Дата и час: 19 Дек 2018, 08:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2011, 16:19 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

http://news.zapernik.com/283941.html

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Шибани куки!!!
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2011, 16:23 
Полковник
Полковник

Точно в тоя случай не виждам какво са ти криви куките, ама карай...
П.п. Да поясня! За човек, каращ без книжка и Г.О. ме боли гъза колко е бил невинен в цялата ситуация!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Шибани куки!!!
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2011, 16:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

В тази новина всъщност не е ясно дали има истина, щото "Мотористът го заобиколил с бясна скорост и се ударил в служебния автомобил Опел Астра" и "Управляващият мотоциклета А.Й./22 г./ от столицата и возещата се зад него П.С./22 г./ от гр. Ловеч се отървали без наранявания" някак си не се връзват.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 08:08 
Капитан
Капитан
Аватар

Това звучи като приказките на братя Грим.С 200 се е забил в патрулката и после по чудо само са се изтупали и са били като нови.Интересна ми е и причината поради която задържат момичето за 24 часа при условие,че не е криминално проявена.А от информацията записана в статията шофьора си е 200% виновен и трябва да бъде наказан.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 09:36 
Майор
Майор
Аватар

Фори, не коментирам конкретния младеж. Макар, че... за какъв дявол му е гражданска? Щом е без редовна книжка и категория, дори да я плати, гражданската не важи... Та... в България полицаите нямат право да засичат мотоциклетисти, точно с идеята, да ги предпазват от падания, инциденти и т.н. Дори за преследването на такива е обяснено, че трябва да стане от разстояние, без да го уплашат, докато му свърши бензина.Не съм журналист и затова ще кажа собствено мнение. В случая милиционера е не по-малко виновен от младежа...

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 09:49 
Полковник
Полковник

В БГ много неща не са така както трябва да бъдат! Това всички много добре го знаеме... Предвид реалностите у нас, на всички ни е ясно, че милиционерите не са особено толерантни към неспиращи мотористи и не им пука особено за това дали "рокера" ще се утрепе като го спират или не! Какъв е извода? Като си знаем органите на реда, па да вземем да спираме, ако и да сме нередовни! Пък най-лесното е да сме изрядни! Мене нито ме гонят, нито ме замерват с палки, нито се блъскам в патрулката! Това е! За тея дето искат да ебат дявола във въздуха...ми не ми е жал, какво да се прави!
П.п. Апропо, при пускането си, темата беше формулирана по съвсем друг начин и затова и ми беше такъв първия пост!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 10:56 
Подполковник
Подполковник
Аватар

И кво викаш памперсо, карам си аз без книжка и без гражданска и ченгетата даже не трябва да ме спират. Ебаси кефа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 10:57 
Майор
Майор
Аватар

Хахахахахахахаха
На първия ти пост се вижда - "RE: Шибани куки" :))))))))
И да, напълно съм съгласен с тази част - трябва всички в БГ, не само возещите се на двуколесни МПС-та, да схванем, че милиционера не е враг. Всъщност той работи за нас, защитава ни... понякога от самите нас... :)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 10:58 
Майор
Майор
Аватар

nigell написа:
И кво викаш памперсо, карам си аз без книжка и без гражданска и ченгетата даже не трябва да ме спират. Ебаси кефа.

На това... мога само да се усмихна... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 12:37 
Капитан
Капитан
Аватар

pamperso написа:
Хахахахахахахаха
И да, напълно съм съгласен с тази част - трябва всички в БГ, не само возещите се на двуколесни МПС-та, да схванем, че милиционера не е враг. Всъщност той работи за нас, защитава ни... понякога от самите нас... :)

Ако ме питаш мен куките в БГ си гледат единствено своя джоб и им дреме на фурашките за всеки друг.Сигурен съм,че над 90% от българите са на това мнение :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2011, 09:38 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

elmarkone написа:
pamperso написа:
Хахахахахахахаха

Ако ме питаш мен куките в БГ си гледат единствено своя джоб и им дреме на фурашките за всеки друг.Сигурен съм,че над 90% от българите са на това мнение :lol: :lol:

Но не и 90% от куките. Има и читави, но и те като нас го отнасят покрай заклейменото стадо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 11:33 
Майор
Майор
Аватар

Вече все по-малко има толеранс към неспиращи, което ми харесва !!! Ревем, че не ни откриват моторите, когато ги откраднат...и как да ги открият, като не искаме да спират мотористи #-o

btw станали са много люти в това отношение. Вкл. и за скрит/зацапан номер напоследък.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 14:48 
Капитан
Капитан

Никаква толерантност към хора, които не спират на полицейска палка!Още повече и без книжка!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 16:43 
Майор
Майор
Аватар

Дразня се от много "крайни", както и много "принципни" коментари. Обикновено хората, които ги правят... са доста далеч от модел за подражание... Лицемерно е някак...
И да, аз съм за това, да станем държава, в която всичко да е уредено и законите да се спазват. Просто не мисля, че ако не видя скрития в шубрака, дебнещ полицай, той трябва да има право, да ме отстреля... примерно :)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 20:04 
Сержант
Сержант
Аватар

Дразнещо или не, само крайни и принципни хора могат да променят тоталната мизерия по тези ширини.
Иначе всеки, за себе си, в дадена ситуация, все ще намери какъв закон или забрана да заобиколи. И стигаме до сегашната ситуация.
Сори, ама и аз съм краен. Пари на полицаи не давам (то няма и за какво да си поискат). ЗДвП колкото и да не вярваш - спазвам. Дори и с риск всеки да ме мисли за балък.

