Дата и час: 19 Ное 2018, 23:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2015, 18:14 
Редник
Редник

Здравейте колеги,

Изображение
наскоро се сдобих с мАторЯ. Това ми е първия мотор, знам че повечето ще кажат "Малък си още за такъв". Радоста е голяма. Обаче скоростомера и оборотомера не работят. Та започнах да търся из сайтовете и бих искал съвет. С белия циферблат (който е по-готин според мен) цените са соленички, $200, $300. Намерих и по-приемливи табла:
http://www.ebay.com/itm/New-Motorcycle- ... d3&vxp=mtr
Също се чудех дали ще може да ми се монтира ей такъв
http://www.ebay.com/itm/Universal-tacho ... 52&vxp=mtr
При него обаче максимума на отчитане на скоростта е 200 км/ч или мили/ч и сигурно ще зейне една дупка, защото оригиналното табло е с два циферблата (или както там се наричат).
На старо до колкото чувам трудно се намират. Друго което си мислех ако намеря горе долу работещо табло и да се направи от двете едно .... някакси? Моля за съвети. Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2015, 22:33 
Подполковник
Подполковник
Аватар

При евтините универсални табла винаги има вероятност китайските колхозници да не са ги проектирали като хората и да има "интересни" отчитания. Но, може и всичко да си е наред.

Едни от читавите универсални табла се правят от Koso - http://www.kosoeurope.com/

Осносно естетиката, няма как да стане без някоя допълнителна скоба, планка, слюда или нещо подобно, но това вече се мисли и прави на място след като пристигне таблото и се видят къде и как са му капаците и отворите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015, 11:54 
Редник
Редник

Благодаря за съвета колета. Разгледах ги тези които пусна. Изглеждат яки, ама и малко цифра :) Все пак си поръчах този който мяза на орижиналдъ :)
http://www.ebay.com/itm/New-Motorcycle- ... d3&vxp=mtr
инах тези с дисплейите много ми харесват, имат и часовник и други секстри :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 12:55 
Майор
Майор
Аватар

Какво значи "не работят"?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 14:21 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ами на мен ми се случи оборотомера да мери до около 8 хил оборота и после да пада на 0. Чел съм да има проблем със смяната на мерните единици и/или отчитането на скоростта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2015, 16:52 
Редник
Редник

_Kalata_ написа:
Какво значи "не работят"?

Циферблата на скоростомера направо го няма, стрелките на оборотомера и горивото си стоят на начална позиция просто.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2015, 10:15 
Майор
Майор
Аватар

Според снимките, които намерих в нета, цялото табло ти е електронно ( демек и скоростомерът е електронен ). Това навежда на мисълта, че вероятно имаш проблем по тоците.
Преди да тръгнеш да купуваш нещо друго, провери си ел. инсталацията - букси, прекъснати кабели, предпазители...
Замери дали идват правилните тоци до таблото ( примерно гледаш съпротивлението на кабела за нивомера; дали идва захранване и т.н. ).
Ако имаш възможност вземи от някой познат подобно табло и само го закачи да видиш дали ще тръгне. Чак ако сработи, тогава се хвърляй да купуваш друго... като дори и тогава можеш да се хванеш да разглобиш твоето и да потърсиш проблема ( след като цялото е умряло, надали ще е трудно да се намери умрелия компонент ).
В общи линии тези табла са за смяна чак след механичното им разрушаване, като дори и тогава ще се намери някой мераклия да си го поправи стига поне платката/ите да е цяла.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]