Дата и час: 23 Сеп 2018, 11:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 12:05 
Майор
Майор
Аватар

Истината е, че вече минало и няма как да се върне времето. "Като се обърне колата, пътища много", както го е казал народния поет...

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 19:36 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Наистина ли си признаваш грешките Динке? Или "всичко е наред прекрасна маркизо (с изключение на една дреболия)"?

Ами поука вземаш ли си? Щото като гледам не си фен на идеята, че който може да бърка, следва да си носи и последствията...
Ако оцелееш да понабереш опит, може да ти дойде музата, че да караш с "дребни проблеми" като твоите е по-безотговорно от това да пиеш и да се биеш (от това не се мре обикновено).
Ами ако се смутиш на червен светофар и пуснеш съединителя без да си на неутрал?

ПС ако не разчиташ на изправна машина, накъде си тръгнала с неизправна? От покупка до минаване на КАТ имаш две седмици срок.
ППС ако КАТ си гледаха работата - ти нямаше да минеш на техническия, а мърлата от Албена нямаше да има с какво да трепе деца.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 20:46 
Капитан
Капитан
Аватар

ezhko написа:
.................

Абе брат , ти май много си повярва .... и на себе си , и на машината ....., и на един милион непредвидени неща ..... имаш ли поне 10 000км на две гуми .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 20:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Да правя по 10к на мотор понякога - поне на всяко тримесечие. :)
И по 80-100к на година с кола (последните 25 години) - Е, и?

ПС Казах, че не разчитам на неизправен мотор и на гол късмет. Не съм споменавал друго.
ППС Баща ми не ми е споменавал да имам брат.

Последна промяна ezhko на 17 Юли 2011, 21:08, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 20:59 
Капитан
Капитан
Аватар

Значи си видял това онова по пътищата , и не е гот да пишеш толкова остро .... всичко се случва .... субективни фактори много ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 21:18 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Понеже съм видял това-онова, мразя безотговорността и подивявам когато някой я толерира...
Прекалено скъпо излиза.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2011, 21:53 
Капитан
Капитан
Аватар

Май не четеш много мног кво ти пиша .... чукай на дърво , че съм се нагледал на такива самоуверени като теб .... ай сполай ти ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 00:02 
Сержант
Сержант
Аватар

Много тъжно ми стана от новината. Надявам се детето да оцелее и да се възстанови.
Веднъж ми се случи да помисля, че ми предстои да ударя дете (внезапно затичващо се в моята посока) и направо ми спря сърцето. Това чувство е ужасно. Мога само да гадая какво й виси на врата на "колежката".

Ако момичето е било от тези, които имат опит с мотор и карат без книжка - много жалко. Дано на никого не се случва да причини такова нещастие.
Ако обаче е от по-голямата част, които дори не знаят да карат мотор - тогава малко й е това ужасно чувство. На всички ни е ясно, че моторът не е лесен за каране, колкото детско камионче. Да се заблуждаваш, че от раз ще овладееш машината и да го правиш на оживено място - това е престъпна глупост, тесногледство и безотговорност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 11:39 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ЦИТАТ:
26-годишната Станислава Петкова от Добрич размаза с мотор черепа на 3-годишно момченце, съобщиха лекари от болницата. Трагедията се разиграла в курорта Албена в четвъртък около 12,20 часа в района край ресторант „Арабела”. Малкият Никола Николаев - на 3 години и 6 месеца, от Русе, седял кротко на една пейка с родителите си в очакване на влакчето, което да откара семейството в хотела им. Станислава, която работи като сервитьорка в курорта, точно тогава решила да се учи да кара мотор. Приятелят й предоставил личното си „Сузуки” на неправоспособната шофьорка. Още при потеглянето младата жена не успяла да овладее мотора и връхлетяла с возилото върху пейката, като буквално размазала главата на детето. „Всичко се случи за секунди”, казаха втрещени очевидци.
Никола е приет по спешност в добричката болница, където лекарите го оперирали в продължение на 4 часа. Счупването на черепа било челно и медиците вадили косми и парченца кости от черепа на момченцето. Детето в момента е в реанимацията с опасност за живота. Пишман мотористката също е в болницата, с травми на главата и на единия крак. Образувано е досъдебно производство, уточняват от ОД на МВР в Добрич.

А това:
„Детенце е в тежко състояние - факт.
Момичето е без книжка - факт.
Мотора е на друг човек - факт. „
тотално изключва това:
„…и тогава да помислите пак дали трябва да сме толкова жестоки в коментарите си”

Оправдание за постъпките, довели до инцидента НЯМА! Ако детето оцелее, не е невъзможно да има изоставания в развитието си. С какво то или близките му са заслужили това?
ezhko е прав - И е престъпно да се толерира смъртоносна безотговорност!
И аз искам да покарам малко трамвай, ама….

Некви такива

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 12:24 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Не съм съгласен с горното изказване. Когато човек се качи на каквото и да е превозно средство, той е отговорен за безопасната му експлоатация. Да започнеш да се учиш, на място на което е ясно, че има много хора е меко казано безотговорно. За това в правото си има термин "непредумишлено". Човек е свободен да прави каквото иска и да носи последиците от това, което е направил.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 12:41 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

"Няма да ви съдя за да не ме съдите и вие. Бог ще отсъди" - е те това е гражданска позиция ...
Понеже и съдиите така мислят докато прибират парсата, ще гледаме гадни заглавия не всеки ден а всеки час.
Неща които не бих простил на себе си, няма да ги простя на никого! Инцидент е когато се случи земетресение или изригне вулкан. Другото се нарича ПРЕСТЪПНА небрежност и Е престъпление!

