Дата и час: 19 Ное 2018, 22:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2009, 22:13 
Полковник
Полковник
Аватар

Познавайки г-жа Ненова, като личен приятел се съмнявам да изрече такова твърдение, дори и да го мисли...
Вижте господина Ялъмов е друга работа. Старите служители са се хванали за главата, общото твърдение е, че е разбил всичко...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2009, 23:12 
Майор
Майор

От тук е:
http://www.capital.bg/show.php?storyid=284733 - ако пуснете в гугъл "ти струваш 20 000 лв" може и без регистрация
http://www.azpt.org

На Явор вярвам, ако наистина е лъжа асоциацията и адвокат Георги Вълков престават да бъдат обект на интерес от моя страна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2009, 07:06 
Редник
Редник

OldEasyRider написа:
Познавайки г-жа Ненова, като личен приятел се съмнявам да изрече такова твърдение, дори и да го мисли...
Вижте господина Ялъмов е друга работа. Старите служители са се хванали за главата, общото твърдение е, че е разбил всичко...

eдитнал съмм си поста :) и г-жа Ненова няма нищо общо :)както тя така и голяма част от нейните колеги са професионалисти и не би се ангажирали с каквито и да било цифри свързани с обезщетения защото всеки случай е строго индивидуален .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009, 15:14 
Полковник
Полковник
Аватар

Размисли и страсти:

UNIQA в момента предлагат гражданска отговорност с зелена карта за мотоциклет без значение на кубатурата, годината и т.н. е под 60 лв за цяла година...

Изкушавам се да метна едногодишни граждански за всички двуколесни и да ми е мирна главата. :-k

Някакви съвети и забележки?

Поздрави,
Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009, 15:59 
Капитан
Капитан

Ако ти изтича гражданската Иво, веднага иди и вземи най-евтината. :wink: Моята за мотора изтича чак през април. :( Иначе за едната ми кола изтича точно сега. Разгледах офертите. Варират от 170 до над 400 лева при различните застрахователи. Естествено избрах 170 лева. :wink: Аз си мисля, че се опитват да ловят риба в мътна вода тези, които са вдигнали цените. Всякакви приказки, че били на загуба, за мен са пълни и опашати лъжи! :^o Точно Те били на загуба! Събират огромни пари без да си мръднат и пръста, а били на загуба?!?! :roll: Точно от гражданската отговорност били на загуба, защото не били ВСИЧКИ превозни средства в България си направили такава застраховка!?!?! Ми по-рано, когато изобщо нямаше такава задължителна застраховка, от какво живееха тези "бедняци"? Таванът за смърт им бил 1 милион!?! На някой да са дали 1 милион? Чак, след като се мине през съд се присъждат не повече от 60-70 хиляди лева за смърт...

Последна промяна Vladi4 на 27 Ное 2009, 20:35, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009, 16:15 
Полковник
Полковник
Аватар

Не изтичат точно сега, но има ли значение дали ще я сключа сега или март. Така или иначе догодина март месец надали ще карам.

Идеята ми е, че има огромна вероятност догодина да има поскъпвания на застраховките. Като оценя времевия прозорец за употреба на мотоциклет - Април-Ноември, е все тая дали ще ги направя Април или сега, но от финансова гледна точка изглежда по-добре да е сега.

А иначе и аз не смятам, че са в лошо финансово състояние... но това си е мое/наше мнение. :)

Поздрави,
Иво

П.С. Все си мисля, че трябва да има конкуренция и най-добрите условия и цени да са водещи при избора, а не да се договорят и да направят еди и същи предложения от застрахователните компании. А те не биха били приятни си мисля...

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009, 16:38 
Капитан
Капитан

Доста мои познати с мотори си правят за 6 месеца застраховка от април до септември. Но аз си го карам мотора целогодишно и избягвам такива тънки сметки. :wink: Тук за две три седмици направих над 1500 км. И вчера карах мотора над 250 км и ме спряха, точно за проверка на гражданската ми. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009, 16:43 
Полковник
Полковник
Аватар

И днес мен ме гледаха и аха да ме спрат, но явно имам честни зелени очи. :D

Това за 6 месеца не ми харесва като идея, възможно е декември да има топли дни и да става за една разходка, не искам да ги пропускам защото съм направил половин застраховка. Също така има още един аргумент, споменат тук някъде във форума. Дори и да не управляваш МПС-то, ако е регистрирано то трябва да има ГО. Нещо според мен безсмислено, но на фона на законите ни в частност и този, че дори и да е спряно от движение трябва да му плащаш данъци, това е твърде възможно...

Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2009, 18:13 
Майор
Майор

Copy - Paste от сайта на мойта брокерка:

За да избегнете неприятности е важно да заете някои правила:

1. Попълнете протокола четливо в два екземпляра – за всеки участник.
2. Ако на произшествието са присъствали свидетели, поискайте и впишете данните им.
3. Въпреки, че протокола не служи за определяне на вина, все пак по навик, данните на виновния водач се попълват от ляво. Вписват се всички известни данни и обстоятелства. В средната колона се отбелязват условията, при които е настъпило ПТП. Препоръчваме да прочетете внимателно условята за настъпване на ПТП отбелязани в средата преди да попълвате. За двамата участника условията са различни. По аналогичен начин се попълват данните за другото МПС. Сверява се схемата на ПТП и се полагат съответните подписи на двете страни. Двамата водачи съвместно уведомяват КАТ-ПП по телефона и получават пореден номер от дневника ПТП, който се вписва на подходящо празно място на Протокола.
4. Не правете поправки по протокола. Всякакви забележки правят Двустранния констативен протокол невалиден.
5. Попълването на протокола не ви освобождава от допълнително въведените изисквания от застрахователите да бъдете посетени от мобилна група на мястото на ПТП. В този случай се свържете със застрахователя или доверения ви брокер.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 13:02 
Сержант
Сержант
Аватар

Неангажиращо мнение:
1. От сега ще е малко трудно да си сключиш полица с начало 1-03-2010 ... обичайно застрахователите работят с 10-15 дни напред ... единствено сега около нова година скачат малко с сроковете до към 01-01-2010 или до към 15-01-2010 ...
2. Според мен избора следва да е:
2.1. Най-ентината възможна, ако на МПС не се сключва застраховка каско - като при избора следва да се отчита дали ще се ползва само в БГ или и в Чужбина ... отсега да е ясно какво се плаща - със или без зелена карта
2.1. ГО в компанията в която е каското при калкулиране колко отстъпка правят от каското и дали разширяват покритието за каско и за чужбина ... важно е за тези които карат и извън БГ. Има аномалии в цените и има вариан с 5 лв по-скъпа гражданска всъщност да излезе по-евтина с отстъпка от например 5% от Каското ...

В заключение .... проверете преди да платите .... питайте ... четете ... В момента пазара е залят от реклама по темата и някой от рекламите са меко казано подвеждащи ... например : ГО с 20 лв отстъпка - 20 лв от колко .... ако е -20 лв от 300 лв а друга компания предлага застраховката за 150 лв без отстъпка що за отстъпка са тези 20 лв .... гледайте крайния резултат не междинните "гениални" намаления ...

Поздрави Христо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 14:10 
Капитан
Капитан

Не става въпрос тук за каско, а за гражданска отговорност. Какво каско, какви 5 лева... [-X Това с каското, също е поредната работилница на застрахователите. Аз вече 4 коли нови сменям и докато съм на лизинг им изплащам доста големи суми каско всяка година, просто защото съм задължен от лизинга. В момента, в който си изплатех колите и те ставаха мои светкавично приключвах с всякакво каско и си оставах само с една гражданска за година. Толкова пари съм дал за това каско, че можех с тези пари още една чисто нова кола от среден клас да си купя. :(

Последна промяна Vladi4 на 28 Ное 2009, 19:05, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 18:20 
Редник
Редник
Аватар

