Дата и час: 21 Юли 2018, 01:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2012, 17:29 
Майор
Майор
Аватар

Както беше анонсирано предварително, въпросната неделя се разходихме до Гоце Делчев. Ето хронология...

В крайна сметка уговорката остана всеки да си кара от където му харесва и около 10ч да се съберем на бензиностанцията на Лукойл.

Аз тръгнах през подбалкана, при положение, че там пътя стана прекрасен, не виждах причина да не мина през него. Времето беше прекрасно!

Абе да не би да имаше някаква сбирка около София тия дни, след Долно Камарци срещнах поне 3-4 мотора...

По пътя снимки на обичайните за това места, като паметника на Левски
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

малко преди отбивката за Копривщица, водопада
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разбира се и Копривщица
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пътя между Копривщица и Стрелча е с доста насипи на местата където има отбивка в черен път, също така има доста дупки.
След това пътя за Панагюрище става много приятен
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пътя Панагюрище-Пазарджик мисля, че е ясен, тук не спирах за снимки, че давах малко повечко газ...

И така стигнех до Пазарджик, заредих и след това се отправих към мясото на срещата. Там бяха останалите. УСПЯХ!
С Бойко успяхме да си кажем само едно здрасти дет се вика и те тръгваха обратно по пътя по който аз дойдох.
Тъкмо си виках ей сега ще хвана Бойко да поразкаже нещо за братския китайски народ, ама нейсе... Другия път.

следва...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2012, 22:18 
Майор
Майор
Аватар

След като се разделихме, останалите 6 мотора продължихме към Доспат. На гугъла маршрута ми беше даден през разни малки селца и аз лично не бях сирурен от къде точно трябва да минем, но Кирил момчето с варадерото, познаваше района и ни прекара през тайните пътчета

Така стигнахме до стената на язовир Въча
Изображение

Тук пътя не перфектен, но въпреки това е приятно да се кара и от време на време да се хвърля по едно очо на язовира и нещата в него. Гледам вече има рибарници освен плаващите къщи. Но ми направи впечатление, страшно ниското ниво на водата. Така като гледам, ми се струваше над 6-7 метра по вертикала. Продължихме нататък към следващия язовир, каскадата Горна Арда. За жалост не се отбихме по пътя за язовирната стена, беше само на 2 км от главния път. Аз лично не бях минавал по този път от времето когато се строеше каскадата... 2008 година.
Но затова пък минахме през новия тунел и пътя след него. Ех този път, голямо удоволствие беше да се кара по него. Едни големи и плавни завои, голям кеф.
Тук нямаше къде да спираме, просто не си заслужаваше, друго си беше да даваш газ и да се наслаждаваш на пътя... И така, чак до след тунела... спрях
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След което пътя продължаваше със същите такива завои и перфектната си настилка...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2012, 23:07 
Майор
Майор
Аватар

Отново ще кажа, че пътя беше супер и предразполага за даване на доста газ.
На една чешма в обратната посока гледам седи познат мотор, а зад него седнал на пейка пуши Сево. Яко спирачки спирам и обръщам. Здрасти, здрасти, оказа се че и той горе долу по нашия маршрут се движи. Та стана на въпрос, че е имал преживяване от сорта на нагости на малинки и глогинки от близък поглед, но се оказа, че поне не ги е опитал :) , разминало му се след изпускане на един от завоите.
Малеее, на ум си викам да внимавам, че аз с моите гуми... Да забравих да спомена, при мен проблема започва да става хроничен..., ами таковата пак се оказах без гуми. Все си виках ще изкрам сезона с тия, то не остана... Ама така като гледам май ще ги сменям, уффф, още един разход за тая година. Иначе съм си намислил още от тръгването да я снимам тая гума, а да видим кога ще се сетя...

Та разбрахме се да караме заедно, обърнах и аре газ към Доспат. И ето ме на кръстовището да чакам останалите
Изображение

Заприказвахме се с този човек и той започна да разправя за ИЖ-ето и как няма възвишение наоколо на което да не е ходил с него. Ама това било много отдавна..., въздъхна взе си количката и си тръгна по пътя
Изображение

Малко по-малко започнаха да идват и останалите. Тони, предложи да хапним в хотел ресторант Тихия Кът. Много приятно местенце с гледка към язовира
Изображение

Изображение

Да си поФаля трутинетката 8)
Изображение

Изображение

ето и пейзаж без мотори, ако на някой са му омръзнали :twisted:
Изображение

И аре на масата. Това е част от дружината, междувремнно Сево вече беше отпрашил към съседно село...
Изображение

Изображение

Докато си говорихме за разни неща, се замислих, какво ли щеше да е сега, ако Бойко беше с нас, май май, щяхме да спим тук :lol: , ама отърва се човека, семейство, деца...

Следваща спирка беше Сатовча. Тук някои спряха да заредят на бензиностанцията и аз докато чакам се заприказвах с една баба. Спомням си, че май се казваше Силвие, и името на чешмата ми каза, ама нея съвсем и забравих името.
Изображение

Изображение

Та тази баба си переше одеалата за зимата и като я попитах може ли да я снимам, тя гордо застана до чешмата и докосна едната тръба
Изображение

От тук вече гонихме Гоце Делчев...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2012, 23:24 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Невероятни завои
Изображение
И чешми :)
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 10:34 
Майор
Майор
Аватар

В Гоце Делчев спряхме да заредим и да пием по кафе.
На тръгване от бензиностанцията малко се пообъркахме, но затова пък направихме една хубава обиколка на градчето. Тук също доста отдавна не бях идвал и аз лично останах с много добро впечатление!

