Дата и час: 19 Яну 2018, 06:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 17:42 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Памперсо,
А какво направи ТИ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 22:39 
Майор
Майор
Аватар

pamperso написа:
..

Интересно. Призоваваш да се поставим на мястото на другия и да погледнем от неговата гледна точка. Ама не си съгласен това да е гледната точка на родителите на детето ?

Въпроса на Ezhko също е на място. Иначе това което, направих аз в личен план за да не стават такива неща е превенцията. Изкарах си курса, после си купих мотор и не го давам на сульо без книжка. Това не променя целия свят. Може пък да е спасил света само за едно семейство...кой знае...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юли 2011, 22:55 
Подполковник
Подполковник
Аватар

pamperso написа:
'ма вие сте великани беееее!!! 'ма много сте страшни!!! Аз досега се чудех кои са тези, дето направиха нещо по въпроса Максим Стависки да получи заслужено наказание... Явно сте били вие. Благодаря ви, че сте толкова дейни, а не сте поредните лаладжии, дето си чешат ненужно и излишно езиците...

Сори, ама се подразних от прекалено голямата и прекалено истинска активност. Адски тъпо се чувствам от хора, които променят света, ама... само на маса...

Е, да ходя да го убивам аз ли?! Или да взема да заплашвам съда да го осъди тежко?

Аз моите битки си ги водя, не бери грижа. Чуждите да си ги воюва, който трябва. Ако каже, "Ела удари едно рамо!", ще преценя дали е прав, и ако е така, ще помогна. Да ходя обаче да се боря за "един мирен свят без наркотици и расизъм" няма да стане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2011, 13:11 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Pamperso, това Е форум, освен за мотори, се говори и за граждански позиции, свързани с моторите. Нашите си ги изказахме, каква е твоята? Да си траем, щом не ни засяга? Ще е добре, ако някой, четейки, се удари по челото „Брей, дали не бъркам някъде?” И ДА, искам да се промени света и го правя в моите възможности, както и други с „прекалено голямата и прекалено истинската си активност”. Може би има хора, дейни не само по форумите, но ти да не знаеш?
Много е широка темата, всъщност е и интересна и показателна. Дано да няма обидени

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юли 2011, 13:28 
Майор
Майор
Аватар

Алисче, не гражданската позиция на пишещите тук ме изненадва. Всъщност, нито веднъж не написах, че защитавам девойката. Изненадва ме, че е по-лесно злобно да нападате някаква кифла, но никой не предложи да направим нещо градивно за пострадалото дете и семейството му, а ако все някой го е направил, явно шрифта е бил прекалено дребен... Сори, ако има обидени.

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2011, 23:55 
Капитан
Капитан
Аватар

"pamperso" е прав - повдига много интересна гледна точка, касаеща не само този случай, а много други подобни - вместо да концентрираме задклавиатурната си енергия в дискусии как да помогнем на детето и семейството му, ние си теоритизираме защитавайки някакви си мнения, което не е съвсем безполезно, но в сравнение с възможността да помогнем малко бледнее....
п.п. за мен лично също е по лесно да се сложа в обувките на родителите на пострадалото дете...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2011, 10:48 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

"в началото бе словото" :)
"грам профилактика = тон лекарска практика" (ха дано някой си вземе поука, ама като гледам някои коментари "теле се родило - вол умряло" или като щраусите "ако не го виждам - значи го няма")

Памперсо щеше да е прав, ако беше показал с личен пример как се помага...
Кел4о е на прав път ми се струва!

Въпрос към форума: дали общественото порицание е незаслужено пренебрегвано като мярка?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2011, 11:09 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Не, не е незаслужено. Мобилността и независимостта от забокилящите те индивиди дават свобода да не ти дреме за тяхното мнение, а и те нямат много начини да ти повлияят физически. Май само неизбежни глоби и много обществено-полезен труд биха дали резултат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2011, 13:04 
Капитан
Капитан
Аватар

Май само неизбежни глоби и много обществено-полезен труд биха дали резултат.[/quote]

Това е най-добрия метод.В западните развити държави е широко разпространено.И има голям успех.Ако искаш прави мизерии,но си плащай.Който има пари в излишък да прави простотии и да си плаща,но глобите да са адски солени.Да ти се налага да бачкаш 6-7 месеца и да мизерстваш,за да си платиш една две глоби + съботите и неделите ти да са ангажирани с копане на градинки и тем подобни обществени занимания и да видя кой нормален човек ще повтори мизерията.Но каквото и да си говориме БГ действителноста е многоооооооооо далече от тоава и никога,ама никога западната действителност няма да стане тукашна действителност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2011, 23:11 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Практиката с високите глоби вече навлиза и у нас. В новата промяна на закона за превишена скорост не взимат книжки, а слагат много големи глоби. Както каза един служител на МВР(катаджия) :"Който има, да си плаща и да кара бързо, да не спазва ограниченията и правилата за движение." Проблема тук е, че в България има много хора със самосъзнание на безсмъртни, които могат и да си плащат. Аз мисля, че при такива инциденти с жертви и невинни пострадали, трябва да има много по-сурови наказания. По-скоро, трябва да се плаща кръвнина на пострадалия, отделно глоба към държавата и месеци или години затвор. Само такива мерки ще помогнат.
По въпроса за това, което ние можем да направим? Първо, трябва да си вземем поука за десетките жертви по пътищата, които загиват всеки ден. Това не е само проблем на двуколесните возила, а на всички участници в движението. Предполагам повечето от нас имат и ползват автомобили. Статистиката е плашеща и всеки път се замислям, когато се кача на мотора си.
Второ, трябва по всякакъв начин да толерираме внимателното и отговорно шофиране, като цяло използване и преотстъпване на моторните ни средства.
Каквото и да си кажем в тази тема няма да е грешка, а ще е малко. Само думи не стигат, трябват и дела.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]