Дата и час: 16 Юли 2018, 22:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 13:33 
Майор
Майор
Аватар

...което сега е с опасност за живота.

Сега ще еб*т и 33 годишния собственик на мотора защото и го е предоставил ! (както беше с пометените деца на Великден). Дано се оправи детенцето.

http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-mvr- ... 61744?nt=4

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 13:35 
Капитан
Капитан
Аватар

Дано хлапето да се оправи!! #-o #-o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 13:58 
Полковник
Полковник
Аватар

HarrySlaughter написа:
...което сега е с опасност за живота.

Сега ще еб*т и 33 годишния собственик на мотора защото и го е предоставил ! (както беше с пометените деца на Великден). Дано се оправи детенцето.

http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-mvr- ... 61744?nt=4

Малко ще му е...о, трябва и да полежи, и тая пача като се оправи да полежи и тя...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 14:36 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Аман от "колежки" :mad: ](*,) :bad-words:
То не бяха линейки, то не бяха деца ...
Каква е тая порода безмозъчни инфантилни курветини дето се навъди напоследък?
Че има и мъже дето са зле е ясно, ама и в болезнен кошмар не съм сънувал, че ще се пръкнат такива изчадия...
За "девойките" около 20-те на пътя ми е думата - безгранична наглост, абсолютни егоизъм и безотговорност, безпочвена самоувереност ...
Нямам достатъчно думи, но вярвам всеки ще познае типажа от личен опит.
Ако така продължава, нищо чудно някой ден да падна до там, че да посегна на "жена" :mad:

Дано само горкото детенце се оправи.... [-o<

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 14:54 
Сержант
Сержант
Аватар

Ужас:(((( Ето затова трябва да има строг контрол и наистина да няма на пътя колеги без книжки! Не че книжката кара мотора, но все пак.... Дано се оправи детето най-вече [-o<

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 15:04 
Подполковник
Подполковник
Аватар

дано да се оправи детето .. и моите синове са на 4г. и не смея да си представя какво е на родителите му
с безконтролното даване на който и да е на МПС-та .. няма да се оправят нещата докато не изгорят няколко души .. и не се "разчуе"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 15:27 
Сержант
Сержант
Аватар

dinka написа:
Детенце е в тежко състояние - факт.
Момичето е без книжка - факт.
Мотора е на друг човек - факт.

Какво би се променило в новината, ако момичето беше с книжка? А ако беше момче без книжка? Или момче с току-що изкарана книжка?
Тогава по форуми и коментари под дадената новина щеше да се сипят огън и жупел срещу всеки, дръзнал да се движи с двуколесно. По-леко ли щеше да ни е тогава?

Глупостта ходи по хората, но нека не бързаме да съдим който и да било за грешките му. Като прочетох коментарите под тази новина тук и в още един мото форум ми стана меко казано гнусно от лицемерието, което се шири. И се сетих за пост в блог, който преди време прочетох и бях като ударена с чук цял ден. Предлагам ви да го прочетете(не е дълъг) и тогава да помислите пак дали трябва да сме толкова жестоки в коментарите си.

Не искам да защитавам никого. Всеки над 18 години носи сам отговорност за действията и постъпките си. Но нямам никакви намерения да съдя някого без да го познавам добре. Още по-малко да го съдя след прочетена статия в български сайт.

Поздрави на всички!

Съгласна съм, че материалът е много силен и си заслужава прочитането и размисъла, но въпреки това не можем да викаме "Браво", когато е застрашен човешки живот, особено този на дете, което още нищо не е разбрало от него. Никой никого не съди в случая, просто споделяме мнението си, че подобна ситуация може да се сполети всеки, но пък предоставянето на МПС от какъвто и да е вид на неправоспособно лице си е наказуемо и очевидно - има защо! А дали въпросната дама я е напекло слънцето, не е успяла да овладее машината или е имала някаква друга драма е въпрос, който следствието би трябвало да разгледа, резултатът обаче е налице и когато става дума за човешки живот дори ситуация като описаната в материала е само "смекчаващо вината обстоятелство", но не и "отменящо".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 15:41 
Сержант
Сержант

Free2010 написа:
dinka написа:

Какво би се променило в новината, ако момичето беше с книжка? А ако беше момче без книжка? Или момче с току-що изкарана книжка?
Тогава по форуми и коментари под дадената новина щеше да се сипят огън и жупел срещу всеки, дръзнал да се движи с двуколесно. По-леко ли щеше да ни е тогава?

