Дата и час: 25 Сеп 2018, 07:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2008, 18:34 
Сержант
Сержант
Аватар

Колеги карам хонда цбр 600ф 2000г.Докато е студена няма проблем.Обаче като загрее до нормална температура започва да прекъсва в ниските обороти 1500-3000 об.Вече няколко пъти ми се случва да ме подлъже на кръстовище и да изгасне.Иначе при работа на място си държи кротко 1300 об. Прекъсва само когато е на скорост и по рязко подаваш газ за да ускориш.Когато работи на място,се форсира без проблем до прекъсвач.Когато мине над 3000 об. върви та се къса.И проблема се появява само когато е топла.Някой може ли да ме ориентира къде да търся шибания проблем.Свещи,токове,карбуратоти,скапан бензин,центровки?

ПП.забравих да спомена че ми трака ангренажната верига на студено,после утихва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2008, 11:31 
Редник
Редник

Ламби, имаш ли теч от карбуратора? Моя прави същата мизерия, сега е на сервиз (Yamaha Virago)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2008, 18:44 
Сержант
Сержант
Аватар

Няма теч от никаде.Всичко е сухо и чисто.Мен малко ме съмняват свещите,защото от както съм го купил само те не са преглеждани и сменяни.Обаче тия свещи само магьосник може да ги извади.Заврени са в на кучето г..а.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2008, 12:31 
Сержант
Сержант
Аватар

Само мнение!
При това положение вероятно ти е много богата сместа и когато подадеш газ всъщност давиш двигателя! Не се държи така когато е студена защото полепва по цилиндрите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008, 02:45 
Да но кавото и да правиш.виш първо свештите ..и после по реда ако е богата сместа ще прави така и като е студен :mrgreen:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2008, 07:36 
Полковник
Полковник
Аватар

zorj написа:
Да но кавото и да правиш.виш първо свештите ..и после по реда ако е богата сместа ще прави така и като е студен :mrgreen:

Не съм съгласен...
Ако е богата, ще работи добре докато е студен - само няма да се налага да се използва смукач, или да се използва в по-малка степен. Като загрее ще му идва вече проблем толкова богатата смес...

Не е единствената възможност, но отиди да го погледне майстор или ако ти се занимава погледни свещите.

Изпитвал съм същия проблем но на един цилиндър - богата смес благодарение на запушен въздушен филтър: Никаква мощност и няма обороти над средните.

Успех!

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2008, 11:30 
Сержант
Сержант
Аватар

Проверих свещите и са наред.Мотора не губи мощност в никакви обороти.Просто придръпва в ниските.И това го прави само когато е загрял и започне да си включва перката :-k .Май ще трябва да го карам да доктор :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2008, 16:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Lambi написа:
Проверих свещите и са наред.Мотора не губи мощност в никакви обороти.Просто придръпва в ниските.И това го прави само когато е загрял и започне да си включва перката :-k .Май ще трябва да го карам да доктор :cry:

Като го чета това и почвам да си мисля, че проблемът е електрически. При включването на перката се повишава доста консумацията на ток и ако акумулаторът ти е стар или имаш проблем със зареждането, според мен може да се получи това придръпване от недостиг на електричество. Не съм от най-големите специалисти, но все пак провери зареждането и акумулатора - може би там се крие проблема...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2008, 11:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Ако акумолатора ти е стар ще да е от там.... при мен чат пат става така че като пусна дългите фарове и спра на сфетофар както си работи спокоина в 1100 оборота така изгасва ... така че виж го и това

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2008, 21:40 
Сержант
Сержант
Аватар

Пич, дай некви контакти, аз имам същия проблем с моя цбр 600 ф. Моя е доста по-стара година, но имам същия проблем!!! При мен почна да го прави в момента, в който смених свещите и направих синхрон и почистване на карбораторите. Преди центровката на карбовете, не ми държеше стабилни обороти на празен ход, затова реших, че трябва да се направи една профилактика. Но смених и свещите с някви НЖК според мен със съмнителен произход...
Дай да видим как ще решим общия ни проблем. Намери ме на скайп - metaniev .
Васко

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2015, 01:03 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте, изясни ли се какъв е бил проблема при моторите ви?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2015, 22:09 
Редник
Редник

edd написа:
Здравейте, изясни ли се какъв е бил проблема при моторите ви?

Вероятно са забравили вече, че са имали такива мотори .... Темата е от преди 6 и половина години :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2015, 12:29 
Редник
Редник
Аватар

Ох, вярно :P ... видях, че автора не е влизал във форума от 2009, ама все пак му изпратих съобщение, пък туко виж получил мейл за него :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]