Дата и час: 16 Юни 2019, 21:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: BMW S1000R 2014
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2019, 23:03 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте момчета и момичета.

Отново тема за мотори, но тоя път със спортна нотка.

Пренасочих интересите си от Триумф Рокет 3 към BMW S1000R, спорт пакет, производство 2014 година.

Та питането ми е напълно стандартното - мнение за модела - слаби места, проблеми при ползване, детски болки, грижи, които създава обикновено.

Екземлплярът, на който съм се спрял е на има няма 16 000 километра, оборудван е със спорт пакет, който включва както адаптивно окачване, така и динамичен контрол на стабилността, два мода - спорт и нормален, с гаранция 1 година е.

Изкажете обективно мнение за модела, като имате предвид, че тоя мотор ще се ползва за три неща - градско, писта - Калифорния Супербайк и Караньотов Мото, както и за епизодични преходи на разстояния до около 300 км.

Ще се радвам на всяко мнение, което е напълно обективно.

Поздрави

Иво

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: BMW S1000R 2014
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2019, 20:41 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Епа, на тази скъпа спортна екзотика какво да ѝ обсъждаме? Щом имаш пари и желание, взимай. Силно ме съмнява, че БВМ-истите точно с този модел навъртат някакви особени километри, че да му се покажат кусурите. В моите представи, този модел си е за пичелов, т.е. от гаража до кафето (тези 16000 км. за 4-5 години общо взето доказват тази моя "теория"). Ама иначе си арен - като за PVC :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2019, 21:38 
Капитан
Капитан
Аватар

Мотора е доста сериозен и си заслужава. Но все пак си е екзотика за Булгаристан. Иначе е изключителна машина. От прочетеното останах с впечатление, че и ти си сериозен и бих оставил настрана глупостите за пичелов и т.н., защото пишеш, че в 2/3 от карането ще си по пистите, другото в града и преходи...но доколкото знам s 1000 r е гол, т.нар. naked. Не е пистов, нищо, че е на базата на rr. Ще се мъчиш от 130 нагоре - ти самият, не мотора. (точно като мен :mrgreen: ) Ако искаш скорости и писти, задължително нещо опаковано със спойлери, иначе е мъка, вервай ми! Що не добавиш още едно "R" на същата марка, и си ти!?! Желая ти успех, каквото и да вземеш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2019, 10:04 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте пичове.

Първо - мерси за мненията.

По отношение на ловенето на мацки - дори не бих искал гадже, което да е с мен заради мотора ми, колата ми и тн.

По отношение на употребата на тоя мотор - сериозен е, да, нейкед байк е, да, но има страхотни слюди за него, които са си точно по мярка и са с точната конструктивна форма, за да го правят аеродинамичен на писта или в скоростни отсечки.

Основната идея на тоя мотор е да се трупат умения с него, като първия етап е Калояново и мото училището на Караньотов.

Искам да се науча да го владея на максимум, както от гледна точка на техниката на управление, така и от гледна точка на мощността.

След като се натрупат тия умения смятам да го карам по наистина пинизчийски пътища - искърското дефиле, отсечки като София - Самоков, Кресна, Благоевград - Банско - Гоце Делчев и всякакви други такива маршрути, които изискват високо ниво на умения и владеене на машината.

Друго - периодични преходи до моето вкъщи - София - Видин, София - Лом, София - Белоградчик.

От всичко, което изчетох за машината, оставам с впечатление, че тя е доста екзотична комбинация от нещо като нейкед байк, супер байк, спорт турър и още, което на мен ми пасва идеално.

Още повече с възможността за включване или изключване на динамичните контроли за стабилност, газ и тн. смятам, че машината би била наистина супер за това начинание, тъй като е подходяща както за преходи от около 300 - 400 км, така и за трупане на умения, така и просто за кеф и разбира се - ходене до работа.

Не знам, доста премислям нещата и затова се обръщам към по-опитните за мнения, съвети и тн.

Пак благодаря за отговорите.

Поздрави и безавариен уикенд на моторите

Иво

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]