Глупостта ходи по хората, но нека не бързаме да съдим който и да било за грешките му. Като прочетох коментарите под тази новина тук и в още един мото форум ми стана меко казано гнусно от лицемерието, което се шири. И се сетих за пост в блог, който преди време прочетох и бях като ударена с чук цял ден. Предлагам ви да го прочетете(не е дълъг) и тогава да помислите пак дали трябва да сме толкова жестоки в коментарите си.

Не искам да защитавам никого. Всеки над 18 години носи сам отговорност за действията и постъпките си. Но нямам никакви намерения да съдя някого без да го познавам добре. Още по-малко да го съдя след прочетена статия в български сайт.

Поздрави на всички!

Съгласна съм, че материалът е много силен и си заслужава прочитането и размисъла, но въпреки това не можем да викаме "Браво", когато е застрашен човешки живот, особено този на дете, което още нищо не е разбрало от него. Никой никого не съди в случая, просто споделяме мнението си, че подобна ситуация може да се сполети всеки, но пък предоставянето на МПС от какъвто и да е вид на неправоспособно лице си е наказуемо и очевидно - има защо! А дали въпросната дама я е напекло слънцето, не е успяла да овладее машината или е имала някаква друга драма е въпрос, който следствието би трябвало да разгледа, резултатът обаче е налице и когато става дума за човешки живот дори ситуация като описаната в материала е само "смекчаващо вината обстоятелство", но не и "отменящо".

Абсолютно подкрепям Free2010. В крайна сметка, тази статия много добре показва, как може да се манипулира мнение.
Някак си ме кара да се сетя за една друга тема тук, за "Жертвите от категория А". Дали ако е била правоспособна и е минала изпита, щеше да е способна да овладее машината или ако беше паднала на прословутия 4 елемент , нямаше да я е страх да се качи на мотор повече и това да не се случи?
В крайна сметка, качила се е на мотора, носи си последствията.

Дано детето да се оправи и да не му остави следа в психиката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 15:59 
Полковник
Полковник
Аватар

Аз пък мисля, че не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава.
Казвам го и от личен опит, защото съм я правила тази грешка вече от страна на даващият си мотора, но за щастие без подобни последици за трети лица, освен за водача и за мотора.

Дано се оправи детенцето...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 16:20 
Сержант
Сержант
Аватар

@dinka разбирам твоята гледна точка, аз самата карам отскоро и вече няколко пъти по идиотски начин изтървавам мотора, но мисълта ми беше, че никой тук никого не съди, въпросът е в отговорността и какви могат да са последиците от безотговорността, в случая по-скоро на колегата, предоставил мотора си. А че бели стават и с водачи с 20 годишен стаж и никой от нас няма да се затвори в къщи от страх, че може да му се случи нещо, няма спор. Що се отнася до "форумната" помощ, ние тук не цитираме имена, нито караме някой да ни слуша, нито да ни чете. Ние не сме публична медиа, а отделни хора, чието основно право е правото на свободно изразявано мнение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 22:49 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Динке, Динке ...

Все някой друг ни е виновен:
- Съединителя не бил регулиран добре - А кой те кара да караш неизправна машина?
- Лампата на таблото не светела - Не схванах много, как това ти пречи да караш, но ако пречи виж по-горе.
- Налагало ти се бордюр да превземеш - Пак не ми е много ясно какво търсиш извън платното, ама ако толкова се налага гледай поне да няма други хора наоколо? И вместо да разчиташ на късмет не е ли по-добре да мислиш с главата си? Да ги помолиш да се дръпнат в краен случай например?

