Дата и час: 19 Ное 2018, 22:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 13:13 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Тва малко ми звучи като: бития си е бит е....я е...н. Гласност, жалби никав шанс не и тук....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2011, 23:03 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Днес разбрах за момчето че не е бил много добре в смисъл че е много възможно да няма поколение, а момичето е било доста потрошено!!! Е ок той няма категория за мотор няма гражданска и какво, някой "УМЕН" полицай комплексар, гъзолизец да го застреля, за да го повишат защото е спрял един дрисльо на мотор??? [-X [-X Тъпо е колеги тъпо!!! А ако моторисчето е било с малко по лабилна психика и както му е изкочил оня помияр да го спира отиде в насрещното и се забие в друга кола и ??? Пак моториста е виновен??? Не защитавам никого просто мисля че това не е начина!!! Ония дебелосерковци дето дремят по цяла година в парламента да измислят начин за да ни спират!!! Просто аз не мога да бъда респектиран от човек който е "полицай" и ми проси пари. Това за мен не е полицай а ПРОСЯК! Не мислете че аз нямам книжка и не съм изряден от всякъде, но на полицай не спирам винаги!!!

Поздрави!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2011, 07:54 
Сержант
Сержант
Аватар

Хубаво, не е това начина според теб - отявлено знаеш тогава какъв е, сподели го с нас ...
Откакто един такъв идиот уби племенницата ми преди 3 години съм с две ръце да се стреля на месо при неспиране на палка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2011, 10:20 
Капитан
Капитан
Аватар

otomis написа:
Ония дебелосерковци дето дремят по цяла година в парламента да измислят начин за да ни спират!!!

Не обичам да съм краен , за това и гледам да не съдя ( но и не оправдавам никой ) , но начина за спиране е измислен , и той е един , палка и спираш ... не спреш ли мерките са ясни , от там на татък всеки си носи последствията .... не , че винаги спирам , но не спра ли поемам си риска .... знам какво може да се случи и си е за моя сметка ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2011, 10:50 
Капитан
Капитан
Аватар

Сякаш при такива случаи най-важно е човекът,който е направил нарушението пострадали са хора и т.н. да си вземе поуката и да не повтаря тази грешка повече.Реално въобще никакво значение няма какво мислим ние при положение,че утре пак се качи на мотор без книжка и каквито и да било документи и убие детето на някой.Дано да си вземе поуката и покрай този случай и други хора да си я вземат.......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2011, 14:00 
Майор
Майор
Аватар

otomis написа:
....
Поздрави!!!

Дай да локализираме проблема. Момечето не е добре, може да остане без поколение, момичето не е добре...защото момчето няма категория, ГО, екипировка и бяга от полицай ! Това е причината а не защото полицай го е спрял.
Off topic Ще потретя и в тази тема: Като изчезне някой мотор попържаме държава, полиция и пр. ...но не искаме да спират мотори. Как да ни намерят откраднатия мотор ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2011, 14:05 
Майор
Майор
Аватар

Друг Off topic. А че някои от полицаите са просяци 2 мнения няма. Веднъж бяхме на по 17 - 18 г. първите книжки, напазарували за купон с последните пари, спря ни и ни взе луканката :? Няма такива боклуци ! Точно когато ти се формира мнението за обществото...

Има пък и други, които са ме пускали като нарушител и без пара. Просто така са преценили. Полицаи всякакви. Който не спира да си носи последствията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2011, 15:43 
Капитан
Капитан
Аватар

Друг случай....на една моя партия му свършва бензина,минават куките и му предлагат с-у 20 кинта да отидат и да му напълнят бензин от най-близката бензиностанция.Няма такива помияри като ушевите!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2011, 18:11 
Сержант
Сержант
Аватар

Хора разни и полицаи разни... Беше ми свършил бензина на Цариградско Шосе (там дето е забранено за мотори :oops: ), обадих се на приятел и той тръгна да ми носи бензин. През това време ме подмина полицай на мотор. Видя ме, спря след около 100-200 метра, обърна, тръгна в насрещното по бус лентат и дойде да ме пита дали съм ОК и дали може да помогне. Обясних му, че всичко е ОК, нямам бензин и чакам да ми донесат и човека си тръгна.
Така че както има страшни боклуци (по мое наблюдение повечето, за съжаление), така има и нормални свестни хора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2011, 10:32 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Здравейте!

Имам приятел, който е полицай (автопатрул). Разговаряли сме за това какви мерки могат да вземат ( законни), за да се спре неспиращ мотор. Аз му се "пъчех" как по закон не може да ме гони, отбие, събори или застраши живота ми, а той спокойно каза: "ти си изпуснал управлението на мотоциклета си в последния момент и си се ударил в движещия се полицейски автомобил!" - тоест, ти сам си се ударил, застрашил си живота на водача на автомобила и т.н. и си причинил ПТП. А според полицаите, не са те виждали / спирали / опитвали да спрат! :) Злоупотребата с власт е начин на поведение и ние всички го знаем добре!

Някакси се шири една толерантност към неспазването на закони, обяснява се и се оправдава с безброй причини - съвсем уместни в някои случаи! Сред мотосредите дори е актуално, модерно, тарикатско да не се спре, да се спести от застраховка/категория/данък, да се наруши знакова забрана! В никакъв слуай не мога да се съглася, че плащам данък около 100лв. за мотоциклет, който карам в гората, нито пък, че ми трябва Е категория, за да си дърпам караваната, НО, повечето нарушения причиняват неудобства на останалите и често застрашават живота им! Старая се да не преча на човеците около мен и изисквам това от тях - на пътя, на мястото, на което живея, на местата, на които почивам и се забавлявам! Ако повече от нас спазват този принцип на поведение, няма да си позволят да управляват след употреба на алкохол, или с превишена скорост, няма да замърсяват, там където друг ще си опъне палатка, няма да шумят, там където други спят, няма да разрушат, това което други са направили! Свикнали сме да сме толерантни към нарушаването на това правило, вместо да сме толерантни към засегнатите от неспазването му!

Аз не съм толерантен към 22 годишно хлапе, което с постъпката си може да убие друго 22 годишно хлапе! Това е реалният проблем в ситуацията! Но всеки потегля срещу контекстните украшения (полицаите са такива, мотористите - такива, държавата - такава) Контекстните участници, за които коментирате, няма да вменят на това 22 годишно хлапе как да се опази следващия път и как да опази другите! Нашето правилно поведение е най-добрият пример за останалите, и само така може да се възпита в околните правилно поведение. Винаги ще има "тарикати", които ще интерпретират като "успех", това че не са били глобени / видяни за определено нарушение, но по света, хората се стремят именно към обратното - да бъдят успешни, спазвайки определените норми от обществото.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]