А в конкретната ситуация не виждам как изобщо може да се оравдава или симпатизира на въпросния "моторист"...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2011, 21:30 
Майор
Майор
Аватар

pamperso написа:
Дразня се от много "крайни", както и много "принципни" коментари. Обикновено хората, които ги правят... са доста далеч от модел за подражание... Лицемерно е някак...
И да, аз съм за това, да станем държава, в която всичко да е уредено и законите да се спазват. Просто не мисля, че ако не видя скрития в шубрака, дебнещ полицай, той трябва да има право, да ме отстреля... примерно :)))

Аз пък не мога да приема идеята на това "модел за подръжание". Няма човек на света, който да е точно на твойто място, за да му копираш начините и това да сработи при тебе. Ама отваряме философска тема за амортизация на клавиатурите.

Нямаща общо с казуса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 11:00 
Капитан
Капитан

Като всяка подобна тема и тая ще се размие накрая.Имам въпрос : Защо според вас в СУПЕРУРЕДЕНА и безпроблемна страна като Швеция се роди Ghost Rider? Истината е по средата винаги . Преди месец ми написаха АКТ ПО ДОНОС:изпреварвал съм отдясно (с кола). Без да го видят това куките ме спряха рутинно, един идиот спря до мен и каза:Пишете му акт, изпревари ме отдясно. И тия-хоп акт. Написах възражение 3 страници и тъй като чудесно знаеха, че такъв акт пада в съда(там ходя почти постоянно служебно и едно дело повече или по- малко ми е все тая. И им го казах) . Резултата: НП 50лв(за да не може да се жали в съда) и 5 точки. На въпроса :Защо? Отговор: Ами спряха ни спонсорските пари и сега трябва да се оправяме сами . Принципно гледам да не нарушавам(освен за скорост други нарушения и катастрофи не съм правил), но след тия приказки....възпитаващият ефект на родната полиция към мен стана обратен. С кола спирам , а с мотор....преди спирах, вече не съм сигурен , че ще им спра. Номерът ми е зацапан(без да е скрит)само в лявата си част(дето е веригата). Сори за еретичните писаници , но след 30(тридесет )години активно на пътя , мисля , че имам право.А и някой с пластмасов мотор да ми обясни как може да се кара с 80 на 6-та постоянно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 12:38 
Майор
Майор
Аватар

emo_vfr написа:
......

То темата така и така стана за радумка... ама поне е интерсно.

Ghost Rider, едва ли се жалва по шведскте форуми "Колеги искат да ми вземат 100 евро, какво да правя ?" :lol: Като някои си е избрал да е BG Ghost Rider, зоро на мотор и т.н. не трябва да бъде жален и всичко си е за некова сметка и риск съответно и отговорност (вкл съдебна). Чувството може да е неуписуемо, ама като почнат да се жалват (или да ги жалят) ... им се губи целия имидж на ненаказуеми фантоми.

Отн. фиша, който са ти написали. :( :mad: Баси шита ! тия могат да ебат всеки така. На този случай трябва да се даде гласност ебаси, това си е жив произвол.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 12:58 
Капитан
Капитан

Не фиш , а акт(при фиш не могат да ти вземат точки ) . Ако ми каже някой , как да му дам гласност на случая , ще го направя с удоволствие. Ако бях виновен ИЗОБщО НЯМАшЕ ДА СЕ ОБАЖДАМ....АМА МЕ Е ЯД , чЕ НЕ СЪМ. Нарушавал съм хиляди пъти , ама точно тоя път ...НЕ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 13:06 
Майор
Майор
Аватар

emo_vfr написа:
Не фиш , а акт(при фиш не могат да ти вземат точки ) . Ако ми каже някой , как да му дам гласност на случая , ще го направя с удоволствие. Ако бях виновен ИЗОБщО НЯМАшЕ ДА СЕ ОБАЖДАМ....АМА МЕ Е ЯД , чЕ НЕ СЪМ. Нарушавал съм хиляди пъти , ама точно тоя път ...НЕ.

Акт можеш да жалиш, нищо че е за 50 лв. Фиш не можеш да жалиш, фишовете са до 50 лв вкл.. 99% съм сигурен че беше така. Провери, жали и ще падне.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]