С такава безотговорна нагласа утре верно може и през дете да минеш...Или пък някой като тебе да мине през твоето?
Пък да те видим после какво разбиране ще проявиш...

А сега моето разбиране: Излезеш ли на пътя, ти и само ти си отговорен/отговорна да няма поразии причинени от твоето МПС. Без тази постановка си или труп или убиец в переспектива.

Колкото до тъпата крава , която без книжка и без каска кара близо до деца....Да се радва, че не аз ще я съдя :2gunfire:
Мога да бъда толерантен към грешки, но не и към престъпления! И е престъпно да се толерира безотговорност!
Никакви не сме им били! И таз хубава! Да ги чакам да минат през още деца ли? Докога? Докато стигнат до моите ли?
Бе я....... :bad-words:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2011, 23:38 
Майор
Майор
Аватар

Ежко, върни газта малко, пич... Хубаво е да имаш гражданска позиция, още повече такава, която повечето харесваме... От друга страна, няма как да си сигурен дали на теб не ти предстои да направиш нещо подобно, а ако си убеден, че си застрахован, това е пълна глупост. Не винаги нещата зависят само от нас. Помисли как би се чувствал, ако сега си на мястото на тая жена. Дори да не си виновен... Просто да си блъснал дете... Мисля, че е излишно да се бълват простотии в състояние на афект. Ако някой може да даде реална и възможна идея как да се помогне на конкретното дете, както и вариант за предотвратяване на бъдещи такива инциденти, нека сподели, останалите... едва ли човешката трагедия е най-добрия вариант за форумна изява...

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 00:11 
Сержант
Сержант
Аватар

dinka написа:

Поздрави на всички!
Тук имало и Човеци бе ! :shock: (Изчезващ вид)са вече! Напълно бях загубил надежда, че в този форум има такива които мислят освен от лична, но и от други гледни точки. А за колегиално отношение като мотористи да не говорим! По темата: Кофти работа,от където и да я погледнеш ! Помощ - свише да се оправи детенцето, всичко друго е вятър и мъгла!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 00:15 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Pamperso,

Нищо подобно не ми предстои, книжка имам и на такива места карам с МНОГО ниска скорост...
Още нещо - ако не дай боже някога блъсна дете, няма да го надживея с много.
Не съм убеден, че съм застрахован, но съм 200% убеден, че правя всичко което ЗАВИСИ ОТ МЕН такова нещо да не се случи.

Не мога да бъда на мястото на тази кифла по дефиниция. И не ми дреме как се чувства; никакво чувство не е достатъчно лошо за нея.
Не може да си претрепал дете и да не си виновен.

Ето ти и една идея как да се ограничат до минимум такива случки - за подобни прояви поне 20 години затвор, ако копелето няма достатъчно съвест да отърве околните от себе си.

Не търся изява и не мисля, че бълвам простотии.
Да, афектиран съм - писна ми от безотговорността и безотговорното и търпене и поощряване. Затова сме на този хал!

PS: Едно от изискванията за да бъдеш Човек е наличието на съвест.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 01:04 
Майор
Майор
Аватар

Ежко, въпреки твоята афектираност, наистина ти пожелавам НИКОГА да не ти се случи нещо подобно! Всъщност пожелавам го на всички!

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 09:27 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Бог е казал: "КОЙТО Е БЕЗГРЕШЕН, ПРЪВ ДА ХВЪРЛИ КАМЪК!...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 09:35 
Полковник
Полковник
Аватар

ezhko написа:
Да, афектиран съм

Tи винаги си афектиран

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 10:19 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Не бе, не. Само прояви на смъртоносна липса на мозък ме дразнят :twisted:
Що, тебе не те ли дразнят такива неща?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 10:55 
Полковник
Полковник
Аватар

Ако обръщам внимание на всичко което ме дразни до сега да съм си теглил куршума

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 11:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Като ще дава мотора, поне да беше го дал на място без хора, ама в Албена... курорт.... лято...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]