Дата и час: 16 Яну 2018, 20:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 08:22 
Майор
Майор
Аватар

Катасрофа с трагичен край запуши днес Цариградско.
Колегата се е ударил в микробус.
R.I.P.

Сега ще започне секирата на КАТ. За мотори на Цариградско

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 08:50 
Полковник
Полковник

...и веднага се наблегна на това, че "най-вероятно е карал с превишена скорост" и на това, че в миналото е имал "множество прегрешения, сред които дори шофиране след употреба на алкохол"! Може и да е така... По принцип не оправдавам идиотите на пътя, още повече вчера и в събота се разминах с безброй идиоти на две колела особено в района на Търново, но ме дразни това отношение, че мотористът е априори виновен и винаги обира пешкира...особено, когато вече е мъртъв.... Мир на душата му на човека....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 12:22 
Сержант
Сержант
Аватар

Колега е минал към 7:30 от там ... Под кръста на колегата не е имало нищо, разхвърляни крака на 50-60 метра наоколо ... грозна картинка ... май този път наистина някой е шпорил много здраво ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 14:06 
Редник
Редник

Не съм писал тук от сто години, но това го видях тази сутрин - нямах избор, заклещен в един автобус в посока центъра. Мотора, доколкото си спомням беше някъде около ресторанта на края на парка - след надлеза. Ест, добре потрошен. 60-70 метра преди него - трупа (изглеждаше все едно от торса надолу няма нищо, а краката са подпрени на торса), още стотина метра по-към центъра беше и ударения бус - леко смлян откъм задницата, в ляво. Лека му пръст на човека, ама как трябва да си карал за да изхвърчиш на 100 метра от удара, а мотора ти - още по-далеч...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 14:35 
Подполковник
Подполковник
Аватар

http://vbox7.com/play:b7ad8c4602

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 15:00 
Сержант
Сержант

Колеги,

Днес сутринта неволно минах през мястото на инцидента и съм потресен от това, което видях! Първоначално помислих, че е просто якето и каската сложени на земята, но в последствие видях, че не е само това... сещате се какво имам в предвид...

Миналата седмица пред очите ми стана много тежък инцидент отново с мотор! Пострада много жестоко, мой близък, като по чудо му спасиха живота, бяха го отписали... За щастие прескочи трапа и сега се възстановява...

Използвам случая да апелирам (честа и банална тема), бъдете внимателни колеги!!! Не навивайте излишно газ-та само и само да се почуствате по-живи, за да не стане обратното!!! Повярвайте ми, за едни миг живота може да се преобърне на 360! Не живейте с мисълта, че това се случва на другите!!! Всеки може да го връхлети!

Желая на всички приятно и безаварийно каране!!!

П.С. Аз приключих с моторите... Винаги ще ми липсват, винаги ще ми се кара, но след това, на което станах свидетел, едва ли ще мога... поне не скоро...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 15:03 
Сержант
Сержант

Пропуснах да кажа... Съболезнования на близките на загиналия!!! Мир на душата му!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 16:40 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

forry написа:
... По принцип не оправдавам идиотите на пътя, още повече вчера и в събота се разминах с безброй идиоти на две колела особено в района на Търново....

Извинявам се за оффтопика, но в петък минах през търново и на централния път варна-софия минаха 10 пистарки идващи от софия с над 250 км/ч.... :shock:

П.с. Лека му пръст на човека.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 16:53 
Сержант
Сержант
Аватар

Лека му пръст.

От това, което пишеше в новинарския сайт, колегата е карал в забранената за мотоциклети част на Цариградско....
Вчера ме провериха за категория и ГО. Дано тези проверки са по-чести.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 18:57 
Майор
Майор
Аватар

Лека му пръст на човека!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 12:56 
Редник
Редник

добре де какви са тия глупости за Цариградското шосе - то така излиза че ако те спрат на него си все си виновен защото караш там - супер глупости !
да не говорим че тия по новините само чакат да подхванат акция "лудите мотористи" направо не е истина как разпалват и ескалират за да са по гледани - добре беше че днес поне по бтв имаше и двама мотористи на които да се даде думата - така се надявах да кажат колко тъпо е да се забранява карането по цариградското но не стана въпрос -

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 13:04 
Сержант
Сержант
Аватар

pichaga123 написа:
добре де какви са тия глупости за Цариградското шосе - то така излиза че ако те спрат на него си все си виновен защото караш там - супер глупости !
да не говорим че тия по новините само чакат да подхванат акция "лудите мотористи" направо не е истина как разпалват и ескалират за да са по гледани - добре беше че днес поне по бтв имаше и двама мотористи на които да се даде думата - така се надявах да кажат колко тъпо е да се забранява карането по цариградското но не стана въпрос -

Карането по Цариградско от Орлов мост до 4-ти км е забранено. Дали е тъпо или не, има си табели и да, виновен си, ако те спрат там.
Лека му пръст на човека.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2011, 15:16 
Капитан
Капитан
Аватар

R.I.P.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2011, 06:28 
Полковник
Полковник
Аватар

Каквото и да говорим и апелираме, истината е, че всяка година ще си отиват мотористи в следствие на злополуки. Единствено може да се надяваме имената ни да са много назад в списъка.

И друго което е вярно - на голяма част от нас ни липсва култура на каране. В определени ситуации говоря и за себе си. Всеки е карал бързо и безразсъдно и всеки ще кара отново така, няма какво да се лъжем. Опасно хоби са моторите, дисциплината ни куца, колите не ни виждат, пътищата у нас са номер 1 - уравнението няма как да е положително след равното..

Лека му пръст на човека

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2011, 14:09 
Полковник
Полковник

Лека му пръст на човека!!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]