно през прозорците...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2011, 13:27 
Капитан
Капитан
Аватар

В неделя ме спряха след Петрохан (8км преди Берковица). Даже не ми погледнаха ГО-то и талона на мотора, обаче щеше да ми скъса калъфа на СУМПС-то да види дали имам категория :D . Е не остана доволен :lol: .
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2011, 13:49 
Редник
Редник
Аватар

tony kirov написа:
Не знам как ще Ви прозвучи, но аз съм ЗА такъв тип проверки!
В движението трябва да участват САМО правоспособни...

На колко от вас са ви късали нервите келеши, които са в/у мотор или скутер само защото така са по-атрактивни?
Колко деца си отидоха или останаха осакатени от липсата на контрол /и от органите,и от родителите/?
Колко колеги загинаха от НЕнаказаността по пътищата....?

Движението по пътищата е най-смъртоносното занимание,
а някои го приемат за начин да си избият комплексите и да се направят на интересни.
Евала на ченгето, което си е подредило правилно приоритетите и не се е заял за 2 дни просрочен преглед, а е погал истинските нарушители!

"На мен не ми се дават пари за А-категория, преглед, екипировка, гражданска...
Ама за бензин, тунинг, стикери, спойлери и за нови гуми след пиленето ще дам, защото това си заслужава.
И ограничения не спазвам, та нали съм свободен дух, знаците са за смотаняците..."
Е явно аз съм от тях, от смотаните, които предпочитат да карат извънградско,
там където няма пред кой да градят имидж да бунтар, а да се назлаждавам на завоите....

Извинете словоизлиянието ми, просто така мисля :x

Евала Тони!
И моля ви се, не наричайте всякакви пишлемета и тарикати, без книжки, без екипировка, без мисъл в главата за своята и чуждата безопасност с думата "колеги". Аз не съм колега с такива хора. Като видя такива на шосето, не само че не вдигам ръка да ги поздравя, ами дори не искам да ги погледна. За тези донори ли трябва да страдам и да цъкам с език като паднат. Защото въпроса не е "Дали?", въпроса е "Кога?".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юли 2011, 16:58 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Цитат:
И моля ви се, не наричайте всякакви пишлемета и тарикати, без книжки, без екипировка, без мисъл в главата за своята и чуждата безопасност с думата "колеги"...

+1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2011, 09:27 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

vesk0 написа:
И моля ви се, не наричайте всякакви пишлемета и тарикати, без книжки, без екипировка, без мисъл в главата за своята и чуждата безопасност с думата "колеги". Аз не съм колега с такива хора. Като видя такива на шосето, не само че не вдигам ръка да ги поздравя, ами дори не искам да ги погледна. За тези донори ли трябва да страдам и да цъкам с език като паднат. Защото въпроса не е "Дали?", въпроса е "Кога?".

Силни думи, продиктувани по всяка вероятност от повечко емоции, но нямащи нищо общо с реалноста. Интересно ми е как успяваш разминавайки се с някой със 150 км/ч да прецениш дали е пишлеме и тарикат при положение че е с каска на главата? И какво влагаш в думата "пишлеме"? Някой който няма поне 40 години житейски опит? Малко несериозно звучи при положение че законовото изискване за придобиване на ценз за правоуправление на мотоциклет е 18 години. Това с "тарикат"-а няма да го коментирам, то си е субективно.
Що се отнася до екипировката предполагам знаеш че единствената част от нея която е задължителна е каската и всичко останало е въпрос на личен избор. Преди седмица реших да се разходя до един приятел във най-големите жеги и трябва да ти кажа, че нямаше сила на земята способна да ме накара да си сложа якето и да си обуя панталоните при положение че беше 36 градуса на сянка. Мислиш ли че това ме прави по-малко човек от теб? Или според теб съм достатъчно ментално ограничен за да не съзнавам риска за собствената си безопасност?
А това с "донори"-те е още по-безотговорно изказване от твоя страна. Всеки който кара мотор пада рано или късно. Било от несъобразяване със ситуацията, било заради малко опит или пък поради независещи от него обстоятелства. Не ми се търси да цитирам едно изказване на Акулата , но в най общи линии беше следно - И ти ще умреш някой ден и въпроса не е "Дали?", а "Кога?"

п.с.Горните словоизлияния са от позицията на законопослушен човек със категория "А" надлежно регистриран мотор, притежаващ задължителната застраховка "ГО", минималния разумен набор от лична предпазна екипировка и поне малко опитващ се да спазва ЗДП.

http://aquariumbg.com/forum/index.php

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2011, 09:41 
Подполковник
Подполковник
Аватар

nnobs написа:
...Интересно ми е как успяваш разминавайки се с някой със 150 км/ч да прецениш дали е пишлеме и тарикат при положение че е с каска на главата?...

Е, карбоновите потници и бермуди, както и кевларените чехлички и крем за ръце правят впечатление от самолет дори.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2012, 12:30 
Редник
Редник
Аватар

Бих искал да вмъкна , че не всички млади "колеги" са безотговорни и рисков елемент по пътищата . А относно акцията не е само в София из "провинцията" също се натъкнах на такива проверки . :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2012, 16:45 
Майор
Майор

Вече ще направя година откакто съм АБСОЛЮТНО изряден и не са ме спирали да ги... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Юли 2012, 15:14 
Майор
Майор
Аватар

Значи днес, преди час, 3 Сигми на бул. "Черни връх" спираха наред и не само, че гледат всички документи ами и 2ма застават от двата края на мотора/скутера и почват "дай ляв мигач, дай десен, дай стоп" ... и те така.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]