Аз имам мотор от това лято. Платил съм си гражданската за една година (70-тина лева), защото съм отговорен и искам нещата които зависят от мен да са ОК. Сега от ноември-декемви най-вероятно за 600сс ГО ще стане 300+ лева, което е повече от цената за ГО за нормален автомобил. Това което не разбирам защо ги повишават толкова драстично. Предполагам, че ефекта ще е още повече хора да се скатавато от ГО и да прелитат покрай авто патрулите на полицията с изкривен заден номер. Другото което си мисля е, че ГО е за покриване на щети на 3-ти лица. Колко щети може да нанесе един мотор и колко една кола?
Мислите ли, че с подписка или друго можем да повляем на държавата/застрахователите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Ное 2009, 12:39 
Сержант
Сержант
Аватар

какви 300 .... 500 .... 1000 лв - цените за мотори в момента са около 60-70 лв. едва ли ще скочат с повече от 5-10% ... вземете почетете малко вместо да пишете дивотии

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2009, 18:48 
Редник
Редник

Цените в момента са много различни и варират от 50лв. до 350лв.http://www.sdi.bg/onlineInsurance/?gcli ... zAodri5Elw

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2010, 11:05 
Капитан
Капитан
Аватар

До около седмица ще регистрирам първия си мотор и искам да попитам какво е най удачното решение за ГО ?
Гледам през sdi като най евтини са Левинс със 55лв но ме тревожи факта че всички се оплакват от тях и това ми дава основание да ги изключа от възможностите . Други варианти са:
Армеец : 87
Уника: 86
Български имоти : 71
Интерамерикан: 75
Мотора е 600цц 2001 Хорнет С
Има ли наскоро сключили ГО и ако да коя застрахователна компания сте избрали и защо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2010, 22:00 
Лейтенант
Лейтенант

"Армеец".......защо ли...защото са най-коректни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2010, 22:47 
Сержант
Сержант
Аватар

Ами аз и за мотора и за колата съм я направил в ЛЕВИНС.
Не предполагах, че и за ГО правят проблеми ?! :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2010, 09:54 
Сержант
Сержант
Аватар

Относно ГО научих нещо полезно от личен опит. За тези които не знаят, застрахователя трябва да предостави на клиента един формуляр който в случай проишествие и ако има разбирателство между участниците в него тоя формуляр се попълва от двете страни и застраховатлея изплаща щетите на "невинния". "Виновния" духа супата но поне минава без актове така но, трябва да се уведоми КАТ за инцидента без да се напуска място където е станал и да дойдат да направят теста за алкохол и да регистрират проишествието с номер. После с тоя номер се ходи при застрахователя на "виновния" и там има още малко досадни формуляри и готово :mrgreen:
Виновния избягва акта а жертвата е доволна щото ще й платят щетите. Разбира се ако няма пострадали хора, ако има работата сериозна... Ако нямате такъв формуляр може да си го поискате от застрахователя.

Надявам се информацията да е от полза.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2011, 15:23 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

SCHWARZWOLF написа:
Относно ГО научих нещо полезно от личен опит. За тези които не знаят, застрахователя трябва да предостави на клиента един формуляр който в случай проишествие и ако има разбирателство между участниците в него тоя формуляр се попълва от двете страни и застраховатлея изплаща щетите на "невинния". "Виновния" духа супата но поне минава без актове така но, трябва да се уведоми КАТ за инцидента без да се напуска място където е станал и да дойдат да направят теста за алкохол и да регистрират проишествието с номер. После с тоя номер се ходи при застрахователя на "виновния" и там има още малко досадни формуляри и готово :mrgreen:
Виновния избягва акта а жертвата е доволна щото ще й платят щетите. Разбира се ако няма пострадали хора, ако има работата сериозна... Ако нямате такъв формуляр може да си го поискате от застрахователя.

Надявам се информацията да е от полза.

това е така наречения двустранен протокол. Попълва се единствено, ако няма ранени, няма други щети освен тия по колите и ако и двете страни са на едно мнение. После се хващате двамата под ръчичка и отивате в кат на гишето и ви дават номерче на протокола и го заверяват.
Туй е то цялото чудо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 12:04 
Сержант
Сержант

Гражданската за 1 година ли важи, или до края на годината? И мога ли да си направя гражданска, ако регистрацията на мотора не е на мое име. Купих мотора на скоро, имам нотариален акт, но регистрацията е на старият собственик?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]