А после, ееееех после, какъв път само... Особено много се изкефих на първоначалното изкачване от града нагоре, ухааааааааа. Гаааааз, е няма снимки, по късно...

Перфектен асфалт с маркировката му с мантинелите му, абе как си пише по книгите и един малък проблем, почти на всеки завай малки дребни бели камъчете... Но газ и чак след 13 км, на паметника реших вече да спра за снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От тук нататък хубавия път е още толкова горе долу. За информация това е прохода Папаз Чаир.
Отново съжалих, че нямаме време, та да врътнем едно две кръгчета нагоре надолу...

Интересното е че от другата страна на прохода типа на завоите е коренно различен, даже на няколко места имаше знак за ограничение на скоростта до 20км

С моооого усилия на волята спрях на това място
Изображение

органичението на този завой беше 30км :!:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук реших да стъпя на края на света, ама така като гледам, не прилича да изглежда така
Изображение

Изображение

А я да видим пътя по отблизо
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А, абе я да видим тая задна гума най-накрая
Изображение

Изображение

При по внимателно вглеждане се вижка, как вече започва процес на разпрад...

Ама няма си разваляме настроените сега за една гума, аре газ, че има още доста интересни неща за гледане. Нещо офроуд, това ононова...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 11:45 
Майор
Майор
Аватар

Та,Чоки беше подхвърлил идеята за една забележителност на близо, село Златолист.
Като стигнахме Катунци се отбихме, едни има няма 8 км, да ама се оказа, че пътя някога е бил асфалтиран, сега имаше асфалт само по-средата. Особено последния участък в самото село, беше като да караш в пустиня,по пясък, камъни и изсъхнали треви... Май доста време ги пътувахме тия 8км...

Но ето ни вече в селото пред храма Свети Георги, дома на преподобна Стойна.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На децата от детската градина бе разрешено да си поиграят на двора
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

може ли още малко
Изображение

къде е мотора
Изображение

Общо взето селото е тип Мелник, с тези пясъчни баири наоколо, само дето е на по-равно. Ето част от него
Изображение

Изображение

е имаше и такива къщи
Изображение

А ето и пътя
Изображение

Изображение

забравих да покажа сергиите пред храма
Изображение

входа на селото
Изображение

и тук европейския съюз е помагал
Изображение

Изображение

а това е пътя от към Катунци
Изображение

поотупахме се от прахта и аре газ към Е79 и после към София.

Много хора се оплакват от натовареността на Е79, мене пък ме кефи..., аре газ, ама много късо това Кресненско дефиле бе...
На Благоевград спрях да изчакам останалите и един бърз поглед на гумата показа, че процеса на разпад се засилва...
Изображение

На Дупница спирах да заредя и от там вече газ за София. Общо взето накрая пак се събрахме всички.

Така в 18:45ч си бях пред вкъщи. Километрите за деня
Изображение

И какво се оказва, когато има хубави пътища, километрите се минават бързо неусетно и без някаква съществена умора.
От тук дойде и идеята ми за кръщаване на темата.
Много здраве на всички и както се казва: "Колкото повече, толкова повече..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 13:59 
Капитан
Капитан
Аватар

Идеалното прекарване на един почивен ден :D ,даже тия пътища сякаш не са в БГ,което е много похвално вече.Още един път евала за разходката =D> и аз искам както се казва!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2012, 10:24 
Майор
Майор
Аватар

ХАХА това с децата в дето им позволили да си поиграят най ме кефи хаха :).
Айде Благодаря на всички беше весело и готино прекарване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Окт 2012, 15:33 
Майор
Майор
Аватар

да завърша темата, като сЪ поФаля
от днес съм с нови гуми. Уеееееееееееееееее, брей голям кеф е с нови галоши мамка му!!!
Е нямаше туристически в момента, а не ми се чакаше за доставка, че държах тоя път да сложа Дънлоп. Та взех малко по-спортни. Ще видим как ще я караме от тук нататък 8)

Интересна случка.
Отивам за гумите, а времето едно навъсено, знаете ко беше...
Та влизам вътре, гледам гумите, поръчвам ги и започват да ги сменят.
Таман си мислех, сигурно ще бъда единствения откачалник по-това време на годината да си сменя гумите за МОТОР. В същото време нямаше ни една кола. Да ама не :shock:
И като почнаха да идват: един 125 кубиков скутер, друг докара каплите на някакъв крос, трети донесе задна гума от тенере....
На тръгване разправям на човека на място, как съм се разочаровал, че не съм сам и той вика, да бе видя ли колко гуми за мотори....

Викам му, да знаеш, че един ден и то скоро, смяната на гуми за мотор ще са много повече от тия за кола. Той потвърди и каза, че вече са се били ориентирали към тази пазарна ниша :)

Аре, че трябва да даваме газ!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]