Дата и час: 31 Окт 2014, 09:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2006, 20:36 
Капитан
Капитан
Аватар

между две физически лица ... редът не е ли:
1. Нотариална заверка на договор за покупко-продажба.
2. Данъчната служба - платени дължими данъци по ЗМДТ.
3. Прехвърляне собствеността на мотора в КАТ и подмяна на талона!?

Харесах си един мотор, ама много ми хареса и искам точно него.
Като попитах продавача дали са платени данъците в Общината, той ми каза - ми, това не е задължително ... не е задължително да бъде деклариран като МПС, ... следователно аз не дължа за него данъци...
Отговор на момиче, което е на 25 г. ...

Добре, аз - купувача - ще платя данъците. Но въпросът е, че моторът не е бил деклариран тогава, когато е купен от сегашния продавач ...

При това положение, как е издаден талон в КАТ, без да са видяни бележките - квитанции за платен пътен данък и едикаквиси още данъци и такси по ЗМДТ ... :shock:

Моля ви, кажете ми какво да правя!?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2006, 23:44 
Майор
Майор
Аватар

Мога да ти кажа аз какво направих с моя.
Незнам преди мен деклариран ли каква му е историята.
Взех си аз договорчето, талончето и хоп в ощината по местоживеене.
Декларирам го на мое име и плащам данъка. Този данък е за мен т.е. 12лв. без да ме питат "ама преди бил ли е регнат или не, има ли да се плащат стари данъци или не" Вече в данъчното се води на мое име преди си е за предния собственик.
Гледаха ми само датата на договора щото бях позакъснял, но не ми взеха и глоба. Това е.
Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2006, 05:34 
Капитан
Капитан
Аватар

Plamen написа:
Мога да ти кажа аз какво направих с моя.
Незнам преди мен деклариран ли каква му е историята.
Взех си аз договорчето, талончето и хоп в ощината по местоживеене.
Декларирам го на мое име и плащам данъка. Този данък е за мен т.е. 12лв. без да ме питат "ама преди бил ли е регнат или не, има ли да се плащат стари данъци или не" Вече в данъчното се води на мое име преди си е за предния собственик.
Гледаха ми само датата на договора щото бях позакъснял, но не ми взеха и глоба. Това е.
Успех

Това в данъчното - добре.
И аз така ще направя - с договора го декларирам и оттам нататък тече мойто задължение за данъците.
Обаче, си мисля друго, засега не искам да ходя в КАТ, за да прехвърлям талона. Просто правим с продавача договор, нотариална заверка, едно пълномощно ми дава, талона, аз й давам парите.
По-късно отиваме в КАТ като се размине там лудницата и прехвърляме талона.

Въпросът е, какво ме чака в КАТ когато отида да прехвърлям талона.

Мисля, че тогава ще поискат:
- платени данъци и такси по ЗМДТ
- платена застраховка
- документ за технически преглед
- договора за покупко-продажба
- талона
- пълномощното

Има логика в това, когато отидеш в КАТ - за нов талон или прехвърляне, да поискат документи за платени данъци, за платена застраховка и преглед може би, защото иначе кой ще декларира МПС-тата и ще им плаща данъците !?

Просто се чудя кво да правя, дамусеневиди ...

И изобщо, ако талона е на нейно име - на продавача - означава ли това, че всичко е ОК!? В смисъл - краден или не ... щом има документ на името на продавача и щом номера на рамата съвпада с тоя, който е вписан в талона .... кво да мисля повече !?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2006, 09:33 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

За да не береш ядове по полетата държавни, направи следното:

- платени данъци и такси по ЗМДТ -срещу КАТ София има една банка влизаш вътре и си плащаш данъка на твое име!После ако искаш да си "Гражданин от нов тип" си го регвай при бирниците.
- платена застраховка - Гражданска отговорност
- документ за технически преглед - там на каналите ще ти направят
- договора за покупко-продажба - нотар.завер.
- талона
- пълномощното - не ти е нужно,ако договора е на твое име и ти си новият собственик

Направи си копия на документите!Най добре е да платиш след като минеш каналите за сверка,щот дадеш ли парата стане ли гаф -ни мотор ни пари.Лудницата е само за коли,попълниш ли документите отиваш най-отпред на канала,който са ти посочили и си влизаш вътре.Някой ако те пита що се предреждаш му казваш "Онзи дето разпределя кой на кой канал да застане ми каза да дойда направо тук!"-надали някой ще юрне да търси РАЗСИЛНИЯ за справка по твоя казус :lol:
А и не вярвам някой да задава въпроси на красиво гадже като теб :wink:

Аре бай ,и да почерпиш за новата моторетка!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2006, 09:40 
Подполковник
Подполковник
Аватар

А с/у въпросната банка има една бутка, където с/у десетина лева ти окомплектоват документите, демек копират, отиват отсреща и внасят някакъв данък (колкото ти им кажеш) и разясняват. Нещо като частно бюро КАТ справки :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2006, 01:22 
Капитан
Капитан
Аватар

krasi.kara написа:
А с/у въпросната банка има една бутка, където с/у десетина лева ти окомплектоват документите, демек копират, отиват отсреща и внасят някакъв данък (колкото ти им кажеш) и разясняват. Нещо като частно бюро КАТ справки :lol:

Благодаря, момчета! 8)
Засега ш си трая, дан се провали работата :oops: какво и как :wink:
Пък като стане (за сряда съм намислила да вървим където трябва и с който трябва) .. ще се чуе 8)

И бирички разбира се 8)
Стискайте палци аз да трябва да черпя :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2006, 10:26 
Подполковник
Подполковник
Аватар

аз скоро прехвърлях и мога да ти кажа какво правих , дано ти помогна :)
Значи с договора и талона + граждански и т.н отиваш за "смяна на собственост", издават ти заявление или протокол, нещо си там, после дебелия чичко под козирката ти маа печата и ти вика "давай напред" /ако някой шЕфьор ти се заяде казваш че така са ти казали/, буташ се между колите и тва е. Не участваш в навалицата освен на опашката за заявлението.
Само внимавай!!! Ония коп...та на канала много се заяждат за мотори! Всеки ми го казваше и даже се убедих! Мен ме върнаха за гума, та трябваше пак да плащам такси и да минавам. Ако си имаш човек оправи се, плати си да не те закачат. Иначе трябва да си сигурна че всичко ти бачка по мотора.
Желая ти успех! :abravo:

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2006, 12:01 
Лейтенант
Лейтенант

Johny Bravo написа:
... /ако някой шЕфьор ти се заяде казваш че така са ти казали/, буташ се между колите и тва е. Не участваш в навалицата освен на опашката за заявлението.
Само внимавай!!! Ония коп...та на канала много се заяждат за мотори! Всеки ми го казваше и даже се убедих! :abravo:

При нас пък - обратно! Хората от опашката те бутат напред, а ченгето на портала те връща да си чакаш реда. Инак на канала хич не се заяждат, но... трябва да си е изправен мотицикъла. Абе, маймунарник :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2006, 22:19 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ей, само като чета и ми се връщат спомени и почва да ми избива пяна по устата. Ще има да чакат да ходя да си сменя номера, тъпанари ушави, смотани, безгръбначни ЧИНОВНИЦИ!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: ндам
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2006, 11:31 
моят опит, съвсем пресен, показа, че тая работа най-лесно става с човек, който има опит - аз дадох 50 кинта и отидох само да се подпиша, като дайе мотора е нов внос и имаше проблем, щото втори такъв няма, демек технотест и други простотийки... ама сега си бръмча и се кефя. мога да дам телефон при нужда.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2006, 05:18 
Капитан
Капитан
Аватар

Добро утро :morning:

Всичко мина ОК!
Нотариус, КАТ, дори успях да се добера до данъчното и го декларирах!
Майтапа беше, че отидох в данъчното в края на работното време и тъкмо подадох декларацията по чл. 54 и исках да платя пътния данък - 14.58 лв. - в портмонето имах 13.00 лв ....
А мъжа ми беше спрял незнам си къде, батерията на телефона му беше паднала ... та нямаше как да се свържа с него и само това не свърших! 8)

Благодаря ви, момчета, за подкрепата и за обясненията!
Бяха ми полезни, представих си нещата и въпреки, че продавача беше ги вършил тези неща и знаеше как и как, ми беше по-добре да знам какво ме чака ... 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2006, 10:35 
Полковник
Полковник
Аватар

Амииии,
сега значи следва да кажем - ЧЕСТИТО!

Много и все готини километри на матаретката!
много и все хубави изживявания с нея!
И ... много да те слуша, а и ти нея!
:wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]