"Никой не изпитва удоволствие да убива деца" - Ама го ПРАВИ нали? Щото му е КЕФ да НЕ МИСЛИ!

По примерите:

- Ауди уби дете на пешеходна пътека в Бургас - Мутресата вътре да се запътва към затвора
- Ток уби дете на покрив заради бас - Виновния след мутресата
- Шеф на ДАП уби момче в катастрофа - И той там ако е причинил катастрофата
- Геймър уби дете за пари за да продължи да играе - Бих го обесил на площада копелето...
- Кон уби дете на 15 месеца - родителите му де са били?
- Камион прегази дете, прибирало се от детската градина - Шофьора в затвора. А родителите и учителите де са гледали?
- ГАЗ-ка прегази дете - Виж по-горе...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 14:05 
Сержант
Сержант
Аватар

От това, което прочетох, предполагам, че инцидентът се е развил по подобен начин:
http://www.youtube.com/watch?v=2HbFEChsrsQ

За съжаление подобни инциденти няма да спрат да се случват въпреки горчивия опит, натрупан от някои хора.

Моля се за живота и здравето на детето :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 17:55 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Прави ми впечатление .. четейки напоследък форума .. че много "на живот и смърт" го дават някои колежки и колеги ..
.. туй горното .. изгледа от мойта си камбанарийка де ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2011, 18:34 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

radomit написа:
Прави ми впечатление .. четейки напоследък форума .. че много "на живот и смърт" го дават някои колежки и колеги ..
.. туй горното .. изгледа от мойта си камбанарийка де ..

Ами то за жалост тук нещата са си на живот и смърт (или трайни увреждания). Според мен безотговорността и липсата на мисъл не трябва да се толерират или пренебрегват.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2011, 14:16 
Подполковник
Подполковник
Аватар

dinka написа:

...
Не съм защитавала никого. Но не съм и съдила никого. Позицията ми е ясна и твърда - не съм аз човека, който да се чувства безгрешен, че да отсичам с лека ръка: "Този е виновен! Изгорете го на клада!"
...

Няма проблем. Подай запалката!

Аз като отявлен антихуманист, въобще не се затормозявам с префърцунени презумпции за невинност, тълкувания, равенство и т.н. глупастями. Ежко е прав. Ако си тъп и се самонараниш нищо лошо - дори може да е забавно в ютюб. Ако обаче си много тъп и от това пострада друг - на пангара!
Глупостите за субективните фактори и вероятността да се случи на всеки, вървят до момента, до който не стане въпрос за твоето дете. Дори не е ти да пострадаш, а детето ти. Разликата е огромна. В такъв случай се минава към вендета, аз лично съм ОК с това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2011, 17:56 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

krasi.kara написа:
dinka написа:

...
Не съм защитавала никого. Но не съм и съдила никого. Позицията ми е ясна и твърда - не съм аз човека, който да се чувства безгрешен, че да отсичам с лека ръка: "Този е виновен! Изгорете го на клада!"
...

Няма проблем. Подай запалката!

Аз като отявлен антихуманист, въобще не се затормозявам с префърцунени презумпции за невинност, тълкувания, равенство и т.н. глупастями. Ежко е прав. Ако си тъп и се самонараниш нищо лошо - дори може да е забавно в ютюб. Ако обаче си много тъп и от това пострада друг - на пангара!
Глупостите за субективните фактори и вероятността да се случи на всеки, вървят до момента, до който не стане въпрос за твоето дете. Дори не е ти да пострадаш, а детето ти. Разликата е огромна. В такъв случай се минава към вендета, аз лично съм ОК с това.

+1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 13:56 
Майор
Майор
Аватар

dinka, единствените "обувки" в които мога да се поставя са тези на родителита на момченцето. Нали ?! и те имат гледна точка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 15:11 
Лейтенант
Лейтенант

Безумие!
Ежко, Келчо и Краси, дето кара... +1.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 15:32 
Майор
Майор
Аватар

'ма вие сте великани беееее!!! 'ма много сте страшни!!! Аз досега се чудех кои са тези, дето направиха нещо по въпроса Максим Стависки да получи заслужено наказание... Явно сте били вие. Благодаря ви, че сте толкова дейни, а не сте поредните лаладжии, дето си чешат ненужно и излишно езиците...

Сори, ама се подразних от прекалено голямата и прекалено истинска активност. Адски тъпо се чувствам от хора, които променят света, ама... само на маса...

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 16:23 
Лейтенант
Лейтенант

pamperso написа:

Сори, ама се подразних от прекалено голямата и прекалено истинска активност. Адски тъпо се чувствам от хора, които променят света, ама... само на маса...

Кой претендира да променя света?! Променя ли света изказването на мнение, заставането на определена позииция? Ако да - то нека! Да си мълчим ли? Ако не - то здраве да е! Пак ли да си мълчим?

Нима във форума се прави малко за децата по принцип?! Дано не се налага, но съм убеден, че ако семейството има нужда от помощ, то ще я получи и от нас.
Към момента можем да коментираме.

Всъщност, наистина не разбирам идеята на поста ти.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]